کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تصحیح اشتباهات در فرمهای ارسال شده
من هم یک اشتباه داشتم وقتی که مدارکم داشتم برای آنکارا می فرستادم با یک نامه براشون توضیح دادم ونامه رو همراه مدارکم فرستادم قبل از قسم خوردن هم میگم
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
تشکر کنندگان: mohsen324
(2010-02-07 ساعت 21:50)زهره نوشته:  من یک سوال دارم. ما تاریخ سربازی شوهرم رو در فرم ds230 اشتباه نوشتیم و الان شماره کیسم کارنت شده. میشه همون روز مصاحبه اگه گفتن بهشون صادقانه بگیم. به نظر شما مشکلی پیش میاد؟
سلام
شما تمام مواردی رو که اشتباه کردید بنویسید و برای kcc ایمیل کنید.
سپس همان نامه را پرینت گرفته و روز مصاحبه همراه داشته باشید.
قبل از قسم خوردن به افیسر بگویید که می خواهید این نامه رو برایشان
بخوانید. نگران نباشید.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
تشکر کنندگان:
سلام
نمونه امضای داحل فرمای سری اولم با امضای سند ازدواجم فرق داره چکار کنم؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟
برای آوریل کارنت شدم و این هفته ازدواج کردم لازمه فرمای سری اولو بازم بفرستم ؟ یکی راهنماییم کنه
تشکر کنندگان:
(2010-03-25 ساعت 20:01)taw2010 نوشته:  سلام
نمونه امضای داحل فرمای سری اولم با امضای سند ازدواجم فرق داره چکار کنم؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟
برای آوریل کارنت شدم و این هفته ازدواج کردم لازمه فرمای سری اولو بازم بفرستم ؟ یکی راهنماییم کنه
خیر مشکلی نیست
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
تشکر کنندگان: Shahoo52 ، new king
من بدون اين كه شركت محل كارم عوض بشه، عنوان شغلي ام عوض شده. يعني همون توي شركت بهم يه كار جديد دادن. به نظر شما بهشون E-Mail بزنم يا بگذارم همون روز مصاحبه بگم؟

من بدون اين كه شركت محل كارم عوض بشه، عنوان شغلي ام عوض شده. يعني توي همون شركت قبلي بهم يه كار جديد دادن. به نظر شما بهشون E-Mail بزنم يا بگذارم همون روز مصاحبه بگم؟

ضمنا اين اتفاق طي چند ماه گذشته (مدتها بعد از ارسال فرمهاي سري اول) افتاده.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان:
(2010-03-25 ساعت 21:47)Ashkan78 نوشته:  من بدون اين كه شركت محل كارم عوض بشه، عنوان شغلي ام عوض شده. يعني همون توي شركت بهم يه كار جديد دادن. به نظر شما بهشون E-Mail بزنم يا بگذارم همون روز مصاحبه بگم؟

من بدون اين كه شركت محل كارم عوض بشه، عنوان شغلي ام عوض شده. يعني توي همون شركت قبلي بهم يه كار جديد دادن. به نظر شما بهشون E-Mail بزنم يا بگذارم همون روز مصاحبه بگم؟

اشکان جان نظر شخصی من اینه که جابجایی به این کوچیکی رو لازم نیست اعلام کنی .
چون اعلام اون ممکن نظر آفیسر به این برگردونه که بهت چک اضافه بزنه . چیزی که من تا حالا دیدم اینه که هرچی کیس ساده تر و خلاصه تر باشه پروسه ویزا راحتتر میگذره
این نظر شخصی من بود
موفق باشی
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، Ashkan78 ، بنيتا
(2010-03-25 ساعت 21:47)Ashkan78 نوشته:  من بدون اين كه شركت محل كارم عوض بشه، عنوان شغلي ام عوض شده. يعني همون توي شركت بهم يه كار جديد دادن. به نظر شما بهشون E-Mail بزنم يا بگذارم همون روز مصاحبه بگم؟

به نظر من هم به تغييرات كوچك حساس نباشيد.
خود من بعد از ارسال فرمهاي سري اول كارم را از دست دادم ولي لزومي به اعلام آن نديدم.
و فكر مي كردم كه فرم من هفت هشت تا اشكال جزئي داره كه شب مصاحبه مثل دوستاني كه از بين فرومها نكته استخراج مي كنند و سوال كنكوري طرح مي كنند من هم نكته استخراج و در چندين كاغذ كوچك يادداشت كردم و هنگام مصاحبه اوليش درباره سربازي بود كه قبل از سوگند خوردن گفتم. كه ديدم اوضاع خراب شد و بيخيال بقيه شدم.
- مثلا من در يكي از فرمها محلهاي تحصيل دانشگاهي كه 4 تا بود را ننوشته بودم ولي در فرم ديگري سه تا از آنها را نوشته بودم. - در شهرهايي كه بيش از يكسال اقامت داشتم مثل دوران دانشجويي و خدمت سربازي كه در فرم مربوطه ننوشته بودم ولي در فرم ديگري به محل خدمت و محل تحصيل اشاره شده بود و نوشته بودم. آنجا پرسيدم آيا اينها مهم است و آفيسر گفت نه مهم نيست و من هم بقيه اش را نگفتم. و بعد از اينكه سعي كردم اين اشكالات رو بگم آفيسر هم ديگه به من نگفت قسم بخور.
حالا اين فرمها كه مي گم ، يادم نيست كدام فرم از فرمهاي سري اول بود.
و امروز هم كه كلير شدم.
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، sh-b ، laili ، ساشا ، kianoush ، Shahoo52 ، بنيتا ، new king
اشکان جان مهم اینه که شما هنگام پر کردن فرمها اطلاعات درست را وارد کردی و حتی اشتباه هم نبوده، نگران نباش مسئله مهمی نیست.
ما هم یه سری اشتباه در مورد سابقه تحصیلی داشتیم که بعد مکاتبه با کی سی سی گفتن کیس شما فرستاده شده به سفارت مورد نظرو شما باید با اونها در مورد کیستون در ارتباط باشین. من هم گذاشتم موقع مصاحبه درستش کنم.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، kavoshgarnet ، kianoush
با سلام به دوستان.
من یک مشکلی را به تازگی در مدارک خودم دیدم که تا به حال دقت نکرده بودم، نمیدانم باید چه کار کنم.
همسر من جرو برندگان 2010 است که با شماره 20000 به تازگی کارنت شده ایم.ولی هنوز نامه دوم را دریافت نکرده ایم.در تمام فرمهای ارسالی من نام خود را با ذکر کلمهء "سید" در اول اسمم ارسال کردم، و فراموش کردم که در کارت پایان خدمت ونیز در عقد نامهء ما اسم من بدون "سید" میباشد، چون که این کلمه درشناسنامه بعداً وارد شده است.
حالا باید این مطلب رااطلاع بدهم یا نه؟ و اصلاًاین مساله خیلی مهم است؟میشود در روز مصاحبه آنرا به آفیسر بگویم؟ممکن است اگر هم اطلاع بدهم ،باز هم کیس من را رد کنند؟
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
تشکر کنندگان: ساسان ، SamiraN
(2010-05-18 ساعت 11:30)ShabPareyeMohajer نوشته:  با سلام به دوستان.
من یک مشکلی را به تازگی در مدارک خودم دیدم که تا به حال دقت نکرده بودم، نمیدانم باید چه کار کنم.
همسر من جرو برندگان 2010 است که با شماره 20000 به تازگی کارنت شده ایم.ولی هنوز نامه دوم را دریافت نکرده ایم.در تمام فرمهای ارسالی من نام خود را با ذکر کلمهء "سید" در اول اسمم ارسال کردم، و فراموش کردم که در کارت پایان خدمت ونیز در عقد نامهء ما اسم من بدون "سید" میباشد، چون که این کلمه درشناسنامه بعداً وارد شده است.
حالا باید این مطلب رااطلاع بدهم یا نه؟ و اصلاًاین مساله خیلی مهم است؟میشود در روز مصاحبه آنرا به آفیسر بگویم؟ممکن است اگر هم اطلاع بدهم ،باز هم کیس من را رد کنند؟

دوست عزیز، اضافه شدن نام "سید" در قسمت توضیحات شناسنامه اومده یا نه؟
اگه اومده که تاریخ تغییر در اسمتون مشخصه، توی ترجمه شناسنامه هم ذکر میشه، در اینصورت جای نگرانی نیست.
فقط اینکه زودتر اطلاع بدین یا همون روز به آفیسر بگین، بهتره یکی از دوستان که تجربه بیشتری داره جوابتون رو بده
شماره کیس: 2010AS00023xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:june 2009
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july 2009
تاریخ کارنت شدن کیس:july 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:july 2010
تاریخ مصاحبه:August 11 و August 12
تاریخ دریافت ویزا: روز مصاحبه Big Grin
جمع تقریبی هزینه ها:با گردش دو هفته ای و خرید،
دو نفر 10000$
تشکر کنندگان: ساسان ، ShabPareyeMohajer ، SamiraN
(2010-05-18 ساعت 13:37)m.amjadi نوشته:  

اگه اومده که تاریخ تغییر در اسمتون مشخصه، توی ترجمه شناسنامه هم ذکر میشه، در اینصورت جای نگرانی نیست.
فقط اینکه زودتر اطلاع بدین یا همون روز به آفیسر بگین، بهتره یکی از دوستان که تجربه بیشتری داره جوابتون رو بده

با تشکراز جوابتون.
در شناسنامه به عنوان توضیحات ذکر شده است. ولی من در فرمها در قسمتی که ذکرشده آیا نام دیگری هم دارید؟ نوشته ام که ندارم. حالا الان که این مطلب را به یاد آوردم ، نگرانم که فکر کنند که دروغ گفته ام یا خواسته ام مخفی کنم!!!
با این حال امروز به کی سی سی ایمیل زدم و درخواست اصلاح فرم را دادم، و فرم 230را هم اصلاح کردم ( و به عنوان نام دوم، اسمم را بدون کلمهء" سید" نوشتم.)و باهمان ایمیل فرستادم که ضمیمه پرونده کنند.
اما بازهم نگرانم.؟؟؟؟؟
آیا کار دیگری بایدبکنم؟؟ ممکن است که آفیسر، به این دلیل، مرا رد کند؟؟؟
2010AS200xx
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، SamiraN
(2010-05-19 ساعت 09:20)ShabPareyeMohajer نوشته:  

با تشکراز جوابتون.
در شناسنامه به عنوان توضیحات ذکر شده است. ولی من در فرمها در قسمتی که ذکرشده آیا نام دیگری هم دارید؟ نوشته ام که ندارم. حالا الان که این مطلب را به یاد آوردم ، نگرانم که فکر کنند که دروغ گفته ام یا خواسته ام مخفی کنم!!!
با این حال امروز به کی سی سی ایمیل زدم و درخواست اصلاح فرم را دادم، و فرم 230را هم اصلاح کردم ( و به عنوان نام دوم، اسمم را بدون کلمهء" سید" نوشتم.)و باهمان ایمیل فرستادم که ضمیمه پرونده کنند.
اما بازهم نگرانم.؟؟؟؟؟

دوست عزیز در فرم DS-230 قسمت دوم نوشته
2. Other Names Used or Aliases
شما در این قسمت میتونید اسمتون را بدون سید بنویسید. به هر حال سید در شانسنامه شما ثبت شده و نمیتونید از ا سمتون حذفش کنید. در پاستون چطور؟
به نظر من در قسمت اول نامتون را طبق پاسپورت و در قسمت دوم طور دیگشو بنویسید.
با توجه به این که تازه کارنت شدید، به زودی مدارکتون برای سفارت ارسال میشه
و در صورت فرستادن فرم تصحیح شده به کی سی سی شاید به موقع به دستشون نرسه. اگر مصاحبه آنکارا هستید میتونید فرم تصحیح شده را همراه با مدارک دیگه براشون ارسال کنید. و یه نامه روش بگذارید که چرا فرمهای را دوباره ارسال کردید.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: ShabPareyeMohajer ، SamiraN
(2010-05-19 ساعت 10:27)Hamid55 نوشته:  
(2010-05-19 ساعت 09:20)ShabPareyeMohajer نوشته:  

با تشکراز جوابتون.
اما بازهم نگرانم.؟؟؟؟؟

دوست عزیز در فرم DS-230 قسمت دوم نوشته
2. Other Names Used or Aliases
شما در این قسمت میتونید اسمتون را بدون سید بنویسید. به هر حال سید در شانسنامه شما ثبت شده و نمیتونید از ا سمتون حذفش کنید. در پاستون چطور؟
به نظر من در قسمت اول نامتون را طبق پاسپورت و در قسمت دوم طور دیگشو بنویسید.
با توجه به این که تازه کارنت شدید، به زودی مدارکتون برای سفارت ارسال میشه
و در صورت فرستادن فرم تصحیح شده به کی سی سی شاید به موقع به دستشون نرسه. اگر مصاحبه آنکارا هستید میتونید فرم تصحیح شده را همراه با مدارک دیگه براشون ارسال کنید. و یه نامه روش بگذارید که چرا فرمهای را دوباره ارسال کردید.

متشکرم از راهنمائی شما. در پاسپورت من اسمم با "سید" آمده است. من همین طوری که گفتید، دیروز فرم را اصلاح کردم و فرستادم به کی سی سی، اما امروز در جواب فقط تاریخ مصاحبه را برایم ارسال کردند. در ضمن مصاحبه ما در کوالالامپور است.
حالا نگرانی ما از رد شدن است،
اما بازهم نگرانیم. آیا کار دیگری بایدبکنم؟؟ ممکن است که آفیسر، به این دلیل، مرا رد کند؟؟؟
2010AS200xx
تشکر کنندگان: SamiraN
مدارک عقدنامه و کارت پایان خدمت به اندازه پاسپورت و شناسنامه اولویت ندارن... به نظر من که شما مشکلی برات پیش نمی یاد... اگر در موردش سوال کردن قسمت توضیحات شناسنامه (البته ترجمه اش رو) نشون بده و بگو که این قسمت از اسم من بعدا بهش اضافه شده... کی سی سی هم دیگه فکر می کنم مدارک رو فرستاده باشه سفارت و احتمالا هم به همین خاطره که بهتون آدرس و مشخصات سفارت رو میدن که با اونا در تماس باشین

توی سفارت آنکارا این مشکل در حدی نیست که منجر به بطالت کیس بشه، در باقی سفارت ها هم فکر نمی کنم اینطور باشه... Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان: ShabPareyeMohajer ، SamiraN
(2010-05-20 ساعت 01:38)Monica نوشته:  مدارک عقدنامه و کارت پایان خدمت به اندازه پاسپورت و شناسنامه اولویت ندارن... به نظر من که شما مشکلی برات پیش نمی یاد... اگر در موردش سوال کردن قسمت توضیحات شناسنامه (البته ترجمه اش رو) نشون بده و بگو که این قسمت از اسم من بعدا بهش اضافه شده... کی سی سی هم دیگه فکر می کنم مدارک رو فرستاده باشه سفارت و احتمالا هم به همین خاطره که بهتون آدرس و مشخصات سفارت رو میدن که با اونا در تماس باشین

توی سفارت آنکارا این مشکل در حدی نیست که منجر به بطالت کیس بشه، در باقی سفارت ها هم فکر نمی کنم اینطور باشه... Wink

متشکرم.
یک سوال برام پیش آمده،و آن اینکه درفرم ثبت نام اینترنتی که در ابتدا انجام داده ایم، آیا آیتمی با این عنوان "Other Names Used or Aliases" هم وجود داشته است؟
میخواهم بدانم که در آنجا هم اشتباه وارد کرده ام؟ و ممکن است به خاطر آن به مشکل برخورد کنم؟
2010AS200xx
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان