کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-05-15 ساعت 08:31)armehraboon نوشته:  
(2016-05-14 ساعت 19:53)mulan1979 نوشته:  سلام دوستان . می خواستم بپرسم که برای مصاحبه وقتی مدارک ساپورت مالی را با خودمون میبریم باید متعلق به چند وقت گذشته باشه ؟ شش ماه ؟ یکسال ؟ یک هفته ؟ یا اینکه فرقی نمی کند و همانی که از اول ارائه شده را در زمان مصاحبه می خوان. ممنون میشم که جواب بدید.

با سلام

مدارک اخرین سال مالیاتی باید باشه.
منظور شما برای اسپانسر اصلی هست یا جوینت اسپانسر؟
کلا بستگی به مدت کار کردنشون و اقامتشون هم داره .برای کسی که سالهای سال آمریکا هست
فرم w2 اخرین سال مالیاتی هم کافی هست ولی خوب اگه مدت زمان زیادی از کار کردن اسپانسر نگذشته باشه ممکنه
w2 های جدید رو هم بخوان.

سلام ممنونم از پاسخ شما. همسر من خودش اسپانسر اصلی هست و سالهای سال است که امریکا زندگی می کنه و ستیزن آنجاست. منظور من از پرسش سوال این بود که فیش حقوقی و یا قرارداد کاری که برای آن شرکت می کند چند وقت قبلش قابل قبول است ؟ ایشان وقتی این مدارک رو nvc خواسته براشون فرستاده .. اما می خواستم بدانم که ایا این مدارک هم مثل ترجمه ها بعد از شش ماه اعتبارش را از دست بده و باید جدید گرفته بشن چون ممکنه تا زمان مصاحبه بیش از 6 ماه از زمانی که ایشون مدارک رو به Nvc دادن گذشته باشه آیا نیازه با توجه به اینکه ما قراره ملاقات داشته باشیم ومدارک رو برام بیارن مجددا این مدارک نظیر فیش حقوقی یا قرارداد یا چیزهایی شبیه به این را جدید بیارن یا همونهایی که همان اول به nvc دادن کافیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 10:36)ep30lon نوشته:  
(2016-05-14 ساعت 19:53)mulan1979 نوشته:  سلام دوستان . می خواستم بپرسم که برای مصاحبه وقتی مدارک ساپورت مالی را با خودمون میبریم باید متعلق به چند وقت گذشته باشه ؟ شش ماه ؟ یکسال ؟ یک هفته ؟ یا اینکه فرقی نمی کند و همانی که از اول ارائه شده را در زمان مصاحبه می خوان. ممنون میشم که جواب بدید.

با سلام

کلا بستگی به مدت کار کردنشون و اقامتشون هم داره .برای کسی که سالهای سال آمریکا هست
فرم w2 اخرین سال مالیاتی هم کافی هست ولی خوب اگه مدت زمان زیادی از کار کردن اسپانسر نگذشته باشه ممکنه
w2 های جدید رو هم بخوان.

اگر منظورتون برگهء چاپی فرم اسپانسر و قرارداد بین اسپانسر و همسر آمریکایی شماست خیر تاریخ اون برگه مهم نیست. فقط باید اصلی باشه و امضاء خودکاری داشته باشه. اگر وکیل دارید بین وکیل و همسر شما و همسر شما و اسپانسر

در خصوص مدارک مالیاتی برگه های مالیاتی سال گذشته و تمامی سال هایی که شما پرونده تون در جریان بوده مثلا اگر سه سال هست که در پروسه هستید 2013 و 2014 و 2015 اگر یکسال گذشته در جریان بوده فقط 2015 شاید مدارک قدیمی رو بهتون برگردونند ولی همراه داشته باشید.

ممنونم از پاسخ شما در مورد برگه های مالیاتی پس باید مدارک مالیاتی مربوط به سالهایی که پرونده ما در جریان بوده زمان مصاحبه ارائه بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 13:14)mulan1979 نوشته:  

با سلام

w2 های جدید رو هم بخوان.

سلام ممنونم از پاسخ شما. همسر من خودش اسپانسر اصلی هست و سالهای سال است که آمریکا زندگی می کنه و ستیزن آنجاست. منظور من از پرسش سوال این بود که فیش حقوقی و یا قرارداد کاری که برای آن شرکت می کند چند وقت قبلش قابل قبول است ؟ ایشان وقتی این مدارک رو nvc  خواسته براشون فرستاده .. اما می خواستم بدانم که ایا این مدارک هم مثل ترجمه ها بعد از شش ماه اعتبارش را از دست بده و باید جدید گرفته بشن چون ممکنه تا زمان مصاحبه بیش از 6 ماه از زمانی که ایشون مدارک رو به Nvc دادن گذشته باشه آیا نیازه با توجه به اینکه ما قراره ملاقات داشته باشیم ومدارک رو برام بیارن مجددا این مدارک نظیر فیش حقوقی یا قرارداد یا چیزهایی شبیه به این را جدید بیارن یا همونهایی که همان اول به nvc دادن کافیه؟

سلام مجدد

با توجه به حضور طولانی مدت همسر شما در امریکا نیازی به نیست که همه مدارک قراردادی و فیش های حقوقی ضمیه باشه.
همون مدارک مالیاتی سه سال اخر همه چیز رو نشون میده.
به نظر من فیش های حقوقی اخرین سال مالیاتی باشه کافی هست ولی حالا اگه هر سه سالش هم موجود هست اونها رو هم ارسال کنید.
در خصوص سئوال شما هم خیر اینها اعتبار شش ماهه ندارند یا چیزی شبیه این رو ندارند و هدف اثبات توان مالی همسر شما برای
زندگی هست که با توضیحاتی که دادید به نظر هیچ مشکل خاصی وجود نداره. و به نظز من نیازی به مدارک جدید نیست.
البته میزان درامد هم مسلما ملاک هست . معمولا اونهایی که درامدشون یه مقدار بالای خظ فقر اعلام شده هست
خوب ممکنه نیاز به مدارک جدید داشته باشند. که باز هم بعیده این مضوع در مورد شما صدق کنه.

شما کپی همون مدارک ارسالی به ان وی سی رو همراه خودتون برای روز مصاحبه داشته باشید. فقط اگه سال مالیاتی جدید شده باشه و شما اون رو برای ان وی سی ارسال نکردید اون فرم مالیاتی رو هم اصلش رو ببرید. ولی تا نخواستند ارائه ندید .

شاد باشید
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، mulan1979 ، Pargosha
(2016-05-13 ساعت 20:10)inanna نوشته:  
(2016-05-11 ساعت 19:15)ep30lon نوشته:  سلام بچه ها من 29 ژون تاریخ مصاحبه ام در اومد
بچه هایی که منتظر هستید گوش به زنگ باشید
فکر کن بعد از 80 روز وقت دادن برای 40 روز دیگه
یعنی فاصله تکمیل مدارک تا وقت مصاحبه شده 120 روز کامل

وای بهتون تبریک میگم  Smile , بلاخره از انتظار دراومدید , براتون آرزوی موفقیت  و ویزای یک ضرب میکنم   Rolleyes

سلام

بسيار تبريك ميگم
ايشالا ويزاي يك ضرب

منم امروز مداركم تكميل شد منتظرم وقت سفارت بدن بهم .

اميدوارم همه زودتر سروسامون بگيريم
هفت نوامبر دوهزارو پونزده
ارسال مدارك : هفده نوامبر دوهزاروپونزده
تاييده مدارك : بيست و سه نوامبر -----مدارك به اداره uscis نبرسكا ارجاع داده شده
كيس نامبر nvc : دوم مي دوهزار و شيش
تكميل مدارك : يك ماه بعدش  
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، ep30lon
(2016-05-15 ساعت 16:17)اميرفاتح نوشته:  
(2016-05-11 ساعت 19:15)ep30lon نوشته:  سلام بچه ها من 29 ژون تاریخ مصاحبه ام در اومد

وای بهتون تبریک میگم  Smile , بلاخره از انتظار دراومدید , براتون آرزوی موفقیت  و ویزای یک ضرب میکنم   Rolleyes

سلام

بسيار تبريك ميگم
ايشالا ويزاي يك ضرب

سلام دوست عزيز مدارك من هم به نبراسكا فرستاده شده،چقد طول كشيد تا مرحله uscis تموم بشه دقيقا؟و كدوم كتگوري هستين ؟
Cr1
ارسال مدارك: 19jan 2016
اپروو: 27May 2016
دريافت كيس نامبر:26June 2016
نامه تكميل مدارك:02Aug 2016
مصاحبه: 27Sep2016-ارمنستان
Ap!
Update:27sep,29sep,3oct
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 16:31)صبا فرزاد نوشته:  
(2016-05-13 ساعت 20:10)inanna نوشته:  وای بهتون تبریک میگم  Smile , بلاخره از انتظار دراومدید , براتون آرزوی موفقیت  و ویزای یک ضرب میکنم   Rolleyes

سلام

بسيار تبريك ميگم
ايشالا ويزاي يك ضرب

سلام دوست عزيز مدارك من هم به نبراسكا فرستاده شده،چقد طول كشيد تا مرحله uscis تموم بشه دقيقا؟و كدوم كتگوري هستين ؟

زمانهای انتظار رو من چند پست قبل نوشتم مطالب من رو ببین در این کتگوری متوجه میشی
در حال حاظر مراحل
USCIS تایید مدارک 4 ماه
ارسال مدارک به NVC زمان لازم 4 ماه
دریافت شماره پرداخت های NVC بعد از دریافت مدارک 3 ماه
در صورتیکه نقص مدارک نداشته باشی نامه تکمیل مدارک از NVC به شما میاد و توش نوشته 2 ماه سفارتت رو اگر آنکارا انتخاب کنی دست کم 3 ماه تا مصاحبه
برای هر نقص مدرک در NVC دوماه انتظار رو در نظر بگیر
و اگر روز مصاحبه ویزا بگیری که تمام اگر نه خدا می دونه AP چقدر طول میکشه

زمانهایی که نوشتم زمانهای نرمال خود NVC هست ولی شما به این زمانها هر کدوم یک ماه تا 3 ماه اضافه کن.
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، اميرفاتح
(2016-05-15 ساعت 17:43)ep30lon نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 16:31)صبا فرزاد نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 16:17)اميرفاتح نوشته:  سلام

بسيار تبريك ميگم
ايشالا ويزاي يك ضرب

زمانهای انتظار رو من چند پست قبل نوشتم مطالب من رو ببین در این کتگوری متوجه میشی
در حال حاظر مراحل
USCIS تایید مدارک 4 ماه
در صورتیکه نقص مدارک نداشته باشی نامه تکمیل مدارک از NVC به شما میاد و توش نوشته 2 ماه سفارتت رو اگر آنکارا انتخاب کنی دست کم 3 ماه تا مصاحبه

زمانهایی که نوشتم زمانهای نرمال خود NVC هست ولی شما به این زمانها هر کدوم یک ماه تا 3 ماه اضافه کن.

والا من uscis حدودا ٤ ماه
Nvc از لحظه شروع تا زمان تكميل مدارك ١٠ روز

خيلي بستگي به پيگيري و نظم و سرعت عمل خودتون داره
مي تونه خيلي طولاني شه مي تونه شيش هفت ماهه صفرتاصد تموم شه
مال من فكركنم هفت يا هشت ماهه باشه، البته اميدوارم
به اميد موفقيت همه دوستان عزيز
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، ep30lon
(2016-05-15 ساعت 18:18)اميرفاتح نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 17:43)ep30lon نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 16:31)صبا فرزاد نوشته:  سلام دوست عزيز مدارك من هم به نبراسكا فرستاده شده،چقد طول كشيد تا مرحله uscis تموم بشه دقيقا؟و كدوم كتگوري هستين ؟

در حال حاظر مراحل
USCIS تایید مدارک 4 ماه

والا من uscis حدودا ٤ ماه
Nvc از لحظه شروع تا زمان تكميل مدارك ١٠ روز

آرزوی قلبی من اینه که همه ی کیس های ازدواجی زیر یک سال ویزا بگیرن ولی دوست عزیز. امیر خان شما از تشکیل پرونده تا روز مصاحبه رو شونزده تا هجده ماه حساب باز کن. حساب باز کن ینی از نظر روحی آمادگی شو داشته باش. اگه شاغلی کارتو ادامه بده و از وقتت بهترین استفاده رو ببر بعد از مصاحبه هم از اونجایی که هیچ مرد حتی بیکار سربازی رفته ای زیر سه ماه کلیر نشده رو حداقل سه ماه حساب باز کن. در مجموع حداقل نوزده ماه. اینا رو نمی گم که نا امیدت کنم بلکه بر اساس آمار و ارقام میخوام کمی واقع بینی رو به انتظارات خودت و بقیه اضافه کنم.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، قرباني ، پري57 ، Pargosha

سلام

بسيار تبريك ميگم
ايشالا ويزاي يك ضرب

شما از روزی که کیس نامبر گرفتی تا زمان تکمیل مدارک تو ان وی سی برات ده روز طول کشید؟!!! یا شوخی می کنی یا اشتباه! مینیمم این زمان چهارماهه!
CR1
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، ep30lon
با درود به همه

من تازه می‌خوام شروع کنم و مدارک رو برای uscis بفرستم.این چک لیست رو تو مهاجرسرا پیدا کردم. به نظر شما چیزی زیاد یا کم نداره؟در ضمن من ۶ ماه هست که سیتیزن شدم
ممنون

1- فرم ‎I-130‎
2- فرم ‎G-325‎ را هم واسه خودش هم واسه شما
3- ترجمه و کپی شناسنامه شما ‎ و خانومت و ترجمه عقدنامه تون
4- کپی پاسپورت آمریکایی خودت
5-کپی پاسپورت ایرانی خودت و همسرت
5- کپی سوشیال سکیوریتی
‎6- 2‎ تا عکس 5 در 5 از خانومت و 2 تا هم از خودت
7- یک چک به مبلغ ‎420‎ دلار که از یک حساب بانکی توی آمریکا باید باشه
8-عکس رو باید همراه مدارک پست کنید. دو سه تا عکس دونفره کافیه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
بچه ها چه مدارکی باید برا nvc بفرسیم؟
2013AS102xx*کنسولگری :ابوظبي*عکس10++پست تی ان تی55 + ترجمه110
-----------------------------------------------------------------------------------------
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:6Jan 2015
تاريخ اپروو:7April 2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 18:50)mobydick نوشته:  
(2016-05-13 ساعت 20:10)inanna نوشته:  وای بهتون تبریک میگم  Smile , بلاخره از انتظار دراومدید , براتون آرزوی موفقیت  و ویزای یک ضرب میکنم   Rolleyes

سلام

بسيار تبريك ميگم
ايشالا ويزاي يك ضرب

شما از روزی که کیس نامبر گرفتی تا زمان تکمیل مدارک تو ان وی سی برات ده روز طول کشید؟!!! یا شوخی می کنی یا اشتباه! مینیمم این زمان چهارماهه!

دوست عزيزم

البته اگه نظري مي نويسم صرفا براي همراهي و روشنگريه كه شايد به كمك بعضي بياد.

بله ما مدت زماني كه پرونده رفت تو nvc تا زمانيكه همه فورما رو تكميل كرديم كاراي ما تموم شد و نامه دادن كه منتظر سفارت باش شد ده روز كاري، اگه اينقدر بنظر خارج از عرف مياد مي تونم ايميل هارو براي ادمين بفرستم كه شائبه اطلاعات بي مدرك بوجود نياد.

نهايتا براي همه آرزوي موفقيت دارم

دريافت ايميل تكميل مدارك ١٥ مي
: ده روز كاري از كيس نامبر تا تكميل مدارك
در انتظار تاريخ سفارت
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، ep30lon
(2016-05-15 ساعت 18:26)mobydick نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 18:18)اميرفاتح نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 17:43)ep30lon نوشته:  زمانهای انتظار رو من چند پست قبل نوشتم مطالب من رو ببین در این کتگوری متوجه میشی
در حال حاظر مراحل
USCIS تایید مدارک 4 ماه

والا من uscis  حدودا ٤ ماه
Nvc  از لحظه شروع تا زمان تكميل مدارك ١٠ روز

آرزوی قلبی من اینه که همه ی کیس های ازدواجی زیر یک سال ویزا بگیرن ولی دوست عزیز. امیر خان شما از تشکیل پرونده تا روز مصاحبه رو شونزده تا هجده ماه حساب باز کن. حساب باز کن ینی از نظر روحی آمادگی شو داشته باش. اگه شاغلی کارتو ادامه بده و از وقتت بهترین استفاده رو ببر بعد از مصاحبه هم از اونجایی که هیچ مرد حتی بیکار سربازی رفته ای زیر سه ماه کلیر نشده رو حداقل سه ماه حساب باز کن. در مجموع حداقل نوزده ماه. اینا رو نمی گم که نا امیدت کنم بلکه بر اساس آمار و ارقام میخوام کمی واقع بینی رو به انتظارات خودت و بقیه اضافه کنم.

سلام، خيلي ممنون دوست عزيزم

والا من از اونجايي كه سربازي رو خريدم و هيچ پروژه دولتي اي انجام ندادم اميدوارم كه نخوره بهم، ولي اگه هم شامل حالم بشه مجبورم مثل همه دوستان صبر كنم .

ولي بازم ممنون از راهنمايي و وقتتون
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-05-16 ساعت 08:26)اميرفاتح نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 18:26)mobydick نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 18:18)اميرفاتح نوشته:  والا من uscis  حدودا ٤ ماه
Nvc  از لحظه شروع تا زمان تكميل مدارك ١٠ روز

سلام، خيلي ممنون دوست عزيزم

والا من از اونجايي كه سربازي رو خريدم و هيچ پروژه دولتي اي انجام ندادم اميدوارم كه نخوره بهم، ولي اگه هم شامل حالم بشه مجبورم مثل همه دوستان صبر كنم .

ولي بازم ممنون از راهنمايي و وقتتون

دوست عزیز آیا شما تلفنی پیگیری میکردید که اینقدر زمان کوتاه بوده یا نه منتظر ایمیل خود اداره مهاجرت میشدید؟
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-16 ساعت 08:24)اميرفاتح نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 18:50)mobydick نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 16:17)اميرفاتح نوشته:  سلام

بسيار تبريك ميگم
ايشالا ويزاي يك ضرب

دوست عزيزم

البته اگه نظري مي نويسم صرفا براي همراهي و روشنگريه كه شايد به كمك بعضي بياد.

بله ما مدت زماني كه پرونده رفت تو nvc تا زمانيكه همه فورما رو تكميل كرديم كاراي ما تموم شد و نامه دادن كه منتظر سفارت باش شد ده روز كاري، اگه اينقدر بنظر خارج از عرف مياد مي تونم ايميل هارو براي ادمين بفرستم كه شائبه اطلاعات بي مدرك بوجود نياد.

نهايتا براي همه آرزوي موفقيت دارم

دريافت ايميل تكميل مدارك ١٥ مي
: ده روز كاري از كيس نامبر تا تكميل مدارك
در انتظار تاريخ سفارت
سلام دوست عزیز
فهمیدم که اشتباه شما کجاست شما ایمیل رسید مدارک رو با ایمیل تکمیل مدارک اشتباه گرفتی[emoji3] بله بعد از دریافت کیس نامبر و ارسال فرم ها و مدارک و انجام پرداخت ها یه ایمیل تأیید دریافت مدارک می فرستن . ایمیل تکمیل مدارک چیز دیگه ایه دوست عزیز. وگرنه غیر ممکنه از دریافت کیس نامبر تا ایمیل تکمیل مدارک ده روز طول بکشه .

CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon ، tico

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان