کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
آقایون تا اینجاش با لطف و همفکری دوستان حل؛
ما به بهانه سفر علمی میریم ابوظبی، مصاحبه هم عالی پیش میره و 1 مهر رنگی با پرچم آمریکا (ویزا) میزنن توی پاسپورتمون.Wink
وقتی برگشتیم ایران آیا باید اون پاسپورت رو با علامت شیطان بزرگ Big Grin تحویل بدیم؟ نمیگن تو واسه سفر علمی رفته بودی این چیه تو پاسِت؟ برای خروج نهایی همون پاس رو داریم هنوز؟ مشکلی پیش نمیاد؟
اگر بعد از برگشتن به ایران پاس رو تحویل ندیم، غیر از ضبط وثیقه، چه اتفاقی میفته؟ اصولاً نمیشه نگهش داشت تا خروج نهایی؟ احتمالاً ممنوع الخروج هستیم نه؟
تشکر کنندگان:
(2010-04-26 ساعت 21:17)mohamad.n نوشته:  آقایون تا اینجاش با لطف و همفکری دوستان حل؛
ما به بهانه سفر علمی میریم ابوظبی، مصاحبه هم عالی پیش میره و 1 مهر رنگی با پرچم آمریکا (ویزا) میزنن توی پاسپورتمون.Wink
وقتی برگشتیم ایران آیا باید اون پاسپورت رو با علامت شیطان بزرگ Big Grin تحویل بدیم؟ نمیگن تو واسه سفر علمی رفته بودی این چیه تو پاسِت؟ برای خروج نهایی همون پاس رو داریم هنوز؟ مشکلی پیش نمیاد؟
اگر بعد از برگشتن به ایران پاس رو تحویل ندیم، غیر از ضبط وثیقه، چه اتفاقی میفته؟ اصولاً نمیشه نگهش داشت تا خروج نهایی؟ احتمالاً ممنوع الخروج هستیم نه؟

شما اگه به هر دلیلی چه علمی و چه زیارتی بری و به موقع برگردی مشکلی پیش نمیاد و پاسپورتتم نمیگیرن. فقط من فکر میکنم و حدس میزنم اگه کسی که مشکل سربازی داره اجازه خروج بگیره و بعد با ویزای امریکا تو پاسش برگرده حتما یه مشکلی پیش میاد واسش.چون به تعهدش عمل نکرده دیگه و احتمالا" اونموقع پاسشو میگیرن ازش
گاهی گمان نمی کنی ولی میشود/گاهی نمی شود نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدای گدایی و بخت با تو نیست/گاهی تمام شهر گدای تو میشود
تشکر کنندگان:
دوستان من به راحتی با ثبت نام تو آزمون GRE در امارات، تونستم نامه خروج از دانشگاه بگیرم. برای IELTS به شماره پاسپورت نیاز هست ولی برای GRE و TOEFL به پاس نیازی نیست.
ثبت نام از طریق یه موسسه داخلی که از توی اینترنت پیدا کردم انجام شد (البته با قیمت بالاتر). ولی خودتونم میتونید ثبت نام کنید سخت نیست.
بقیه مراحل رو هم می نویسم شاید بقیه استفاده کنن.
تشکر کنندگان: R.F ، sam_hash ، sepehr_sp ، hamed_gh ، ramin2010
(2010-04-29 ساعت 13:42)mohamad.n نوشته:  دوستان من به راحتی با ثبت نام تو آزمون GRE در امارات، تونستم نامه خروج از دانشگاه بگیرم. برای IELTS به شماره پاسپورت نیاز هست ولی برای GRE و TOEFL به پاس نیازی نیست.
ثبت نام از طریق یه موسسه داخلی که از توی اینترنت پیدا کردم انجام شد (البته با قیمت بالاتر). ولی خودتونم میتونید ثبت نام کنید سخت نیست.
بقیه مراحل رو هم می نویسم شاید بقیه استفاده کنن.

خب بگو كدوم موسسه؟
چقد پول دادي؟
چقد طول كشيد؟
توضيح كامل Big Grin
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

تشکر کنندگان:
خوب اگه برای امتحان IELTS به شماره پاسپورت نیاز هست که برای ما به صرفه تره از طریق این امتحان اقدام به گرفتن نامه از دانشگاه کنیم چون اینجوری نیازی نیست هزینه اضافی برای ثبت نام بدیم و دانشگاهم نمیتونه بگه اول ثبت نام کن و برگت رو بیار تا بهت نامه بدم ,چون باید پاسپورت بگیریم تا بتونیم ثبت نام کنیم !!!
نظر شما چی ؟؟!
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
تشکر کنندگان: hamed_gh ، sepehr_sp
سلام ودرود
یه سوال داشتم
من که الان دانشجوی لیسانسم هم میتونم برای GRE اقدام کنم؟
یعنی دانشگاه به من که دانشجوی لیسانسم هم اجازه خروج میده؟
یا فقط مربوط به دانشجوهای بالاتر از لیسانسه ؟
تشکر کنندگان:
در جواب رامین: دانشگاه به این حرفا کاری نداره. میگه نامه و مستندات ثبت نام بیار تا من نامه بدم و مراحل اداری طی بشه. با حرف که به شما نامه نمیدن!!! بری بگی میخوام ثبت نام کنم نامه بده، نه اون مبده نه اصلاً اجازه داره، طبق قانونشون باید مستندات و مدارک ارائه کنی تا نامه بدن و بری دنبال بقیه کاراش.
در جواب سپهر: به نظر من قبل از اینکه ثبت نام کنی بهتره با مسئول آموزش صحبت کنی، طبق قانون ممنوعیتی وجود نداره، ولی باهاش هماهنگ کن بگو نیاز دارم باید برم، مثلاً بگو apply کردم ازم GRE یا Toefl خواستن و فوریتیه، ببین چی میگه اگه ok داد برو ثبت نام کن...
خب بگو كدوم موسسه؟
چقد پول دادي؟
چقد طول كشيد؟
توضيح كامل Big Grin
[/quote]

اسم موسسه مهتاب بود (آقای هاشمی). تو گوگل بزنید "آزمون GRE" اولین رکورد مال ایشونه.
هزینه آزمون 190 دلار بود که ایشون 240 تومن از من گرفت و کار 1 روزه انجام شد.
اگر کسی رو داشته باشین اونطرف که بتونه پرداخت کنه براتون کار سختی نیست. خودتون میتونید انجام بدید.
ولی من عجله داشتم و کارمم زود راه افتاد.
تشکر کنندگان: sepehr_sp ، ramin2010
(2010-04-29 ساعت 19:30)ramin2010 نوشته:  خوب اگه برای امتحان IELTS به شماره پاسپورت نیاز هست که برای ما به صرفه تره از طریق این امتحان اقدام به گرفتن نامه از دانشگاه کنیم چون اینجوری نیازی نیست هزینه اضافی برای ثبت نام بدیم و دانشگاهم نمیتونه بگه اول ثبت نام کن و برگت رو بیار تا بهت نامه بدم ,چون باید پاسپورت بگیریم تا بتونیم ثبت نام کنیم !!!
نظر شما چی ؟؟!

من واسه IELTS ثبت نام کردم بدون پاسپورت. البته ایران. استثنائا واسه پسرها که مشکل سربازی دارن بدون پاسپورت ثبت نام میشه (با استفاده از شماره ملی).
البته 1.5 سال پیش. خلاصه پاسپورت لازم نبود که بخواین با این بهونه پاس بگیرین
شماره کیس:2010AS00017XXX
کنسولگری:ANKARA
مصاحبه: اول June
کلیر: 27 سپتامبر
ورود به امریکا: 19 نوامبر2010 Cool
تشکر کنندگان:
(2010-04-30 ساعت 07:52)Eskandari نوشته:  
(2010-04-29 ساعت 19:30)ramin2010 نوشته:  خوب اگه برای امتحان IELTS به شماره پاسپورت نیاز هست که برای ما به صرفه تره از طریق این امتحان اقدام به گرفتن نامه از دانشگاه کنیم چون اینجوری نیازی نیست هزینه اضافی برای ثبت نام بدیم و دانشگاهم نمیتونه بگه اول ثبت نام کن و برگت رو بیار تا بهت نامه بدم ,چون باید پاسپورت بگیریم تا بتونیم ثبت نام کنیم !!!
نظر شما چی ؟؟!

من واسه IELTS ثبت نام کردم بدون پاسپورت. البته ایران. استثنائا واسه پسرها که مشکل سربازی دارن بدون پاسپورت ثبت نام میشه (با استفاده از شماره ملی).

دوست عزیر، تو ایران بوده ثبت نامتون. ما راجع به خروج داریم حرف میزنیم. برای کشورهای خارجی بخواین ثبت نام کنید حتماً شماره پاس میخواد.
تشکر کنندگان: hamed_gh
اولا Passport یه چیزه و اجازه خروجیه چیز دیگه. ممکنه شما پاسپورت معتبر هم داشته باشی ولی اجازه خروج نداشته باشی.

بعدش هم شما هر کچای دنیا بخوای I.E.L.T.S بدی باید فقط یکی از سه تا مدرک زیر رو به عنوان مدرک شناسایی ارائه بدی:

1- گذرنامه معتبر هر کشوری
2- کارت شناسایی ملی کشور محل امتحان
3- کارت اقامت دائم یا موقت کشور محل امتحان

خوب توی ایران می شه کارت ملی ارائه داد جای Passport اما شما به عنوان یه ایرانی که اقامت هیچ جایی رو نداره هر جایی بیرون از ایران بخوای امتحان بدی باید با پاسپورت معتبر ایرانی بری.

نتیجه اخلاقی: شما باید ببینید در شرایط فعلی که ثبت نام I.E.L.T.S توی ایران تقریبا راحته و به راحتی می تونی واسه یکی دو ماه آینده توی تهران، اصفهان، تبریز یا مشهد جای خودت رو رزرو کنی، آیا شرکت در I.E.L.T.S خارج از کشور رو به عنوان بهانه صدور Passport ازتون قبول می کنن؟

اگه فرض کنیم قبول کردن، من توصیه می کنم مصاحبه تون اگه آنکارا هست توی ترکیه I.E.L.T.S ثبت نام کنید و اگه توی ابوظبی هست توی امارات ثبت نام کنید.

(2010-04-30 ساعت 07:52)Eskandari نوشته:  من واسه IELTS ثبت نام کردم بدون پاسپورت. البته ایران. استثنائا واسه پسرها که مشکل سربازی دارن بدون پاسپورت ثبت نام میشه (با استفاده از شماره ملی).
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: To USA ، kianoush
من یک بار دیگه هم برای کمک به دوستان میگم. طبق تجربه خودم. اگر مشمول هستین به Ielts فکر نکنید. براحتی و بدون هیچ مشکلی میتونید toefl و یا GRE ثبت نام کنید تو امارات یا ترکیه و خارج بشید. بحث پیچیده ای نیست.
تشکر کنندگان: sam_hash ، sepehr_sp ، R.F ، farzad24 ، hamed_gh ، ramin2010
اقایونی که برا GRE ثبت نام کردن
شما موقع ثبت نام تو قسمت country که ایران نداره چی زدین و چه کار کردین ؟
ایا بعد از ثبت نام رسیدش میاد به ادرسی که میدی یا از طریق email میفرستن برات؟
منظورم اینه که اون نامه که ما برا ارائه به دانشگاه نیاز داریم میاد به اون ادرس یا با email میاد؟
تشکر کنندگان:
مگه تو ثبت نام كردي؟
تو همون سايت اصليش ديگه
پولشو چي كار كردي؟
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

تشکر کنندگان:
(2010-05-07 ساعت 23:30)sepehr_sp نوشته:  اقایونی که برا GRE ثبت نام کردن
منظورم اینه که اون نامه که ما برا ارائه به دانشگاه نیاز داریم میاد به اون ادرس یا با email میاد؟
من خودم ثبت نام نکردم. از طریق موسسه مهتاب که از تو اینترنت پیدا کردم این کار انجام شد. ولی فکر میکنم تو قسمت country باید اسم امارات یا ترکیه رو بزنی، بعد از واریز پول یه رسید ثبت نام و شماره داوطلبی بهت میده که همون رو پرینت بگیر. یک رسید دیگه هم برات ایمیل میشه اونم پرینت بگیر ببر دانشگاه. من این دوتارو بردم قبول کردن.
تشکر کنندگان: sepehr_sp ، morteza_2010
(2010-05-08 ساعت 21:15)mohamad.n نوشته:  
(2010-05-07 ساعت 23:30)sepehr_sp نوشته:  اقایونی که برا GRE ثبت نام کردن
من خودم ثبت نام نکردم. از طریق موسسه مهتاب که از تو اینترنت پیدا کردم این کار انجام شد. ولی فکر میکنم تو قسمت country باید اسم امارات یا ترکیه رو بزنی، بعد از واریز پول یه رسید ثبت نام و شماره داوطلبی بهت میده که همون رو پرینت بگیر. یک رسید دیگه هم برات ایمیل میشه اونم پرینت بگیر ببر دانشگاه. من این دوتارو بردم قبول کردن.

سلام دوست عزیز
یه سوال داشتم خدمتت
شما که برای GRE اقدام کردی دانشگاه از شما غیر از اون کانفیرمیشن ایمیل چی‌ از شما خواست ؟
از من کپی‌‌ برگ انتخاب واحدو ‌خواسته . میکخواستم بدونم از شما هم خواستن یا نه؟
آخه من برای کپی‌ برگ انتخاب واحد یه کم مشکل دارم

شما دانشجوی لیسانسی یا فوق؟
آزادی یا سراسری ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
تشکر کنندگان: morteza_2010

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان