کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدت ويزا
Sad 
سلام من اسفند ماه 87 مصاحبه رفتم و بهم چك خورد الان كيس نامبرم رو تو سايت زدن ميخوام برم ويزامو از آنكارا بگيرم ولي نميدونم كه چون مدتي از معاينه پزشكيم گذشته ويزاي 6 ماهه بهم ميدن يا نه
بايد اونجا دوباره براي گرفتن ويزاي 6 ماهه برم معاينه؟
نميدونم راهنماييم كنيد لطفا زياد فرصت ندارم
تشکر کنندگان:
مونا جان
با توجه به زمان زیادی که گذشته به نظرم باید دوباره مدیکال رو تکرار کنی.
پیشنهاد میکنم هر چه زودتر به سفارت ایمیل بزنی و ازشون بپرسی که آیا لازمه مدیکالت تکرار بشه! دو تا سه روز کاری بهتون جواب میدن.

آدرس ایمیل:
CA-Ankara@state.gov

نتیجه رو هم تو سایت بگو لطفا.
تشکر کنندگان:
واقعا ازتون ممنونم
چشم جوابش رو هم ميذارم تو سايت.
خيلي لطف كردين Smile
تشکر کنندگان:
اين نامه اي هست كه اؤ سفارت تركيه دريافت كردم شايد كمك كنه:
The administrative process for both (you and spouse) of your cases have been completed and are valid until September 22, 2009 and will be posted on our website this week. Your Medical Reports are valid until August 02, 2009 which means all the family members must enter the United States before August 02, 2009; otherwise, they must renew the Medical Reports. Please plan accordingly.

You may come to this office any Monday through Thursday between 1:00 to 1:30 pm. with your passports and the refusal form given to you at the end of your immigrant visa interview. After your personal visit to this office, your visa packages will be prepared and sent to your address in Turkey.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
تشکر کنندگان:
سلام
بازم از راهنماييتون ممنونم
اين جوابي بود كه واسم فرستادن

Your visa is valid until September 13, 2009 with your current medical report. If you want a longer validity, you need to provide a new medical report. You do not need to provide anything else.

با تشكر موناSmile
تشکر کنندگان: meweadl
مونا جان ممنون که پاسخ سفارت رو برای ما هم عنوان کردی.
فقط به تعطیلات ترکیه و سفارت حتما توجه کن.

موفق باشی و مبارکه.
تشکر کنندگان:
سلام به همگی
belfy_mona وNikan Senior عزیز

اگر ممکن متن نامه ای را که برای سفارت فرستادید را هم بزارید.من اوریل رفتم ابوظبی مصاحبه بعد از سه ماه ونیم جواب کلیرم اومده.شما فکر میکنید من هم باید دوباره مدیکال بدم.متشکرم
تشکر کنندگان:
Dear Samin
ببين بسته به شرايط خودت ميتونه باشه ىر صورتي كه اوريل تست مديكال داده باشي خوب تا اكتبر مديكالت اعتبار داره و ىر صورتي كه تا اكتبر بتوني به امريكا بري احتياجي به مديكال تست مجدد نداري ولي در صورتي كه 2 ماه باقي مانده زمان كمي برايت باشد بايد دوباره مىيكال تست بدي كاملا ساده است و بسته به شرايط خودت داره و اين مسةله را هم سفارت تاييد خواهد كرد
تشکر کنندگان: samin
Dear Samin
ببين بسته به شرايط خودت ميتونه باشه در صورتي كه اوريل تست مديكال داده باشي خوب تا اكتبر مديكالت اعتبار داره و در صورتي كه تا اكتبر بتوني به امريكا بري احتياجي به مديكال تست مجدد نداري ولي در صورتي كه 2 ماه باقي مانده زمان كمي برايت باشد بايد دوباره مديكال تست مجدد انجام بدي در نتيجه كاملا ساده است و بسته به شرايط خودت داره و اين موضوع را هم سفارت تاييد خواهد كرد
سلام samin جان اين متن ايميل من به سفارت
اميدوارم كمكت كنه
براي من هم دعا كن

Dear Sir/Madam,
My case number (case No to benevis) has been listed in your website as the security check is OK and I have to get to US Embassy in Ankara to get the VISA.
fistly,I want to know, how long usually the VISA is valid?
secondly, If I want to have the Visa with longer validation time, do I need to do the medical tests again ?
Please let me know if there are any more documents that I need to bring, or any helpful information about it.
Your helps is highly appreciated
سلام دوستان
من یکم گیج شدم .بلاخره اعتبار ویزا از زمان مدیکال یا زمان تحویل پاسپورت برای گرفتن ویزا ؟
ممنون میشم دوستان عزیز تجربیتشون رو بگن

2010AS4###
تشکر کنندگان:
Hamed عزیز
اعتبار ویزا همونیه که توی پاس مینویسن و شما 6 ماه فرصت دارید که خارج بشید
اما...
چون مدیکال بیشتر از 6 ماه اعتبار نداره اگر بخواین از همون مدیکال استفاده کنید باید تا قبل از تموم شدن اعتبار مدیکال وارد امریکا بشید اما اگر زمانتون کم بود و نتونستید توی اون زمان برید فقط باید مجددا مدیکال انجام بدید و دیگه 6 ماه (تاریخ اعتبار ویزا) فرصت دارید که وارد امریکا بشید.
امیدوارم متوجه شده باشید.
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان:
دوست عزیز من هفته پیش آنکارا بودم وویزامو گرفتم . اعتبار ویزا دقیقا به اندازه اعتبار مدیکال میباشد وهمون موقع که برگه آبی رو به سفارت میدید افسر مربوطه به شما میگه که تا چه تاریخی باید وارد آمریکا بشید
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز
سلام
براي اين كه اين مبحث از پيچيدگي در بياد يك مسئله طرح ميكنم و دوستان با تجربه پاسخ سوالات آن را بدهند:
صورت مسئله:tara روز اول مي 2009 تست مديكال داده است و مثلاده روز بعد يعني 10 مي هم در سفارت مصاحبه داشته و برگه آبي گرفته است .همين tara در روز 1 اگوست (دقيقا 3 ماه بعد ) كلير شده است و در تاريخ 10 اگوست در سفارت ويزا گرفته است .حال به سوالات ذيل پاسخ دهيد:
الف) تاريخ اعتبار ويزا در پاسپورت تا كي اعتبار دارد و ايشان ميتواند به امريكا برود؟(بدون در نظر گرفتن تاريخ مديكال)
ب) تاريخ اعتبار مديكال چقدر اعتبار دارد و نياز به تمديد ندارد؟
ج) اصولا 10 روز اختلاف بين تاريخ انجام مديكال و گرفتن برگه ابي در كجا اهميت پيدا ميكند؟
د) آخرين زماني كه ايشان ميتواند به امريكا برود و نياز به تجديد مديكال ندارد چه موقع است؟
با تشكر از پاسخ شما
تشکر کنندگان:
Tara عزیز اصلا پیچیدگی نداره فقط باید با دقت خونده بشه.
tara روز اول مي 2009 تست مديكال داده است و مثلاده روز بعد يعني 10 مي هم در سفارت مصاحبه داشته و برگه آبي گرفته است .همين tara در روز 1 اگوست (دقيقا 3 ماه بعد ) كلير شده است و در تاريخ 10 اگوست در سفارت ويزا گرفته است

الف) تاريخ اعتبار ويزا در پاسپورت تا كي اعتبار دارد و ايشان ميتواند به امريكا برود؟(بدون در نظر گرفتن تاريخ مديكال)
تاریخ اعتبار ویزای شما در پاسپورت نوشته میشه از روزی که ویزا پرینت میشه تا 6 ماه اعتبار داره و تاریخش در پاس نوشته میشه و همون ملاک اصلی اعتبار شماست و تا قبل از اون باید وارد امریکا شوید. (بدون درنظر گرفتن تاریخ مدیکال)

ب) تاريخ اعتبار مديكال چقدر اعتبار دارد و نياز به تمديد ندارد؟
مدیکال شما 6 ماه اعتبار داره و اگر دقت کنید روی پاکت بزرگ عکس قفسه سینه تاریخ صدور زده شده . تا 6 ماه بعد از اون تاریخ مدیکال اعتبار داره . یعنی تا نوامر .
حالا اگر اعتبار مدیکال شما تموم بشه و ویزا صادر نشده باشه لازمه که برای دریافت ویزا مدیکال تمدید بشه

ج) اصولا 10 روز اختلاف بين تاريخ انجام مديكال و گرفتن برگه ابي در كجا اهميت پيدا ميكند؟
اهمیت خاصی نداره

د) آخرين زماني كه ايشان ميتواند به امريكا برود و نياز به تجديد مديكال ندارد چه موقع است؟
تا قبل از پایان اعتبار مدیکال
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان