کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین نامه ها تو دنیا دریافت شدند!
به گفته farshadz عزيز ، ايشون آدرسشون رو تو تهران داده بودن كه رسيده دستشون .
به احتمال زياد نامه هاي زيادي دست دوستامون رسيده ، چون از نامه اول تا الان دو هفته اي مي گذره . تعجب من از اينه كه چرا كسي خبري نمي ده . بابا هرچه قدر Perfect باشي بازم يه سري به نت مي زني و سرچي مي كني ببيني چه خبره !!!
تشکر کنندگان:
بعضی مواقع نامه هائی از طرف پست میاد و بدلیل پیدا نکردن ادرس توی اداره پست نگهداری میشه
و یا اینکه نامه به دلایل نا مشخص که من نمیدونم توی پس نگهداری میشه بخصوص نامه های خارجی
یکبار یکی از نامه های که از اروپا داشتم برای مدتی از ش خبری نبود تااینکه رفتیم اداره پست متوجه شدیم نامه اونجاست
حالا ایا چنین امکانی هست یا نه نمیدونم اگه بود که دیگه ته بدشانسیه
از اون بدتر میدونید چیه اینه که نامت بیاد کلی صبر کنی هزینه کنی و استرس این حرفا آخرش رد بشی
باور کن چنین امکانی هم هست که از نیومدنش بهتر
تشکر کنندگان:
با خودم اندیشه میکردم که ممکنه نامه تو پست گیر کنه pagan که اینو گفت بیشتر مجاب شدم. توی پست ایران چیزی بعید نیست . ولی این آدرسی که من دادم چندین نامه باهاش دریافت کردم . نامه های ایران یه کد پیشتاز داره که روی سایت پست میتونی ردگیریش کنی و حتی بری مرکز و ببینی چه بلایی سرش اومده . ولی این نامه رو چطوری دنبال کنیم .؟؟!! Sad بریم بگیم چی ..؟ وای که دیگه دق کردم../ حالا اگر کسی در اینباره چیزی میدونه پست بزاره . ممنون میشم .
فکر کنم دیگه time up شدیم . یا اینکه نامه های دیرتر ممکنه شماره کیسشون بالاتر باشه .. البته تجربه ندارم . شاید ربطی نداشته باشه . Sad
شماره کیس>DV2010AS7*7
تاریخ دریافت نامه قبولی: همین روزا دیگه
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: زودی میفرستم
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان:
احتمال اينكه نامه تو پست گير كنه هست . ولي از كجا معلوم نامه اي باشه كه تو پست گير كرده باشه .
bardia7 جان . منظورم اينه كه شايد اصلا برنده نشيد . اينو مي گم كه واقع بينانه تر قضاوت كنيد .
منم امسال شركت كردم . ولي تا الان نامه اي دستم نرسيده . خب يا شايد برنده نشدم . شايدم نامه يه جايي قفل شده . ولي بايد بگم اگه تا الان نامه هامون نرسيده ، يواش يواش بايد به فكر DV 2010 باشيم .
راستش من آدم نااميدي نيستم . ولي سعي مي كنم زود با قضيه كنار بيام .
خب منم مثل همه اونايي كه چشم انتظارن چشم انتظارم . شايد خيلي بيشتر از همشون . ولي خب چاره چيه ، بهتره يه جوري به خودمون بقبولونيم كه نشده .
راست مي گي ! فكر كنم ديگه Time up شديم . ولي باز من تعجبم از اينه كه چرا از هيچ كسي صدايي در نيومد .
بچه هاي اين سايت كه از قبل از اومدن نامه ها با هم بحث مي كردن هيچ كدوم قبول نشدن !
از ديگر هم وطنامون هم خبري نشده ، با توجه به سالهاي گذشته بايد در حدود 1500 نفر ايراني قبول مي شدن . حتي اگه يك درصد اين آدما از اينترنت بهره مي بردن و وارد اين سايت مي شدن ، مي شد 15 نفر ! ولي كلا 5 يا 6 نفر اومدن و خبر قبوليشون رو دادن!!!!!!
ولي يه چيزيو بگم ، مي تونه بزرگترين شانس يه آدم باشه وقتي كه پاكت خوش رنگ KCC از در خونش مي آد تو .
حالا زمانش كه گذشته ، ولي DV هاي ديگه كه هستن .
اصلا اگه DV هم نباشه باز اين فروم رو رها نكنيد . خب اگه از طريق DV نشد ، راه هاي ديگه رو امتحان مي كنيم .
يه روزي اين جمع بايد به هدفشون برسن . بايد بشه . راه دومي نداره .
تشکر کنندگان:
freedom land عزیز ممنونم از این که دلداریم دادی. اگه تو پست های پیشم خونده باشی نوشتم که دیگه شاید نتونم به سال دیگه برسونم . البته نمیگم که دیگه شرکت نمیکنم یا نمیخوام ولی اندیشه نمیکنم بتونم دوباره این کار رو انجام بدم چون زمانش رو ندارم. دیگه مشکلاتم قابل تحمل نیست ، راههای دیگه رو هم امتحان میکنم ولی این میتونست بهترینش باشه . اگر توی این خراب شده میتونستم چند سال پیش یه کار خوب پیدا کنم الان جزو مهاجرین تخصصی بودم . هرچند الان میتونم ولی نخستین مصاحبه رو 5 تا 6 سال دیگه میدن . به ویژه کانادا رو . به هر روی وقتی آدم داره غرق میشه دستش رو به چوب کبریت هم شده میگیره تا زیر آّب نره شاید برای همین اینجوری فکرمیکنم. بهترین شانس همین میتونست باشه . هنوزم شاید دیر نشده باشه ولی دیگه کم کم پروندشو باید ببندم . اینجا جای گفتن مشکلات نیست ولی چه میشه کرد . همگی پیروز باشید بچه ها .
شماره کیس>DV2010AS7*7
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان:
براى اينكه مطمئن بشيد ميتونيد يه سر به پست بزنيد و از نامه رسون منطقه بخواهيد نامه هاى برگشتى رو بررسى كنه . من اين كار رو كردم ولى جواب نداد !!!!!!!!
تشکر کنندگان:
منم به پست منطقه تلفن كردم و اسم و فاميلمو گفتم .
تو پستاي خارجي دنبال اسمم گشتن ولي بعدش گفتن هنوز نيومده .
من هم براي همتون آرزوي توفيق مي كنم .
راستي اين فروم رو ترك نكنيد راه زياده واسه رفتن . مطمئن باشيد . مي ريم . يه روزي مي ريم .
تشکر کنندگان:
Sad 
سلام به همگی
بابا شما ها چرا انقدر نا امید هستین تازه اول پست کردن نامه هست هنوز 1 ماه و خورده ای مونده عجله نکنین . فکر منفی هم به خودتون ندید اگه قسمته ماها بهشه میریم اگرم نه حتما راه بهتری برامون هست .مثبت فکر کنید تا زندگی عالی میشه . من خودم 3 ساله دارم شرکت میکنم .مطمئن هستم یک روزی بهش میرسم . تو این مدت هم تا میتونید خودتونو پر کنید که یه روزی اگر خدا خواست با دست پر برید. انشاا... می یاد توکل کنید به خداSmile
تشکر کنندگان: samad ، farnoosh
بردیا جان لاتاری یک بازی هست با احتمال برد و باخت، ولی اگر جدی تر به موضوع نگاه کنی خود مهاجرت (از هر راهی، به هر کشوری) هم یک بازی میتونه باشه که اگر چشمها را خوب باز نکنی احتمال باخت توش زیاده. برادرانه بهت میگم که اگر فکر میکنی همه مشکلاتت با خارج شدن از ایران حل میشه بشین یک کم فکر کن، در خستگی و کلافگی برای چند ده سال آینده ات نمیتونی تصمیم بگیری. اومدن به آمریکا یک سری مشکلات را حل میکنه و یک سری مشکلات را با خودش میاره. بعد از 7 سال زندگی در خارج از ایران با اطمینان بهت میگم که آسمون همه جا یک رنگه! حالا بعضی جاها آلودگیش بیشتره. امیدوار باش و هر جای این کره خاکی که قراره زندگی کنی قوی باش...خدا گر ز حکمت ببندد دری، ز رحمت (حتما!) گشاید در دیگری
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
تشکر کنندگان: sasaj58
این هم مثل دوستان ما است نمیخواد اما نمیتونه

hey guys
i ve been playing the lottery since dv 1999
i ve never win , everybody who wins are those who don t care about it
i don t wanna be mean to you guys but by experiance ,peoples who wait for notifications through forums never win
every year i say to my self , i will never talk about it , but my curiosity makes me come back and talk about it over and over
i participate in forums about the dv in diferant languages
i wish one day the us gov put a fee of 50 dollars for every application , cause with the internet application and digital cameras , peoples are applaying for all their famillies , grandma , little cousins , :::whole bunch of people who are not interested in the lottery , and that peoples makes our chance fewer every year:
anyway , good luck

you will be one of the winner in near future; but remember that the secret is: don't talk about it with any body before your winning. what you should do is waiting; may some day will be happen

دوستان امیدوار باشید تا جائی که من میدونم تا ماه می نامه ها همینطور ارسال میشه
در مورد جولا ی هنوز نتونستم چیزی پیدا کنم
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه بچه ها
هر كي اومد و حرفي زد . masoud جان حرفات كاملا درست و به جا بود و eminem عزيز ، به خاطر روحيه خوبي كه داري بهت تبريك مي گم . همين طوري با قدرت ادامه بده ولي به هر دوجنبه قضيه توجه كن .
هر كسي از مهاجرت يه هدفي داره و هر كي داره باعينك خودش به دنيا نگاه مي كنه . نيازهاي آدما و روحيه و عواطف اونها با هم فقط در موارد خاص و عمده مشابهه ولي در اكثر موارد و جزئيات هر كسي از خودش و دنياي خودش انتظاراتي داره . نمي خوام بحث فلسفي بكنم اما خواستم مقدمه چيني بكنم براي اينكه به مسعود عزيز بگم كه گاهي آدما به جايي مي رسن كه ديگه خيلي چيزا براشون مسموم مي شه ، شايد نتونن خيلي چيزا رو قبول كنن و شرايط اجتماعي هم فرصت و توان عوض كردنشون رو ازشون بگيره . حرفات رو قبول دارم و ازطرفي هم به برديا bardioa7 حق مي دم . گاهي اوقات آدما به هر نحوي شده مي خوان كه شرايطشون رو عوض كنن .
نمي گم اگه بري اونور ، حتما موفق مي شي . اما اون كجا واسه راه موفقيت مجبور باشي كلي بجنگي ، و بايد راهي پر فراز و نشيب با كوره راه ها ، بن بست ها و خشكسالي ها و سرما ها و گرما هاي سخت و طاقت فرسا و پر از پستي و بلندي رو طي كني و اون كجا كه واسه رسيدن به موفقيت كافي باشه يه تلنگور كوچيك تو زندگيت بدي چون نه جاذبه اي هست كه بخواي بهش غلبه كني و نه عامل معكوسي جلوت رو مي گيره . تو راهش گرما و سرما كمتر هست و اگر هم باشه قابل تحمل . بن بست كم داره يا اگر هم باشه راه واسه خروج ازش بسياره و مجبور نيستي از پشت بام ها راهت رو كج كني تا ازش خارج شي .
اما اين رو هم بگم كه ما بايد چشامون رو خوب باز كنيم و حقايق زندگيمون رو درست و آنطور كه هست ببينيم .
همه ما تو ذهن خودمون تصور كرديم كه حتما برنده مي شيم ! همين الان هم كه داره time over مي شه باز هم خيليامون چشم براهيم . ولي ازتون خواهش مي كنم اين باعث نشه كه انرژيمون تحليل بره و كاملا تك بعدي فكر كنيم .
لاتاري يه راه كاملا رايگانه كه در اختيار ماست و نبايد اين باعث تنبلي ما بشه . ما بايد زندگي رو زنده نگه داريم .
اگه لاتاري شد كه آرزومه همتون برنده باشيد اين رو به فال نيك بگيريم و به اين توجه كنيم كه خدا ما رو برگزيده و اگر هم برنده نشيم همه جي رو فدا نبينيم و باز هم بدونيم كه راه هاي موفقيت خيلي زياده . پس تلاش كنيم كه در پرتو لطف خدا به هر آنچه شايسته انسان بودنمون هست برسيم .
از طرف ديگه بايد به اون طرف قضيه هم نگاه كنيم كه همه آدماي موفق كه تو محيط هاي پيشرفته نبودن ، همين ايران خودمون و خيلي كشور هاي ديگه اگه آدمي واقعا دنبال موفقيت باشه به هر نحوي شده ، به اون موفقيت ميرسه ، چون فقط به هدف نگاه مي كنه . اگه نگاهت به هدفت باشه ديگه مشكلات و سختي هاي راه و گرما و سرما رو نخواهي فهميد . اينو در تاييد حرف آقا مسعود مي زنم .
دوستان اگه همه ما ديد درستي نسبت به زندگي داشته باشيم و بدونيم كه واسه چي اومديم و قراره چي كار كنيم شايد خيلي ها زندگيشون عوض بشه .
به اميد اينكه همتون رو در راه موفقيت ببينم .
تشکر کنندگان:
اینجا رو هم امتحان کنید فکر کنم بد نباشه شاید یک روزی جواب بده
متاسفانه فعلا حذفش کردم تا در این مورد به نتیجه واقعی برسم
بیخیال اینقدر تابش ندیم همینقدر چند نفر با هم دیگه یک محیط تبادل نظر دوستانه درست کردیم خودش کلی کار برای خود ما و بقیه که قرار بیان اینجا از مدیریت سایت هم سپاسگذارم
موفق باشید
تشکر کنندگان:
سخن های همتون درسته بچه ها . من هم هنوز امید دارم و اگر هم نشه بازم برای هدفم کوشش میکنم . ولی این مورد میتونست بهتر باشه . شرایط من جوری نیست که بتونم هر کاری انجام بدم .
افراد عالیرتبه ای که در کشورهای قوی با همپایان خود در کشورهای جهان سوم برخورد دارند ، مشخص میکند که سطح هوش و فهم میان آنها قابل توجه نیست و چه بسا در کشور فقیر تر هوشمندانه تر است . قدمت تاریخی هم در میان نقشی ندارد و کشورهای سوییس کانادا ريال آمریکا ، استرالیا و.... بیش از چند صد سال قدمت ندارند . نژاد و رنگ پوست هم اهمیتی ندارند زیرا آنها که در جهان فقیرتر زندگی میکنند در کشورشان برچسب تنبلیدریافت میکنند . ولی همان انسان وقتی وارد یک کشور قدرتمند میشود تبدیل به نیرویی مولد و باهوش میشوند. تفاوت در رفتارهایی است که فرهنگ نام گرفته است . در کشورهای فقیر رفتارهایی مورد قبول و زیباست که در کشورهای غنی ارزشی ندارند . اخلاق به عنوان اصل پایه ، وحدت ،مسئولیت پذیری ،احترام به دیگران و قانون ،عشق به کار ،تحمل سختی به منظور سرمایه گذاری برای آینده ، میل به ارائه کارهای فوق العاده و نظم پذیری از رفتارهای مردمان غنی است که در کشور های فقیر تعداد اندکی از انسانها به آن توجه دارند و آنها همان تنبلان و بی عرضه های آن کشورند .بدون اهتمام لازم به آموختن و پیدا کردن واقعیت پیشرفت امکان پذیر نیست ( سازمان پژوهشهای جهانی ژنو)
مشکل من هم اینهاست + مالی و آسایش و امنیتی که در آینده نزدیک ندارم . سرزنشم نکنید ، شاید اگر جای من بودید زندگی نمیکردید . برای رسیدن به بالا باید کوشش کرد و رسیدن به هدف برنامه ریزی و سختی داره . هیچ چیزی بدون پرداختن قیمتش بدستتون نمیاد .
زندگی در آمریکا یا جاهی دیگر هم دشواری های خودش رو داره ، و قانون این هست که داشته باشه اگر به راحتی دست پیدا کنی دیگه ارزشی نداره . به هر روی امیدوارم که همه به آرزوشون برسند و پیروز باشند . Smile
شماره کیس>DV2010AS7*7
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان:
با این چند خط موافقم اسیدی

بردیا said
در کشورهای فقیر رفتارهایی مورد قبول و زیباست که در کشورهای غنی ارزشی ندارند . اخلاق به عنوان اصل پایه ، وحدت ،مسئولیت پذیری ،احترام به دیگران و قانون ،عشق به کار ،تحمل سختی به منظور سرمایه گذاری برای آینده ، میل به ارائه کارهای فوق العاده و نظم پذیری از رفتارهای مردمان غنی است که در کشور های فقیر تعداد اندکی از انسانها به آن توجه دارند و آنها همان تنبلان و بی عرضه های آن کشورند .بدون اهتمام لازم به آموختن و پیدا کردن واقعیت پیشرفت امکان پذیر نیست

درباره مشکلات اقتصادی و غیره تا حدودی زیاد فرقی نداریم فقط ما یک اقتصاد بسیار مریض داریم

ما اینجا الآن مشکل آب داریم
اما میدونم که بخشهائی از استرالیا هم همین مشکل رو دارن
این چیزا عجیب نیست اما مهم نوع فرهنگها و حکومتهاست
تشکر کنندگان:
سلام
pagan عزیز این آدرس که دادی چیه سر کاریه؟؟ یه کم توضیح بده
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان