کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط تحصیل در مالزی
(2012-08-03 ساعت 13:35)amirrubik نوشته:  سلام.
من امسال کنکور دادم اما با توجه به رتبه فقط می تونم پیام نور و غیرانتفاعی بخونم. بخاطر همین می خوام برای آلمان یا مالزی اقدام کنم اما نمی دونم مثلا آلمان مدرک پیام نور و غیرانتفاعی را قبول داره یا نه چون شنیدم برای پذیرش کارشناسی باید تو یه دانشگاه دولتی قبول شده باشم بعلاوه ی زبان آلمانی. یه سوال دیگه هم این که می تونم یک یا رو سال مالری بخونم بعد برای ادامه اش مثلا برم آلمان؟
ممنون از کمک هاتون
(2012-07-30 ساعت 13:07)farnaz82 نوشته:  
(2012-07-29 ساعت 19:37)nimashahed نوشته:  
(2012-06-23 ساعت 12:43)missi نوشته:  دوستان در مورد دانشگاه و خونه و زندگی اگر کسی سوال داره من در خدمتم. تا جایی که دانش و تجربه م یاری کنه راهنمایی تون می کنم. من 4 ساله مالزی زندگی می کنم. تقریبا با همه ی آدم هاش و غذاهاش و هر چی که بقیه اخ و پیف می کنن کنار اومدم. اصلا هم سخت نیست... چون هدفم درس خوندن بوده و بعد از اون پذیرش از دانشگاه های آمریکا، صابون همه ی اینا رو به تنم مالیدم. دانشگاهی هم که می رم یک دانشگاه دولتیه دارای رنکینگه که غیر از بومی مالایی، نه چینی پیدا می شه توش نه هندی... یعنی دیگه ته دهات... ولی با همه ی اینا اگه یه وقت از مالزی برم حتما دلم واسش تنگ می شه... سوالی بود در خدمتم.

سلام دوست عزیز
من چند سال پیش به طور جد قصد ادامه تحصیل در مالزی رو داشتم اما بنا به دلایلی دقیقه نود کنسل شد اون موقع وقتی شرایط هزینه ای رو بررسی میکردم شرایط خیلی مناسب بود طبق محاسبات من تقریبا برابری میکرد با هزینه های دانشگاه آزاد خودمون خواستم سوال کنم الان وضعیت چطوره ایا با شرایطی که ارز در کشور ما پیدا کرده همچنان ادامه تحصیل در مالزی مناسبه

متاسفانه نه خیلی دوست عزیز Sad
سلام. می خواستم بدونم میشه یکی دو سال مالزی برا کارشناسی خوند و برای ادامه اش مثلا رفت آلمان؟ ممنون
یک سری دانشگاه‌ها هست که transfer program داره. یعنی‌ مثلا ۲ سال مالزی میخونید و ۲ سال دیگه هم کشور هایی مثل استرالیا یا انگلیس یا کانادا و یا آمریکا. اما در مورد آلمان تا حالا نشنیدم. ولی‌ میتونید سرچ کنید. این دانشگاه‌ها همشون خصوصی هستن، مثل دانشگاه ناتینگهام. البته گرفتن ویزا به خودتون مربوط می‌شه، اونا فقط credit transfer می‌کنن. یعنی‌ ضمانت می‌کنن که اون کشور جدید همهٔ این درس ها رو از شما قبول می‌کنه. دربارهٔ این دانشگاه‌ها هم میتونید بیشتر سرچ کنید توی اینترنت. 
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
(2012-08-03 ساعت 13:35)amirrubik نوشته:  سلام.
من امسال کنکور دادم اما با توجه به رتبه فقط می تونم پیام نور و غیرانتفاعی بخونم. بخاطر همین می خوام برای آلمان یا مالزی اقدام کنم اما نمی دونم مثلا آلمان مدرک پیام نور و غیرانتفاعی را قبول داره یا نه چون شنیدم برای پذیرش کارشناسی باید تو یه دانشگاه دولتی قبول شده باشم بعلاوه ی زبان آلمانی. یه سوال دیگه هم این که می تونم یک یا رو سال مالری بخونم بعد برای ادامه اش مثلا برم آلمان؟
ممنون از کمک هاتون
(2012-07-30 ساعت 13:07)farnaz82 نوشته:  
(2012-07-29 ساعت 19:37)nimashahed نوشته:  
(2012-06-23 ساعت 12:43)missi نوشته:  دوستان در مورد دانشگاه و خونه و زندگی اگر کسی سوال داره من در خدمتم. تا جایی که دانش و تجربه م یاری کنه راهنمایی تون می کنم. من 4 ساله مالزی زندگی می کنم. تقریبا با همه ی آدم هاش و غذاهاش و هر چی که بقیه اخ و پیف می کنن کنار اومدم. اصلا هم سخت نیست... چون هدفم درس خوندن بوده و بعد از اون پذیرش از دانشگاه های آمریکا، صابون همه ی اینا رو به تنم مالیدم. دانشگاهی هم که می رم یک دانشگاه دولتیه دارای رنکینگه که غیر از بومی مالایی، نه چینی پیدا می شه توش نه هندی... یعنی دیگه ته دهات... ولی با همه ی اینا اگه یه وقت از مالزی برم حتما دلم واسش تنگ می شه... سوالی بود در خدمتم.

سلام دوست عزیز
من چند سال پیش به طور جد قصد ادامه تحصیل در مالزی رو داشتم اما بنا به دلایلی دقیقه نود کنسل شد اون موقع وقتی شرایط هزینه ای رو بررسی میکردم شرایط خیلی مناسب بود طبق محاسبات من تقریبا برابری میکرد با هزینه های دانشگاه آزاد خودمون خواستم سوال کنم الان وضعیت چطوره ایا با شرایطی که ارز در کشور ما پیدا کرده همچنان ادامه تحصیل در مالزی مناسبه

متاسفانه نه خیلی دوست عزیز Sad
من که متوجه پاسخ شما نشدم یعنی خیلی مناسب نیست میشه بیشتر توضیح بدید

سلام. می خواستم بدونم میشه یکی دو سال مالزی برا کارشناسی خوند و برای ادامه اش مثلا رفت آلمان؟ ممنون

چه دعایی کنمت بهتر از این
که خدا پنجره ای رو به نگاهت باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
نه دیگه دوست عزیز ارز که گرون شده اینجا همه چی تقریبا دو برابر شده دیگه مثل قبل نمیارزه نمیگم بد است شاید خیلی کمتر از قیمت های نجومی ایران باشه اما واسه ما ها که با رینگت ۲۶۰ اینجا زندگی کردیم رینگت ۶۵۰ تومانی زیاد میزنه به علاوه اینکه شهریه های اکثر دانشگاه ها خیلی رفته بالا از اون طرف کرایه خونه هم اینجا یه دفه رفت بالا به خصوص واسه خارجی ها اما هنوز هم میشه زندگی کرد خدا را شکر
البته با توجه به اینکه من خیلی وقت است ایران نیستم شاید با حساب کتاب شما هنوز هم برابری کنه شهریه ها با دانشگاه آزاد ولی به نسبت قبل تعداد ایرانی ها اینجا خیلی کم شده
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، msar
سلام
یه سوال داشتم، شنیدم اگه کسی بچه داشته باشه می تونه از 4 سالگی بچه رو ثبت نام کنه تو مدارس مالزی و به این ترتیب اقامت بگیره، البته این کار رو یکی از اقوام ما راجع به انگلیس انجام داده و الان انگلیسه، خانمه دیپلمه و زبان هم نمی دونه کلا. می خواستم ببینم برای مالزی این قضیه درسته، یا کلا واسه کشورای دیگه میشه از این طریق اقدام کرد؟ هزینه تحصیل برای یه بچه تو مالزی چقدره و آیا به خانواده اجازه کار میدن یا نه؟؟؟؟
پاسخ
با سلام و خسته نباشید
من رشته مهندسی نرم افزار (آزاد) خوندم لازم به ذکر هم هست که دیپلمم هم در رشته فنی و گرایش کامپیوتر بوده
آیا میتونم واسه تحصیل در مالزی در رشته مهندسی عمران اقدام کنم؟ منظورم کارشناسی هست نه ارشد.
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
سلام
من یک سالی میشه به فکر از ایران رفتنم ولی خوب بخاطر سنه پایینم یه سری مشکلاتی دارم.از این حرفا بگذریم
تو این یه سال تحقیقات زیادی در مورد کشور های نزدیک مثله دبی و مالزی و ترکیه انجام دادم ولی تنها چیزایی که موفق به پیدا کردنشون شدم در مورد فرهنگ و ........ و چیزی در مورد نظام اموزشی و هزینه ها چگونگی رفتن و ....... دستگیرم نشد
جدا از اینها دبیرستان هایی رو(خیلیاشون تو کشورهایی که مد نظرم بودن نیستند و بیشتر در امریکا) که پیدا کرده بودم بهشون ایمیل زدم و سوالاتی رو ازشون پرسیدم ولی خیلیاشون جوابمو ندادن و اگرم دادن فقط لینکایی هاییی که تو سایتشون بود رو بهم دادن که اصلا مربوط به سوالات من نبود.بیشتر سوالات من در مورد نظام اموزشی.مشکلات تنها رفتن هزینه ها و در مورد رشته های تحصیلی و امکانات بوده.نمونشن اپسیکوپال(ویرجینیا) و فیلیپس اندور(نیو یورک) بوده ولی جفتشون هزینه های خیلی بالایی مثل 20 هزار دلار در سال فقط برای تحصیل میخواستن نه برای امکاناته دیگه مثله خوابگاه های دانش اموزی!
خانواده پیگیر هستن ولی نه بطور جدی بیشتر تمرکزشون رویه دانشگاه هست(لطفا در مورد اینکه بزار برای دانشگاه بهم نگید چون انتخاب من برای دبیرستان دلایلشم عرض میکنم)
از نظر مالی میشه گفت مشکل زیادی ندارم ولی در حدی هم نیست که بتونم ماهی 3 هزار دلار خرج کنم یا بهتر بگم 1000 دلار
نظر من اول این بود که خانوادگی بریم و یه مهاجرت اساسی بکنیم ولی پدرم بنا بر دلایلی قبول نمیکنه.
زبان انگلیسی هم بینه بد و خوب و خیلی خوب و عالی , خیلی خوب.در حد ielts ولی مدرکی ندارم
ولی چیزهایی هست که من باهاشون مواجه هستم اینه که من قرار تنها برم یعنی کسی اونجا نیست بهم کمک کنه و اگرم کمکی باشه از داخله ایرانه مثل حمایت مالی
من اصلا با نظام اموشی های کشورهای خارجی اشنایی ندارم و در مورد چگونگی اموزششون هم ههیچ اطلاعی ندارم
سوالاتی که من دارم :
از کجا باید شروع کنم؟
داخله فردوگاه یا کشورهای دیگه به سن ایراد نمیگیردن(15)؟
برای رفتن به کشورهایی مثل مالزی نیازی به ویزا دارم؟یا رویه پاسورد صادر میشه؟
برای انتخاب دبیرستان از کجا باید شروع کنم؟
چجوری باهاشون هماهنگ کنم و ثبت نام کنم؟
کارنامه هامو چجوری باید به انگلیسی تبدیل کنم؟
ترم های دبیرستان چه زمانی شروع میشه؟
دبیرستانهای مالزی پذیرششون به چه شکله؟
و یه موردی که باهاش صد در صد مواجه میشم کار کردنه.بنظرتون با سنه من تویه پت شاپ ها یه کامپیوتر سنتر ها کار پیدا میشه؟
دبیرستان های اینترنشنال در مالزی خوابگاه دارن؟(این مورد خیلی برام مهمه)
هزینه های زندگی در مالزی چطوره؟درسته شهر اقتصادی هست ولی این دلیل بر این نیست که نشه تو زندگی کرد !
چه اقداماتی باید بکنم؟
همینطوری که میبین سوالاتیم که میپرسم قاطین..چون تاحالا با موضوع مهاجرت مواجه نبودم و اصلا تاحالا به طور جدی در موردش فکر نکردم
برای همین تنها در خواستم اینه از پایه برام توضیح بدین
مهم ترین تمرکزم رویه مالزی هست ولی اگه کشوری هست که هم شرایطه مالزی هست(مشکلات ویزا) خوشحال میشم بهم معرفی کنید

دوستان کسی نبود راهنماییم کنه؟

دوستان 24 ساعت میگذره و پاسخی دریافت نکردم
برای اینکارا زمان نیاز دارم که چیزی به پایان سال تحصیلی هم نمونده و من باید کارای زیادی انجام بدم اگرم میدونستم باید چیکار کنم اصلا برای سوالم تاپیک باز نمیکردم !
پاسخ
دوستان شرایط تحصیل برای دبیرستان در مالزی چجوریه؟
برای دبیرستان دانش اموز قبول میکنن؟
هزینه دبیرستانهای اینترنشنال به چه صورته؟
دبیرستانهای اینترنشنال خوابگاه دارن یا نه ؟
پاسخ
مرسی از پاسخ های دوستان !!
پاسخ
سلام خسته نباشید
من یک جوان 25ساله با مدرک لیسانس مهندسی صنایع پلیمر از دانشگاه آزاد با معدل 14.15هستم میخواستم ببینم میتونم توی یکی از دانشگاه معتبر مالزی پذیرش بشم؟ دنبال آیلس زبانم هستم.هزینه ها چطوریه؟ پول مالزی ارزشش نسبت به پول ایران به چه صورتیه؟قصد دارم برای دوره ی دکترا توی اروپا یا کانادا پذیرش بگیرم سپاسگذار میشم سریع جوابم رو بدید با سپاس
پاسخ
سلام برای ادامه تحصیل فرزندم برای کلاس یازدهم در دبیرستان بین المللی شبانه روزی مالزی (شرایط ثبت نام وهزینه های آن)کسی از دوستان می تواند راهنمایی کند؟باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان