کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-08-27 ساعت 07:27)armehraboon نوشته:  
(2016-08-27 ساعت 00:09)saeidzamani نوشته:  سلام به همه بچه های مهاجرسرا. من این پست رو تو صفحه ی ازدواج با کسی که گرین کارت داره هم گذاشتم اما نمیدونم چرا منتشر نشده. به همین خاطر اینجا هم می ذارمش. مرسی از کمکتون.

من از طریق همسرم که گرین کارت داره اقدام کردم برای ویزای ازدواجی ‎(f2a).‎ تاریخ ‎priority date‎ که دریافت کردیم نوامبر ‎2015‎ بود. بعد از اون کیس نامبر را در ‎april 2016‎ از طریق ایمیل دریافت کردیم و ‎invoice number‎ را از طریق تماس تلفنی گرفتیم. حالا دو تا سوال دارم:
1- اینکه توی بولتین ویزا، جدول B، در حال حاضر ما ‎current‎ شدیم ولی انتخاب ‎Agent‎ و پرداخت ها برام باز نمیشه؟ به نظرتون یکم طولانی نشده؟ باید چیکار کنم؟
2- این که من ممکنه برای ادامه تحصیل تو مقطع دکتری تو یکی از دانشگاه های آلمان پذیرفته بشم. این قضیه در روند گرفتن ویزای آمریکای من تاثیری داره یا نه؟

با سلام به شما

اگه فرم ds-260 برای شما باز نیست بهتره با ان وی سی تماس بگیرید.

2- خیر مشکل خاصی نداره.

سلام و ممنون از پاسختون. به نظرتون بهتره به NVC زنگ بزنم یا ایمیل بزنم؟ شما کدوم راه رو پیشنهاد میکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2008-03-25 ساعت 15:37)good نوشته:  سلام
حالتون خوبه
از شما دوستان میخواهم که راهنمائی کنید
من میخواهم از طریق ویزای ازدواج و یا نامزدی به آمریکا محاجرت کنم
البته من نمیدانم کدام یک از این ویزا ها بهتر است اما بعضیها میگن ویزای ازدواج بهتر است حالا اگر شما راهنمائی کنید بهتر است
خوب با یک دختر آمریکائی هم آشنا شدم
اما مراحل کار را نمیدانم
آیا باید وقتی به ایران آمد باید در همین ایران ازدواج کنم ؟
و آیا باید بعد از اینکه ازدواج کردیم به سفارت آمریکا برویم و یا باید این ازدواج در سقارت آمریکا باشد ؟
و یا باید اون دختر به آمریکا برود و بعد چند ماه بعدش به سفارت آمریکا برویم

خواهش میکنم بگید باید چه کاری بکنم
خیلی ممنون
خداحافظ

برای ویزادی ازدواج اقدام کنید. ابتدا باید در ایران عقد کنید و همسرتون با در دست داشتن ترجمه عقدنامه و مدارک برای ویزای شما اقدام کند. حتما هم سعی کنید مدارک زیادی جمع کنید تا ثابت بشه ازدواجتون سوری نبوده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-22 ساعت 20:12)analh نوشته:  
(2016-08-22 ساعت 20:02)mobydick نوشته:  
(2016-08-22 ساعت 19:57)analh نوشته:  مرسی دوستان.گفتم عکس ها رو واسم ایمیل کردن رفتم دادم عکاسی چاپ کردم دوباره.الان خیالم راحته.
اوه منو ببین... خودم چند تا از عکسامون همین کارو کردم. اصلاً یادم نبود!!! عجیبه.
یه عکاسی توی تونوس بلوار بود. موفق باشین به هر حال .
اره همونجا رفتم.مرسی

موفق باشین و با خبرای خوب برگردین Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
(2016-08-23 ساعت 13:12)analh نوشته:  سلاااااام.
ویزای یکضرب گرفتم.افیسر پاسپورتمو نگه داشت و گفت ویزاتو صادر کردم 2 روز دیگه از پست تحویل بگیر.???

خیلی خیلی مبارک باشه دوست عزیز Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی ، Pargosha ، maryam1983
(2016-08-17 ساعت 10:15)armehraboon نوشته:  
(2016-08-16 ساعت 02:21)idpaisces نوشته:  
(2016-08-15 ساعت 22:55)armehraboon نوشته:  با سلام

فعلا شما باید از ظریق پر کردم فرم i130 و g235 اگه اشتباه نکنم مرحله اول رو شروع کنید که در فروم اصلی
میتونید این مراحل رو پیدا کنید.

مدارک ترجمه سند ازدواج ، شناسنامه دو طرف ( مهر دادگستری و وزارت خارجه) . کپی برابر اصل نسخه های
فارسی( مهر دارلترجمه)، کپی گرین کارت و عکس پرسنلی 5در 5 .
پرداخت مبلغ 420 دلار( اگه گردن تر نشده باشه).

برای پر کردن فرم ها به پست های قبل مراجعه کنید( توی گوگل سرچ کنید که پست های مرتبط توی مهاجر سرا رو برای
شما نشون بده)..فرم های اصلی از سایت uscis قابل دسترس هستند.

توی پر کردن فرم ها اگه مشکلی بود دوستان قطعا راهتمایی می کنند.
این ها برای شذوع مرحله اول کار شما هست تا انشالله پرونده بره اداره مهاجرت. که
اونجا فرم ها و مدارک خودش رو داره ولی حدود یک سال طول میکشه تا اون مرحله برسید .
پس فعلا مرحله اول رو شروع کنید.

بسیار ممنون از راهنماییتون
یک سوال
حتما باید کپی برابر اصل شناس نامه و عقد نامه باشه ؟
چون من الان در آمریکا هستم و مدارک در ایران.

توی مرخله اول خیلی ضروری نیست ولی کلا باشه بهتره...
برای مرحله بعد که ان وی سی هست بهتره انجام بدید...ولی سرعت عمل مهم تر هست فعلا Cool

دوست عزیز ما شرایطمون مشابه شما بود. اما در همون مرحله اول این مدارک رو دادیم. اما نمیدونم که تا چه حد لازم بود، البته تا الان هم کارمون خوب پیشرفته.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha
با سلام خدمت دوستان
کسی میدونه که زمانی NVC ازمون کپی مدارکمون رو میخواد باید تایید شده باشه یا نه؟ چون توی ایمیلشون نوشته کیپی از مدارک, ننوشته کپی تایید شده! خانومم میگه فقط مدارک رو اسکن کنم بعد اون کپیش رو میفرسته برا NVC ... کسی تجربه ای داره؟
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
تشکر کنندگان: Pegah123
سلام من با همسرم كه گرين كارت امريكا رو داره براي ازدواج اقدام كرديم . Priority date 18.feb 2016 هست . خودم مقيم المان هستم . ماه پيش nvc مدارك رو اپروو كرد و امروز من نامه ي nvc number رو دريافت كردم. وقتي به سايت ميرم براي بولتن ويزا دوتا جدول ميبينم ، راستش چيزي از اين پروسه ها نميدونم . كدوم جدول رو بايد چك كنم و اينكه اين پروسه چقدر طول ميكشه؟ ايا اينكه من از المان اقدام كردم تاثيري تو سرعت رونده پرونده داره؟

Sent from my iPhone
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود دوستان.
من یه سوال دارم که اگر بتونید کمک کنید خیلی لطف بزرگی کردین.
سوالم اینه که من 26 آپریل ‎2016‎ کیس نامبر گرفتم. بعد از اون منتظر بودیم تا ایمیل ‎invoice number‎ برامون بیاد، اما نیومد.
ما هم زنگ زدین به ‎NVC‎ و به صورت تلفنی ‎invoice‎ رو گرفتیم. اما هنوزم که هنوزه فعال نشده!!!
میخواستم بدونم کسی میتونه راهنماییم کنه که چیکار کنم؟
سپاس از کمکتون.
کتگوری F2a
ارسال مدارک: 10 نوامبر 2015
delivery مدارک: 12 نوامبر 2015 ؛
approved مدارک:  16 مارچ 2016؛
دریافت کیس نامبر (ابوظبی) : 26 آپریل 2016 ؛
priority date: نوامبر (12) 2015؛
ارسال مدارک (به ان وی سی): 13 نوامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha
(2016-08-30 ساعت 17:35)tamoko89 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
کسی میدونه که زمانی NVC ازمون کپی مدارکمون رو میخواد باید تایید شده باشه یا نه؟ چون توی ایمیلشون نوشته کیپی از مدارک, ننوشته کپی تایید شده! خانومم میگه فقط مدارک رو اسکن کنم بعد اون کپیش رو میفرسته برا NVC ... کسی تجربه ای داره؟
سلام دوست عزیز
یه وقت این کارو نکنید!! چقدر دل گنده این شما بابا! یه نقص مدرک کوچیک بخورین چند ماه عقب میوفته کارتون... حالا باز خوبه اومدین و پرسیدین. هم ترجمه رسمی کنید هم کپی برابر اصل:
تو سایت در مورد تمام مدارک نوشته کپی به nvc و اصل و کپی برابر موقع مصاحبه تحویل سفارت بشه، ترجمه رسمی هم در مورد تمام مدارک لازمه.

All documents not written in English, or in the official language of the country in which you are applying for a visa, must be accompanied by certified translations.

You must send photocopies of all required civil documents to the NVC.
You must submit the originals (or certified copies) and a photocopy of each of your required civil documents to the U.S. Embassy or Consulate at the time of your interview.

https://travel.state.gov/content/visas/e...ments.html
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، sib 24 ، tamoko89 ، armehraboon ، Pargosha
(2016-08-30 ساعت 22:57)mobydick نوشته:  
سلام دوست عزیز
یه وقت این کارو نکنید!! چقدر دل گنده این شما بابا! یه نقص مدرک کوچیک بخورین چند ماه عقب میوفته کارتون... حالا باز خوبه اومدین و پرسیدین. هم ترجمه رسمی کنید هم کپی برابر اصل:
تو سایت در مورد تمام مدارک نوشته کپی به nvc و اصل و کپی برابر موقع مصاحبه تحویل سفارت بشه، ترجمه رسمی هم در مورد تمام مدارک لازمه.

All documents not written in English, or in the official language of the country in which you are applying for a visa, must be accompanied by certified translations.

You must submit the originals (or certified copies) and a photocopy of each of your required civil documents to the U.S. Embassy or Consulate at the time of your interview.

ممنون از راهنماییتون
یه سوال دیگه این که من یه سری از مدارکم رو قبلا ترجمه و کپی برابر اصل کرده بودم, حدود 7 ماه پیش, حالا سوالم اینه که میتونم از همونا استفاده کنم؟ یا باید جدید ترجمه کنم؟
به عنوان مثال یه جایی خونده بودم گواهی پلیس تا یک سال معتبره؟
کیس CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-31 ساعت 05:05)tamoko89 نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 22:57)mobydick نوشته:  
سلام دوست عزیز

ممنون از راهنماییتون
یه سوال دیگه این که من یه سری از مدارکم رو قبلا ترجمه و کپی برابر اصل کرده بودم, حدود 7 ماه پیش, حالا سوالم اینه که میتونم از همونا استفاده کنم؟ یا باید جدید ترجمه کنم؟

با سلام به شما

اوصلا من با نظر دوستمون موافقم که بهتره ترجمه ها رو بفرستید و جدید هم باشه..
بعضا بودن دوستانی که گفتند کپی قبلیها کافی ولی اینجا زیاد حساب کتاب نداره پس بهتره محکم کاری کنید...
یه مقدار هزینه اضافه بهتره تعویق یکی دو ماهه هست...
فقط گواهی پلیس برای چی؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
(2016-08-30 ساعت 21:03)mona_32105 نوشته:  سلام  من با همسرم كه گرين كارت امريكا رو داره براي ازدواج اقدام كرديم . Priority date 18.feb 2016 هست . خودم مقيم المان هستم . ماه پيش nvc مدارك رو اپروو كرد و امروز من نامه ي nvc number رو دريافت كردم. وقتي به سايت ميرم  براي بولتن ويزا دوتا جدول ميبينم ، راستش چيزي از اين پروسه ها نميدونم . كدوم جدول رو بايد چك كنم و اينكه اين پروسه چقدر طول ميكشه؟ ايا اينكه من از المان اقدام كردم تاثيري تو سرعت رونده پرونده داره؟

Sent from my iPhone

با سلام به شما دوست عزیز

جدول اول نشون میده که شما کارنت هستید یا خیر به این معنی که :
اگر مدارکتون تکمیل شده در نوبت مصاحبه و دریفات ویزا قرار میگیرید...
کلا برای مصاحبه و گرفتن ویزا تاریخ pdate شما باید توی جدول اول باشه...حالا
ممکنه مثلا شما تشریف ببرید مصاحبه و متاسفانه ویزای یک ضرب ندند و مثل خیلها ی دیگه توی پروسه کلیرنس قرار بگیرید که چندین ماهه هست..بعد از اتمام مرحله کلیرنس برای دریافت ویزا مجددا کارنت بودن تایخ شما چک میشه...البته نگران نباشید
موضوع پیچیده ای نیست...

جدول دوم ظاهرا نشون میده که پرونده ها و مدارک در ان وی سی تکمیل شدند یا خیر(این مورد چون زمان خودم نیود زیاد مطمئن
نیستم Cool Big Grin و اممیدوارم دوستان دیگخ نظر بدن)

شما کلا باید منظر دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر از ان وی سی باشید تا مرحله نهایی تکمیل پرونده شما انجام بشه..

و در مورد سوالتون که فرمودید المان اقامت دارید هم خیر متاسفانه تاثیری نداره ولی احتمال اینکه روز مصاحبه شما
عدم سو پیشینه المان رو ببرید سفارت و وارد مرحله مخوف و طولانی کلیرنس امنیتی نشید بیشتر هست...و اگه
مصاحبتون هم میخواهید المان باشه احتمالش هست زودتر نوبت شما بشه...

موفق و شاد باشید
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Pargosha
(2016-08-31 ساعت 07:51)armehraboon نوشته:  
(2016-08-31 ساعت 05:05)tamoko89 نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 22:57)mobydick نوشته:  سلام دوست عزیز

ممنون از راهنماییتون

با سلام به شما

اوصلا من با نظر دوستمون موافقم که بهتره ترجمه ها رو بفرستید و جدید هم باشه..
بعضا بودن دوستانی که گفتند کپی قبلیها کافی ولی اینجا زیاد حساب کتاب نداره پس بهتره محکم کاری کنید...
فقط گواهی پلیس برای چی؟

گواهی پلیس منظورم همون گواهی عدم سوپیشینه هست که NVC ازم خواسته...
کیس CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-31 ساعت 15:28)tamoko89 نوشته:  
(2016-08-31 ساعت 05:05)tamoko89 نوشته:  ممنون از راهنماییتون

با سلام به شما

اوصلا من با  نظر دوستمون موافقم که بهتره ترجمه ها رو بفرستید و جدید هم باشه..
فقط گواهی پلیس برای چی؟

اگه ایران اقامت دارید نیازی نیست...چون متاسفانه قبول ندارند
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، shadoow
(2016-08-31 ساعت 19:03)armehraboon نوشته:  
(2016-08-31 ساعت 15:28)tamoko89 نوشته:  

اگه ایران اقامت دارید نیازی نیست...چون متاسفانه قبول ندارند

چیزیه که NVC ازم خواسته, حالا دیگه قبول دارن یا ندارن رو در جریان نیستم, ولی طبق چیزی که ازم خواستن براشون میفرستم
کیس CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان