کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنماي گام به گام با مهاجران
سلام. من امتیازم میشه ۵۵ و ۵ امتیاز کم دارم. میشه راجع به Partner Qualification کمی توضیح بدید؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2015-03-30 ساعت 01:23)alireza366 نوشته:  سلام. من امتیازم میشه ۵۵ و ۵ امتیاز کم دارم. میشه راجع به Partner Qualification کمی توضیح بدید؟ ممنون

سلام
باید همسر شما باید ایلتس 6 در هر 4 باند داشته باشند و اسسمنت مدرکشون را گرفته باشند و حداقل یکسال سابقه کار مرتبط با بیمه داشته باشند.
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، gbtm
(2015-03-30 ساعت 14:43)ParsTrader نوشته:  
(2015-03-30 ساعت 01:23)alireza366 نوشته:  سلام. من امتیازم میشه ۵۵ و ۵ امتیاز کم دارم. میشه راجع به Partner Qualification کمی توضیح بدید؟ ممنون

سلام
باید همسر شما باید ایلتس 6 در هر 4 باند داشته باشند و اسسمنت مدرکشون را گرفته باشند و حداقل یکسال سابقه کار مرتبط با بیمه داشته باشند.
با ارزوی موفقیت برای همه

ممنون بابت پاسخ شما
خود من ۳ سال سابقه کار مرتبط دارم و هر دوی ما آیلتس ۷ در همه موارد داریم. فقط مشکل اینه که همسرم سابقه کار نداره. آیا راه دیگه ای هست یا یک سال سابقه کار الزامیه؟ ؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
مرسي از اطلاعات

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان برای ویزای کاری چه شرایطی لازم هست؟ ایا سابقه کار با بیمه نیاز هست؟

دوستان اگه لینکی منبعی چیزی هم معرفی کنید ممنون میشم Big Grin
گاهی گمان نمی کنی ولیکن می شود / گاهی نمی شود که نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/ گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای گدایی و بخت با تو نیست/ گاهی تمام شهر گدای تو می شود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-24 ساعت 16:13)crewalfa نوشته:  سلام دوستان برای ویزای کاری چه شرایطی لازم هست؟ ایا سابقه کار با بیمه نیاز هست؟
دوستان اگه لینکی منبعی چیزی هم معرفی کنید ممنون میشم Big Grin

از اینجا می توانید اطلاعات لازم را بدست اورید

با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام
امتياز همسرم بدون احتساب آيلتس 50 است !
اگر نمره مورد نظر در آيلتس هم كسب بشه و امتياز 60 باشه شانس گرفتن اقامت چقدره ؟؟؟

يه سوال ديگه اينكه اگر شرايط همسرم مورد قبول باشه و موفق به گرفتن اقامت كاري بشه من هم ميتونم همراهش برم يا شرايط ديگه اي داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-27 ساعت 10:21)مينا.م نوشته:  باسلام
امتياز همسرم بدون احتساب آيلتس 50 است !
1-اگر نمره مورد نظر در آيلتس هم كسب بشه و امتياز 60 باشه شانس گرفتن اقامت چقدره ؟؟؟

2-يه سوال ديگه اينكه اگر شرايط همسرم مورد قبول باشه و موفق به گرفتن اقامت كاري بشه من هم ميتونم همراهش برم يا شرايط ديگه اي داره ؟

1-به احتمال 99% اقامت می گیرند.
2- بله همسر و فرزندان هم همزمان اقامت می گیرند.
پاسخ
تشکر کنندگان: مينا.م
مرسي از راهنماييتون !

يه سوال ديگه هم دارم ممنون ميشم جواب بديد !

منو همسرم ميخوايم برنامه 3ساله براي خودمون تعيين كنيم تا زبان بخونيم و بتونيم سرمايه بيشتري توي اين مدت جمع كنيم و بعد اقدام كنيم اينطوري شانسمون هم 100% ميشه !
به نظرتون توي اين مدت براي خوندن ارشد اقدام كنم ؟ چطوري رشته اي انتخاب كنم كه مطمن باشم 3سال ديگه هم توي ليست مورد نياز استراليا هست ؟

به نظرتون منطقيه كه 3سال ديگه اقدام كنيم اما با قدرت بيشتر ؟ يا همين الان با شرايط موجود اقدام كنيم ؟
آخه براي خوندن زبان حداقل 2سال زمان لازمه تا به سطحي برسيم كه راحت صحبت كنيم !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-28 ساعت 08:53)مينا.م نوشته:  مرسي از راهنماييتون !

يه سوال ديگه هم دارم ممنون ميشم جواب بديد !

منو همسرم ميخوايم برنامه ۳ساله براي خودمون تعيين كنيم تا زبان بخونيم و بتونيم سرمايه بيشتري توي اين مدت جمع كنيم و بعد اقدام كنيم اينطوري شانسمون هم 100% ميشه !
به نظرتون توي اين مدت براي خوندن ارشد اقدام كنم ؟ چطوري رشته اي انتخاب كنم كه مطمن باشم ۳سال ديگه هم توي ليست مورد نياز استراليا هست ؟

به نظرتون منطقيه كه ۳سال ديگه اقدام كنيم اما با قدرت بيشتر ؟ يا همين الان با شرايط موجود اقدام كنيم ؟
آخه براي خوندن زبان حداقل ۲سال زمان لازمه تا به سطحي برسيم كه راحت صحبت كنيم !

برای گرفتن نمره مناسب زبان شما حداقل به 2 سال نیاز دارید . داشتن فوق لیسانس تاثیر مثبتی برای کار پیدا کردن در استرالیا ندارد اما انتخاب نهایی با شماست .
بدون داشتن نمره زبان کافی کاری نمی توانید انجام دهید .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنونم از اطلاعات خوبي كه ميديد!

توي اين 2سالي كه ميخوايم براي زبان وقت بذاريم اگر بخوام ارشد بخونم چطور رشته اي رو انتخاب كنم كه مطمن باشم بعد از 2سال هم توي ليست مورد نياز استراليا هست ؟

يك سوال ديگه اينكه شرايط مهاجرت به نيوزيلند راحت تر از استراليا هست ؟

ميشه بگيد شرايط اسپانسر ايالتي چي هست ؟ بايد از چه طريقي با كارفرماها در ارتباط بود ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2015-06-29 ساعت 08:27)مينا.م نوشته:  ممنونم از اطلاعات خوبي كه ميديد!

1-توي اين ۲سالي كه ميخوايم براي زبان وقت بذاريم اگر بخوام ارشد بخونم چطور رشته اي رو انتخاب كنم كه مطمن باشم بعد از ۲سال هم توي ليست مورد نياز استراليا هست ؟

2-يك سوال ديگه اينكه شرايط مهاجرت به نيوزيلند راحت تر از استراليا هست ؟

3-ميشه بگيد شرايط اسپانسر ايالتي چي هست ؟ بايد از چه طريقي با كارفرماها در ارتباط بود ؟
1-اسسمنت ربطی به فوق نداره و بیشتر به لیسانس شما بستگی داره اما بهتره فوق شما با لیسانس شما مرتبط باشه

2- در حال حاظر استرالیا راحتتر هست.
اسپاسنر ایالتی اگر از ایالت بگیرید 5 امتیاز به شما می دهند به شرطی که 2 سال اول را در همان ایالت زندگی کنید .
همچنین می توانید برای مناطق رجینال ( کم جمعیت) هم اقدام کنید که در این صورت 10 امتیاز به شما میدهند منتها به شما اقامت دائم نمی دهند و وفقط یک ویزای 3 ساله کاری می دهند که حداقل 2 سال در ان مناطق باید زندگی کنید و حداقل یکسال از این دو سال کار کرده باشید تاذ بتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید .
ولی بدون داشتن مدرک ایلتس برای این ویزای رجینال هم نمی توانید اقدام کنید پس فعلا بهتر است زبان بخونید و مدرک ایلتس بگیرید .

برای کسب اطلاعات بیشتر لینکهای زیر را مطالعه نمایید .

http://www.immi.gov.au/visas/pages/489.aspx
پاسخ
من با يك وكيل صحبت كردم امتيازتمون رو اينطور ارزيابي كرده :
سن 30
مدرك تحصيلي چون ليسانس از دانشگاه بجنورد هست 10
آيلتس رو گفته بايد 7 باشه كه امتيازش ميشه 10
و 10 امتياز بابت اسپانسر ايالتي كه خودش قراره برامون بگيره

ميگه الان فرم هاتون رو بفرستين براي ارزيابي توي اين چندماه كه جوابش مياد شروع كنيد به زبان خوندن و هروقت نمره زبان آماده شد اعلام كنيد چون فرم هاتون 2سال اعتبار داره!

زمان ارزيابي فرمها 2000 دلار ، زمان گرفتن اسپانسر 2000 دلار و زمان آمدن ويزا 1500 دلار ميگيرن !

به نظرتون منطقيه ؟
نميشه يه سري از مراحلش رو خودمون انجام بديم ؟ حتما بايد از طريق وكيل براي اسپانسر اقدام كرد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-30 ساعت 11:12)مينا.م نوشته:  من با يك وكيل صحبت كردم امتيازتمون رو اينطور ارزيابي كرده :
سن 30
مدرك تحصيلي چون ليسانس از دانشگاه بجنورد هست ۱۰
آيلتس رو گفته بايد ۷ باشه كه امتيازش ميشه ۱۰
و ۱۰ امتياز بابت اسپانسر ايالتي كه خودش قراره برامون بگيره

ميگه الان فرم هاتون رو بفرستين براي ارزيابي توي اين چندماه كه جوابش مياد شروع كنيد به زبان خوندن و هروقت نمره زبان آماده شد اعلام كنيد چون فرم هاتون ۲سال اعتبار داره!

زمان ارزيابي فرمها 2000 دلار ، زمان گرفتن اسپانسر 2000 دلار و زمان آمدن ويزا 1500 دلار ميگيرن !

به نظرتون منطقيه ؟
نميشه يه سري از مراحلش رو خودمون انجام بديم ؟ حتما بايد از طريق وكيل براي اسپانسر اقدام كرد ؟

خیر تمام این حرفها کشک است . گرفتن نمره ایلتس به این راحتی نیست و ایشون به دنبال منافع خودش هست .
برای اخرین بار میگم اول نمره ایلتس بگیرید بعد به دنبال سایر شرایط بروید .
پاسخ
سلام. ممنون از دوستانی که تجربه خودشونو در اختیار سایرین قرار میدن.

من و همسرم و دو فرزند خردسالم تصمیم به مهاجرت گرفتیم. همسرم میخواد خیلی سریع بریم برخلاف نظر من. اولویت اولمون امریکا استرالیا و کانادا. و بعد اروپا هست. اول خواستیم سرمایه گذاری بریم که نشد. به همسرم پیشنهاد پ. ن. اهندگی دادن. اونم میگه بهترین روش و کم هزینه ترین راهه. و تقریبا تصمیم قطی گرفته که با این حساب باید سریع اقدام کنیم.

زبان در حد صفر هستیم. من فوق دیپلم حسابداری. بدون سابقه کار و بیمه. مدرک ارایشگری و گلسازی فنی حرفه ای. شوهرم تقریبا ۶ سال سابقه بیمه. و کار در پتروشیمی ماهشهر و عسلویه داره. پیشنهاد خودم گرفتن مدرک فنی و حرفه ای واسه هر دومون. و خواندن زبانو بعد اقدام کردن برای مهاجرته. با این تفاسیر کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چطور و از چه طریقی در چه مدت و برای کدوم کشور میتونم اقامت اسان و قانونی بگیرم.
ممنون از دوستانی که پاسخ میدن

البته همسرم سابقه کارش در ماهشهر خیلی بیشتره ولی بدون بیمه بوده.

دوستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان