کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای جامع مهاجرت به انگلستان
این درآمد تو سایت خود انگلیس قید شدهwww.ukvisas.gov.uk یه ضریب خاصی برای هر کشور در نظر گرفته شده که ضریب ایران3.2 است و درآمد طی 12 ماه گذشته باید به پوند استرلینگ تبدیل بشه بعد ضربدر 3.2 بعد طبق جدول هر درامدی یه امتیاز خاصی داره.و درامد زیر 25000 پوند اصلا امتیازی نمی گیره.چون من از سن ومدرک 50 امتیاز می گیرم حداقل به 25 امتیاز این بخش احتیاج دارم. یعنی 25 میلیون تومان در 12 ماه گذشته که هیچ کارشناسی تو این مملکت نمی تونه چنین درامدی داشته باشه حتی کارشناس ارشد هم نمی تونه !!!پس درباره من نمی تونه صدق بکنه.البته سایت ایران مهاجر این شرایط به نحوه دیگه ای قید کرده که نمی دونم درست یا غلط!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajeruk ، msar
قامت کشور انگلیس از طریق سرمایه گذاری
اخذ این نوع اقامت ، مختص به افرادی است که معادل یک میلیون پوند نقدینگی در کشور خود دارند و می توانند با انتقال آن به خاک انگستان اقامت این کشور را اخذ نمایند.

متقاضی می بایست ، مبلغ 750 هزار پوند از این دارایی را پنج سال بدون اجازه برداشت در یکی از بانکها و یا موسسات مالی انگلستان ذخیره نماید و در ازای آن اقامت پنج ساله دریافت نماید. همچنین می توانند با 250 هزار پوند بقیه به خرید ملک یا راه اندازی فعالیت تجاری بپردازند.

در نهایت بعد از این دوره 5 ساله متقاضیان می توانند برای اخذ پاسپورت انگلستان اقدام نمایند.
پاسخ
تشکر کنندگان: boloushi ، msar
دوست عزیز یک میلیون پوند برابر با یک میلیارد و پانصد و نود و شش میلیون تومان ایران به تاریخ امروز میباشد کسی که این مبلغ میتونه سرمایه گذاری کنه حتما حداقل به همین مقدار پول نقد داره و در واقع حدود 3 میلیارد تومان پول نقد آخه مگه مریضه بیاد انگلیس یه رات بره با 500 میلیون اقامت امریکا بگیره و با 2.5 میلیارد دیگش هم که حدود 2.46 میلیون دلار میشه میره یه کارخونه با صد جریب زمین میخره و تا 10 نسلش رو بینیاز می کنه عزیز من اطلاعات غلط نده مردم من که خودم انگلیس هستم و بچه مایه دارا رو دیدم که اومدن با 100 هزار پوند تا 150 هزار پوند با توجه به نوع سرمایه گذاریشون خرج اقامتشون میشه نه بیشتر در ضمن اگه کسی رو سراغ داری که این مبلغی رو که شما میگی رو می خواد بده به من بگو میل بده خودم با 20000 تا واسش اقامت میگیرم آخه می دونی توی انگلیس کسی که یه خونه و یه ماشین و یهحساب بانکی 10000 تایی و یه شغل متوسط درآمد ( 500 پوند در هفته داره جنتلمن حساب میشه و بهترین زندگی رو می کنه آره داداش اینجوریه نه اونجر که شما گفتین لطفا اصلاح کنید
پاسخ
(2010-11-28 ساعت 18:41)mohajeruk نوشته:  دوست عزیز یک میلیون پوند برابر با یک میلیارد و پانصد و نود و شش میلیون تومان ایران به تاریخ امروز میباشد کسی که این مبلغ میتونه سرمایه گذاری کنه حتما حداقل به همین مقدار پول نقد داره و در واقع حدود 3 میلیارد تومان پول نقد آخه مگه مریضه بیاد انگلیس یه رات بره با 500 میلیون اقامت امریکا بگیره و با 2.5 میلیارد دیگش هم که حدود 2.46 میلیون دلار میشه میره یه کارخونه با صد جریب زمین میخره و تا 10 نسلش رو بینیاز می کنه عزیز من اطلاعات غلط نده مردم من که خودم انگلیس هستم و بچه مایه دارا رو دیدم که اومدن با 100 هزار پوند تا 150 هزار پوند با توجه به نوع سرمایه گذاریشون خرج اقامتشون میشه نه بیشتر در ضمن اگه کسی رو سراغ داری که این مبلغی رو که شما میگی رو می خواد بده به من بگو میل بده خودم با 20000 تا واسش اقامت میگیرم آخه می دونی توی انگلیس کسی که یه خونه و یه ماشین و یهحساب بانکی 10000 تایی و یه شغل متوسط درآمد ( 500 پوند در هفته داره جنتلمن حساب میشه و بهترین زندگی رو می کنه آره داداش اینجوریه نه اونجر که شما گفتین لطفا اصلاح کنید

دوست عزیز اون 200 هزار پوندی که گفتین حداقل مبلغیه که بهش امتیاز تعلق میگیره در زمان مهاجرت از نوع •Obtain a Professional Tier 1 Highly Skilled Migrant Assessment now
و در کنار اون نیاز به امتیازهای دیگه هم هست که ehsan1201 اشاره کرده .با 200 هزار پوند اتباع کشورائی میتونن مهاجرت تجاری به انگلیس داشته باشن که اسمشون در این لینک موجوده و ایران جز این کشورا نیست.
http://www.ukimmigration.com/entrepreneu...reneur.htm

شما که انگلیس هستین دیگه بهتر میدونین همون داشتن خونه کار ساده ای در انگلیس نیست.چون قیمت خونه در انگلیس خیلی بالاست و هر مهاجری براحتی از پس خرید یه خونه بر نمیاد.با درامد 500 پوند در هفته هم یه زندگی متوسط خوب میشه در انگلیس داشت البته بشرط داشتن خونه وگرنه بیشتر این مبلغ صرف اجاره خواهد شد!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، A1234 ، fazila ، msar
سايت city mayors كه اطلاعات مربوط به شهرهاي جهان را ارائه مي‌كند، فهرستي از بزرگترين و ثروتمندترين شهرهاي جهان را منتشر كرد.
در این فهرست لندن چهارمین شهر ثروتمند جهان استTongue
1-توکیو
2-نیویورک
3-لس آنجلس
4-لندن
...
منبع
یه روزی دوباره خورشید رد میشه از بغض ابرا
دوباره بوسه و لبخند میشه سرگرمیِ دنیا

میشه فردای من و تو لب به لب شعر رسیدن
رو تن دیوار کهنه نقش آزا.د.ی کشیدن ...!
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، msar
(2010-09-04 ساعت 11:54)shakibnoury نوشته:  سلام به همگی
من لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم .برای ادامه تحصیل برای انگلستان اقدام کردم و پاسخ گرفتم .می گن می تونم بعد فوق لیسانس 2 سال ویزای کاری بگیرم و بعد در شرایطی اون رو 3 سال دیگه تمدید کنم و بعد 5 سال اقامت دائم بگیرم.می خوام بدونم کسی هست که از این موضوع اطلاعات کامل داشته باشه ؟ لطفا من رو راهنمایی کنید ممنونSad

سلام
دوست عزیز قوانین ویزای کار تحصیلی و ویزای کاری بعد از تحصیلات در حال
تغییر میباشد و تا اخر JAN یا FEB اعلام خواهد شد اما گفته ها بران است که
این اجازه ی کار لغو گردد.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان میخواستم بپرسم الان همسر من با ویزا توریستی وارد انگلیس شده میخواستم ببینم میتونه با پاسپورت پناهندگی که در اروپا داره اقدامی برای موندن در انگلیس را بکنه یا نه و برای من کاری بکنه جون من درخواستی برای ویزا نکردم که به همسرم ویزا بدن مرسی از ....... شما
پاسخ
(2011-03-22 ساعت 03:46)a.v نوشته:  سلام دوستان میخواستم بپرسم الان همسر من با ویزا توریستی وارد انگلیس شده میخواستم ببینم میتونه با پاسپورت پناهندگی که در اروپا داره اقدامی برای موندن در انگلیس را بکنه یا نه و برای من کاری بکنه جون من درخواستی برای ویزا نکردم که به همسرم ویزا بدن مرسی از ....... شما

سلام
همسر شما که پاس پناهجویی داره چرا برای سفر به انگلیس ویزا گرفته؟ پاس از کدوم کشوره؟پناهجوها فقط مجاز به اقامت دائم در کشوری که از اون پاس رو گرفتن هستن و همسر شما اگه بخوان انگلیس زندگی کنن باید شرایط اقامت انگلیس رو بررسی کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
من همسرم در سن کمتر از 18 سال به تبع اقامت پدرش در کشور انگلستان دارای اقامت دائم بود اما بعد از برگشتن به ایران و به دلیل اینکه 2 سال به انگلستان سفر نکرد موضوع اقامت ایشان در پرده ای از ابهام است لطفا شما بگوئید از چه طریق اقانت همسرم تایید مجدد می شود
پاسخ
سلام دوستان
آخرین اطلاعات و لینکهای مرتبط با Tier4 (متعلق به اقدام دانش آموزی) مرتبط با 24 آوریل 2011 در دسترس عزیزان. التماس دعا

Smile
http://www.workpermit.com/news/2011-04-2...effect.htm
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
(2010-10-25 ساعت 03:25)mohajeruk نوشته:  دوستان عزیز اگه کسی مشکل مهاجرتی داره و می خواد به هر طریقی جلای وطن کنه و به انگلستان بره می تونه به من ایمیل بده من راهنمایی و کمکش میکنم در تمام مراحل چه رفتن و چه کیس و چه دوره ها و کلاسها واه رسیدن به انگلستان البته من هیچ هزینه ای نمی خوام و تبلیغی هم نمی کنم اما اگه دوستان و مدیران محترم از این پست خوششون نمیاد و میخوان پاکش کنن مشکلی نیست اما به هر حال باید کسی باشه واسه راهنمایی دوستانی که

سلام دوست عزيز

پيام گذاشتم ميشه منو راهنمايي كنيد ؟؟
To Wounds From One[font=Arial][/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: آمنه سهرابی ، msar
(2011-07-10 ساعت 22:12)Hooraman نوشته:  
[b]درود به همه دوستان

از اینکه تاپیکی جداگانه ایجاد کردم واقعا عذر می خوام

1-برای اینکه بعد از پایان ویزا یا سه ماهه و یا با تمدیدش کلا شش ماه من چکار باید بکنم که بتونم در انگلستان بمونم و حدالامکان به کمپ نرم ؟

2-هزینه زندگی کاملا معمولی برای یک نفر در انگلستان چقدر هست ؟ با حداکثر ضرفه جویی در ماه چقدر میشه ؟

3-حداقل دستمزد برای یک مهاجر قانونی در انگستان چقدر هست ؟ و میانگین دستمزد برای مهاجر غیر قانونی چقدر هست ؟

4-ابا حداقل دستمزد هزینه های زندگی برای یک نفر با لحاظ کردن صرفه جویی کافی هست ؟

5-من قصد تحصیل در انگستان رو دارم وضعیت دانشگاها و ورودی شون به چه شکل هست ؟ از دوستان کسی شرایط پذیرش دانشجو در بانک ها رو می دونه ؟ چون من چندی پیش در امتحان ساکسو بانک آمریکا شعبه دبی شرکت کردم ولی به دلیل ایرانی بودنم به مشکلاتی بر خوردم

6-اگر به اداره مهاجرت رفتم و کارم به کمپ پناه جویان کشید دقیقا چی پیش میاد ؟ منظورم این هست که داخل کمپ رفتاری که ما با افغانی ها در ایران می کنیم رو باهامون می کنند یا نه ؟ در سالن های بزرگ هر کسی یه پتو چرک دستشه یه گوشه خوابیده یا نه ؟ در کمپ تلفن و اینترنت و . . .هست ؟ و . . . ؟؟؟

7- هزینه یک هتل معمولی و یک تخت خوابه در لندن شبی چند هست ؟

8- در انگلستان رفتار عمومی با یک خارجی عین ر فتار مردم ما با افغانی ها هست ؟
ممنون از اینکه به این تاپیک اومدید

[/b]

لطفا برای مطالبی که تاپیک جامع وجود داره به هیچ عنوان تاپیک جدید باز نکنید.این رو بارها گفتم

1-شما با ویزای توریستی نمی تونی انگلیس بمونی و دنبال کار بگردی بلکه باید دعوت به کار شده باشی تا از اون طریق اقدام به گرفتن ویزای کار کنی

2-بستگی به شهر و خود اشخاص داره.کرایه خونه در انگلیس خیلی بالاست ولی سایر هزینه ها رو میشه مدیریت کرد.البته خیلی از افراد مجرد با چند نفر همخونه میشن و اینجوری هزینه هاشون رو کم می کنن.حداقل 3000 پوند رو باید در نظر داشته باشین

3-سوال خیلی کلی ست و من امر دقیق ندارم اما مسلما دستمزد کار برای مهاجرای غیرقانونی خیلی کمتره ضمن اینکه معمولا کارفرماها هیچ کدوم از حقوق این افراد رو رعایت نمی کنن و بیمه شون نمی کنن.زندگی بدون بیمه در اروپا هم خیلی سخت و گرونه

4-اینجا اگه واقعا کار کنین حداقل دخل و خرجتون جور در میاد و درمونده نمی مونید

5-شما باید از الان مشخص کنین دنبال ویزای کار هستین یا ویزای تحصیلی .برای یه مهاجر خارج از اتحادیه اروپا امکان اینکه بتونه همزمان همه اینا رو بدون داشتن اقامت انجام بده ممکن نیست مگر بخواد هزینه های ازادش رو بپردازه.انگلیس هم معمولا در مقاطع بالا بورسیه میده

6-کمپ نبودم اطلاعی از سرویس دهی و بهداشتش ندارم ولی مسلما مثل هتل 5 ستاره نیست.برای کسانی که دولت داره هزینه زندگیشون رو میده نمیشه انتظار داشت همه چیزش در حد عالی باشه

7-می تونین تو اینترنت لیست هتل ها در شهرای مختلف سرچ کنین و قیمت ها رو ببینین.من نمی دونم شما کدوم شهر میخواین برین و چه جور هتلی مدنظرتونه

8-کلا رفتار ما ایرانی ها رو با مردم این طرف اصلا مقایسه نکنین.زمین تا اسمون رفتار و فرهنگ ها فرق میکنه

توصیه دوستانه : برای مهاجرت روی وعده نه تنها دوست بلکه اقوام درجه یک هم حساب نکنین.سیستم زندگی در اینجا جوریه که از اون تعارف ها و مرام هایی که ما در ایران مدنظرمونه خبری نیست چون 1-هر کس مشغله های زیادی برای اداره زندگی خودش داره 2- قوانین اینجا اونقد سفت و سخت هست که هیچ کس نمیتونه با پارتی و پول برای کسی کاری از پیش ببره
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ParsTrader ، Hooraman ، OverLord ، hvm ، msar
درود

راستش من خیلی دوست دارم به اروپا و به خصوص انگلستان که دوستش دارم برم ولی خودم فکر می کنم که شرایطش رو اصلا ندارم. شرایط فعلی خودم رو می گم و از دوستانی که در این مورد آگاهی دارم خواهشمندم کمینه شرایطی رو که باید به دست بیارم تا بتونم برم رو به من بگند...

مدرک تحصیلی : فوق دیپلم الکترونیک هواپیمایی از دانشگاه دولتی با معدل 14

تجربه : مونتاژ و فروش و خدمات پس از فروش کامپیوتر

زبان : ترجمه در حد خوب ولی مکالمه در سطح متوسط - آشنایی کم به زبان فرانسه

سابقه بیمه هم ندارم.

اگه انگلستان هم نشد جاهای دیگه هم باشه خوبه به خصوص فرانسه که دارم زبانش رو یاد می گیرم...

با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2011-07-11 ساعت 21:39)Ar@sh نوشته:  درود

راستش من خیلی دوست دارم به اروپا و به خصوص انگلستان که دوستش دارم برم ولی خودم فکر می کنم که شرایطش رو اصلا ندارم. شرایط فعلی خودم رو می گم و از دوستانی که در این مورد آگاهی دارم خواهشمندم کمینه شرایطی رو که باید به دست بیارم تا بتونم برم رو به من بگند...

مدرک تحصیلی : فوق دیپلم الکترونیک هواپیمایی از دانشگاه دولتی با معدل 14

تجربه : مونتاژ و فروش و خدمات پس از فروش کامپیوتر

زبان : ترجمه در حد خوب ولی مکالمه در سطح متوسط - آشنایی کم به زبان فرانسه

سابقه بیمه هم ندارم.

اگه انگلستان هم نشد جاهای دیگه هم باشه خوبه به خصوص فرانسه که دارم زبانش رو یاد می گیرم...

با سپاس

سلام
شما این لیست شغلهای الکترونیک ببینید با توجه به رشتتون می تونید بیش از یکسال در این رشته ها سابقه کار بدست بیاورید و به تخصص شما مرتبط هست یا خیر ؟
شاید بتونید برای کانادا اقدام کنید
وضعیت بیکاری در اروپا بسیار بده و هم رفتن خیلی سخته و هم موندگار شدن و کار کردن
به هر حال برای شما ارزوی موفقیت دارم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Ar@sh ، OverLord ، یه مهاجر ، mavarfan ، msar
نرخ بیکاری در غرب طی سالهای گذشته تقریبا یکنواخت شده بطوریکه در بیشتر کشورای اروپایی این نرخ بین 6 تا 9 درصده که با امریکا که 9.1 درصد بیکاری داره برابری میکنه یا در بسیاری از موارد وضعیت مطلوب تری داره ..7.4 درصد بیکاری برای کانادا گزارش شده.به ترتیب نروژ - هلند - اتریش و لوگزامبورگ کمترین نرخ بیکاری دنیا رو دارن که رقمی بین 3.4 تا 4.5 درصده.و به ترتیب اسپانیا - لیتوانی - لتونی - یونان - کرواسی - ایرلند بیشترین نرخ بیکاری در اروپا رقمی بین 20 تا 14 درصد رو به خودشون اختصاص دادن.........جالبه نرخ بیکاری ایران 14درصد گزارش شده یعنی خیلی کمتر از اسپانیا !!!I don't think so

منبع آمارها
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/...stat/home/
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Ar@sh ، OverLord ، mavarfan ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان