کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیدا کردن کار
هر چه در رابطه با شغلتان را میخواهید بدونید در این سایت دولتی پیدا کنید:

http://www.onetonline.org/

دقیق و کامل
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: gulu ، romance33 ، User ، gbtm ، sce ، مانترا ، farshadsh ، philter
سلام ... من الآن به مهاجر سرا اومدم و مسيج شما أولين جيزي است كه خوندم Smile
سايتهاي كاريابي هستند كه شما مي تونيد مراجعه كنيد ولي خيلي اميدي بهشون نيست . شما بيشتر بأيد با خود شركتها ، فروشكاه ها ، أداره ها اشنا بشيد و وارد سايتهاشون بشين ، در هر كدوم قسمتي با عنوان career هست كه فرصتهاي شغلي اونجا رو نشون مي ده . براي هر كدوم جداكانه apply مي كنيد و صبر مي كنيد تا تماس بكير ند أكر مدتي كذشت و خبري نشد بأيد خودتون follow up كنين يعني مراجعه كنين يا تلفن بزنين كه من واسه اين كار أقدام كردم مي خواستم ببينم جي شد . اين موضوع براشون مهمه كه كسي كارشو دنبال كنه .
در مورد أيالتهاي مختلف تحقيق كنين . هزينه هاي زندكي بسيار متفاوت است بخصوص tax . خيلي ها مي كن كاليفرنيا هزينه ها بيشتره ولي كار هم بيشتره . فكر اينكه بياين و ايروني ها بهتون كار بدن رو نكنيد. أينجا روى خود أمريكاييها بيشتر مي شه حساب كرد . بهرحال هر كسي خودش بأيد به زندكي أش برسه . وقتي وارد أينجا شدين مثل ما ! هل نشيد همه ي بولتون رو هدر بدين Sad حساب شده خريد كنين . أينجا براي تازه واردها خريد وسائل دست دوم بد نيست جون كالأهاي خيلي بد براي فروش نمي كذارن . براي تنوع وسائل شؤون رو عوض مي كنن و قبلي ها رو مي فروشن و حتي كاهي مجاني مي دن . بهرحال يه موضوع مهم أينجا اينه كه نوع كارى كه انجام مي دي برات خيلي كلاس اجتماعي نمي اره اينكه بيكار باشي بدتره . خيلي فرقي نمي كنه بكي من دكترم مهندسي يا تعمير كار يا فروشنده . مهم اينه كه كار كني . همسر من توي جايي كار مي كرد كه مدير اونجا صبح ها روزنامه توزيع مي كرد و بعد مي رفت شركت مي شد مدير . اكثر مردم أينجا بيش از يك كار دارن زحمت زيادي مي كشن ولي در أزاي أون از زندكي لذت مي برن .
مزاياي اجتماعي و اقتصادي براي لاتاري وجود نداره . من كه بجه ي special needs هم دارم و مدرسه خاص مي ره هيج كمكي نكردن فقط بجه ها رو بيمه در ماني مي كنند . البته با هزينه هاي در ماني كلي كمكه . راستي .... هر أنجه دندون دارين هم ونجا درست كنين !!! ما الان كه نه ماهه أينجا هستيم هنوز بيمه در ماني نداريم . البته تصميم دارم همه أينا رو توي مهاجر سرا بنويسم كه جه رآه هايي هست حتما دنبال كنين .
براي هزينه هاي زندكي .... ما توي شيكاكو هستيم . يك آبارتمان خيلي معمولي دو خوابه حدود ١١٠٠ دلار ماهيانه و يك خوابه ٨٠٠ . روي اينكه يك خوابه أجاره كنين اكه بجه دارين حساب نكنيد . قانونه أجاره اينه كه با بجه دو سه سال به بالا حتما بأيد بيشتر از يك خوابه أجاره كنين . الان بنزين كالني ٤ دلاره . اكه ماشين مي خريد بأيد اين هزينه رو حساب كنين . أينجا كانال تلويزيون با اينترنت بوليه . متوسط ماهي ٩٠ دلار ،موبايل دو نفر حدود ١٠٠ اكه تلفن خونه نخو اين . برق حدود متوسط زمستون و تابستون حدود ١٠٠ ، و ٥٠٠ خورد و خوارك و لباس و غذائ بيرون ولي أينا ماله جاييه كه ا هستيم . كاليفرنيا تقريبا ماهيانه ٧٠٠ أضافه كن

(2009-01-09 ساعت 03:53)fariba نوشته:  با سلام
من تاحالا همه رو تشویق کردم و امسال بالاخره خودم هم شرکت کردم
با آرزوی موفقیت برای همه و ضمن تشکر از زحمات دوستان راجع به همه چیز صحبت شده جز بحث شیرین کار می خواستم بدونم کار چه جوری می شه پیدا کرد آیا سایت خاصی دارید لطفا معرفی کنید؟ چه جوری می تونیم با مدارکی که داریم در بعضی موسسات ایرانی کار کنیم(مثلا آیا مدارسی وجود داره که توش فارسی یاد بدن آخه من مدرک فوق دیپلم زبان و ادبیات فارسی دارم)؟آیا درسته می گن موسسات ایرانی در آمریکا حقوق خیلی پایینی می دن و بهتره بریم تو یه فروشگاه و فروشنده بیشم حقوقش بیشتره؟ و یه سوال مهم دیگه اینکه همسرم صفحه آرای مطبوعات است گرافیست نیست ولی یه جورایی طراح صفحه است آیا کاری در این خصوص در آمریکا بخصوص کالیفرنیا هست؟و نکته آخر در آمریکا با چه میزان درآمد (حداقل) می شه یه زندگی متوسط داشت یه خونه با وسایل، ماشین، پس انداز؟
از همه عزیزانی که در مورد موضوعات مطرح شده من اطلاعاتی دارند خواهش دارم بنده را راهنمایی نمایند.
[/quote]
پاسخ
با سلام

من تازه وارد آمریکا شدم و 3 الی 4 ماهی طول می کشه تا اجازه کارم بیاد.آیا کسی میتونه بهم بگه که چه جوری میتونم کار کش پیدا کنم؟

من جنوب کالیفرنیا هستم( ارواین)
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، Leila Amricaie
سلام دوستان عزیز ،
پس از یه غیبت طولانی ( به دلایل اختلاف نظر و عقیده ) و در نهایت قهری یکساله ، تصمیم گرفتم که گهگاهی یه سری بزنم و یه چیزایی رو بنویسم . البته رضایت قلبی ندارم ، ولی خب دیگه .... !!! بگذریم . بهر صورت این مشکل من بوده و مدیریت و فقط به دست خودم و ایشون حل خواهد شد ، که البته امیدوارم .

در ابتدای ورود مجددم به مهاجرسرا ، این تاپیک به چشمم خورد و همانطوری که مطالب رو میخوندم ، خیلی نکاتی به چشمم دیدم که اشکالات زیادی داشت .
اولین اشکال این بود که دوستان عزیز و برندگان جدید ، سوالاتی رو مطرح کردن که واقعاً جای تعجب داره !!! دوستی گفتن که من مهندس ........ هستم ، خواستم بدونم که برام کار هست یا نه ؟ یا من شغل آزاد دارم ، و کارم در زمینه ............. هستش ، میخواستم ببینم برام کار هست یا نه ؟ عزیزان من شما هر شغل و کاری که داشته باشید ، در آمریکا براتون کار وجود داره . اگه علاقمندید که در زمینه شغلی خودتون فعالیت کنید ، خب لازمه که در این رابطه در آمریکا یه سری دوره و یا مجوزهای لازم رو بدست بیارید تا بتونید به راحتی شغلی رو بدست بیارید . شما هرچقدر هم که متخصص باشید و مدرک تحصیلی معتبری رو از دانشگاههای ایران داشته باشید ، باید این مجوزها رو برای کار داشته باشید . در غیر اینصورت باید با با درآمدی کم حتی در همون زمینه کاری خودتون کار کنید و کسب درآمد کنید . قوانین هر ایالتی هم مختص خودشه و گواهینامه ها و مجوزهای هر ایالتی هم ممکنه از طرف ایالت دیگه رد بشه و یا قبول بشه . و این بستگی داره به سیاستهای موجود در هر ایالت .
دومین اشکال این بود که احساس میکنم که دوستانی که لاتاری قبول شدن ، به واقع انگیزه ای برای مهاجرت ندارند و فقط میخوان سنگین و سبک کنن که آیا میشه یکشبه ره صدساله رفت یا نه ؟ نه عزیزان ، نمیشه !!! شما لازمه که اول اراده لازم رو در خصوص مهاجرت داشته باشید و با برنامه ریزیهای دقیق و حساب شده ، دست به مهاجرت بزنید . مهاجرت کار ساده ای نیست و سختیهای خاص خودش رو داره . حتی اگه شما بخواید که از یه شهر در ایران به شهر دیگه برید ، باید برنامه ریزی داشته باشید . اینه که بنده هیچ انگیزه ای رو در بسیاری از افراد برنده برای مهاجرت ندیدم .
مثلاً یه جا من دیدم که یه دوستی از سالها قبل برنده شده و مرتب میاد آمریکا و برمیگرده و میگه که من قدرت ریسک زیادی ندارم !!! خب این که نشد مهاجرت !! بعد از مدتی هم بدون شک دچار مشکلات زیادی میشه که منجر به رفتن به دادگاههای آمریکا برای تصمیم بر عدم تمدید و یا رد درخواست سیتیزنی آمریکا خواهد شد !! شما باید با دیدی باز وارد این کشور بشید و قبل از اون حسابی تحقیق کنید . بگذریم .
دوستان عزیزم ، وضعیت کار در هر ایالت کاملاً با ایالت دیگه متفاوته و شما باید بدونید که تخصص شما در کدوم ایالتها بیشترین کاربرد رو داره . لازمه این مطلب هم تحقیق قبل از مهاجرت و انتخاب ایالت مورد نظر هستش . بعد از اون حضور شما در اون ایالت و داشتن یه رزومه کامل و خوب ، اون هم مبتنی بر چهارچوبهای موجود ، جهت تهیه رزومه و قبولی اون در آمریکا . هر چند که بنده این تجربه رو دارم که متاسفانه در آمریکا هم باید برای داشتن شغل مرتبط ، حتماً پارتی داشته باشید . البته این 100% نیست ، اما در بسیاری از موارد ، متاسفانه صحت داره . بنده حدود دوسالی میشه که در این کشور زندگی میکنم و شغلم هم کاملاً بی ارتباط با تحصیلاتم هستش !! اما بازم همین شغل رو با پارتی بازی بدست آوردم . البته همانطوری که گفتم ، این موضوع مرتبط با نوع ایالت هم هستش . ایالتهایی که وضعیت شغلی و درآمدی بهتری نسبت به جاهای دیگه دارن ، خب طبیعتاً شانس بدست آوردن کار رو برای شما بیشتر میکنن . اما در عوض مخارج و هزینه های اونا هم بیشتر از سایر جاهاست . بعنوان مثال ؛ منزلی که من در ایالت میشیگان اجاره کردم با هزینه ای برابر با 670 دلار ، همون آپارتمان در ویرجینیا با همون شرایط برابر با 1500 دلار یعنی تقریباً دو برابر !!! خب این دلیلش رونق کار و کاسبی در این ایالت هستش . بهر صورت امیدوارم که همه شما با دیدی باز و دانش کافی ، پا به این سرزمین بگذارید که اگه اینکار رو نکنید ، در نهایت با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد که ضررهای غیر قابل جبرانی رو هم بدنبال خواهد داشت . پس لازمه که شما سوالاتتون رو بصورت کلی مطرح نکنید !! و از دوستان با تجربه ، دقیقاً اصل مطلب رو سوال کنید و ریز به ریز مشکلات رو بررسی بفرمایید . مثلاً سوال نکنید که وضعیت کار برای رشته مهندسی مکانیک در آمریکا چطوره ؟ و بجای اون سوال کنید که شاخه تحصیلی من فلان موضوع در مهندسی مکانیک هستش ، و تجربیات منم پیرامون این موارد هستش . با مطرح کردن جزء ، دوستان با تجربه بهتر میتونن شما رو راهنمایی کنن . در ضمن تا خودتون حضور نداشته باشید ، این سوالات و پاسخها 100% به شما کمکی نخواهد کرد و فقط دید شما رو نسبت به موضوع مطرح شده بازتر میکنه .
موفق باشید و پیروز.
پاسخ
(2013-08-25 ساعت 02:58)afshin4749 نوشته:  سلام دوستان عزیز ،
پس از یه غیبت طولانی ( به دلایل اختلاف نظر و عقیده ) و در نهایت قهری یکساله ، تصمیم گرفتم که گهگاهی یه سری بزنم و یه چیزایی رو بنویسم . البته رضایت قلبی ندارم ، ولی خب دیگه .... !!! بگذریم . بهر صورت این مشکل من بوده و مدیریت و فقط به دست خودم و ایشون حل خواهد شد ، که البته امیدوارم .

در ابتدای ورود مجددم به مهاجرسرا ، این تاپیک به چشمم خورد و همانطوری که مطالب رو میخوندم ، خیلی نکاتی به چشمم دیدم که اشکالات زیادی داشت .
اولین اشکال این بود که دوستان عزیز و برندگان جدید ، سوالاتی رو مطرح کردن که واقعاً جای تعجب داره !!! دوستی گفتن که من مهندس ........ هستم ، خواستم بدونم که برام کار هست یا نه ؟ یا من شغل آزاد دارم ، و کارم در زمینه ............. هستش ، میخواستم ببینم برام کار هست یا نه ؟ عزیزان من شما هر شغل و کاری که داشته باشید ، در آمریکا براتون کار وجود داره . اگه علاقمندید که در زمینه شغلی خودتون فعالیت کنید ، خب لازمه که در این رابطه در آمریکا یه سری دوره و یا مجوزهای لازم رو بدست بیارید تا بتونید به راحتی شغلی رو بدست بیارید . شما هرچقدر هم که متخصص باشید و مدرک تحصیلی معتبری رو از دانشگاههای ایران داشته باشید ، باید این مجوزها رو برای کار داشته باشید . در غیر اینصورت باید با با درآمدی کم حتی در همون زمینه کاری خودتون کار کنید و کسب درآمد کنید . قوانین هر ایالتی هم مختص خودشه و گواهینامه ها و مجوزهای هر ایالتی هم ممکنه از طرف ایالت دیگه رد بشه و یا قبول بشه . و این بستگی داره به سیاستهای موجود در هر ایالت .
دومین اشکال این بود که احساس میکنم که دوستانی که لاتاری قبول شدن ، به واقع انگیزه ای برای مهاجرت ندارند و فقط میخوان سنگین و سبک کنن که آیا میشه یکشبه ره صدساله رفت یا نه ؟ نه عزیزان ، نمیشه !!! شما لازمه که اول اراده لازم رو در خصوص مهاجرت داشته باشید و با برنامه ریزیهای دقیق و حساب شده ، دست به مهاجرت بزنید . مهاجرت کار ساده ای نیست و سختیهای خاص خودش رو داره . حتی اگه شما بخواید که از یه شهر در ایران به شهر دیگه برید ، باید برنامه ریزی داشته باشید . اینه که بنده هیچ انگیزه ای رو در بسیاری از افراد برنده برای مهاجرت ندیدم .
مثلاً یه جا من دیدم که یه دوستی از سالها قبل برنده شده و مرتب میاد آمریکا و برمیگرده و میگه که من قدرت ریسک زیادی ندارم !!! خب این که نشد مهاجرت !! بعد از مدتی هم بدون شک دچار مشکلات زیادی میشه که منجر به رفتن به دادگاههای آمریکا برای تصمیم بر عدم تمدید و یا رد درخواست سیتیزنی آمریکا خواهد شد !! شما باید با دیدی باز وارد این کشور بشید و قبل از اون حسابی تحقیق کنید . بگذریم .
دوستان عزیزم ، وضعیت کار در هر ایالت کاملاً با ایالت دیگه متفاوته و شما باید بدونید که تخصص شما در کدوم ایالتها بیشترین کاربرد رو داره . لازمه این مطلب هم تحقیق قبل از مهاجرت و انتخاب ایالت مورد نظر هستش . بعد از اون حضور شما در اون ایالت و داشتن یه رزومه کامل و خوب ، اون هم مبتنی بر چهارچوبهای موجود ، جهت تهیه رزومه و قبولی اون در آمریکا . هر چند که بنده این تجربه رو دارم که متاسفانه در آمریکا هم باید برای داشتن شغل مرتبط ، حتماً پارتی داشته باشید . البته این 100% نیست ، اما در بسیاری از موارد ، متاسفانه صحت داره . بنده حدود دوسالی میشه که در این کشور زندگی میکنم و شغلم هم کاملاً بی ارتباط با تحصیلاتم هستش !! اما بازم همین شغل رو با پارتی بازی بدست آوردم . البته همانطوری که گفتم ، این موضوع مرتبط با نوع ایالت هم هستش . ایالتهایی که وضعیت شغلی و درآمدی بهتری نسبت به جاهای دیگه دارن ، خب طبیعتاً شانس بدست آوردن کار رو برای شما بیشتر میکنن . اما در عوض مخارج و هزینه های اونا هم بیشتر از سایر جاهاست . بعنوان مثال ؛ منزلی که من در ایالت میشیگان اجاره کردم با هزینه ای برابر با 670 دلار ، همون آپارتمان در ویرجینیا با همون شرایط برابر با 1500 دلار یعنی تقریباً دو برابر !!! خب این دلیلش رونق کار و کاسبی در این ایالت هستش . بهر صورت امیدوارم که همه شما با دیدی باز و دانش کافی ، پا به این سرزمین بگذارید که اگه اینکار رو نکنید ، در نهایت با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد که ضررهای غیر قابل جبرانی رو هم بدنبال خواهد داشت . پس لازمه که شما سوالاتتون رو بصورت کلی مطرح نکنید !! و از دوستان با تجربه ، دقیقاً اصل مطلب رو سوال کنید و ریز به ریز مشکلات رو بررسی بفرمایید . مثلاً سوال نکنید که وضعیت کار برای رشته مهندسی مکانیک در آمریکا چطوره ؟ و بجای اون سوال کنید که شاخه تحصیلی من فلان موضوع در مهندسی مکانیک هستش ، و تجربیات منم پیرامون این موارد هستش . با مطرح کردن جزء ، دوستان با تجربه بهتر میتونن شما رو راهنمایی کنن . در ضمن تا خودتون حضور نداشته باشید ، این سوالات و پاسخها 100% به شما کمکی نخواهد کرد و فقط دید شما رو نسبت به موضوع مطرح شده بازتر میکنه .
موفق باشید و پیروز.

اکثر دوستان سوال پرسیدن و کسی نبوده که جواب بده چون کسایی که رفتن یا مشغله زیاد داشتن یاام حوصله راهنمایی بقیه رو نداشتن تا ماها که تازه میخواییم بیایم بتونیم تصمیم صحیحی بگیریم.افشین خان هم بجای راهنمایی اقدام به ایرادگیری و کلِّی گویی نموده است.
**2013AS19 رویت قبولی: 7 می 2013ارسال مدارک23 می ،دریافت نامه دوم 2 july ؛،مصاحبه هفته اول سپتامبر آنکارا صورتی ,1نفر کلیر بعد از 13 روز،به ما که رسید ویزا تموم شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، nazanin farzad ، massi63
(2013-08-25 ساعت 22:53)abshar_wf نوشته:  سلام دوستان عزیزاکثر دوستان سوال پرسیدن و کسی نبوده که جواب بده چون کسایی که رفتن یا مشغله زیاد داشتن یاام حوصله راهنمایی بقیه رو نداشتن تا ماها که تازه میخواییم بیایم بتونیم تصمیم صحیحی بگیریم.افشین خان هم بجای راهنمایی اقدام به ایرادگیری و کلِّی گویی نموده است.
دوست عزیزم ،
من ایراد نگرفتم ، اتفاقاً اگر حوصله بخرج میدادین و با دقت بیشتری ارسال بنده رو مطالعه می فرمودین ، متوجه میشدین که بنده از شما دوستان عزیز تازه وارد خواسته ام که جزئیات بیشتری رو در مورد حرفه و کارتون در اختیار ما قرار بدین تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم . بنده عرض کردم که سوالات خودتون رو کلی مطرح نفرمایید و جزئیان اون رو هم بیان بفرمایید . برداشتی هم از ایراد اگر بوده ، فقط و فقط در نحوه بیان و اطلاعات ارسالی بوده . در ضمن شما دوستان عزیز تازه واد هم میتونید پاسخ سوالاتتون رو از منابع دیگری هم تامین بفرمایید و فقط و فقط به مهاجرسرا تکیه نکنید . هر چند مهاجرسرا منبع عظیمی از اطلاعات مهاجرت هستش و غالباً هم برگرفته از تحربیات واقعی در فضای مهاجرتی واقعیست ، اما لازمه با کمی جستجو و بدست آوردن اطلاعات دیگه گنجینه مهاجرتی خودتون رو تکمیل تر بفرمایید . موفق باشید .
پاسخ
افشین خان خوب شد دوباره برگشتی به انجمن.

فکر کنم دوستان عزیز بخصوص تازه واردین زیاد حوصله مطالعه ندارند و بسیار مشتاق هستند جواب سوالشان رو سریع دریافت کنند بدون مطالعه. البته کاربران مهاجرسرا اینقدر با معرفت هستند که یک سوال تکراری را بارها و بارها جواب می دهند. این مشکل مختص به مهاجرسرا و فقط ایرانی ها نیست. آفت عصر تکنولوژیست!
من میتونم چندین مثال براتون بزنم که دوستانی از ایران زنگ می زنند و سوال هایی رو می پرسند که جوابش توی ماجرسرا تقریبا توی همه تاپیک های مهاجرتی هست. اما عجول بودن و عدم تمایل به مطالعه و تحقیق باعث میشه گاه و بیگاه من تلفنی دریافت کنیم که من کی کارنت میشم با این کیس نامبر. گویی من نشستم و این شماره ها رو چیدم و توزیع کردم!

من یکبار توضیح دادم دوستانی که به دنبال کسب اطلاعاتی از بازار کار امریکا هستند و می خواهند بدونند در امریکا چه کاری م یتوانند انجام دهند باید جستجو کردن در سایت های انگلیسی زبان رو تمرین کنند.

اگر می خواهید بدانید چه کاری برایتان هست لطفا خوب بخونید یک پاراگراف بعدی را:

در سایت های کاریابی یک اکانت درست کنید و در ایالت (های) مقصدتان هر روز با کلیدواژه مرتبط با شغلتان دنبال کار بگردید و ببینید چه کارهای وجود داره. سطح درامدش چقدره. چه شرکت هایی هستند. Job description شغل چی هست؟ و مهمتر از همه الزامات اون شغل چیا هست.
یک مثال براتون می زنم:

اگر به سایت Indeed دات کام بروید و در لس آنجلس کالیفرنیا برای شغل مهندسی مکانیک بگردید. این نتایج به دست می آید:
[عکس: 6r5amv.jpg]

حالا اگر روی یافته اولی کلیک کنید اطلاعات زیر را به شما می دهد:
اطلاعاتی در باره نوع شغل: قراردادی یا دایم. فول تایم یا پارت تایم. ساعتی یا سالاری*.

مختصری در باره شرکت کارفرما
درباره خود شغل.
درباره شرح وظایف Job description
درباره الزاماتی که باید داشته باشید: Requirments/ درباره مدارکی و یا سابقه کار لازم Qualifications
درباره دوره ها و یا سوابقی که اگر داشته باشید مزیت به حساب می آید Preferred ...
و در نهایت اینگه چکونه برای ان شغل در خواست بدهید APPLY HERE
من روی یافته اولی کلیک کردم:
[عکس: nyh6jr.jpg]

روش معمول اپلیکیشن هم این هست که یا رزومه را آپلود می کنید یا اینکه علاوه بر رزومه از شما اطلاعاتی هم می خواهند که وارد کنید مثل نام و ادرس و تلفن و اطلاعاتی که معمولا در رزومه وارد نمی شوند.

به سایت ها زیر هر روز مراجعه کنید برای اینکه بفهمید کجا (چه ایالاتی) بیشترین کار براتون هست:
careerbuilder.com
monster.com
indeed.com
dice.com
و کلی از سایت های مشابه
اگر درباره نحوه استفاده از این سایت ها سوالی داشتید بپرسید.

در مورد اینکه متوسط حقوق یک شغل چقدر هست نیکول جان جمینی اون بالا یک لینک معرفی کرده اند که عمرا کسی رفته باشه سر زده باشه!
اگر کمی این ور اون ورشو بگردید می تونید متوسط حقوق همکارای خودتون، در یک ایالت یا شهر، نوع کاری که می کنند، دستگاه هایی که باهاش کار می کنند، مدارکی که معمولا دارند، لایسنس ها، میزان استخدام در امسال و سال قبل و کلی اطلاعاتی که توی مهاجرسرا که هیچ تو هیچ سایت فارسی دیگری پیدا نمی شود.

بازم موفق باشید.
موفق باشید.

(2013-08-26 ساعت 04:05)afshin4749 نوشته:  .....بنده از شما دوستان عزیز تازه وارد خواسته ام که جزئیات بیشتری رو در مورد حرفه و کارتون در اختیار ما قرار بدین تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم . بنده عرض کردم که سوالات خودتون رو کلی مطرح نفرمایید و جزئیان اون رو هم بیان بفرمایید ...... در ضمن شما دوستان عزیز تازه واد هم میتونید پاسخ سوالاتتون رو از منابع دیگری هم تامین بفرمایید....

(2013-07-17 ساعت 22:16)nicole.gemini نوشته:  هر چه در رابطه با شغلتان را میخواهید بدونید در این سایت دولتی پیدا کنید:

http://www.onetonline.org/

دقیق و کامل
پاسخ
اومدن به اینجا و مطلب نوشتن خودش خیلی ارزش داره دستتون درد نکنه.
من خودم میخوام بدونم وقتی وارد میشم میتونم یه کار معمولی پیدا کنم تا خرجم در بیاد یا نه؟
**2013AS19 رویت قبولی: 7 می 2013ارسال مدارک23 می ،دریافت نامه دوم 2 july ؛،مصاحبه هفته اول سپتامبر آنکارا صورتی ,1نفر کلیر بعد از 13 روز،به ما که رسید ویزا تموم شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749
چرا نتونید. حتما می تونید. فقط کافیه هر روز دنبال کار برید و با مدیر یا کارفرما صحبت کنید. زودی میرید سرکار.

(2013-08-26 ساعت 19:18)abshar_wf نوشته:  اومدن به اینجا و مطلب نوشتن خودش خیلی ارزش داره دستتون درد نکنه.
من خودم میخوام بدونم وقتی وارد میشم میتونم یه کار معمولی پیدا کنم تا خرجم در بیاد یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، roeentan ، abshar_wf ، ParsTrader ، gbtm ، romance33 ، sce ، farshadsh ، philter
(2013-08-26 ساعت 19:18)abshar_wf نوشته:  اومدن به اینجا و مطلب نوشتن خودش خیلی ارزش داره ...............
دوست خوبم ، همه ما در ابتدای ورودمون ، وارد کارهایی شدیم که شاید از نظر ارتباط با مشاغل سابقمون و مهارتهای موجود ، همخوانی نداشته ، اما به همون دلیلی که اشاره فرمودین ، و سایر دوستان هم قبلاً اشاره کردن ( خرج نکردن از اندوخته همراه ) شما هم باید یه کاری دست و پا کنید که حتماً هم خواهید توانست . البته خودتون رو انقدر غرق این جور کارها نکنید که دیگه نتونید به دنبال پیدا کردن شغلی مرتبط ، با تجربیات گذشته تون باشید . این موضوع فقط و فقط باید موقت باشه و شما سعی کنید که در این رابطه کاملاً جدی باشید . راستش منم کمی تنبلی کردم و البته بخاطر سن و سالم هم کمی دلسرد شدم و دنبال حرفه اصلی خودم نرفتم . اما حالا دیگه قصد دارم که بصورت جدی دنبال این قضیه باشم . چون وقتی به آینده نگاه میکنم ، میبینم که توان من هم رو به کاهشه و باید یه فکری به حال خودم بکنم . امیدوارم که شما هم همینطور عمل کنید . موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، abshar_wf ، storagemeter ، gbtm ، romance33 ، مانترا ، Saiban ، farshadsh ، amairmonre ، mirman ، philter
(2013-08-26 ساعت 19:29)User نوشته:  چرا نتونید. حتما می تونید. فقط کافیه هر روز دنبال کار برید و با مدیر یا کارفرما صحبت کنید. زودی میرید سرکار.

(2013-08-26 ساعت 19:18)abshar_wf نوشته:  اومدن به اینجا و مطلب نوشتن خودش خیلی ارزش داره دستتون درد نکنه.
نمیخام دل سردتون کنم ولی من هنوز پیدا نکردم.2ماهه اومدم و تقریبا یکماه اینترنتی(از indeed بگیرید تا cragslist) و حضوری(حتی McDonald که همه زرتی اونجا استخدام میشن) دنبال کار بودم،برای کارهای معمولی و مینیمم حقوق،فعلا که حبری نیست.ایمیلایی که زدم حداقل سه رقمی شده،جاهایی که حضوری رفتم حداقل 30 تا شده!نمیدونم شاید باید بیشتر بگردم؟
به نظر شما برای کارهای معمولی(مینیمم حقوق)شهر با شهر و فصل به فصل یا ... فرق میکنه؟دوستانی که کار معمولی پیدا کردن چقدر زمان برده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، storagemeter ، mhb161 ، romance33 ، مانترا ، Saiban ، farshadsh ، sce
هنوز زوده که از دلسردی حرف بزنی. یک ماه که هیچی نیست. ولی یک نصیحت اینترنتی کمک می کنه اما برای کارهای موقتی بهتر اینه که سر بزنی به محل کار و با منیجر صحبت کنی. اونجوری بهتره به نطرم.
بعدش هم با توجه به اینکه هالوین و سال نو در پیش است و فصل حرید و فروش است استخدام ها بیشتر خواهند شد. بیشتر حضوری بروید.

(2013-08-27 ساعت 06:30)mhz_ir نوشته:  نمیخام دل سردتون کنم ولی من هنوز پیدا نکردم.2ماهه اومدم و تقریبا یکماه اینترنتی(از indeed بگیرید تا cragslist) و حضوری(حتی McDonald که همه زرتی اونجا استخدام میشن) دنبال کار بودم،برای کارهای معمولی و مینیمم حقوق،فعلا که حبری نیست.ایمیلایی که زدم حداقل سه رقمی شده،جاهایی که حضوری رفتم حداقل 30 تا شده!نمیدونم شاید باید بیشتر بگردم؟
به نظر شما برای کارهای معمولی(مینیمم حقوق)شهر با شهر و فصل به فصل یا ... فرق میکنه؟دوستانی که کار معمولی پیدا کردن چقدر زمان برده؟
پاسخ
سال نو!!!هالوین کی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mhb161 ، romance33 ، Saiban ، farshadsh
تعجب نکن دوست عزیز،
اگر دقت کرده باشی فروشگاه ها همیشه یک بهانه ای برای جذب مشتری دارند تا جنس هاشون رو بفروشند. معمولا هم اینجوریه که بابت هر مناسب یک جور حراجی راه می اندازند که معمولا یکی دو سه هفته و یا بیشتر طول می کشه.

معمولا از اول سال اینجوری شروع میشه که حراج بعد از سال نو، بعدش حراج روز مموریال، بعد حراج روز چهارم جولای که این یکی رو معمولا یک کاه تبلیغ می کنند این وسط حراج روز پدر مادر و قبلش هم روز ولنتاین هست. بعد از چهارم جولای هم حراج روز کار هست که هفته دیگه است. در طول آگست هم کلا تبلیغ حراج بازگشایی مدارس هست که این خودش فصل بزرگیه برای فروش. بعد که اینها تموم شد کم کم شروع م یکنند برای هالوین مردم رو تشویق می کنند به خرید این یکی از بزرگترین فصل های خرید هست (بعد از کریسمس). سال گذشته کل فروش هالووین هشت میلیارد دلار بود و بیش از 10 میلیارد دلار گردش مالی ایجاد کرده بود.
و بلافاصله بعد از هالوین هم شروع به تبلیغ حراجی برای روز شکرگزاری و کریسمس و سال نو م یکنند که این یکی دیگه ته تهشه! سال گذشته تنها در روز بلک فرایدی همون جمعه سیاه جمعه بعد از شکرگزاری فقز در همین یک روز 60 میلیارد دلار فروش داشتند فروشگاهها. و فروش انلاین سی هفت میلیارد دلار. و کلا خرید فروش شکرگزاری و کریسمس و سال نو بیش از دویست میلیارد دلار بوده.

حالا از این همه رقم های گنده بالاخره یک چیزی هم باید سهم شما باشه. چون معمولا شرکت های زنجیره ای در اکثر این حراج ها شروع می کنند به استخدام زیاد. پس ناامید و دلسرد نباش. کار که پیدا کنی دیگه فقط جلو میری.

(2013-08-27 ساعت 06:56)mhz_ir نوشته:  سال نو!!!هالوین کی هست؟
پاسخ
فرخی عزیز،

من یک پست نوشتم در باره کار پیدا کردن. اینجا را سر بزن:
ولی قبل از اینکه از این صفحه بروی اینها را هم بخوان. سعی کن اول یک رزومه خوب بنویسی. در باره رزومه نوشتن می تونی مطالب بسیار زیادی پیدا کنی. بخصوص در Indeed.com
برای هر شغلی که اپلای م یکنی باید یک رزومه بنویسی. البته نیاز نیست از ابتدا تا انتهای رزومه ات را عوض کنی. فقط مهارت ها و سوابق کاری رو جوری تغییر بده که برای اون شغل گزینه مناسبی به نطر برسی.مثلا اگر در Job description یک شغل آمده که باید سیسکو بلد باشی، در رزومه ات روی سیسکو زیاد مانور بده و بنویس که در آخزین شغلت هر روز سیسکو بازی می کرده ای :-) صبحانه ناهار شامت سیسکو بوده و هدف شغلی ات پیشرفت در سیسکو است (ببخشید من زیاد سواد کامپیوتری ندارم به زبان خیلی عامیانه گفتم. ولی امیدوارم منظورمو رسونده باشم)

حالا این هم لینکی که گفتم:
http://mohajersara.com/thread-838-post-4...#pid401865

موفق باشی

(2013-08-29 ساعت 04:02)farokhi21 نوشته:  ...من ... تجربه عملی توی شبکه دارم سرور ویندوز و کمی هم تجهیزات سیسکو .هر چه این چند روز دنبال کار تو اینترنت گشتم ناامیدتر شدم چون بیشتر برنامه نویس میخوان و با سابقه کار در اینجا .از 3 روز پیش هم که همسر و دخترم برگشتن ایران و من یک اطاق از یک خونه رو که چند دانشحو توشن کرایه کردم این تنهایی داره بیشتر من رو کلافه میکنه و نمیتونم درست تصمیم بگیرم.
دوستای قدیمی تر میشه بفرمایید از چه سایت هایی بیشتر استفاده کنم و اینکه تو کدوم مناطق بیشتر دنبال کار شبکه بگردم.هر پیشنهادی هم که به ایمیل یا پیامم بدید کمک زیادی میکنه تا بتونم زودتر کار بگیرم و خانوادم برگردن چون با این موجودی نمی تونستم هر سه تا مون رو نگه دارم و اونها برگشتن اونطرف .ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، sce ، مانترا ، Saiban ، farshadsh ، HOMAYON53 ، afshin4749 ، amir82 ، mirman ، philter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان