کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در سایر کشورها (به جز امارات و ترکیه)
سلام بر دوستان در مالزی:
ایا هزینه ویزا رو باید با دلار پرداخت کنیم یا رینگیت؟
و از اونجا که مصاحبه من اواسط اکتبر است چه موقع باید ازمایشات پزشکی رو انجام بدم؟
مرسی

تشکر کنندگان:
(2010-08-24 ساعت 04:59)upm2006 نوشته:  سلام بر دوستان در مالزی:
ایا هزینه ویزا رو باید با دلار پرداخت کنیم یا رینگیت؟
و از اونجا که مصاحبه من اواسط اکتبر است چه موقع باید ازمایشات پزشکی رو انجام بدم؟
مرسی

هزینه مصاحبه را به هر ۲ صورت میتونی‌ پرداخت کنی‌ ولی‌ اگه به دلار پرداخت کنی‌ ۲۰۰ رینگت به نفعته، آزمایشات مدیکال را به محض این که نامه دوم را دریافت کردی میتونی‌ انجام بدی، فقط حواست باشه ویزا ی تو برای رفتن به آمریکا ۶ماه اعتبار داره و تاریخ اعتبار اون از روزی می‌خوره که آزمایشات مدیکال را دادی، پس بهتره ۲-۳ هفته موند به مصاحبت بری.
تشکر کنندگان: upm2006

اينم سفرنام من از مصاحبه

همونطور که بقيه دوستان گفتند مصاحبه در مالزي خيلي‌ راحتتر از بقيه جاها است و نکته خاصي‌ ندارد. من نکاتي‌ را که به نظرم ميرسه مفيد باشه به طور خلاصه ميگم.

1.من به دليل ساله کبيسه 1روز تاريخ تولدم اشتباه شده بود که قبل از مصاحبه خيلي‌ استرس اين موضوع را داشتم، صبح هنگام تحويل دادن مدارک از من دليل اين موضوع را پرسيد، که توضيح دادم به دليل اشتباه در تبديل تاريخها بوده و اين که اون سال، ساله کبيسه بود که اونم گفت ok و ديگه چيزي نپرسيد، ظهر هم هنگام مصاحبه اصلي‌ ، ديگه اشاره به اين موضوع نکرد.

2. در مالزي اصلا مدارک مالي هنگام مصاحبه نميخواد، از من حتا چيزي هم راجع به اين موضوع نپرسيد. بخصوص دوستاني که مشکل در پيدا کردن سپانسر دارند ميتونند محل مصاحبه را به مالزي تغيير بدهند.

3. تاريخ ترجمه‌ها اصلا مهم نيست، ترجمه کارت ملي‌ برخلاف آنکارا احتياجي نيست.

4. هزينه آزمايشات مديکال در مالزي خيلي‌ کمتر از دوبي‌ و آنکارا است، 270رينگت که کمتر از 100 $ است، آنکارا و دوبي‌ حدود 300 $ مي‌شه. تنها واکسني که اينجا براي بزرگسالان حساس هستند، و قبل از مصاحبه بزنيد، MMR است.

5.موقع مصاحبه به هيچ عنوان دروغ نگويد , با صداقت به سوالات جواب بدهيد, خونسرد باشيد ,لبخند فراموش نشه ,توکل به خداوند

6.سوالاتي که هنگام مصاحبه پرسيد، کجاي آمريکا ميخواهي‌ بري؟ درست را در مالزي چه ميکني‌؟ چند بار تا حالا براي لاتاري اقدام کردي؟ و از من راجع به دليل اشتباه در تاريخ تولد سوال کرد.

7.راستي اين موضوع را بخاطر داشته باشيد که هيچ حرفي رو تا نپرسيدن و لازم نيست، نزنيد که اونا مو از ماست نکشن بيرون اين تنها سلاح و برگ برنده شماست - کم گوي و گزيده گوي چون دُر.هيچ مدرک را هم تا نخواستند تحويل ندهيد

8.پول را هم حتما به دلار بديد چون نرخ تبديل خودشون خيلي‌ بالاست 819$

9.کسانی‌ که ۱سال است در مالزی اقامت دارند به گواهی پلیس احتیاج دارند که حداقل ۲ماه قبل از مصاحبه اقدام کنند، آزمایشات مدیکال حدودا ۱هفته زمان میبره تا آماده بشه.

10.دوستانی که مشکل تاریخ تولد دارند نگران نباشند فقط باید

۱.با تاریخ تولد اشتباه به KCC ایمیل بزند و تاریخ درست به KCC اطلاع بدهند،

۲. بعد از دریافت نامه دوم به سفارت هم اطلاع بدهند.

۳. پرینت ایمیلها را روز مصاحبه به همراه داشته باشند و قبل از قسم هم حتما موضوع را به کنسول اطلاع دهند.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
تشکر کنندگان: upm2006 ، farnaz82 ، Hamid55 ، Ashkan78 ، bahram_kg ، bluelady ، admin ، mori ، pr.kia

یه سوال
ممنون از راهنماییتون.نامه دوم من 16 اگوست برام پست شده و احتمالا تا هفته اینده بدستم خواهد رسید. و سوالم اینه که چه موقع باید مدارکم رو به سفارت ارسال کنم. اگه لطف کنید زمان ارسال و نوع مدارکی که باید به سفارت ارسال کنم رو هم یه توضیح بدین. متشکرم

تشکر کنندگان:
سفارت آمریکا در مالزی احتیاج به پست کردن مدارک ندارد، این مخصوص آنکارا است. فقط روز مصاحبه تا قبل از ساعت ۹ باید مدرأک را تحویل سفارت دهید و از سفارت بیرون میآئید و بعد از ظهر مصاحبه دارید. در نامه دوم همه چیز توضیح داده شده.

تشکر کنندگان: upm2006 ، mori
دوستان در مالزی
من در فرم های سری اول که ارسال کردم سوابق شغلی رو هم ذکر کردم. الان امکان اینکه بتونم برای همه موارد نامه از ابران تهیه کنم به مقدار مشکل است. دوستانی که مصاحبه رفته اند نظزشون چی است ایا مدارک مربوط ضروری است؟

تشکر کنندگان:
(2010-09-05 ساعت 19:03)upm2006 نوشته:  دوستان در مالزی
من در فرم های سری اول که ارسال کردم سوابق شغلی رو هم ذکر کردم. الان امکان اینکه بتونم برای همه موارد نامه از ابران تهیه کنم به مقدار مشکل است. دوستانی که مصاحبه رفته اند نظزشون چی است ایا مدارک مربوط ضروری است؟

دوست عزیز
هیچ نوع مدرک سابقه کاری نیاز ندارید. مطمئن باشید.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
سلام به دوستان عزیز در مالزی.
منم امروز مصاحبه داشتم که ویزام اکی شد و قرار شد که فردا به ادرسی که سفارت داده برم و ویزا رو بگیرم. بسیار ممنونم از دوستان خوب , "Hashem", "a.koh" ,"Sharareh", "shab parey Mohajer", که اینجا بودن و راهنماییهایی ارزنده ای بهم داشتند. با ارزوی موفقیت برای همگی

تشکر کنندگان: bluelady ، farnaz82 ، panjere77 ، اليزا ، kianoush ، a.kooh ، ShabPareyeMohajer ، hamed_gh ، Hashem ، pr.kia
(2010-10-12 ساعت 11:29)upm2006 نوشته:  سلام به دوستان عزیز در مالزی.
منم امروز مصاحبه داشتم که ویزام اکی شد و قرار شد که فردا به ادرسی که سفارت داده برم و ویزا رو بگیرم. بسیار ممنونم از دوستان خوب , "Hasehm", "a.koh" ,"Sharareh", "shahab parey Mohajer", که اینجا بودن و راهنماییهایی ارزنده ای بهم داشتند. با ارزوی موفقیت برای همگی

خیلی خیلی تبریک میگم بهتون،دست راستتون رو سر ما
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
سلام دوستان
واقعا ممنون بابت وقتی که میزارید و این سفرنامه های ارزشمند رو در اختیار همه قرار میدید...
ایشالا منم 2012 سفرنامه مو براتون مینویسم...
دوستان عزیزی که مالزی رفتن، اطلاعات جامعی دادن، ولی در خصوص هزینه بلیط هواپیما و هتل صحبتی نکردن...
اگه کسی اونجا زندگی نکنه و بخواد از ایران بیاد مالزی، هزینه بالاتر از آنکارا یا ابوظبی میشه؟
و اینکه از صحبت های شما متوجه شدم که همه بچه ها، فردای مصاحبه ویزاشون آماده هست و میگیرن در صورتی که آنکارا یا ابوظبی ممکنه چند هفته یا ماه کلیرنسشون طول بکشه ... درست متوجه شدم؟
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
تشکر کنندگان:
سلام،

هزینه بلیط و تور هواپیما گرونتر از آنکارا است. حدودا یک تور ۱هفته‌ ۷۰۰-۹۰۰ تومن است، ولی‌ هزینه آزمایشات مدیکال خیلی‌ کمتر از آنکارا و ابوظبی است. مالزی کمتر از ۱۰۰ $ است ولی‌ آنکارا و ابوظبی حدود ۳۰۰-۳۵۰ $.

بله در مالزی ویزا فردای روز مصاحبه آماده است.
تشکر کنندگان: mori
ممنون از جوابتون... مثل همیشه اطلاعات خوب و مفید...
تشکر کنندگان:
معذرت میخوام که انقدر سوال میکنم... یه جایی خوندم که ایرانی هایی میتونن از مالزی برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنن که یه جورایی اقامت(تحصیلی، دائم یا هر جور دیگه ای) داشته باشن توی مالزی...
بقیه ایرانی ها به آنکارا و ابوظبی برن...
آیا این بحث راجع به ویزا از طریق لاتاری هم صدق می کنه یا راجع به اقدام از طرق دیگه(غیر از لاتاری) هست؟
تشکر کنندگان:
(2011-01-09 ساعت 00:48)mori نوشته:  معذرت میخوام که انقدر سوال میکنم... یه جایی خوندم که ایرانی هایی میتونن از مالزی برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنن که یه جورایی اقامت(تحصیلی، دائم یا هر جور دیگه ای) داشته باشن توی مالزی...
بقیه ایرانی ها به آنکارا و ابوظبی برن...
آیا این بحث راجع به ویزا از طریق لاتاری هم صدق می کنه یا راجع به اقدام از طرق دیگه(غیر از لاتاری) هست؟

سلام
دو سه نفر از بچه های لاتاری که در مالزی اقامت داشتند از طریق سفارت امریکا در خود مالزی اقدام کردند. بنظر هم میرسید که سفارت زیاد سختگیری نیست!

موفق باشید
I make my own luck

شماره کیس: 2010AS00016xxx
دریافت نامه قبولی: جولای 2009
کنسولگری: ابوظبی
ارسال فرمهای سری اول: 14 آگوست 2009
کارنت شدن کیس: بولتن آپریل 2010
دریافت نامه دوم: 11 آپریل 2010
مصاحبه: 20 می 2010
دریافت کلیرنس: 14 سپتامبر 2010 (118 روز)

تشکر کنندگان: free_free
سفارت آمریکا درمالزی بسیار راحت میگیره و اصلاً گیر نمیده. اگر میتونید، حتماً از اونجا اقدام کنید.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
تشکر کنندگان: free_free ، mori ، AmericanHamid

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان