کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیدا کردن کار
سلام دوستان عزیز تو آمریکا برای کارای دستی ایرانی میشه مغازه زد؟درآمدش چطوره؟
مثلا ساخت جواهر آلات با سنگ و دوخت چرم
پاسخ
تشکر کنندگان: sorooosh
(2013-06-05 ساعت 23:16)mina000 نوشته:  سلام دوستان عزیز تو آمریکا برای کارای دستی ایرانی میشه مغازه زد؟درآمدش چطوره؟
پیشنهاد من به شما این هستش که از یک وب سایت، حداقل برای شروع بهره ببرید.
تجارت الکترونیک در آمریکا خیلی معموله. با 100دلار یک شرکت می تونین تأسیس کنین، یک وب سایت هم حدود 800دلار بعلاوه هزینه تبلیغات. با حدود 80دلار در ماه یک دفتر مجازی هم برای برای کلاس کاری بالاتر می تونین بگیرین که حتی تلفنی هم با مشتری در ارتباط باشین.
بقیش دیگه هنرکار و مشتری مداری شما هستش.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: mina000 ، sasbk ، behzadb57 ، NedaE ، romance33 ، sorooosh ، philter
(2013-06-06 ساعت 10:51)itex نوشته:  
(2013-06-05 ساعت 23:16)mina000 نوشته:  سلام دوستان عزیز تو آمریکا برای کارای دستی ایرانی میشه مغازه زد؟درآمدش چطوره؟
پیشنهاد من به شما این هستش که از یک وب سایت، حداقل برای شروع بهره ببرید.
تجارت الکترونیک در آمریکا خیلی معموله. با 100دلار یک شرکت می تونین تأسیس کنین، یک وب سایت هم حدود 800دلار بعلاوه هزینه تبلیغات. با حدود 80دلار در ماه یک دفتر مجازی هم برای برای کلاس کاری بالاتر می تونین بگیرین که حتی تلفنی هم با مشتری در ارتباط باشین.
بقیش دیگه هنرکار و مشتری مداری شما هستش.

ممنون.من خودم مهندس کامپیوتر هستم.میتونم سایت طراحی کنم.اینو برای مادرم پرسیدم.اصلا اونجا صنایع دستی بازار داره؟
برای خودم اونجا طراحی سایت رونق داره که انجام بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، sorooosh
(2012-12-28 ساعت 10:24)mehdiii نوشته:  سلام دوستان
میتونید از راهنمایی این دوستمون استفاده کنید.
(2012-12-28 ساعت 09:06)vm1974 نوشته:  سلام
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
2- در سایتهای Indeed و career builder عضو شدم.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
6- جملات / مهارتها / لغات کلیدی مشترک بین موارد 5 و 3 رو درآوردم.
7- رزومه خودم را با استفاده از موارد بند 6 بازنویسی کردم.
8- رزومه ام را در تمامی 10-15 شرکت برتر آپلود کردم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
کارهای فوق 10 روز طول کشید ( از صبح تا شب تو کتابخونه یا منزل)
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

اینها رو نوشتم که ادای دین به سایت کرده باشم. امیدوارم مفید باشه.

یا حق!

با سلام
از برندگان لاتاری 2014 هستم و سابقه کار 4 ساله در زمینه ی نفت و گاز را دارم ، میشه لطفا نمونه رزومه ای که تهیهه کردید را برایم بفرستید ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: mina000 ، behzadb57 ، mohsen66 ، romance33 ، godot ، elmira_fa ، mirman ، Shahabpk ، azem2014
(2013-06-09 ساعت 22:24)tabatabaie نوشته:  
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

یا حق!

با سلام
از برندگان لاتاری 2014 هستم و سابقه کار 4 ساله در زمینه ی نفت و گاز را دارم ، میشه لطفا نمونه رزومه ای که تهیهه کردید را برایم بفرستید ؟
با تشکر

بسیار مفید و کامل.خیلی عالی و با برنامه.آفرین بر تلاشتون
من رشتم نرم افزاره انشاالله یه تخصص خوب یاد بگیرم تا بتونم مثل شما رزومه ی کامل و خوبی رو بفرستم و کار پیدا کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، behzadb57 ، romance33 ، godot
سلام
من در دالاس کار پیدا کردم ولی می گه 5 سال سابقه کار میخاد چیکار کنم؟
ممنون میشم جواب بدید.

(2013-06-10 ساعت 14:39)mina000 نوشته:  
(2013-06-09 ساعت 22:24)tabatabaie نوشته:  

یا حق!

با سلام
با تشکر

بسیار مفید و کامل.خیلی عالی و با برنامه.آفرین بر تلاشتون
من رشتم نرم افزاره انشاالله یه تخصص خوب یاد بگیرم تا بتونم مثل شما رزومه ی کامل و خوبی رو بفرستم و کار پیدا کنم

عرض سلام خدمت شما
من متخصص شبکه های کامپوتری هستم و متقاضی کار در امریکا شما می تونید در این زمینه به من کمک کنید؟
اگر جوابتان را ایمیل کنید ممنون می شم.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، elmira_fa
به نظر شما چه کاری واسه کسی که دیپلم داره 19 ساله با گرین کارت و زبان معمولی مناسبه تا خرجیشو خودش تامین کنه؟
لطفا کمک کنین Sad
کیس نامبر :2013as....8700
محل مصاحبه:ایروان
مصاحبه: 20 june ویزا : یکضرب Big Grin
مقصد : هیستون
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Saiban
سلام دوستان من تو ایران راننده باری هستم ایا امریکا این کارو میشه انجام داد و درامدش چقدره و و ایا من برای خودم اونجا میتونم یه کامیون بخرم و اگه بشه کامیون از خودم باشه چقدر میتونه درامد داشته باشه و قیمت متوسط یه کامیون کانتیر بر چقدره وایا اونم مثل خانه بهتره که قسطی خرید یا نه و مالیاتش چقدره وچقدر از بدو ورود زمان لازمه تا به من اجازه رانندگی در اونجا داده بشه در ضمن من از تولید عسل وزنبورداری هم سررشته دارم این کار را اونجا میشه انجامش داد وایا اونجا مکان لازم برای اینکار به چه صورت است و چقدری سرمایه لازمه ودرامدش چقدره خیلی ممنون میشم اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-03-26 ساعت 17:51)r_ent نوشته:  
(2013-02-13 ساعت 19:00)frozen mind نوشته:  
(2013-01-22 ساعت 11:46)hoda2012 نوشته:  ... یه سوال واسم پیش اومده میخواستم نظر شما رو بدونم
یه موقعیت کاری عالی بهمون پیشنهاد شده از یه شرکت آمریکایی ولی محل کارش تو کاناداست ....

امیدوارم این جواب برای شما دیر نشده باشه.

هدای عزیز، 30 ماه حضور پیوسته در آمریکا طی 5 سال برای سیتیزن شدن ضروریه. بدون اون نمی تونین سیتیزن بشین. (لینک صفحه پاسخ):

فکر میکنم بهتر باشه کلمه پیوسته رو حذف کنیم Smile
30 ماه در 5سال باید در آمریکا حضور داشت Smile

شاید دقیق تر اینکه: 30 ماه بعلاوه 5 روز.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من رشته تحصیلی ام دبیری ریاضی هستش اما 10سال هستش توی یک واحد انتشاراتی کار میکنم ابه عنوان مدیر فروش و کمک حسابدار فکر میکنید من بتونم توی این رشته ها کار پیدا کنم و یا سایت هایی که میشناسید را به من معرفی کنید زبانم متوسط هستش اما دارم زبان میخونم تا قوی کنم
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.میخواستم بدونم اونجا شرایط سختی کار چگونه هست؟ چون خیلی شنیدم اونجا پوست آدمو میکنن از بس از آدم کار میکشن. ضمنا میخواستم بدونم درآمد مثلا کسی که تو یک سوپر مارکت کار میکنه یا تو آشپزخانه رستوران چقدره؟؟؟؟ ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
سلام دوستانSmile

من کارم در رابطه با مرمت فرش هست (رفو گری و لکه برداری -رنگرزی ).
ایا از دوستان اطلاعاتی از این نوع کار در لس آنجلس دارند.؟
ممنون از راهنمایی هاتون.
کیس: 2013AS4XXX ، رویت : 12 می- 4 نفر، مصاحبه: آنکارا 13 مارچ Tongue
وضعیت :کلیرنس بعد از71 روزTongue دریافت ویزا 07 June
ورود به آمریکا :2013 /28 / August
پاسخ
تشکر کنندگان: naarestan
سلام من دکترا مدیریت اموزشی با سابقه تدریس در دانشگاه وهمسرم کارمند شرکت صادرات و واردات برنده لاتاری 2014 هستیم
چه کاری میتونیم در امریکا داشته باشیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من هم برنده 2014 هستم همسرم دیپلم الکترونیک داره و خودم کارمند آژانس هواپیمایی هستم میخواستم بدونم در لوس آنجلس چه کاری برای ما پیدا میشه ؟
شماره کیس : 2014AS62XX کنسولگری : آنکارا تغییر به ایروان از KCC رویت نامه دوم : 18MAR2014 مصاحبه : 15MAY كليرنس برگه آبي
آپدیتها قبل از مصاحبه 2 بار بعد از مصاحبه 5 بار (آخریش 14 آگوست) خودم 22 آگوست
نفر اصلی ۲ سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-01-09 ساعت 03:53)fariba نوشته:  با سلام
من تاحالا همه رو تشویق کردم و امسال بالاخره خودم هم شرکت کردم
با آرزوی موفقیت برای همه و ضمن تشکر از زحمات دوستان راجع به همه چیز صحبت شده جز بحث شیرین کار می خواستم بدونم کار چه جوری می شه پیدا کرد آیا سایت خاصی دارید لطفا معرفی کنید؟ چه جوری می تونیم با مدارکی که داریم در بعضی موسسات ایرانی کار کنیم(مثلا آیا مدارسی وجود داره که توش فارسی یاد بدن آخه من مدرک فوق دیپلم زبان و ادبیات فارسی دارم)؟آیا درسته می گن موسسات ایرانی در آمریکا حقوق خیلی پایینی می دن و بهتره بریم تو یه فروشگاه و فروشنده بیشم حقوقش بیشتره؟ و یه سوال مهم دیگه اینکه همسرم صفحه آرای مطبوعات است گرافیست نیست ولی یه جورایی طراح صفحه است آیا کاری در این خصوص در آمریکا بخصوص کالیفرنیا هست؟و نکته آخر در آمریکا با چه میزان درآمد (حداقل) می شه یه زندگی متوسط داشت یه خونه با وسایل، ماشین، پس انداز؟
از همه عزیزانی که در مورد موضوعات مطرح شده من اطلاعاتی دارند خواهش دارم بنده را راهنمایی نمایند.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان