کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت: بريم يا نريم
سلام دوستان

خود من از كساني بودم كه چند وقت پيش اين بحث رو راه انداختم .و دوستان عزيزي در اين وب سايت پاسخ هاي خوبي به من دادند .
من از اون كساني هستم كه واقعن دوست دارم اونجا ادامه زندگي بدم .
درآخر اين پيشنهاد رو بهتون ميدم كه در گوگل به فارسي سرچ كنيد:زندگي در آمريكا. و دفتر يادداشت سميرا فرهاني رو حتمن بخونيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
تایید صحبتهای آقا پیام
سلام دوستان؛ من حمید هستم و فقط برای ابراز نظرم مزاحم شدم ؛ خودم اکنون دوسال است که در آمریکا زندگی میکنم و البته از طریق ویزای کاری آمدم و اکنون در تلاشم که بمانم

این دوستانی که دائم نظرشان تغییر میکنه و یا کلافه اند؛ حق دارند؛ ولی اجازه میخوام که تجربه ام را درمیان بگذارم
من هم داغون بودم که زندگی ام؛ شغلم؛بنیان خانواده و ...ام چه میشود؟؟ و البته این حساسیت یا بهتر بگویم وسواسی است که ما شرقی ها داریم؛
راستش اولش برای من دیوانه کننده بود و به خاطر شغلم؛ در یک شهری تنها زندگی میکردم و هیچ ایرانی تا دوساعتی رانندگی ام؛ وجود نداشت؛ امـّآ شاید باور نکنید که حالا خدا را شکر میکنم که تنها بودم
چرا که از حرفهای بی اساس و دل خالی کن ایرانیها دور ماندم . از تفاخرهای دنیایی دیگران درامان ماندم؛ و دانستم که خودم هستم و خانواده و تلاش خودمان.
به نظر من همه چیز بستگی به سطح توقع خودتان دارد؛ آری همه چیز اولش حسابی سخت است؛ مشکل زبان، تفاوت فرهنگی؛ کار، خانه، وسایل و... امـّا آیا کاری میشود کرد !!؟؟
باید مقاومت کرد و جنگید و به خوبیهایش هم رسید؛ آنانی که عقب گرد کردند شاید مقاومتشان کم بود؛ شاید در محیط و شهری نامناسب بسر برده اند؛ و شایدهایی که هیچ کس نمیداند
این را نباید قضاوت کلـّی کرد که اگه یکی به بن بست رسید؛ همه اینگونه خواهند شد
آخرین حرفم اینه که «گر مرد رهی؛ میان خون باید رفت» آری بیایید؛ سختیها را تحمّل کنید؛ ارتباطتان را با فرهنگ ایرانی قطع نکنید؛ در عین بی میلی اولش به بعضی کارهای غیر تخصصی تان تن دردهید
تا نتیجه ی آنرا هم ببینید؛ شاید فکر کنید که من هم ازقشر مـُرفه جامعه ام بودم !!؟؟ خیر . من دبیر دبیرستان بودم و اکنون صاحب دودختر و حتی از خانواده ای مذهبی
ولی تازه دیدگاهم تغییر کرده که حتی بنیان خانواده ام در اینجا مستحکم تر از داخل خود ایران است.
از آنجا که جز آنها و یکی دو دوست همکار و آمریکایی؛ دیگر کسی دور و برمان نیست؛ آن شب نشینیهای ایران و بدنبال آن، هزاران پیامد و حرف و نقل را از دست دادم و بجای آن بیشتر به خانواده ام میرسم؛ در تربیت فرزندانم دخالت بیشتری دارم؛ از همه مهمتر آرامش روحی وخاطرم ،بهترین عامل نزدیکتر شدنم به خانواده ام شده است.

خب ؛مثل اینکه حاشیه زیاد حرف زدم؛
در یک کلام و البته به عنوان شوخی ؛ زندگی در آمریکا مثل «حلوای تن تنانی» است که تا خودتان نخورید ندانید و از هرزبانی ؛ گونه ای دگر است
آرزوی موفقیت همه را دارم و فقط بدانید که این لازمه زندگیتان بوده که این تجربه را داشته باشید و همواره از خدا بخواهید بهترینها را در سر راهمان فرار دهد و آخر و عاقبتمان را بخیر کند. بدرود حمید ایالت میزوری
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: air ، samad ، voa ، payam_prz ، leili ، M!LAD ، Amirbk ، Masoud ، Spiritual ، elham ، Zoso ، seravin ، mohsen324 ، reza22 ، online27H ، I.R ، rs232 ، shahram1347 ، mdtrmd ، پادتنش
موفق باشی مرد
شماره کیس: 136XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
کنسولگری:Abu Dahbi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول;28May 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:10Feb 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Waiting
تاریخ مصاحبه:14Apr2009
تاریخ دریافت کلیرنس:بدون کلیرنس
دریافت ویزا: 15April 2009
جمع تقریبی هزینه ها:هر نفر 2000000 تومان
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، online27H
mahdis نوشته: سلام

zoso
قرار نيست دوباره اون بحث سورنا و بقيه دوستان پيش بياد اين فقط صحبتيه كه خواستم بقيه دوستان هم بدونن
در ضمن تكليف ما مشخص شده هست و خودمون بهتر ميدونيم

والا من نمی دونم سورنا کیه و چه بحثی قبلا انجام شده
اما حداقل این رو می دونم دید ما که مثلا نسل اینترنتیم باید با نسل قدیم خیلی فرق داشته باشه...چیزی که روشنه که اونجا فرش برای کسی پهن نکردن که ماها روش راه بریم...به خصوص الان با شرایط فعلی اقتصادی و از اون بدتر سیاسی کار ماها 10 برابر سخت میشه.
بدترین قسمت برا خود من اینه که هرجا بری هر چند سال هم که بمونی و هر چقدر هم که کشورش ادعای ازادی و برابری داشته باز به عنوان خارجی اون هم یه ایرانی بهت نگاه میکنن.
من خودم هر سال که سنم بالاتر میره نسبت به مهاجرت شکاک تر و بدبین تر میشم.
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010
نامه مربوط به Affidavit of S:می 2010
نامه مربوط به DS230 :جولای 2010
نامه وقت سفارت: Dec 2010
مصاحبه: 24 JAN 2011
دریافت ویزا: 25 JAN
گرفتن پاکت پستی: 27 JAN
ورود به آمریکا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
صبر کنید ویزا هاتون رو بگیرید......... بعد بپرسید بریم یا نریم؟ بعد هر کس دوست داشت بره هر کسی هم که دلش نخواست و شک و تردید داشت نره دیگه من نمیدونم چرا اینقدر ناز میکنید شما هاااااااااااااااااااااااا Big Grin
2010 ایها رو ببینید که چه طور در انتظار رسیدن نامه های قبولی هستند؟ پس خدا رو شکر کنید که این فرصت طلایی گیرتون اومده حالا باز بگید بریم یا نریم؟ من که هیچ وقت از رفتن به US پشیمون نمیشم.............
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
پاسخ
تشکر کنندگان:
elham نوشته: ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
صبر کنید ویزا هاتون رو بگیرید بعد بپرسید بریم یا نریم؟ بعد هر کس دوست داشت بره هر کسی هم که دلش نخواست و شک و تردید داشت نره دیگه من نمیدونم چرا اینقدر ناز میکنید شما هاااااااااااااااااااااااا :
2010 ایها رو ببینید که چه طور در انتظار رسیدن نامه های قبولی هستند؟ پس خدا رو شکر کنید که این فرصت طلایی گیرتون اومده حالا باز بگید بریم یا نریم؟

lol
Zoso هستم یک 2010 ی منتظر
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010
نامه مربوط به Affidavit of S:می 2010
نامه مربوط به DS230 :جولای 2010
نامه وقت سفارت: Dec 2010
مصاحبه: 24 JAN 2011
دریافت ویزا: 25 JAN
گرفتن پاکت پستی: 27 JAN
ورود به آمریکا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
zoso
ایشالا در لاتاری امسال برنده بشی ....Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Zoso
با سلام

با تشکر از این که این بحث رو باز کردید.

من الان خودم در آمریکا هستم، و از نزدیک تمام این مسائل رو لمس میکنم،اما یه مسئله ایی رو براتون بگم که جنبه خواهش هم دارد:
لطفا با این دید نیایید اینجا که بگید از همون روز اول ما باید حتما سریع کار پیدا کنیم و حقوقمون هم خوب باشه و مدارکمون رو هم قبول کنند. شما با هر مدرکی که به اینجا بیایید اون مدرک برای این دولت قابل قبول نیست تا زمانی که شما امتحان تافل و جی آر ای رو ندید مدارک شما رو قبول ندارند.
لطفا با این دید به اینجا بیایید و فکر کنید که قرار دوباره به دنیا بیایید ،یه مقدار زمان نیاز هست برای اینکه جا بیافتید. هر وقت قرار بود که بیایید تمام گذشتتون رو در ایران جا بگذارید و پاک پاک بیایید .اگر به اینجا بیایید و همش به خودتون بگید که من توی ایران ال بودم و بل بودم مطمئنا نمی تونید دوام بیارید و برمیگردید به ایران و وقتی برمیگردید دوباره شرایط سخت زندگی ایران رو بعد از چند ماه احساس میکنید و دوباره میگید برم به آمریکا و دیگه نه ایران براتون لذت داره نه آمریکا و نه هیچ جای دیگه.
خواهش میکنم با تصمیم قاطع به اینجا بیایید و به این موضوع فکر نکنید که میرم اونجا اگر اوضاع بد بود برمیگردم و بعد از چند ماه دوباره میرم آمریکا، با این نیت بیایید که قراره توی آمریکا زندگیتون رو تشکیل بدید و هر چند سال یک بار هم یه سر کوتاه مدت به ایران بزنید.

[font=Arial]الان اوضاع داره بهتر میشه فعلا یکی از بانکها اعلام کرده که وضع مالیش بهتر شده .
اینجا مثل ایران نیست که الکی برید سر کار و حقوق خوب هم بگیرید .
اینجا آمدن خوبه به شرط اینکه یه مقدار زمان براش بگذارید و بعد از چند سال که اینجا بودید اون موقع بگید اینجا بده یا خوبه.

دوستانی که یه چند ماهی اینجا بودن و برگشتند و کلی از اینجا بد گفتند یه مقدار به نظر من زود قظاوت کرده اند .در اینجا من هنوز ندیده ام که مردم استرس داشته باشند و پرخاشگری کنند ،همه صبور و مهربانند و همیشه حق رو به طرف مقابل میدهند .
خلاصه کسانی که میخواهند به اینجا بیاییند با فکر راحت تر و باز تری به اینجا بیایید ،بازم بیشتر فکر کنید.[/font]

سلامت و شاداب باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: elham ، online27H ، rs232 ، shahram1347 ، سارا کوچولو ، mdtrmd ، پادتنش
من رو ببخشید اگه تند صحبت میکنم.... ولی اونهایی که توی این دوراهی گیر کردن و به ویژه بیشتر رو به نرفتن دارن بیخود کردن که شرکت کردن و جای چهار نفر که به طور جد پیگیر رفتن هستن رو اشغال مردن این مثل این میمونه که یکی دانشجو هست و یا نمیخواد بره دانشگاه و شرکت میکنه و قبول هم میشه و نمیره و جای کسایی که لیاقتش رو دارند رو هم میگیره. بازم عذر خواهی میکنم که اینگونه گفتم ولی واقعا نمیدونم که چطوری باید میگفتم. هر کی فکر میکنه که اونجا قراره بره و لب دریا لم بده و یان شاین بخوره بهتره که رفتن رو از فکرش بیرون کنه ... اونجا جای تنبلها و تن پرورها نیتس و نمیشه مثل ایران مفت مفت پول درآورد. از اینکه ما این فرهنگ ها و تفکرات رو داریم برای خودم متاسفم که اینجا به دنیا اومدم.
شماره کیس>DV2010AS7*7
تاریخ دریافت نامه قبولی: همین روزا دیگه
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: زودی میفرستم
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz
bardia عزیز کاملا درست میگی
اتفاقا من هم در یکی از پست هام به این موضوع اشاره کرده بودم که اگر کسی واقعا تصمیم به مهاجرت نداره نباید صرفا به دلیل مجانی بودن در لاتاری شرکت کنه و حق اونهایی که واقعا تصمیم به مهاجرت دارند رو ضایع کنه ولی مگه کسی گوش میدههههههههههههههههه!!!!
اینجا رو بخونید

http://www.mohajersara.com/showthread.php?tid=854
http://www.mohajersara.com/showthread.php?tid=923
پاسخ
تشکر کنندگان:
قربون دهنت بردیا جون. فدای لب تشنه ات.
ما دو سه بار سعی کردیم این دوستان منفی را ارشاد کنیم، متاسفانه فقط در مورد پینوکیو موفق شدیم...
آقای عزیز، خانم محترم، Ladies and Gentelamens گرامی، نیاااااااااااا. لطف کن بمون تو همین گل و بلبل. مگه اینجا فروم مشاوره روانشناسی و بهداشت خانواده و اخلاق در جامعه هست، یا ماها کاهن معبد دلفی هستیم که میاین سوال میکنین بریم یا نریم؟ میخواین برین، نمیخواین نرین. به اون بالای صفحه نگاه کنین، نوشته لاتاری 2009.
نمیفهمم اون روز یا شبی که داشتین با ذوق زدگی فرم ثبت نامو پر میکردین، چرا به حالا فکر نمیکردین؟
عزیزان من، کشور عزیزمون ایران، وطن خوبمون، به میهن پرستانی مثل شما نیاز وافر داره، اگر من میخوام برم دلیلش اینه که یک وطن فروش معلوم الحال هستم و به دلیل روحیه مرتاضانه ای که دارم، میخوام از این همه خوشی فرار کنم و به یکی از بدترین، خشن ترین، فقیر ترین، ضعیف ترین، پر اختناق ترین کشورهای جهان مهاجرت کنم. کشوری که واسه مسخره کردن کسانی که هم نژاد اکثریتش نیستند، اونا رو رئی.س جم.ه.ور خودشون میکنن! در حالی که ما اینجا یک قرنه که رئی.س جم.ه.ور که هیچی، یک وزیر کرد، بلوچ، عرب،ترک، سنی، مسیحی، زرتشتی، یا زن نداشتیم.
میخوام برم به کشوری که به دلیل قتل عام سرخ پوستها در 200 سال پیش، اونا رو برای ابد از پرداخت مالیات معاف کرده.
بابا بمونین حال کنید. بمونید خوش باشید که هر آخر هفته میرین یه چلو کباب میزنین. کیف کنید که وفتی میرین و.ز.ر.ا بچه تون را از بازداشت در میارین حسابی از خجالتتون در میان. لدت ببرین که باید دلاری خرج کنید، ریالی در بیارین. بابت کمک به کشورهای همسایه هم بابت خرید ماشین 6000 دلاری 20000 دلار پول بدین. آره برین حالشو ببرین به ما غربزده های کثیف کاری نداشته باشین.
به خدا تو همین سایت فرومهای دیگه ای در مورد زندگی در آمریکا و مانند اینها وجود داره. اینم لینکش:
http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=27
------------------------------------
Admin عزیز، قربون اون کلید Delete کنترل پانلت برم. اگر بدت اومد پاکش نکن،یه کم قیچی کاری کن...
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirbk ، seravin ، online27H ، سارا کوچولو ، azade1979 ، mdtrmd ، ریحانا
Big GrinBig GrinBig Grin
خیلی با حال بود .....
پاسخ
آه ای پیام درد دلمون رو تازه کردی! من خارج از ایران هم که هستم از هر جنبده ای که شبیه پلیس باشه می ترسم . همیشه فکر می کنم حتماً یک کار خلافی کردم حتی اگه هیچ کار نکرده باشم!.. همش فکر می کنم اگه یه پسری داره از رو به رو تو کوچه خیابون می یاد وقتی رد بشه یه چیزی می گه بهم! ....به نظرم حتی اگه کسی نخواد بمونه واجب عینی هست که بره هر چند مدت کوتاهی واسه تمدد اعصاب! تازه گرین کارد که خب یعنی گرین کارد! یعنی هر وقت دلت خواست بری و بیای.
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، mdtrmd ، ریحانا
payam_prz نوشته: قربون دهنت بردیا جون. فدای لب تشنه ات.
ما دو سه بار سعی کردیم این دوستان منفی را ارشاد کنیم، متاسفانه فقط در مورد پینوکیو موفق شدیم...
آقای عزیز، خانم محترم، Ladies and Gentelamens گرامی، نیاااااااااااا. لطف کن بمون تو همین گل و بلبل. مگه اینجا فروم مشاوره روانشناسی و بهداشت خانواده و اخلاق در جامعه هست، یا ماها کاهن معبد دلفی هستیم که میاین سوال میکنین بریم یا نریم؟ میخواین برین، نمیخواین نرین. به اون بالای صفحه نگاه کنین، نوشته لاتاری 2009.
نمیفهمم اون روز یا شبی که داشتین با ذوق زدگی فرم ثبت نامو پر میکردین، چرا به حالا فکر نمیکردین؟
عزیزان من، کشور عزیزمون ایران، وطن خوبمون، به میهن پرستانی مثل شما نیاز وافر داره، اگر من میخوام برم دلیلش اینه که یک وطن فروش معلوم الحال هستم و به دلیل روحیه مرتاضانه ای که دارم، میخوام از این همه خوشی فرار کنم و به یکی از بدترین، خشن ترین، فقیر ترین، ضعیف ترین، پر اختناق ترین کشورهای جهان مهاجرت کنم. کشوری که واسه مسخره کردن کسانی که هم نژاد اکثریتش نیستند، اونا رو رئی.س جم.ه.ور خودشون میکنن! در حالی که ما اینجا یک قرنه که رئی.س جم.ه.ور که هیچی، یک وزیر کرد، بلوچ، عرب،ترک، سنی، مسیحی، زرتشتی، یا زن نداشتیم.
میخوام برم به کشوری که به دلیل قتل عام سرخ پوستها در 200 سال پیش، اونا رو برای ابد از پرداخت مالیات معاف کرده.
بابا بمونین حال کنید. بمونید خوش باشید که هر آخر هفته میرین یه چلو کباب میزنین. کیف کنید که وفتی میرین و.ز.ر.ا بچه تون را از بازداشت در میارین حسابی از خجالتتون در میان. لدت ببرین که باید دلاری خرج کنید، ریالی در بیارین. بابت کمک به کشورهای همسایه هم بابت خرید ماشین 6000 دلاری 20000 دلار پول بدین. آره برین حالشو ببرین به ما غربزده های کثیف کاری نداشته باشین.
به خدا تو همین سایت فرومهای دیگه ای در مورد زندگی در آمریکا و مانند اینها وجود داره. اینم لینکش:
http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=27
------------------------------------
Admin عزیز، قربون اون کلید Delete کنترل پانلت برم. اگر بدت اومد پاکش نکن،یه کم قیچی کاری کن...

اين متن گرچه خيلي صريح بود ولي خيلي هم جالب بود . متشكر
پاسخ
payam_prz نوشته: Admin عزیز، قربون اون کلید Delete کنترل پانلت برم. اگر بدت اومد پاکش نکن،یه کم قیچی کاری کن...

به ندرت پیش میاد که پستی پاک بشه، معمولا ارسالهای بی ربط به موضوع را به تاپیکهای مرتبط منتقل می کنیم و در مورد پینگلیش ها هم بیشتر تذکر داده شده، ارسالهای تکراری حذف می شوند. فقط یک پست شما بود که به دلیلی که در پیام خصوصی بهتون اطلاع داده شد حذف شد تا بهانه برای مسدود شدن سایت ایجاد شده. اینجوری که شما گفتی انگار ما قیچی دست گرفتیم و پاک کن و افتادیم به جون انجمن! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان