کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
اگر در لاتاری ۲۰۱۰ برنده شده اید اما مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور دارید سوالات مربطه را در این تاپیک پیگیری کنید.
تشکر کنندگان:
سلام

پسر من تا آخر امسال یعنی آخر 88 مشمول می شود و الان مدرک دیپلمشو گرفته . احتمالا برای مصاحبه هم مشکل در خروج داره. چه راهی رو پیشنهاد می کنید ؟ آیا کسی قبلا بوده این مشکل رو داشته باشه؟

شماره کیس: 2010AS00007XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:May-2009
تشکر کنندگان:
تنها چاره و مطمئن ترین راه، واریز مبلغ 5 میلیون تومان به حساب نظام وظیفه و دریافت پاس موقت است.
تشکر کنندگان:
Exclamation 
یه سوال هم از دوستان داشتم.
اگه کسی وثیقه زیارتی یــــــا برای امتحان بزاره و بره ترکیه و از اونجا هم یه سر بره امریکا،وقتی از امریکا به ترکیه یا سوریه و در آخر به ایران برمیگرده در ایران از لحاظ نحوه برخورد نظام وظیفه ایران چه رفتاری باهاش میشه؟ وثیقه ضبط میشه؟ از تحصیل محروم و به سربازی اعزام میشه؟ یا ....؟

من که سال دوم کارشناسی دانشگاه رو تموم کردم، نمیخوام این دو سال رو از دست بدم. ضمن اینکه میخوام تو زمان باقیمانده از تحصیلم، TOEFL و GMAT رو بگیرم تا وقتی امریکا رفتم تازه شروع به آموزش زبان نکنم(یا حداقل کمتر بشه).
بنابر این باید هر شش ماه به شش ماه به امریکا برم. نظام وظیفه هم زیارتی رو هر سال دوبار-ترمی یک بار میده.
اما همچنان من روی سوال اولم تاکید دارم که اگه من پاسپورت زیارتی به مقصد سوریه یـــــــــــا پاسپورت علمی به مقصد ترکیه بگیرم و از اونجا هم در حد کمتر از یک هفته تو امریکا بمونم، وقتی برگشتم ایران برای آزاد سازی وثیقم یا ادامه مسافرت های آتی، نظام وظیفه با من چه برخوردی داره؟
موقع آزاد کردن وثیقه فقط فیزیک پاسپورت رو نگاه میکنه یا با کامپیوتر هم چک میکنه؟ میخوام بعد از مهر امریکا، پاسم رو عوض کنم و جدیده رو نشون بدم اونی که بدون مهر رو بهشون نشون و بگم مسافرت رو به دلایل شخصی نرفتم و کنسل کردم- فقط موردی که هیت اینه که شماره سریال پاس عوض میشه. اگه از کامپیوتر چک کنه نشون میده که فلان تاریخ خارج شدم و... اما اگه فقط چشمی، فیزیک نامه رو نگاه کنه، موضوع حله. هر بار که رفتم میرم پاسم رو Renew میکنم [متفکر]
نظر شما چیه؟
راه دیگه ای دارید؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان:
شما چطوری میخوای پاسپورت رو عوض کنی؟ صدور پاسپورت جدید نیاز به مجوز نظام وظیفه داره(برای مشمولین).
سوالی بود در خدمتم!
تشکر کنندگان:
jMaster نوشته: شما چطوری میخوای پاسپورت رو عوض کنی؟ صدور پاسپورت جدید نیاز به مجوز نظام وظیفه داره(برای مشمولین).

تعویض پاسپورت رو به بهانه های مختلف میشه عوض کرد:
1- پاسپورت قبلیم رو از من دزدیدن
2- پاسپورت رو گم کردم
3- دلم میخواد عوض کنم(اینی که نیاز به اجازه نظام وظیفه داره رو مطمئنید؟)

من شنیده بودم که تعویض پاسپورت مشکلی نداره و یکی میتون به که من اصلا از این پاسپورتم خوشم نمیاد. میخوام عوضش کنم. اونا هم چون پولش رو میگیرن، میگم که مشکلی نیست.
ضمن اینکه بچه هایی که مهر Reject کشور های خارجی روشون میخوره، خوراک عوض کردن پاس هستن.

اما اگه مطمئنی که نیاز به اجازه کتبی داره، بایدیه فکر دیگه کنم.

[b]موقع آزاد کردن وثیقه فقط فیزیک پاسپورت رو نگاه میکنه یا با کامپیوتر هم چک میکنه؟[/b]
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان:
با سلام
این امکان هست که با پاس زیارتی به ترکیه سفر کرد؟
یکی از دوستان میگفت اگر بعد از ورود به ترکیه یه سفر به سوریه بری تا مهر ویزایه سوریه تو پاست بخوره مشکلی نداره و بعد از ورود به کشور میشه وثیقه رو آزاد کرد
لطفا در این رابطه راهنماییم کنید
تشکر کنندگان:
سلام .
من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و 2 ماه دیگه درسم تموم میشه
یعنی اول مهر فارغ التحصیل میشم.

دو ماه آموزشی سپاه رفتم باقیش موندهSad

اگه همون اول مهر درخواست بدم دو سه ماه بعدش باید برم خدمت به مدت 14 ماه.

توی دوره خدمت به احتمال زیاد نوبت مصاحبه من میرسه که نمی تونم از کشور خارج بشم چون اون موقع سرباز هستم

چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟
شماره کیس: 2012AS00056xxx
نامه اول:-july-15-2012 ایمیل
کنسولگری:Ankara
ارسال مدارک: july-17-2012 ایمیل
تاریخ دریافت نامه دوم: Aug-03 ایمیل
تاریخ مصاحبه: Sep-11 روز جهانی تروریسم
تاریخ دریافت کلیرنس: 27 سپتامبر
جمع تقریبی هزینه ها: زیاد
تشکر کنندگان:
در مورد مشكل سربازي
آيا اشكالي در كار ايجاد مي كنه؟من مشمول هستم؟ولي برا رفتن دارم يه سري اقدامات از قبيل پذيرش مي كنم تو دانشگاها.اگه راهي هست بازم ممنون ميشم از راهنماي
تشکر کنندگان:
سلام
من برنده اصلي هستم و همسرم معافي پزشكي داره.آيا سوال مي كنند كه علت معافي چيه؟
تشکر کنندگان:
ممکنه سوال کنند. ولی از اونجا که شما برنده اصلی هستید همسرتون فقط باید موارد پایه مربوط به سلامتی رو داشته باشه.
شماره کیس: 2010AS00002xxx
نامه قبولی: می 2009
کنسولگری: Abu Dhabi
نامه دوم : سپتامبر 2009
مصاحبه: 6 اکتبر 2009
ویزا: روز مصاحبه
سفر به آمریکا: 29 اکتبر 2009
دریافت گرین کارت: 13 نوامبر 2009
CoolCool
تشکر کنندگان:
در مورد دوستي كه ميگه GRE ميخواد شركت كنه براي مصاحبه چي كار ميكنين؟زمان آزمون چطور دقيق روي مصاحبت مي افته؟؟؟
من خودم 16 واحد برام مونده ومشكلي از دانشگاه ندارم از لحاظ فارغ التحصيلي ميتونم تا زمستون هم تموم كنم ولي اصلا به ما گذرنامه نميدن
بعد يه سؤالي داشتم
آيه ميشه گذرنامه سوريه گرفت رفت اونجا از اونجا برم تركيه مصاحبه بعد برگردم؟گير نميدن اگه مهر تركيه تو گذرنامه بخوره؟اينو تو آرشيو مطالب سالهاي قبل پيدا كردم
تشکر کنندگان:
بعد اينكه شما چطور موافقت علمي گرفتين؟از طريق GRE اقدام كردين؟
تشکر کنندگان:
يه سؤال ديگه اينكه شما مدركي براي شركت در GRE به آموزش نشون ندادين؟فقط گفتين ميخواين.....
يا بايد برگ ثبت نامي چيزي ببريم..... يه چيز ديگه ام اينكه گذرنامه شما موقت يا.....چند ماهه دادن؟

مرسي
تشکر کنندگان:
یکی بگه این کارنت شدن یعنی چی!

در ضمن من که پریروز نامم رسیده تا کی وقت دارم بفرستمش Smile
شماره کیس: 2012AS00056xxx
نامه اول:-july-15-2012 ایمیل
کنسولگری:Ankara
ارسال مدارک: july-17-2012 ایمیل
تاریخ دریافت نامه دوم: Aug-03 ایمیل
تاریخ مصاحبه: Sep-11 روز جهانی تروریسم
تاریخ دریافت کلیرنس: 27 سپتامبر
جمع تقریبی هزینه ها: زیاد