کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا گرین کارت کلاس دارد؟
کلاس و این حرفا روبریزید دور. اگر میخواهید بیایید اینجا باید تغییر کنید. اون هم تغییر مثبت. نکات منفی فرهنگ خودمون رو بشناسیم نکات منفی اینجا رو هم بشناسید و از هر دوشون دور نگه دارید خودتون. بعضی اوقات حالم بهم میخوره از رفتار های بعضی ایرانی هایی که اینجا هستن و میترسم بعد از چند سال من هم یکی از اینها بشم!!

حقیقت اینه که ما اینجا به دنیا نیومدیم پس برای جبران دهه های گذشته باید همانند اسب عصاری تلاش بفرمایید!! مگر اینکه مایه دار باشید که احتمال پیوستن شما به اون دسته ی ایرانیهای عزیزی که ذکر کردم در بالا اضافه میشه!

کلا کمتر کلاس بزارید لطفا که بعدا که تشریف آوردید اینطرف از دماغ مبارکتون در نیاد!Big Grin
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
(2011-05-20 ساعت 23:15)homeless نوشته:  کلاس و این حرفا روبریزید دور. اگر میخواهید بیایید اینجا باید تغییر کنید. اون هم تغییر مثبت. نکات منفی فرهنگ خودمون رو بشناسیم نکات منفی اینجا رو هم بشناسید و از هر دوشون دور نگه دارید خودتون. بعضی اوقات حالم بهم میخوره از رفتار های بعضی ایرانی هایی که اینجا هستن و میترسم بعد از چند سال من هم یکی از اینها بشم!!

حقیقت اینه که ما اینجا به دنیا نیومدیم پس برای جبران دهه های گذشته باید همانند اسب عصاری تلاش بفرمایید!! مگر اینکه مایه دار باشید که احتمال پیوستن شما به اون دسته ی ایرانیهای عزیزی که ذکر کردم در بالا اضافه میشه!

کلا کمتر کلاس بزارید لطفا که بعدا که تشریف آوردید اینطرف از دماغ مبارکتون در نیاد!Big Grin

شما امریکا هستید ؟؟ میگم یوزرتون چقدر باکلاسه ها Big GrinBig GrinBig Grin
(2011-05-20 ساعت 22:23)rs232 نوشته:  خوب من هم فروشنده گرین کارت هستم. اگر امکان پذیر بود و همین الآن یک نفر پانصد هزار دلار نقد می گذاشت کف دستم, گرین کارتم را کادو پیچ کرده و دو دستی تقدیمش می کردم. تازه ارزان حساب کرده ام که مشتری شویم!
آنوقت می رفتم ایران و یک ویلا در شمال می خریدم و همانجا هم زندگی می کردم. حتی می توانستم که دوباره در قرعه کشی لاتاری شرکت کنم تا بلکه قبول شوم و یک پانصد هزار دلار دیگر هم کاسب شوم.

یعنی شما حاضری بری شمال زندگی کنی به جای امریکا؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، homeless ، sohi ، alirezanz
(2011-05-20 ساعت 22:23)rs232 نوشته:  خوب من هم فروشنده گرین کارت هستم. اگر امکان پذیر بود و همین الآن یک نفر پانصد هزار دلار نقد می گذاشت کف دستم, گرین کارتم را کادو پیچ کرده و دو دستی تقدیمش می کردم. تازه ارزان حساب کرده ام که مشتری شویم!
آنوقت می رفتم ایران و یک ویلا در شمال می خریدم و همانجا هم زندگی می کردم. حتی می توانستم که دوباره در قرعه کشی لاتاری شرکت کنم تا بلکه قبول شوم و یک پانصد هزار دلار دیگر هم کاسب شوم.

مطمئنم یه دو ماهی که ایران زندگی کنی حاضری دو برابر این پول رو بدی و از من گرین کارتم رو بخری ...منم بهت میگم شرمنده حتی اگه 5 برابر هم بهم پول بدی نمیفروشم Smile

جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2011-05-21 ساعت 01:10)laili نوشته:  

مطمئنم یه دو ماهی که ایران زندگی کنی حاضری دو برابر این پول رو بدی و از من گرین کارتم رو بخری ...منم بهت میگم شرمنده حتی اگه 5 برابر هم بهم پول بدی نمیفروشم Smile

لیلی جان, نکته انحرافی این قضیه این است که حتی اگر همین الآن هم مشتری پیدا شود تا معامله جوش بخورد چند ماه طول می کشد و من تا آن موقع سیتیزن شده ام و دیگر گرین کارت به دردم نمی خورد!!!
(2011-05-21 ساعت 00:07)Hero نوشته:  
(2011-05-20 ساعت 23:15)homeless نوشته:  کلاس و این حرفا روبریزید دور. اگر میخواهید بیایید اینجا باید تغییر کنید. اون هم تغییر مثبت. نکات منفی فرهنگ خودمون رو بشناسیم نکات منفی اینجا رو هم بشناسید و از هر دوشون دور نگه دارید خودتون. بعضی اوقات حالم بهم میخوره از رفتار های بعضی ایرانی هایی که اینجا هستن و میترسم بعد از چند سال من هم یکی از اینها بشم!!

شما امریکا هستید ؟؟ میگم یوزرتون چقدر باکلاسه ها Big GrinBig GrinBig Grin

یعنی شما حاضری بری شمال زندگی کنی به جای امریکا؟؟
من اگر از الآن تا آخر عمرم هم در امریکا کار کنم فوقش در بهترین حالت بتوانم دویست هزار دلار پس انداز کنم. مگر مریضم که 500 هزار دلار پول نقد را ول کنم و بچسبم به نسیه!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
آره بابا بعدش با ویزای سرمایه گزاری فوقش میاین دیگه. Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، alirezanz
چند روز پیش با همکاران و دوستان سابقم صحبت می کردم. از احوال سایر دوستان پرسیدم گفتند که اینجا همه احوال شما رو می پرسند و شما رو غیابی حســــابی تحویل می گیرند. جواب دادم که "آن تصویری که پیشینیان از آمریکا برای ما کشیده اند در موارد زیادی با واقعیت منطبق هست و در مواردی هم نیست. اما مشکلات بسیار زیادی اینجا وجود داره که تابحال کسی درباره اش چیزی نگفته". و کمی از مشکلاتی که اینجا با آن مواجه هستم را شرح دادم. با اینحال دوستان من بعد از حرف من بلافاصله گفتند که: "این هم یک جور قمپز در کردن است"
تازه با این حساب که به آنها گفته بودم موقتی می روم آمریکا.

پس کلاس دارد بد فرم!
اما من از آن گریزانم! نه از گرین کارت و نه از احترامی که برایم به ارمغان آورده! نه! (چرا انکار کنم!) بلکه از تغییر رفتار ناخودآگاه دوستان و نزدیکانم گریزانم!

قبلا این تاپیک رو می خوندم با خودم فکر می کردم وقتی گرین کارت رو دریافت کنم احتمالا باید لحظه خاصی باشه! اما وقتی گرین کارت رو دریافت کردم، اونقدر درگیر مشکلات اولیه بودم که اصلا یادم رفته بود گرین کارت کلاس هم دارد!!!! اصلا گرین کارت یک هفته پیش دوستانم بود و من فرصت نداشتم بروم و آنها را بگیرم.

اما این کلاس فقط مربوط به ایران نیست!! چند روز پیش رفتم یک مغازه که فهمیدم یک سوریه ای صاحب آن است. اولش که به زحمت جوابم رو می داد. بعد که گفتم از ایران آمدم بیشتر هم صحبت شدیم و وقتی گفتم که برنده قرعه کشی گرین کارت شدم دیگه ول کن ما نبود. تقریبا به اندازه یک نیم فصل لاتری در مهاجرسرا ازم سوال پرسید! (کم کم داشت سوال تکراری هم می پرسید و داشتم می رفتم که بهش اخطار و محرومیت بدهمBig Grin) کلی هم طرفدار اون هایی بود که ما ازشون فراری هستیم! بعد هم کلی به آمریکا فحش می داد اما به جد دنبال این بود که برادرش رو بیاره اینجا!!!!

خلاصه سلیمان، صاحب مغازه، ول کن ما نبود! اسم و آدرس و چیکار می کنی و شغلت چیه و ماشینت چیه و ....آخرش هم یک چیزی از مغازه اش به من رایگان داد!
پاسخ
بابا راست میگیدها . من میبینم چند وقته چه کسایی رو فیس بوک واسم درخواست دوستی میفرسن و کامنتهای مشدی میذارن ! پارسال با ما حرفم نمیزدن چون چند تاشون مقیم دوبی و مالزی و اینا بودن !
راستی وقتی اقامت این جاها کلاس داره اونوقت ما کیو باید بکشیم ؟!....
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
دوستان چه بخواهید و چه نخواهید گرین کارت (اعتبار!) شما را نزد دیگران افزایش می دهد. اگر از این اعتبار دوری کنید ، خواهند گفت: افه میاد و اگر استقبال کنید باز هم همین را خواهند گفت..

در کل نگاه ها به شما متفاوت خواهد بود چه به کلاس گرین کارت معتقد باشید جه نباشید...

همگان آرزو می کنند جای شما باشند چه شما راضی باشید چه نباشید....

همه فکر می کنند شما یک آمریکایی تمام عیار شدید حال آنکه ممکن است اینطور نباشد....

دوستان و آشنایان فکر می کنند شما پول پارو می کنید در صورتی که واقعیت چیز دیگریست..

در بازگشت های بعدی به ایران همه انتظار دارند شما با ظاهری متفاوت برگردیدو یا وسایل متفاوتی همراهتانباشد در حالی که شاید خواست شما این نباشد...

بهر حال این رویه رو جامعه به شما تحمیل میکنه و مهاجران نقش اندکی در کلاس و اعتبار گرین کارت در ایران دارند...

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
یوزر جان آدرس مهاجرسرا رو به آقا سلیمان میدادی بیاد بعد ما بنش کنیم حالش گرفته شه ...Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، free_free ، User ، shahrzad_a ، soheilbadami ، rs232 ، OverLord ، amiry ، امیر مهاجر ، Danoosh ، Masbafa ، alirezanz
(2011-05-21 ساعت 11:11)soheilbadami نوشته:  بابا راست میگیدها . من میبینم چند وقته چه کسایی رو فیس بوک واسم درخواست دوستی میفرسن و کامنتهای مشدی میذارن ! پارسال با ما حرفم نمیزدن چون چند تاشون مقیم دوبی و مالزی و اینا بودن !
راستی وقتی اقامت این جاها کلاس داره اونوقت ما کیو باید بکشیم ؟!....
جدی؟ دمشون گرم! چقدر Location مهمه !
پس فیس بوک هم رونق پیدا میکنه!!!
اینم یکی از مزیت های دیگه ی گرین کارت Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، Danoosh ، maryam.azad ، alirezanz ، Pedraaam
بابا گرین کارت که کلاس نداره کلاس فقط زمانیه که سیتیزن بشی و پاسپورت آمریکای بگیری بعد بری دوبی طرف بگه پاسپورت تو هم پاسپورت آمریکای نشون میدی و..........Big Grin
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
(2011-05-21 ساعت 14:29)wushu kung fu نوشته:  بابا گرین کارت که کلاس نداره کلاس فقط زمانیه که سیتیزن بشی و پاسپورت آمریکای بگیری بعد بری دوبی طرف بگه پاسپورت تو هم پاسپورت آمریکای نشون میدی و..........Big Grin
آخه دیگه بعدش واسه چی بری دوبی؟ Big Grin
همه چیه دوبی تو آمریکا هست Tongue

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، wushu kung fu ، Linspire ، rs232 ، OverLord ، امیر مهاجر ، alirezanz
(2011-05-30 ساعت 15:48)Lottery_GC نوشته:  
(2011-05-21 ساعت 14:29)wushu kung fu نوشته:  بابا گرین کارت که کلاس نداره کلاس فقط زمانیه که سیتیزن بشی و پاسپورت آمریکای بگیری بعد بری دوبی طرف بگه پاسپورت تو هم پاسپورت آمریکای نشون میدی و..........Big Grin

اختیار دارید دوست من. تمام مزه پاسپورت امریکایی به این است که بعد از چند سال برگردی ایران و یک بنر بزرگ به سر در خانه تان بچسبانند که مثلا بازگشت پیروزمندانه آرش را از ولایت آمریکا به تمامی مردم شهید پرور ایران تبریک و تهنیت می گوییم. بعد صدها نفر بیایند فرودگاه دنبالت و حلقه گل بیاندازند به گردنت و تو را بلند کنند و بگویند قهرمان قهرمان. تو هم پاسپورت امریکاییت را بلند کنی و به همه نشان دهی و بگویی که ای مردم ایران با اینکه من پاسپورت امریکایی دارم ولی به عشق همه شما به وطن برگشتم. بعد هم یک بلیط بگیری و بروی دوبی و پاسپورت امریکاییت را بکوبی بر سر مامور کنترل و به او بگویی که خم شو و کفش های من را ببوس!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2011-05-31 ساعت 21:51)rs232 نوشته:  
(2011-05-30 ساعت 15:48)Lottery_GC نوشته:  

اختیار دارید دوست من. تمام مزه پاسپورت امریکایی به این است که بعد از چند سال برگردی ایران و یک بنر بزرگ به سر در خانه تان بچسبانند که مثلا بازگشت پیروزمندانه آرش را از ولایت آمریکا به تمامی مردم شهید پرور ایران تبریک و تهنیت می گوییم. بعد صدها نفر بیایند فرودگاه دنبالت و حلقه گل بیاندازند به گردنت و تو را بلند کنند و بگویند قهرمان قهرمان. تو هم پاسپورت امریکاییت را بلند کنی و به همه نشان دهی و بگویی که ای مردم ایران با اینکه من پاسپورت امریکایی دارم ولی به عشق همه شما به وطن برگشتم. بعد هم یک بلیط بگیری و بروی دوبی و پاسپورت امریکاییت را بکوبی بر سر مامور کنترل و به او بگویی که خم شو و کفش های من را ببوس!

سلام
این پست شما خیلی شیرین و جذاب بود و با زبان طنز نکات جالبی در ان بیان شده بود برای همین خیلی حیفم اومد یک تشکر خشک و خالی بزنم
با ارزوی موفقیت برای همه ایرانیان
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Ali Sepehr ، OverLord ، AvRiMcM ، storagemeter ، امیر مهاجر ، inanna ، maryam.azad ، alirezanz
بچه ها راست میگن خیلی کلاس داره فکر کنم. من قبول شدم امسال هنوز هیچی نشده همه رفتارشون عوض شده بود تا اینکه باطل شد و دوباره همه رفتارشون برگشت D:
خدا کنه من هم بتونم امسال باکلاس شم .
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، Linspire ، frozen mind ، storagemeter ، OverLord ، rs232 ، javidk ، Danoosh ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان