کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امریکا
خیلی عالی! ممنونم لیلی جان.

در ادامه سوال محسن، من می‌خوام بدونم که اگر نخوام اول کار خونه بگیرم (چون ممکنه که بعد از مدت کوتاهی مثل دو ماه بخوام اصلاً ایالتم رو عوض کنم) آیا گزینه‌ای برای زندگی مثل سوئیت یا متل یا غیره هست (که بشه دو تا آدم توش زندگی و پخت و پز و غیره کنن و زیاد هم گرون نباشه)؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3
حجت جان حتما"هست ولی باید دنبالش بگردید .تو اون سایتهایی که براتون گذاشتم یه دوری بزنید تا هزینه ها بیاد دستتون و همینطور هم میتونید دنبال خونه ای که میخواهید باشید..بستگی به خودتون داره .فقط برای پیدا کردن خونه یا سوئیت و یا اتاق به این توجه کنید که اول کار شما اون اسباب اولیه رو لازم دارید برای زندگی و توجه کنید جایی که میگیرید اون اسباب را داره یا نه مجبورید بخرید .که اگر هم بخواهید ایالت را ظرف یکی دو ماه عوض کنید اسبابها دردسر میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، farzad24 ، aNTea ، maaref ، Hornet ، SH1A2R3
لیلی جون سلام...............
میشه لطفا بگی برای گواهی نامه اقدام کردید یا نه؟
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Hornet ، SH1A2R3
سلام
من امروز یه آپارتمان 1 خوابه در وست وود اجاره کردم چون ما تازه وارد هستیم و هنوز کردیت نداریم اجاره 2 ماه روبه عنوان دپازیت گرفتند + اجاره ماه اول ...
من از طریق کمپانی خونه اجاره کردم اینجوری خیالتون راحت تره ......به من گفتند هر خرابی که در داخل ساختمان اتفاق بیفته کمپانی تعمیراتش رو مجانی انجام میده هزینه آب هم با کمپانی هست من فقط باید هزینه گاز و برق رو پرداخت کنم....
البته شانسی که من داشتم این بود که مدیر این کمپانی یه خانم ایرونی بود که بسیار مهربون و دوست داشتنی بودند و کلی منو راهنمایی کردند
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، merdax ، hbita ، laili ، leili ، shahram1347 ، سارا کوچولو ، Hossein81 ، farzad24 ، im-i ، Farshid22 ، aNTea ، maaref ، shahrooz59 ، Mehdiest ، SH1A2R3 ، justusa
لیلا جان ما به اداره مربوطه رفتیم برای نوبت امتحان گفتند که از تو سایت وقت بگیرید و ما هم همینکار رو کردیم و تقریبا"20 روز دیگه امتحان داریم.

امروز به اداره سوشال سکیوریتی رفتیم برای پیگیری .گفتند اصلا"اداره مهاجرت براتون اقدام نکرده و تازه امروز انجام شد وچون ما اعتراض کردیم که 3 هفته پیش هم اومدیم و خودتون گفتید بریم تا بیاد و حالا هم لازم داریم و حسابمون رو بانک بسته و ... گفتند دو هفته دیگه کارتها میاد و دستی میتونیم شماره ها مونو 2-4-6 روزه دیگه بگیریم (2 روزه دیگه سوشال سکیوریتی همسرم و بترتیب ....)
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax ، laili ، سارا کوچولو ، farzad24 ، aNTea ، maaref ، Hornet ، SH1A2R3 ، bardia9
سوشال سکیوریتی ما بعد از 12 روز اومد البته ما رفتم اداره سوشال سکیوریتی و فرم پر کردیم و یه رسید هم دادند که توش نوشته شده بود حداکثر تا 2 هفته دیگه سوشال میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: matrix ، leili ، merdax ، aNTea ، Hornet ، SH1A2R3
elham نوشته: سلام
من امروز یه آپارتمان 1 خوابه در وست وود اجاره کردم چون ما تازه وارد هستیم و هنوز کردیت نداریم اجاره 2 ماه روبه عنوان دپازیت گرفتند + اجاره ماه اول ...
من از طریق کمپانی خونه اجاره کردم اینجوری خیالتون راحت تره ......به من گفتند هر خرابی که در داخل ساختمان اتفاق بیفته کمپانی تعمیراتش رو مجانی انجام میده هزینه آب هم با کمپانی هست من فقط باید هزینه گاز و برق رو پرداخت کنم....
البته شانسی که من داشتم این بود که مدیر این کمپانی یه خانم ایرونی بود که بسیار مهربون و دوست داشتنی بودند و کلی منو راهنمایی کردند
سلام الهام خانم
به سلامتي صاحب خونه هم شديدBig Grin
ميشه بپرسم ماهيانه چند اجاره ميديد و شامل چه چيز هايي ميشه؟(اينترنت،آب،برق و...).
پاسخ
تشکر کنندگان: elham ، merdax
leili نوشته: لیلا جان ما به اداره مربوطه رفتیم برای نوبت امتحان گفتند که از تو سایت وقت بگیرید و ما هم همینکار رو کردیم و تقریبا"20 روز دیگه امتحان داریم.

امروز به اداره سوشال سکیوریتی رفتیم برای پیگیری .گفتند اصلا"اداره مهاجرت براتون اقدام نکرده و تازه امروز انجام شد وچون ما اعتراض کردیم که 3 هفته پیش هم اومدیم و خودتون گفتید بریم تا بیاد و حالا هم لازم داریم و حسابمون رو بانک بسته و ... گفتند دو هفته دیگه کارتها میاد و دستی میتونیم شماره ها مونو 2-4-6 روزه دیگه بگیریم (2 روزه دیگه سوشال سکیوریتی همسرم و بترتیب ....)

آيا اگه همينجا گواهينامه رو بين المللي کنيم، اونجا معتبره؟ يا بايد بر اساس آيين‌نامه اونجا مجدداً امتحان بديم؟
البته با توجه به نحوه رانندگي ما(خودمو ميگم) فکر کنم حالا حالا رد بشيم. Big Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، alirezanz
سلام علی عزیز
هزینه آب فقط با اون کمپانی که خونه رو اجاره داده
ولی برق و گاز و تلفن و اینترنت .... با خودمونه ...خلاصه که تو امریکا واسه نفس کشیدن هم باید پول بدی و مالیات پرداخت کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: im-i ، SH1A2R3 ، alirezanz
elham نوشته: سلام

اسم يا آدرس كمپاني رو ميشه بديد، آمارش و بگيريم؟

leili نوشته: لیلا جان ما به اداره مربوطه رفتیم برای نوبت امتحان گفتند که از تو سایت وقت بگیرید و ما هم همینکار رو کردیم و تقریبا"20 روز دیگه امتحان داریم.

براي امتحان رانندگي، چه كتابي رو مطالعه كرديد؟
آيا با همين كتابي كه تو ايران خونديم(سال86 امتحان دادم) كافي هست؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
مهدی عزیز اینجا (کالیفرنیا)میگن گواهینامه بین المللی اعتبار داره ولی نمیدونم تا چه مدت از زمانی که بیای اینجا.
ولی به هر صورت درستش اینه که تا رسیدی اینجا فکر گواهینامه اینجا باشی . و باید بر اساس آیین نامه خودشون هم امتحان بدید.

meweadl عزیز من آیین نامه را تو تهران 11 سال پیش امتحان دادم و چیزی ازش یادم نیست.ولی فایل این کتاب را برات میگذارم تا خودت بتونی ببینی.ولی شبیه قانونهای ماست باضافه کلی مطالبی که تو ایران ارزشی نداره و فکر کنم تو کتابش هم نیست ولی اینجا بسیار ارزشمند و تخلف از اونها باعث میشه که جرایم بسیار سنگینی رو متحمل بشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، indmehdi ، سارا کوچولو ، PERSIA_QI ، farzad24 ، im-i ، Farshid22 ، aNTea ، SH1A2R3 ، bardia9 ، alirezanz
متاسفانه هر کاری کردم نتونستم فایل این کتاب را اینجا بگذارم .نمیدونم اشکال کار کجا بود ولی فایلم پیوست نمیشد.

ولی این آدرس سایتش خودتون میتونید پی دی اف کتاب را بگیرید .اسم کتاب california driver hand book است:

http://search.ca.gov/search?q=california...ubmit.y=13

اینم آدرس سایت دی ام وی:
http://www.dmv.ca.gov
پاسخ
تشکر کنندگان: persia ، indmehdi ، سارا کوچولو ، farzad24 ، Farshid22 ، aNTea ، bardia9
leili نوشته: meweadl عزیز من آیین نامه را تو تهران 11 سال پیش امتحان دادم و چیزی ازش یادم نیست.ولی فایل این کتاب را برات میگذارم تا خودت بتونی ببینی.ولی شبیه قانونهای ماست باضافه کلی مطالبی که تو ایران ارزشی نداره و فکر کنم تو کتابش هم نیست ولی اینجا بسیار ارزشمند و تخلف از اونها باعث میشه که جرایم بسیار سنگینی رو متحمل بشی.

ضمن تشکر;
لطفا اسم کامل کتاب/فایل یا لینکش رو معرفی کنید.
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان:
این لینکش:

http://www.dmv.ca.gov/pubs/dl600.pdf

اسم کاملش هم این بود: California Driver Handbook
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، aNTea
Sorry.I don't have Frasi fonts now.
Social security of my husband arrived after 10 days, but not mine!
We are in Charlotte, NC. and we did not ask for it because in the airport they said we don't need to go to any offices and they will send them to our address given in the forms. .
پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، leili ، indmehdi ، farzad24 ، aNTea

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان