کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دريافت گرين كارت و سوشال سكيوريتى (Green Card و SSN)
(2011-05-14 ساعت 12:44)User نوشته:  
(2011-05-14 ساعت 11:01)mitr.p نوشته:  برای ssn چه فرمی رو باید پرکینم و احیانا مدارک خاصی هم میخواد؟؟

مدارک شامل ویزای مهاجرتی و فرم SS-5 که در لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.: http://socialsecurity.gov/online/ss-5.html

می توانید این فرم را از قبل پر کنید و آدرس و تلفن را نیز بعدا به آن اضافه کنید.
همراه با این فرم باید پاسپورت و ویزا را نیز داشته باشید. فرم و پاسپورت را به کارمند بدهید و بگویید می خواهید برای کارت SSN اقدام کنیید. می توانید بگویید:
I am a new immigrant and I need to get a Social Security Card

بعد از آنکه مستقر شدید، در گوگل مپس بدین شکل جستجو کنید:
Social Security Office near XXXXXX بجای ایکس می توانید آدرس خود و یا زیپ کد خود را بنویسید تا نزدیکترین اداره SSA: Social Security Administration را پیدا کنید. فرم بالا در دفاتر SSA نیز موجود است. اگر می خواهید هر چه زودتر شماره بیمه بیمه اجتماعی SSN خود را دریافت کنید به کارمند انجا یادآوری کنید که شما دارای A-Number هستید که در ویزای شما موجود است. بدین شکل شما یک پرینت از شماره خود دریافت میکنید که آن را مهر می کنند. با این شماره می توانید بقیه کارهای خود را انجام دهید (درخواست کردیت سکیورد، درخواست اینترنت درخواست گواهینامه رانندگی و ...)

موفق باشید.

در تکمیل صحبت user عزیز بگم برای یافتن دفتر ssn میتوانید به آدرس زیر مراجعه کنید و با دادن zip code نزدیکترین محل های ssn را بیابید.
http://ssa.gov/locator
موفق باشید
پاسخ
دوستان بعد از آمدن گرین کارت رفتیم اداره SSN و اطلاعات رو طبق پاسپورت پر کرد.
SSN من روزه اومد در خونه . ولی واسه خانمم رو گفتن واسه اینکه شماره ها نزدیک نباشه چند روز دیر تر میاد.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، mitr.p ، Soap McTavish ، خانه ، noobnoobi ، azadeh2014 ، Daneshjo
عجیبه! برای من 2ماه طول کشید... وقتی هم صادر شد تا 1 هفته هیچ جا verify نمی شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، mitr.p ، Soap McTavish ، خانه ، noobnoobi ، Daneshjo
سلام وقت بخير عزيزان
آيا مي شود فرمهاي اعلام شده براي دريافت SSN را با (خودكارآبيTongue منظورم دستي يا پرينت شده ) از ايران پر كرد و با تاريخ تقريبي روز مراجعه با خود همراه داشت؟
(چرا پرسيدم ؟ براي اينكه مطلع شدم كه هزينه هاي كاغذ چاپ و فتوكپي بالاست و براي همين قصد دارم جلو تر مهيا كنم به قيمت وطنيBig Grin)
ممنونم
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، خانه ، noobnoobi ، Daneshjo
(2011-05-17 ساعت 20:15)maxsupermax نوشته:  سلام وقت بخير عزيزان
آيا مي شود فرمهاي اعلام شده براي دريافت SSN را با (خودكارآبيTongue منظورم دستي يا پرينت شده ) از ايران پر كرد و با تاريخ تقريبي روز مراجعه با خود همراه داشت؟
(چرا پرسيدم ؟ براي اينكه مطلع شدم كه هزينه هاي كاغذ چاپ و فتوكپي بالاست و براي همين قصد دارم جلو تر مهيا كنم به قيمت وطنيBig Grin)
ممنونم

فرمها رو تو اداره SS بهتون میدن. لازم نیست کپی کنین. ضمن اینکه خیلی از مجتمع های مسکونی دستگاه کپی با کاغذ و همه چی رایگان در اختیار میزاره . پرینتر و اسکنر تو اکثر خونه ها هست .خلاصه به قول اینها بیگ دیل نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، mitr.p ، mehdi_behzadi ، California ، خانه ، noobnoobi ، azadeh2014 ، Daneshjo ، golia
(2011-05-17 ساعت 20:15)maxsupermax نوشته:  سلام وقت بخير عزيزان
ممنونم

دوست عزیز همهٔ کتابخونه‌ها دستگاه کپی‌ دارن.برگی ۱۰ سنت
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: California ، Soap McTavish ، moon_rose ، noobnoobi ، azadeh2014 ، Daneshjo
fبرای پرکردنش سوال دارم:
1-اگه کادری رو بخواهیم چیزی ننویسیم( مثلا قسمت 1 که نوشته اگه اسم دیگه و غیره دارید....) باید جاش رو خالی بذاریم و با ی- خط تیره بکشیم یا بنویسیم n/a
2- در قسمت دوم که نوشته ssn فرد ردیف ا؟؟
3- برای سوال 4 که نوشته سیتیزن شیپ: ما که مهاجر هستیم بزنیم legal alien allowed to work?
4- برای سوال 6 : نوشته ethnicity من معنی اینو نفهمیدم...چی بزنم؟
5- سوال 7 هم که نژادمون رو میزنم اسیایی و سفید
خودش گفته که جواب دادن به این دو سوال اختیاریه اما اگر جواب بدیم با دقت کار میکند!!!خوب این خوبه یا بده؟؟
شما ها جواب دادید؟
6- باز هم همون چیزایی که باید خالی بذاریم مثلا ssn پدر و مادرمون رو خواستند؟!!!یا بزنیم unknown?
7- سوال 12 name shown on the most recent ssn issued for the person منظورش اسم خودمونه؟؟
-------------
ببخشید سوالام زیاد بود
اگه ممکنه به ترتیب شماره بهم جواب بدید
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، Daneshjo
(2011-05-18 ساعت 12:05)mitr.p نوشته:  fبرای پرکردنش سوال دارم:
1-اگه کادری رو بخواهیم چیزی ننویسیم( مثلا قسمت 1 که نوشته اگه اسم دیگه و غیره دارید....) باید جاش رو خالی بذاریم و با ی- خط تیره بکشیم یا بنویسیم n/a
3- برای سوال 4 که نوشته سیتیزن شیپ: ما که مهاجر هستیم بزنیم legal alien allowed to work?
خودش گفته که جواب دادن به این دو سوال اختیاریه اما اگر جواب بدیم با دقت کار میکند!!!خوب این خوبه یا بده؟؟
شما ها جواب دادید؟
6- باز هم همون چیزایی که باید خالی بذاریم مثلا ssn پدر و مادرمون رو خواستند؟!!!یا بزنیم unknown?
7- سوال 12 name shown on the most recent ssn issued for the person منظورش اسم خودمونه؟؟
-------------
ببخشید سوالام زیاد بود
ممنون
اول بگم که اگر پست نکنین و برین اداره سوشیال سکیوریتی هر جا سوال داشته باشین کمکتون می کنن یا خودشون پر می کنن.
1- خالی بزارین.
2- هر کس اگر اشتباه نکنم تا 10 تا ssn در طول زندگی می تونه بگیره به دلایل مختلف. این قسمت برای کسانی هست که قبلا ssn گرفتن. شما خالی بزار
3-من که ویزای کار دارم دقیقا اسمم legal alien allowed to work هست . من فکر می کنم باید other رو بزنین .حالا یا از خودشون بپرسین یا وایسین یه صاحب نظر حواب بده
4- می خوان ببین از جامعه اسپانیش هستین یا نه ؟ من خالی گذاشتم
5-فقط سفید بزنین. آسیایی معمولا چشم بادومی ها هستند.بعدا اگر جای دیگه Other داشت انتخابش کنین و تو توضیحات بزنین Persian
6-برای افراد زیر 18 هست خالی بزارین
7-باز برای کسانی هست که قبلا ssn داشتن.

من اینجوری پر کردم و مشکلی بر نخوردم. امیدوارم اشتباه راهنمایی نکرده باشم.
ضمنا من همه مدارکی که داشتم رو بردم با خودم . اما گفت مدارک کافی نیست و قبول نمی کرد. اما من مطمئن بودم مدارکم کامله و می تونم درخواست ssn بدم ( وکیلم یادم داده بود) شاید لازم شه یه کم براشون توضیح بدین تا حالیشون شه . چون عین ایرانی ها اول ترجیح می دن بگن نه! نمیشه!
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، California ، خانه ، amir0_0amir ، noobnoobi ، Daneshjo
سلام خدمت دوستان محترم
مشکلی که برای من بوجود امده در مورد گرین کارت هست رو خدمتتون شرح می دم به دو دلیل دلیل اول تجربه ای که برای من بوجود امده رو خدمتتون عرض کنم و دلیل دوم هم این هست که اگه از دوستان راهنمایی به ذهنش می رسه بیان کنه
من در فرودگاه زمانی تغییر ادرس داشتم برای دریافت گرین کارت که متاسفانه بعد از 40 روز و با مراجعه به اداره مهاجرت متوجه شدم که افیسر در فرودگاه ادرس رو تغییر نداده و گرین کارت به ادرس قبلی من در کالیفرنیا رفته و متاسفانه با توجه به جابجایی دوستم از کالیفرنیا به یک کشور دیگه معلوم نیست که چه بلایی سر گرین کارت اومده افیسر اداره مهاجرت گفت که باید فرمی به نام آی - نود رو تکمیل کنم و به همراه 450 دلار به اداره مهاجرت که در فونیکس هست ارسال کنم از همه بدتر اینکه افیسر اداره مهاجرت گفت این پروسه 6 ماه طول میکشه
با تمام این تفاصیل واقعا من موندم که چه کار کنم
(2011-02-24 ساعت 11:12)sib 24 نوشته:  
(2011-02-24 ساعت 03:38)sani نوشته:  ما الان حدود 2 ماه كه آمريكا هستيم ولي هنوز نه گرين كارتمون اومده نه سوشيال ...
براي سوشال كه 5 روز بعد از ورودمون رفتيم به ما هم گفتن تا 2 هفته ديگه كه 20 روز صبر كرديم و نيومد مجبور شديم بازم بريم كه اين بار فقط شماره رو بهمون دادن وگفتن مياد و هنوز نيومده .......
نمي دونيم چي گار كنميم ؟؟؟؟

دوست عزیز.پیگیری کنین.چون ممکنه مدارک گم شده باشه.من بعد از ۵ماه گرین کارتم رو گرفتم.از نزدیکترین ادارهٔ مهاجرت به محل زندگیتون وقت مصاحبه بگیرید و حضوری برین.تلفن نزنید چون ۲ساعت پشت خط میمونین آخرشم درست جوابتون رو نمیدن.

موفق باشید

دوست عزیز اگه تغییر ادرس داشتید حتما حتما به اداره مهاجرت مراجعه کنید تا خدای ناکرده مشکلی که برای من پیش اومد برای شما اتفاق نیوفته شما می تونید با مراجعه به این لینک از اداره مهاجرت وقت بگیرید و حضوری مراجعه کنید
http://infopass.uscis.gov/

تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones
پاسخ
تشکر کنندگان: پدرام ، maxsupermax ، ali.narooei
(2011-05-18 ساعت 20:48)shahrzad_a نوشته:  
(2011-05-18 ساعت 12:05)mitr.p نوشته:  fبرای پرکردنش سوال دارم:
شما ها جواب دادید؟
-------------
ببخشید سوالام زیاد بود
ممنون
اول بگم که اگر پست نکنین و برین اداره سوشیال سکیوریتی هر جا سوال داشته باشین کمکتون می کنن یا خودشون پر می کنن.
1- خالی بزارین.
2- هر کس اگر اشتباه نکنم تا 10 تا ssn در طول زندگی می تونه بگیره به دلایل مختلف. این قسمت برای کسانی هست که قبلا ssn گرفتن. شما خالی بزار
3-من که ویزای کار دارم دقیقا اسمم legal alien allowed to work هست . من فکر می کنم باید other رو بزنین .حالا یا از خودشون بپرسین یا وایسین یه صاحب نظر حواب بده
4- می خوان ببین از جامعه اسپانیش هستین یا نه ؟ من خالی گذاشتم
5-فقط سفید بزنین. آسیایی معمولا چشم بادومی ها هستند.بعدا اگر جای دیگه Other داشت انتخابش کنین و تو توضیحات بزنین Persian
6-برای افراد زیر 18 هست خالی بزارین
7-باز برای کسانی هست که قبلا ssn داشتن.

من اینجوری پر کردم و مشکلی بر نخوردم. امیدوارم اشتباه راهنمایی نکرده باشم.
ضمنا من همه مدارکی که داشتم رو بردم با خودم . اما گفت مدارک کافی نیست و قبول نمی کرد. اما من مطمئن بودم مدارکم کامله و می تونم درخواست ssn بدم ( وکیلم یادم داده بود) شاید لازم شه یه کم براشون توضیح بدین تا حالیشون شه . چون عین ایرانی ها اول ترجیح می دن بگن نه! نمیشه!
ممنون شهرزاد جان
اون قسمتی سیتیزن شیب توی دستورالعملش نوشته اگه بزنید دیگران باید برید اداره فدرال و دلیل بیارید که چرا ssn میخواهید!!!
----
برای مدارک هم گفته پاس پورت و فرم i191 همون فرم هواپیماست دیگه؟؟مگه اون رو بهمون میدند؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، Daneshjo
(2011-05-19 ساعت 09:40)mitr.p نوشته:  اون قسمتی سیتیزن شیب توی دستورالعملش نوشته اگه بزنید دیگران باید برید اداره فدرال و دلیل بیارید که چرا ssn میخواهید!!!
----
برای مدارک هم گفته پاس پورت و فرم i191 همون فرم هواپیماست دیگه؟؟مگه اون رو بهمون میدند؟؟
I191 یا I 94 ؟؟ تو فرودگاه به من I94 دادن برای توریستی که اون موقع باطل شده بود. فرم I 797 که ماله ویزای کاره پایینش دو تا فرم داره که باید تو پاسپورت وصل بشه روش نوشته I 94 اما شماره فرم همون I 797 هستش . این خانم قبول نمی کردن که I 94 من ولید هست . میگفت این I94 تو باطل شده و این یکی هم I 797 هست.!!! حالا ایشالله گرین کارت گرفتم دقیق راهنمایی می کنم ملت رو .
برین اداره social security خودشون می گن چی پر کنین

پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، noobnoobi ، Daneshjo
سلام به همگی من مطالب نوشته شده در سایت مهاجرسرا مبنی بر عدم نیاز به مراجعه به اداره سوشیال سکیوریتی را خواندم. اما یک جای سوال برای من باقی مانده و آن اینه که یک فایل pdf دیدم با این مضمون که یکسری مدارک را به همراه یک فرم باید به اداره سوشیال سکیوریتی ببریم تا ssn را صادر کنندو لیکشم اینه
http://www.ssa.gov/multilanguage/Farsi/SS-5-FA.pdf
میشه لطفا یک نفر جریان رو توضیح بده؟
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، Natasha9 ، AMIRI1
(2011-07-02 ساعت 13:01)sunset نوشته:  سلام به همگی من مطالب نوشته شده در سایت مهاجرسرا مبنی بر عدم نیاز به مراجعه به اداره سوشیال سکیوریتی را خواندم. اما یک جای سوال برای من باقی مانده و آن اینه که یک فایل pdf دیدم با این مضمون که یکسری مدارک را به همراه یک فرم باید به اداره سوشیال سکیوریتی ببریم تا ssn را صادر کنندو لیکشم اینه
http://www.ssa.gov/multilanguage/Farsi/SS-5-FA.pdf
میشه لطفا یک نفر جریان رو توضیح بده؟

با سلام
هرکسی که تو فرم DS-230 گزینه درخواست ssn رو علامت بزنه بعد از ورود اولش به آمریکا به طور اتوماتیک ssn و گرین کارت براش صادر میشه پس نیازی به مراجعه نیستش. اما ، قضیه اینه که بدون ssn و گرین کارت و به خصوص ssn شما کارهای بسیاری رو نمیتونین انجام بدین. پس اکیدا توصیه میشه چند روز بعد از رسیدن حتما به دفاتر آنها مراجعه کنید و اطمینان حاصل کنید پرونده شما بعد از ورودتون در دست اقدام هست .حتی بعضی دوستان در همین مراجعه شماره ssn خود را دریافت کرده اند. در عین حال موارد بسیار بوده که بدلیل سهل انگاری اقدامی برای صدور این دو کارت انجام نگرفته و بعد از مدت ها معطلی با مراجعه متوجه آن شده اند و مجددا درخواست داده اند . یکی از مهم ترین مزیت هایی که مراجعه به این دو مرکز داره این است که دوستانی که تغییرات آدرس داشته اند میتونند از کارمند مربوطه درباره صحت آدرس ارسال ssn و گرین کارت تحقیق کنند تا خیالشون راحت بشه
پس قویا توصیه میشه برای یکبار به این دو مرکز مراجعه کنید
حتما در مراجعه به این دو مرکز پاسپورتتون همراتون باشه. اون فرمی هم که گفتین فرم ساده ای هست که در دفتر ssn موجوده و لازم نیست قبلش دریافت کنین و همون جا پر میکنین.
(ببخشید پرچونگی کردم. خواستم ادای دین کرده باشم)
بازم سوالی باشه در خدمتم
موفق باشید
پاسخ
با سلام.دوستان عزیز من الان 19 روز که اومدم امریکا.از طریق لاتاری 2011.ورودمم از سان فرانسیسکو بوده.مدارکمم توی فرودگاه تحویل دادم.ولی هنوز نه سوشال و نه گرین کارتم هیچکدوم نیومده.از همه جا شنیدم 20 روزه اینا میاد.ولی افسر مهاجرت فرودگاه به من گفت 4 تا 6 ماه این قضیه طول میکشه.کسی علتش میدونه؟
با تشکر از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان: پدرام ، noobnoobi
از دوستانی که برنده لاتاری هستند و فرم ssn رو پر کردند میشه جواب بدید که سوال 5 که نوشته سیتیزن شیپ: کدوم گزینه رو باید علامت بزنیم؟؟:
u.s citizen........................legal alien allowed to work............legal alien NOT allowed to wor......OTHER
تو توضیحاتش نوشته که اگه گزینه OTHER رو بزنید باید از اداره فدرال و....نامه بیارید که چرا SSN میخواهید
منتظر جوابتونم.مرسی
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: خانه ، noobnoobi ، azadeh2014 ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان