کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط تحصیل در مالزی
(2011-06-30 ساعت 23:52)Lottery_GC نوشته:  
(2011-06-25 ساعت 11:25)Lottery_GC نوشته:  میخواستم سطح دانشگاه UM رو بدونم (University of Malaya) و اینکه چقدر قبولش دارن.
مخصوصاً در رشته ی مهندسی نرم افزار.
اگر کسی اطلاعات در مورد این دانشگاه داره بگه، شنیدم یکه مالزیه.
ممنون.

ماشاالله چه فعالیتی !
No Answer!

بله دوست عزیز um دانشگاه اول مالزی هست و در سطح جهانی هم رنکینگ حدود ۲۰۰ را داره اگه اشتباه نکنم
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Lottery_GC ، msar
(2011-07-01 ساعت 14:55)farnaz82 نوشته:  
(2011-06-25 ساعت 11:25)Lottery_GC نوشته:  میخواستم سطح دانشگاه UM رو بدونم (University of Malaya) و اینکه چقدر قبولش دارن.
ممنون.

ماشاالله چه فعالیتی !
No Answer!

بله دوست عزیز um دانشگاه اول مالزی هست و در سطح جهانی هم رنکینگ حدود ۲۰۰ را داره اگه اشتباه نکنم
دیگه اطلاعاتی ندارید؟
دانشگاه های اروپایی قبولش دارن حتماً دیگه؟
اما شنیدم 5% اینترنشنال میگیره همش نامرد Sad

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-07-06 ساعت 02:21)Lottery_GC نوشته:  
ممنون.

ماشاالله چه فعالیتی !
No Answer!

دیگه اطلاعاتی ندارید؟

چه اطلاعاتی میخواهید؟واسه چه مقطعی میخواهید؟من انجا دارم درس میخونم اما چون رشتم فرق میکنه نمیتونم خیلی کمکتون کنم
ولی دانشگاه پر دانشجوی ایرانی هست اگه انها تونستند پذیرش بگیرند شما هم حتما میتونید Wink
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
(2011-07-06 ساعت 04:18)farnaz82 نوشته:  
(2011-07-06 ساعت 02:21)Lottery_GC نوشته:  
ممنون.

ماشاالله چه فعالیتی !
No Answer!

دیگه اطلاعاتی ندارید؟

چه اطلاعاتی میخواهید؟واسه چه مقطعی میخواهید؟من انجا دارم درس میخونم اما چون رشتم فرق میکنه نمیتونم خیلی کمکتون کنم
ولی دانشگاه پر دانشجوی ایرانی هست اگه انها تونستند پذیرش بگیرند شما هم حتما میتونید Wink
واسه مقطع لیسانس رشته مهندسی نرم افزار.
درسته که کل لیسانس حدود 6 میلیون اینا در میاد؟
باید از خود دفتر ایران اقدام کنم؟
ممنون.
پاسخ
دوست عزیز همون طور که گفتم خیلی تو مقطع لیسانس اطلاعات ندارم،اما فکر نمیکنم شهریه بیشتر از این بشه چون هزینه ۳ سال تحصیل خودم تو فوق کمتر از ۴ تومان شد اما این فقط شهریه است و به هر حال باید هزینه های جانبی را هم حساب کنید درسته که خورد و خوراک اینجا ارزون است اما با این پیش زمینه نیایید که ۶ ملیون خرج تحصیلتون میشه هزینه دانشگاه به نظرم از دانشگاه آزاد ارزون تر است ولی اول که میاید یک کمی بیعانه هایی که باید بگذارید سنگین میکنه که البته بعدا همه را پس میدهند خونه هم که بستگی به خودتون داره اما کلا اینجا ارزون تر از جاهای دیگه است به نسبت اینکه با همون پول میتونی راحت تر زندگی کنی
فکر میکنم بهتر باشه از طریق دفتر تهرانشون اقدام کنید چون هم انها دستشون باز تر است و بهتر راهنمایتون میکنند و هم اینکه واقعا نماینده دانشگاه هستند و البته من شنیدم این را اما نمیدونم چقدر درست است میگند کسانی که از طریق نماینده ایرانی درخواست نمیدند را یک راست رد میکنند صحیح و درستش باشه پای گویندش،به هر حال باهاشون مشورت کنید ببینید چی میگند بد نیست Wink
امیدوارم موفق باشید
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
(2011-07-11 ساعت 19:54)farnaz82 نوشته:  دوست عزیز همون طور که گفتم خیلی تو مقطع لیسانس اطلاعات ندارم،اما فکر نمیکنم شهریه بیشتر از این بشه چون هزینه ۳ سال تحصیل خودم تو فوق کمتر از ۴ تومان شد اما این فقط شهریه است و به هر حال باید هزینه های جانبی را هم حساب کنید درسته که خورد و خوراک اینجا ارزون است اما با این پیش زمینه نیایید که ۶ ملیون خرج تحصیلتون میشه هزینه دانشگاه به نظرم از دانشگاه آزاد ارزون تر است ولی اول که میاید یک کمی بیعانه هایی که باید بگذارید سنگین میکنه که البته بعدا همه را پس میدهند خونه هم که بستگی به خودتون داره اما کلا اینجا ارزون تر از جاهای دیگه است به نسبت اینکه با همون پول میتونی راحت تر زندگی کنی
فکر میکنم بهتر باشه از طریق دفتر تهرانشون اقدام کنید چون هم انها دستشون باز تر است و بهتر راهنمایتون میکنند و هم اینکه واقعا نماینده دانشگاه هستند و البته من شنیدم این را اما نمیدونم چقدر درست است میگند کسانی که از طریق نماینده ایرانی درخواست نمیدند را یک راست رد میکنند صحیح و درستش باشه پای گویندش،به هر حال باهاشون مشورت کنید ببینید چی میگند بد نیست Wink
امیدوارم موفق باشید
خیلی هم خوب، ممنون.
دوره ی زبان شما گذروندید یا از اینجا مدرک داشتید؟

پاسخ
من ایران کلاس زبان رفته بودم دوست عزیز ،اما برای زمانی که من اومدم آزمون مدرک زبان نمیخواستند Smile اینجا زبان خیلی بالا نمیخواهد و زود هم راه میفتید اما ترجیحا کلاس های زبان ایران چون ارزون تر است بهتر است اما کیفیت کلاس های زبان اینجا هم بخواهید حساب کنید قابل مقایسه با کلاس های ایران نیست بنابر این اگه هزینه کلاس براتون خیلی مهم نیست میتونید از کلاس های اینجا که هر روز از صبح تا عصر دایر است استفاده کنید
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
(2011-07-12 ساعت 19:14)farnaz82 نوشته:  من ایران کلاس زبان رفته بودم دوست عزیز ،اما برای زمانی که من اومدم آزمون مدرک زبان نمیخواستند Smile اینجا زبان خیلی بالا نمیخواهد و زود هم راه میفتید اما ترجیحا کلاس های زبان ایران چون ارزون تر است بهتر است اما کیفیت کلاس های زبان اینجا هم بخواهید حساب کنید قابل مقایسه با کلاس های ایران نیست بنابر این اگه هزینه کلاس براتون خیلی مهم نیست میتونید از کلاس های اینجا که هر روز از صبح تا عصر دایر است استفاده کنید

با سلام
من کارشناسی مواد متالورژی صنعتی دارم معدل 14.6 آیلتس 7 مقاله ندارم می خواستم واسه ارشد یکی از دانشگاه های مالزی رو اقدام کنم که رنک بالایی داشته باشه و امریکا و استرالیا بعدا واسه دکترا بهم پذیرش بدن یا از طریق نیرو متخصص واسه استرالیا و نیوزلند بتونم بعدا اقدام کنم .دانشگاه های شعبه خارجی بهترن تو مالزی یا خود دانشگاه های مالزی؟لطفا منو راهنمایی کنید
پاسخ
(2011-07-18 ساعت 12:50)mohajerattahsil نوشته:  
(2011-07-12 ساعت 19:14)farnaz82 نوشته:  من ایران کلاس زبان رفته بودم دوست عزیز ،اما برای زمانی که من اومدم آزمون مدرک زبان نمیخواستند Smile اینجا زبان خیلی بالا نمیخواهد و زود هم راه میفتید اما ترجیحا کلاس های زبان ایران چون ارزون تر است بهتر است اما کیفیت کلاس های زبان اینجا هم بخواهید حساب کنید قابل مقایسه با کلاس های ایران نیست بنابر این اگه هزینه کلاس براتون خیلی مهم نیست میتونید از کلاس های اینجا که هر روز از صبح تا عصر دایر است استفاده کنید

با سلام
من کارشناسی مواد متالورژی صنعتی دارم معدل 14.6 آیلتس 7 مقاله ندارم می خواستم واسه ارشد یکی از دانشگاه های مالزی رو اقدام کنم که رنک بالایی داشته باشه و امریکا و استرالیا بعدا واسه دکترا بهم پذیرش بدن یا از طریق نیرو متخصص واسه استرالیا و نیوزلند بتونم بعدا اقدام کنم .دانشگاه های شعبه خارجی بهترن تو مالزی یا خود دانشگاه های مالزی؟لطفا منو راهنمایی کنید

دوست عزیز دانشگاه um که من هستم معدل ۳ از ۴ میخواهد متاسفانه اگه نه میگفتم به راحتی میتونید پذیرش بگیرید بقیه دانشگاه های دولتی را نمیدونم اما کالج های خصوصی راحت تر پذیرش میدهند و شما اگه واقعا قصد دارید به کشور دیگری برید و قبول نداشتن ایران مهم نیست براتون میتونید از طریق انها اقدام کنید که معمولا ۲ سال مالزی ۱ سال کانادا یا استرالیا پلن های مختلفی دارند که میتونید خودتون انتخاب کنید
موفق باشید
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
[qبا سلام
[/quote]

دوست عزیز دانشگاه um که من هستم معدل ۳ از ۴ میخواهد متاسفانه اگه نه میگفتم به راحتی میتونید پذیرش بگیرید بقیه دانشگاه های دولتی را نمیدونم اما کالج های خصوصی راحت تر پذیرش میدهند و شما اگه واقعا قصد دارید به کشور دیگری برید و قبول نداشتن ایران مهم نیست براتون میتونید از طریق انها اقدام کنید که معمولا ۲ سال مالزی ۱ سال کانادا یا استرالیا پلن های مختلفی دارند که میتونید خودتون انتخاب کنید
موفق باشید
[/quote]
با سلام مرسی ار جوابتون.
احتمال پذیرش من واسه UM به نظر شما چقدره؟
پذیرش از چه تاریخی شروع میشه واسه پاییز آینده؟
آیا بعد از دوره مستر امکان کار وجود داره یا نه؟چون من متاهل هستم نمیتونم زیاد تحصیلمو طول بدم؟اگه phd رو مالزی بگیرم وضعیت اشتغال تو مالزی و اقامت اونجا ب چه صورتیه؟مرسی که لطف میکنید و جواب میدید.
پاسخ
(2011-07-19 ساعت 11:13)mohajerattahsil نوشته:  [qبا سلام

موفق باشید
[/quote]
با سلام مرسی ار جوابتون.
احتمال پذیرش من واسه UM به نظر شما چقدره؟
پذیرش از چه تاریخی شروع میشه واسه پاییز آینده؟
آیا بعد از دوره مستر امکان کار وجود داره یا نه؟چون من متاهل هستم نمیتونم زیاد تحصیلمو طول بدم؟اگه phd رو مالزی بگیرم وضعیت اشتغال تو مالزی و اقامت اونجا ب چه صورتیه؟مرسی که لطف میکنید و جواب میدید.

[/quote]

یک کمی ریسکی است به خاطر معدلتون همون طور که گفتم اما میتونید شانس تون را امتحان کنید اگه پروپوزالتون خیلی قوی باشه شاید بتونید پذیرش بگیرید
من چون رشتم با شما خیلی متفاوت است دوست عزیز شاید کمی اشتباه راهنمایی تون کنم اما معمولا برای مستر دو مدل هست یا research کامل یا course and research
که فکر میکنم با همون فرض بالا شاید بتونید researchکامل پذیرش بگیرید
اگه سوپر وایزر قبول کنه شما میتونید هم در دوره مستر و هم برای phd ماهیانه حقوق بگیرید
اما کار بیرون دانشگاه را من زیاد مطمئن نیستم
شما میتونید برای حالت researchکامل از هر وقت بخواهید اقدام کنید اما برای course and research معمولا ۶ ماه قبل ترم اقدام کنید بهتر است
برای بعد تحصیلات هم میتونید دانشگاه post doc بخونید که خیلی راحت دوستان اقدام میکنند و هم اینکه جدیدا دولت مالزی قانون را راحت تر کرده برای تحصیل کرده ها و نخبگان که ولی البته اقامت دائم نمیده به هیچ وجه
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Lottery_GC ، msar
سلام
مرسی از اینکه خیلی سریع جواب دادید.

آیا نماینده دارن دانشگاه های دولتی مالزی در ایران؟چقدر به کارشون اطمینان هست؟دانشگاه UM و UTM از نظر رنک چقدر تفاوت دارن؟اگه بخوام واسه COURSe and research دانشگاه UM واسه مستر اقدام کنم چطوری میتونم شانسما بالا ببرم اخه رنک UM خوبه 207 .مرسی اگه لینکی یا راهی به نظرتون میرسه لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ
(2011-07-19 ساعت 16:12)mohajerattahsil نوشته:  سلام

آیا نماینده دارن دانشگاه های دولتی مالزی در ایران؟چقدر به کارشون اطمینان هست؟دانشگاه UM و UTM از نظر رنک چقدر تفاوت دارن؟اگه بخوام واسه COURSe and research دانشگاه UM واسه مستر اقدام کنم چطوری میتونم شانسما بالا ببرم اخه رنک UM خوبه 207 .مرسی اگه لینکی یا راهی به نظرتون میرسه لطفا راهنمایی کنید.

تو خود سایت دانشگاه یک قسمتی هست که قبلا دیده بودم آدرس دفتر ایران را داده بودند چون میدونم تو تهران دفتر رسمی داره اما متاسفانه الان هر چی میگردم پیدا نمیکنم اگه پیدا کردم براتون مینویسم اما این سایت دانشگاه است
.http://www.ips.um.edu
my
فکر میکنم دفتری که متعلق به خودشون باشه معتبر باشه میتونید هم خودتون مدارک را بفرستید براشون و یا حضوری تشریف بیارید و یک استاد پیدا کنید که این بهترین راه است البته با ایمیل هم میتونید با استاد ها در تماس باشید اگه استاد قبول کنه معمولا همه چیز حل است
utm هم دانشگاه خوبی است که البته فکر میکنم برای رشته های فنی و ریاضی سطحش بالاتر باشه (ببخشید من خیلی تو این زمینه مطمئن نیستم )
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Lottery_GC ، msar
(2011-07-19 ساعت 17:36)farnaz82 نوشته:  
(2011-07-19 ساعت 16:12)mohajerattahsil نوشته:  سلام

تو خود سایت دانشگاه یک قسمتی هست که قبلا دیده بودم آدرس دفتر ایران را داده بودند چون میدونم تو تهران دفتر رسمی داره اما متاسفانه الان هر چی میگردم پیدا نمیکنم اگه پیدا کردم براتون مینویسم اما این سایت دانشگاه است
.http://www.ips.um.edu
my
فکر میکنم دفتری که متعلق به خودشون باشه معتبر باشه میتونید هم خودتون مدارک را بفرستید براشون و یا حضوری تشریف بیارید و یک استاد پیدا کنید که این بهترین راه است البته با ایمیل هم میتونید با استاد ها در تماس باشید اگه استاد قبول کنه معمولا همه چیز حل است
utm هم دانشگاه خوبی است که البته فکر میکنم برای رشته های فنی و ریاضی سطحش بالاتر باشه (ببخشید من خیلی تو این زمینه مطمئن نیستم )
دفتر دانشگاه مالایا در ایران

آدرس: تهران، میدان توحید، تقاطع آزادی- نواب، پلاک 13 زنگ چهارم، طبقه سوم

تلفن : 9 -66941647 -021

نمابر: 66941725-021

ایمیل :

iran.office@um.edu.my

در ضمن:
Applicants using qualifications acquired from Iran for their applications into our degree programmes, will be required to send their applications directly to our Iran Offshore Office for pre-processing at the address of UM Offshore Office (Iran) as indicated below (Service Provided are FREE)
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، msar
سلام - من معدل دیپلم کل ریاضی ام پیش تر از 17 است و معدل کتبی ام نزدیک 14 است و معدل پیش دانشگاهی ام بیش تر از 13 است - و مدرک زبان هم ندارم - شما فکر می کنید بتونم در یکی از دانشگاه های um - ukm - utp-usm - اگر امکانش هست چه رشته ای
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان