کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنماي گام به گام با مهاجران
(2015-07-31 ساعت 16:02)پورسیاحی نوشته:  سلام. ممنون از دوستانی که تجربه خودشونو در اختیار سایرین قرار میدن.

من و همسرم و دو فرزند خردسالم تصمیم به مهاجرت گرفتیم. همسرم میخواد خیلی سریع بریم برخلاف نظر من. اولویت اولمون آمریکا استرالیا و کانادا. و بعد اروپا هست. اول خواستیم سرمایه گذاری بریم که نشد. به همسرم پیشنهاد پ. ن. اهندگی دادن. اونم میگه بهترین روش و کم هزینه ترین راهه. و تقریبا تصمیم قطی گرفته که با این حساب باید سریع اقدام کنیم.

زبان در حد صفر هستیم. من فوق دیپلم حسابداری. بدون سابقه کار و بیمه. مدرک ارایشگری و گلسازی فنی حرفه ای. شوهرم تقریبا ۶ سال سابقه بیمه. و کار در پتروشیمی ماهشهر و عسلویه داره. پیشنهاد خودم گرفتن مدرک فنی و حرفه ای واسه هر دومون. و خواندن زبانو بعد اقدام کردن برای مهاجرته. با این تفاسیر کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چطور و از چه طریقی در چه مدت و برای کدوم کشور میتونم اقامت اسان و قانونی بگیرم.
ممنون از دوستانی که پاسخ میدن

البته همسرم سابقه کارش در ماهشهر خیلی بیشتره ولی بدون بیمه بوده.

دوستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟

شما مدرک تحصیلی همسرتون را ننوشتید اما کلا بدون مدرک ایلتس کاری نمی توانید انجام دهید قبل از هر چیزی نیاز به داشتن ایلتس 6 دارید . که گرفتن این مدرک با توجه به سطح زبان شما حداقل یکسال زمان می برد .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: 327
با سلام
خیلی خیلی ممنون می شوم که در خصوص مهاجرت ما را راهنمایی کنید
-لیسانس کامپیوتر از دانشگاه اما خمینی قزوین با معدل 14.30
-فوق لیسانس mba- بازاریابی از دانشگاه علوم اقتصادی با معدل 16.85
-زبانم در حد خیلی خوب هست و می توانم روی نمره ی بالای زبان روی خودم حساب کنم.
-حدود یک سال هم سابقه بیمه در زمینه فروش دارم
می خواستم بدونم آیا ما شانسی برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، امریکا و یا اروپا داریم؟ و یا بهتر است من از طریق تحصیلی اقدام کنم و آیا شانسی در گرفتن فاند دارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-20 ساعت 16:58)noonooshajj نوشته:  با سلام
خیلی خیلی ممنون می شوم که در خصوص مهاجرت ما را راهنمایی کنید
-لیسانس کامپیوتر از دانشگاه اما خمینی قزوین با معدل 14.30
-فوق لیسانس mba- بازاریابی از دانشگاه علوم اقتصادی با معدل 16.85
-زبانم در حد خیلی خوب هست و می توانم روی نمره ی بالای زبان روی خودم حساب کنم.
-حدود یک سال هم سابقه بیمه در زمینه فروش دارم
-همسرم : فوق دیپلم ماشین ابزار از دانشگاه آزاد
- ۱۰سال سا بقه ساختمان سازی به همراه سابقه بیمه
دارای مدرک پایه دو از سازمان مسکن شهرسازی
زبان همسرم هم ضعیف است اما بسیار فنی هستند و به قول معروف دست به آچار هستند.
می خواستم بدونم آیا ما شانسی برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، آمریکا و یا اروپا داریم؟ و یا بهتر است من از طریق تحصیلی اقدام کنم و آیا شانسی در گرفتن فاند دارم؟

سلام
مدرک فوق شما کاربردی ندارد . اما با توجه به شرایط اسس شدن شما نیاز به دو سال سابقه کار برای کامپیوتر دارید تا بتوانید اسسمنت برای مدرک لیسانس کامپیوتر بگیرید .
در صورتی که بتوانید ایلتس 7 بگیرید و دو سال سابقه کار مرتبط بگیرید می توانید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.
با توجه به اینکه مقاله معتبری ندارید شانسی برای فاند ندارید .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: noonooshajj
با تشکر از راهنمایی شما

2 سوال دیگر هم از خدمتوون داشتم.
آیا سابقه کاری باید حتما با بیمه باشد؟
در صورتی که من با مدرک لیسانسم موفق به مهاجرت شوم آیا این امکان وجود دارد که در زمینه بازاریابی که مرتبط با مدرک فوق لیسانسم می باشد کار پیدا کنم و یا ملزم به کار کردن با مدرک لیسانسم هستم؟ به نوعی آیا مدرک ارشد من در آنجا اعتباری دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، 327
(2015-08-22 ساعت 16:17)noonooshajj نوشته:  با تشکر از راهنمایی شما

۲ سوال دیگر هم از خدمتوون داشتم.
1-آیا سابقه کاری باید حتما با بیمه باشد؟
2-در صورتی که من با مدرک لیسانسم موفق به مهاجرت شوم آیا این امکان وجود دارد که در زمینه بازاریابی که مرتبط با مدرک فوق لیسانسم می باشد کار پیدا کنم و یا ملزم به کار کردن با مدرک لیسانسم هستم؟ به نوعی آیا مدرک ارشد من در آنجا اعتباری دارد؟
سلام

1- بله
2- خیر الزامی نیست و شما بعد از گرفتن اقامت هر کاری مایل باشید می توانید انجام دهید.مدرک ارشد شما اعتبار دارد البته این به این معنی نیست به صرف داشتن مدرک بتوانید کار مرتبط با ان رشته را پیدا کنید .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: 327
جناب Parstrader برای مهندس مواد (متالوژی) اوضاع کار در استرالیا چگونه است؟ چطورمیتونم شغلهای موردنیاز استرالیا رو پیدا کنم و با سه سال سابقه کار با بیمه و زبان خوب، شما شرایط رو چطور میبینید؟ موفقیت چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه عزیزان
من مطالب این موضوع رو خوندم و خیلی خوب بود
2 تا سوال برای من پیش اومده که ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- این امتحان ناتی که بابت زبان فارسی 5 امتیاز میشه کسب کرد به چه صورتی هستش و کجای فرم ها به شما امتیاز میده؟

2- اینکه شما از یه شرکت یا اینکه از یکی از ایالات ریجنال اسپانسرشیپ بگیری، به چه شکلی هستش؟ یعنی از کجا و چه طریقی باید اینویتیشن از اونا داشته باشی؟

ممنون میشم از دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان در این فروم فعالیتی وجود نداره؟

من چند هفته قبل سوالی پرسیدم، اما جوابی نگرفتم
از مدیران این بخش خواهشمندم راهنمایی کنند، ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید که این پستو توی دوتا تاپیک گذاشتم

سلام
ممنون میشم اگه به من پاسخ بدین.
من و همسرم چند وقته به فکر مهاجرت به استرالیا افتادیم و هرچی بیشتر تحقیق میکنم جوابای مختلفی میگیرم.ممنون میشم شما منو راهنمایی کنید.
من 35 سالمه.مدرک دانشگاهیم معادل کاردانی مهندسی کشاورزی_علوم دامیه.یعنی کارشناسیمو تموم نکردم و با پاس کردن 107 واحد و انصراف از تحصیل مدرک معادل کاردانی به من دادن.
شغل من ربطی به مدرکم نداره.من از سال 78 مشغول کار خانوادگیمون یعنی آشپزی هستم (16 سال) و در کارم هم ماهرم و الان سرآشپز و مدیر اجرایی پروژه های شرکتی هستم که در اون مشغولم.(زمینه فعالیت شرکتمون خدمات کانتین و تهیه و طبخ و توزیع غذا هست)و متأسفانه سابقه بیمه کمی دارم.ولی هیچ مدرکی بابت آشپزی ندارم و تازه میخوام اقدام کنم برای گرفتن مدرک فنی و حرفه ای.زبانم تقریبن خوبه و فکر میکنم با کمی تمرین و کلاس بتونم آیلتسو 7 بگیرم.آیا مدرک فنی و حرفه ای آشپزی ایران معتبره و تأیید میشه؟و تکلیف سوابقم چی میشه؟

یه سوال دیگه.میشه از طریق همسرم اقدام کنیم؟
ایشون هم 35 ساله هستن.مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه آزاد فیروزکوه دارن با معدل نزدیک به 17 و 12 سال سابقه کار مرتبط همراه با بیمه که البته شامل زمان دانشجوییشون هم میشه که از 85 بوده و سال 89 فارق التحصیل شدن.زبانشون متوسطه.

به نظر شما کدوممون امتیاز لازمو بدست میاریم؟

چنتا سوالم در مورد ویزاها دارم.میخواستم بدونم اگه ویزای 189 یا 190 بگیریم باید حتمن با تخصصی که وارد شدیم کار کنیم.خودمونو مثال میزنم.من و همسرم تصمیم داریم در زمینه رستوران داری کار کنیم.آیا در این صورت مشکلی برای اقامت همسرم که با مدرک حسابداری اومده پیش نمیاد؟اگه بخوایم برای 190 اقدام کنیم میخواستم بدونم آیا کوئینزلند و بریزبین رشته های آشپزی و حسابداریو اسپانسر میکنه؟

با تشکر از صبر و مطالعه شما.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-26 ساعت 00:10)morijoon نوشته:  ببخشید که این پستو توی دوتا تاپیک گذاشتم

سلام
ممنون میشم اگه به من پاسخ بدین.
من و همسرم چند وقته به فکر مهاجرت به استرالیا افتادیم و هرچی بیشتر تحقیق میکنم جوابای مختلفی میگیرم.ممنون میشم شما منو راهنمایی کنید.
من 35 سالمه.مدرک دانشگاهیم معادل کاردانی مهندسی کشاورزی_علوم دامیه.یعنی کارشناسیمو تموم نکردم و با پاس کردن 107 واحد و انصراف از تحصیل مدرک معادل کاردانی به من دادن.
شغل من ربطی به مدرکم نداره.من از سال 78 مشغول کار خانوادگیمون یعنی آشپزی هستم (16 سال) و در کارم هم ماهرم و الان سرآشپز و مدیر اجرایی پروژه های شرکتی هستم که در اون مشغولم.(زمینه فعالیت شرکتمون خدمات کانتین و تهیه و طبخ و توزیع غذا هست)و متأسفانه سابقه بیمه کمی دارم.ولی هیچ مدرکی بابت آشپزی ندارم و تازه میخوام اقدام کنم برای گرفتن مدرک فنی و حرفه ای.زبانم تقریبن خوبه و فکر میکنم با کمی تمرین و کلاس بتونم آیلتسو ۷ بگیرم.آیا مدرک فنی و حرفه ای آشپزی ایران معتبره و تأیید میشه؟و تکلیف سوابقم چی میشه؟

یه سوال دیگه.میشه از طریق همسرم اقدام کنیم؟
ایشون هم 35 ساله هستن.مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه آزاد فیروزکوه دارن با معدل نزدیک به 17 و 12 سال سابقه کار مرتبط همراه با بیمه که البته شامل زمان دانشجوییشون هم میشه که از 85 بوده و سال 89 فارق التحصیل شدن.زبانشون متوسطه.

به نظر شما کدوممون امتیاز لازمو بدست میاریم؟

چنتا سوالم در مورد ویزاها دارم.میخواستم بدونم اگه ویزای 189 یا 190 بگیریم باید حتمن با تخصصی که وارد شدیم کار کنیم.خودمونو مثال میزنم.من و همسرم تصمیم داریم در زمینه رستوران داری کار کنیم.آیا در این صورت مشکلی برای اقامت همسرم که با مدرک حسابداری اومده پیش نمیاد؟اگه بخوایم برای 190 اقدام کنیم میخواستم بدونم آیا کوئینزلند و بریزبین رشته های آشپزی و حسابداریو اسپانسر میکنه؟

با تشکر از صبر و مطالعه شما.
شما خودتون شرایط اقدام برای استرالیا را ندارید و گرفتن مدرک فنی و حرفه ایی کمکی به شما نمی کند اما شما از طریق همسرتون که حسابداری خوندن میتونید اقدام کنید . البته برای رشته حسابداری نیاز به گرفتن ایلتس 7 اکادمیک دارید که گرفتنش اسون نیست.

بعد از مهاجرت شما و همسرتون هیچ محدودیتی برای انتخاب شغل برای شما و همسرتون نیست .
فعلا باید به فکر گرفتن ایلتس 7 باشید که همانطور گفتم اسون نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با درود خدمت شما و تشکر از راهنماییهاتون.
من 30 سالمه و و لیسانس شبکه های کامپیوتری از دانشگاه علمی کاربردی دارم و زبانم هم متوسط به بالا هست و شروع کردم برای اماده شدن برای ایلتس که به گفته استادم حدود 4 ماه طول میکشه .
7 سال سابقه کار دارم ولی مرتبط با رشتم نیست .با یه شرکت مهاجرتی صحبت کرم میگفت دو سال سابقه کار مرتبط باید داشته باشم.
به نظرتون اگه تو یه شرکت برای دو سال بیمم رو رد کنم و هم مهارتهای کامپیوترم روبالا ببرم بعد از 2 سال سنم برای درخواست اقامت بالا نیست ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-01 ساعت 00:45)alivandad نوشته:  با درود خدمت شما و تشکر از راهنماییهاتون.
من 30 سالمه و و لیسانس شبکه های کامپیوتری از دانشگاه علمی کاربردی دارم و زبانم هم متوسط به بالا هست و شروع کردم برای اماده شدن برای ایلتس که به گفته استادم حدود ۴ ماه طول میکشه .
۷ سال سابقه کار دارم ولی مرتبط با رشتم نیست .با یه شرکت مهاجرتی صحبت کرم میگفت دو سال سابقه کار مرتبط باید داشته باشم.
به نظرتون اگه تو یه شرکت برای دو سال بیمم رو رد کنم و هم مهارتهای کامپیوترم روبالا ببرم بعد از ۲ سال سنم برای درخواست اقامت بالا نیست ؟
با تشکر

سلام
سنتون بعد از 2 سال بالا نیست . فقط حتما باید دو سال سابقه مرتبط با رشتتون داشته باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
من 31 سالمه و لیسانس برق و الکترونیک دارم.
6 سال سابقه کار با بیمه دارم.
کارم هم hotline هست یعنی کار بر روی شبکه های برق ولتاژ بالا به صورت برقدار .
شنیدم استرالیا خیلی واسه این کار ارزش قایل هستند چون کار تخصصی و خطرناکی هست و کمتر کسی میتونه این کار را انجام بده.
آیلتس 6 دارم .
داخل لیست مشاغل نگاه کردم فقط نوشته مهندی برق و تکنسین برق.
من چطوری میتونم بفهمم تخصص من زیر مجموعه کدوم میشه و باید چطوری اقدام کنم؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من در سایت اداره مهاجرت ثبت نام کردم و یک یوزر و پسورد ساختم حالا کدام نوع فرم را باید برای کار و زندگی در استرالیا انتخاب کنم که بیشتر شما پیشنهاد میدین ؟ خودم فکر کنم با توجه به اینکه آیلتس ندارم فرم 190 رو پر کنم ولی باز می خوام از تجربیات شما استفاده کنم. لطفا گام به گام راهنمایی بفرمایید درضمن من فرم eoi رو پر کردم ولی به مرحه آخر نرسوندم و فقط زخیره موقت کردم در مورد پر کردن این فرم هم تاپیکی باشه بد نیست ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر دوستان

لطفا اگه کسی در مورد TAFE اطلاعاتی داره راهنمایی کنه، اگه مدرک Coffee shop Management رو بگیریم میتونیم برای مهاجرت اقدام کنیم؟امیدی هست؟

با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان