کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا گرین کارت کلاس دارد؟
عزیزان باید بگم که کاملا با این مطلب که گرین کارت کلاس داره موافقم ...چون کسا‌یی که دارن همه درورشون جم میشن. و اگه پاسپورت داشته باشی‌ که دیگه هیچی‌ من خودم شخصاً دوستم سیتیزن آمریکا هستش و وقتی‌ وارد ایران می‌شه کل فرودگاه وقتی‌ می‌فهمن یکی‌ داره میاد از آمریکا با ۴چشم بش نگا می‌کنن اوه امریکأیی و غیر از اون توی تمام دنیا واستون ارزش دگیی قائل میشن این یه حقیقته حتا کسا‌یی که انکارش می‌کنن خودشون آرزشونه که گرین کارت داشته باشن و کسا‌یی که دارنو میگن کلاس نداره چون دارنش میگن .
پاسخ
تشکر کنندگان: mansour*** ، rs232 ، ghorbat ، امیر مهاجر ، Danoosh ، alirezanz ، Pedraaam
به نام خدا

بله دارد
پاسخ
پ نه پ نداره ؟ از اون حرف ها بوداااا Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، ghorbat ، m@ry@m75 ، Danoosh ، alirezanz
(2009-10-17 ساعت 10:01)rs232 نوشته:  یو اس لاور عزیز حرف شما درسته. کلاس واقعی میزان درک انسان, تحصیلات و مثلا انساندوستی است ولی ما در واقع داریم از چیزی صحبت میکنیم که در جامعه ما درست و یا غلط وجود دارد. درضمن اعتبار گرین کارت چیزی نیست که دست شما باشد. مثلا خود من اصولا آدم خاکی هستم و زیاد تو باغ این چیزها نیستم. یعنی کلا تو باغ نیستم چون همش دارم توی مغزم مسائل ریاضی حل میکنم! ولی وقتی گرین کارت گرفتم بدون اینکه اصلا دست من باشد و یا کوچکترین تغییری در رفتار و شخصیت من ایجاد شود متوجه شدم که نگاه و رفتار دیگران نسبت به من بطور محسوسی تغییر کرد. حتی کسی که اصلا منو تحویل نمیگرفت و زیاد هم دل خوشی از من نداشت میامد و میگفت آقا مبارکه حالا کی تشریف میبرید به سلامتی؟ انگار مردم فکر میکردند که من میتوانم همه آنها را با خودم ببرم امریکا و چه میدونم یا شاید پیش خودشون میگفتند که لااقل ما هم یک آشنا تو امریکا داشته باشیم. این اواخر من میرفتم یه جایی کار داشتم یارو بدون مقدمه میگفت آره دیگه میری اونجا ماشین خوب میخری خونه میخری کلی حال میکنی خلاصه این انگشت کوچیکه ما رو هم بگیر. نکنه بری اونجا ما رو یادت بره! پسر بدو دو تا چایی قند پهلو بیار بزار جلوی آقا!
خلاصه اگر ماشین خوب داشتن توی ایران 2 امتیاز داشته باشه و خونه خوب 3 امتیاز, گرین کارت حتما 10 امتیاز رو شیرین داره. تازه اگر هم بروید امریکا و خدای نکرده گرفتار بشوید و کار پیدا نکنید و مجبور شوید که برگردید ایران هیچ کس حرف شما را باور نمیکند و همه میگویند که شما بخاطر دوری از وطن و میهن دوستی و دلتنگی برای مردم ایران برگشتید تا به آنها خدمت کنید و یکی دو امتیاز مثبت دیگر هم میگیرید. هر چی شما بگویید که بابا آنطوریها هم که فکر میکنید نیست اونجا هم مشکلاتی داره در جواب میگویند حالا نترس ما نمیایم امریکا رو سرت خراب بشیم این چیزها رو میگی که ما نیایم دیگه! اگه اینطوره چرا اینهمه ایرانی که توی امریکا هستند برنمیگردند ها؟ ها؟ ها؟
خلاصه اینکه اکثر ما قبول داریم که نگاه موجود در ایران نسبت به مهاجرت از روی ناچاری و فشارهایی است که بر روی مردم است اگرنه اصلا نباید اینطور باشد و همه ما میدانیم که مثلا جایگاه و ارزش یک معلم دبیرستان باید خیلی بیشتر از کسی باشد که بیسواد و پولدار است. ولی اعتقاد شخصی ما باورهای عمومی را تغییر نمیدهد مگر در یک دوره 100 ساله که آن هم به عمر ما کفاف نمیدهد.
سلام RS232
این رو راست می گی که هیچ کس قبول نداره وقتی می گن اونجا خبری نیست مثلا خود من این فامیل بدبخت ما که سن خوزه هست و ما می خواهیم بعد از ویزا گرفتن انشااله آوار بشیم سرش 30 ساله که امریکا هست هر دفعه هم که می امد ایران و ما دوره اش می کردیم و ازش می خواستیم انگشت کوچیکه ما رو هم بگیره دائم می گفت اونجا خبری نیست و کلی هم نق می زد و این اواخر هم بنده خدا مثا اینکه یه مسئله دادگاهی داشت و کلی غر می زد از دادگاهها و . .. امریکا
من هم همیشه می گفتم اگر اونجا بده چرا برنمی گردی اینجا در این کشور گل و بلبل زندگی نمی کنی ولی هیچ وقت جواب نداد حالا خودم میام ببینم چی میشه و من به بقیه چی می گم و اون چرا اونجا مونده و . .. . Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، rs232 ، Hediyeh ، ghorbat ، Danoosh ، alirezanz
این مطالب دیگر قدیمی شده است چون من دیگر سیتیزن امریکا شده ام و پاسپورت امریکایی دارم. اه اه اه گرین کارت هم شد چیز؟ اصلا هم کلاس ندارد! فقط پاسپورت امریکایی کلاس دارد!!!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
با کمال تاسف باید بگم بله کلاس داره بد جور هم داره, با اینکه خود من هنوز ویزای کارم درست نشده باعث شده کلی امتیاز بگیرم...
راستش من از اون آدمایی هستم که خیلی بدم میاد به آدما به خاطر موقعیت و جایگاهی که دارن احترام بذارم هر چند که این هم تو محل کارم یه مشکلاتی برام به وجود آورد به خاطر احترام یکسانی که به مدیر عامل و آبدارچی می ذاشتم. بگذریم بذارید داستان خودمو بگم , من کلا آدم کم حرفی هستم و آدم درونگرا و زیاد از خودم بابت چیزی هیجان نشون نمیدم و معمولا تو جمع فامیل هر کسی می خواست چیزی تعریف کنه با من طرف صحبت نمی شد , یا چون من زیاد با کار کسی کار نداشتم از من نظر نمی خواست, آقا از روزی که صداش درآمد که من قراره برم آمریکا تازه هنوز نرفتم فقط اسمش هست همه بدجور منو تحویل می گرفتن, توی کلاس زبان , توی آرایشگاه, تو محل کار , توی باشگاه اوه ه ه ه ه نگو و نپرس در مورد هر چی از من نظر می خواستن همش دنبال تایید من بودن واسه خودم کسی شده بودم انقدر این مساله اغراق آمیز شده بود که بعضی وقتها بهم بر می خورد و هیچ جا عنوان نمی کردم که می خوام برم آمریکا چون سریع رفتار همه عوض میشه و من واقعااااااااااااا بدم میاد بخاطر شرایط به من احترام بزارن, تازه کلی هم کلاس به خوانواده داده بودم که با من پز بدن, یه جاهایی که دیگه از آدم توقع معجزه دارن دخترا همه از من تقاضای پیدا کردن شوهر براشون دارن انگار که آمریکا تو خیابونا شوهر ریخته پسرا هم می خوان که من کار براشون پیدا کنم کار به جایی رسیده که زنهای بیوه فامیل هم تقاضای مردای با سن و سال بیشتر دارن. انگار کسی که می ره آمریکا استغفر الله خدا شده و می تونه همه مشکلات و حل کنه , متاسفانه این فرهنگ غلط مردم ماست که بسیار خارجی پرست هستند اونهم از نوع اروپایی و آمریکایی ... بله گرین کارت که چه عرض کنم سفر به آمریکا هم کلاس داره باعث میشه بیخودی یه عالمه امتیاز بگیری.
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، hoda2012 ، golesang ، rs232 ، Hediyeh ، ghorbat ، m@ry@m75 ، امیر مهاجر ، Danoosh ، alirezanz
راستش پاسپورت امریکایی من هنور به دستم نرسیده است و خالی بستم. تازه همان گرین کارتم را هم در مراسم قسم خوری گرفته اند. حتی پاسپورت ایرانی ام هم اعتبار ندارد که دلم به آن خوش باشد. فقط یک برگه کاغذ داده بودند که در آن نوشته بود من سیتیزن هستم ولی آن را هم چون وضعیت تاهل من را اشتباه نوشته بودند از من گرفتند تا اصلاح کنند و برایم بفرستند. فعلا در حال حاضر به طور کامل نخودی هستم.
دوست من با پاسپورت امریکایی رفته بود فرانسه و افسر کنترل که یک فرانسوی افریقایی تبار بود به او گیر داده بود که پاسپورت تو قلابی است! دوست من هم عصبانی شده بود و گفت که همین الآن با کنسولگری امریکا تماس بگیرید. خلاصه رئیس آن افسر آمد و با سلام و صلوات و معذرت خواهی او را بدرقه کردند که برود و دوست من هم کوتاه نمی آمد و همین طوری داشت داد و هوار می کرد و می گفت اله و باله باید با کنسولگری امریکا تماس بگیرید! البته دوستم با این که اهل تبریز است ولی پوست نسبتا تیره ای دارد و شبیه به اعراب است. در ضمن چون او سالیان سال در فرانسه زندگی می کرده است به زبان آنها وارد است و وقتی که وارد بخش بازرسی شده بود می خواست به افسر کنترل حال بدهد و شروع کرد به زبان فرانسوی با او حرف زدن و همین مسئله باعث مشکوک شدن افسر شد. ظاهرا کشورهای افریقایی مثل موراکو و الجزایر و لیبی به زبان فرانسه تسلط دارند و افسر کنترل هم فکر کرده بود که او از اعراب آن منطقه است و برای همین به پاسپورت امریکایی او شک کرده بود.
منظور این که فقط فرض کنید یک نفر با پاسپورت ایرانی عصبانی شود و بخواهد در فرودگاه فرانسه بر سر یک افسر کنترل داد بکشد! اگر زنده بماند احتمالا او را با زنجیر به چرخ هواپیما می بندند و راهی ایران می کنند!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2012-05-17 ساعت 23:25)roze نوشته:  
(2009-10-17 ساعت 10:01)rs232 نوشته:  یو اس لاور عزیز حرف شما درسته. کلاس واقعی میزان درک انسان, تحصیلات و مثلا انساندوستی است ولی ما در واقع داریم از چیزی صحبت میکنیم که در جامعه ما درست و یا غلط وجود دارد. درضمن اعتبار گرین کارت چیزی نیست که دست شما باشد. مثلا خود من اصولا آدم خاکی هستم و زیاد تو باغ این چیزها نیستم. یعنی کلا تو باغ نیستم چون همش دارم توی مغزم مسائل ریاضی حل میکنم! ولی وقتی گرین کارت گرفتم بدون اینکه اصلا دست من باشد و یا کوچکترین تغییری در رفتار و شخصیت من ایجاد شود متوجه شدم که نگاه و رفتار دیگران نسبت به من بطور محسوسی تغییر کرد. حتی کسی که اصلا منو تحویل نمیگرفت و زیاد هم دل خوشی از من نداشت میامد و میگفت آقا مبارکه حالا کی تشریف میبرید به سلامتی؟ انگار مردم فکر میکردند که من میتوانم همه آنها را با خودم ببرم امریکا و چه میدونم یا شاید پیش خودشون میگفتند که لااقل ما هم یک آشنا تو امریکا داشته باشیم. این اواخر من میرفتم یه جایی کار داشتم یارو بدون مقدمه میگفت آره دیگه میری اونجا ماشین خوب میخری خونه میخری کلی حال میکنی خلاصه این انگشت کوچیکه ما رو هم بگیر. نکنه بری اونجا ما رو یادت بره! پسر بدو دو تا چایی قند پهلو بیار بزار جلوی آقا!
خلاصه اگر ماشین خوب داشتن توی ایران 2 امتیاز داشته باشه و خونه خوب 3 امتیاز, گرین کارت حتما 10 امتیاز رو شیرین داره. تازه اگر هم بروید امریکا و خدای نکرده گرفتار بشوید و کار پیدا نکنید و مجبور شوید که برگردید ایران هیچ کس حرف شما را باور نمیکند و همه میگویند که شما بخاطر دوری از وطن و میهن دوستی و دلتنگی برای مردم ایران برگشتید تا به آنها خدمت کنید و یکی دو امتیاز مثبت دیگر هم میگیرید. هر چی شما بگویید که بابا آنطوریها هم که فکر میکنید نیست اونجا هم مشکلاتی داره در جواب میگویند حالا نترس ما نمیایم امریکا رو سرت خراب بشیم این چیزها رو میگی که ما نیایم دیگه! اگه اینطوره چرا اینهمه ایرانی که توی امریکا هستند برنمیگردند ها؟ ها؟ ها؟
خلاصه اینکه اکثر ما قبول داریم که نگاه موجود در ایران نسبت به مهاجرت از روی ناچاری و فشارهایی است که بر روی مردم است اگرنه اصلا نباید اینطور باشد و همه ما میدانیم که مثلا جایگاه و ارزش یک معلم دبیرستان باید خیلی بیشتر از کسی باشد که بیسواد و پولدار است. ولی اعتقاد شخصی ما باورهای عمومی را تغییر نمیدهد مگر در یک دوره 100 ساله که آن هم به عمر ما کفاف نمیدهد.
سلام RS232
این رو راست می گی که هیچ کس قبول نداره وقتی می گن اونجا خبری نیست مثلا خود من این فامیل بدبخت ما که سن خوزه هست و ما می خواهیم بعد از ویزا گرفتن انشااله آوار بشیم سرش 30 ساله که امریکا هست هر دفعه هم که می امد ایران و ما دوره اش می کردیم و ازش می خواستیم انگشت کوچیکه ما رو هم بگیره دائم می گفت اونجا خبری نیست و کلی هم نق می زد و این اواخر هم بنده خدا مثا اینکه یه مسئله دادگاهی داشت و کلی غر می زد از دادگاهها و . .. امریکا
من هم همیشه می گفتم اگر اونجا بده چرا برنمی گردی اینجا در این کشور گل و بلبل زندگی نمی کنی ولی هیچ وقت جواب نداد حالا خودم میام ببینم چی میشه و من به بقیه چی می گم و اون چرا اونجا مونده و . .. . Big Grin
رز جان, می بایست این فامیلتان را یک روز می بردید دادگستری تهران و یا او را درگیر یک مسئله دادگاهی می کردید تا وقتی برگشت امریکا در مقابل دادگاه آنجا سجده برود!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
واقعا کلاس داره...همه یه جور دیگه به ادم نگاه میکنن من خودم که تازه برنده شدم و اگه خدا بخواد گرین کارت بگیرم..همین که برنده شدم دوست اشنا و فامیل همه یه جور دیگه روم حساب میکنن و تا قبلش همون پسرای فامیل که کلی کلاس میزاشتن الان ملتمسانه بهم نگاه میکنن... :-D حالا خدا کنه ویزارو بگیرم و ضایع نشم...
C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، masih sh ، rs232 ، m@ry@m75 ، امیر مهاجر ، ensan ، bahram2014 ، alirezanz
(2012-05-25 ساعت 17:42)asal1907 نوشته:  واقعا کلاس داره...همه یه جور دیگه به ادم نگاه میکنن من خودم که تازه برنده شدم و اگه خدا بخواد گرین کارت بگیرم..همین که برنده شدم دوست اشنا و فامیل همه یه جور دیگه روم حساب میکنن و تا قبلش همون پسرای فامیل که کلی کلاس میزاشتن الان ملتمسانه بهم نگاه میکنن... :-D حالا خدا کنه ویزارو بگیرم و ضایع نشم...
عسل جان,
من اگر جای تو بودم کلی همه آنها را سر کار می گذاشتم. مثلا می گفتم که هر کسی که خر بهتری باشد با او ازدواج می کنم و او را هم به خارج می برم. بعد یک لیست درست کن و اسم همه پسرهای فامیل را درون آن بنویس و امتیاز بده. مثلا هر کادوی گران 10 امتیاز, کادوی متوسط 5 امتیاز و کادوی معمولی 1 امتیاز. راننده خصوصی شدن و تو را این طرف و آن طرف بردن هر بار 1 امتیاز. کارهای اداری تو را انجام دادن 1 امتیاز. پول هر صد هزار تومان 1 امتیاز. آخر سر هم جمع ببند و ببین که امتیاز چه کسی بیشتر است. بعد به برنده بگو که صبر کن من که رفتم امریکا زنگ می زنم به وزارت امور خارجه امریکا و می گویم که یک گرین کارت با پست برایت بفرستند.

با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
فکر بسیاربسیار خوبیه... عجب حالگیری میشه هااا :-)))))))

پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، hoda2012 ، alirezanz
(2012-05-25 ساعت 20:50)zaherbin نوشته:  
(2012-05-25 ساعت 03:11)rs232 نوشته:  
خلاصه یکهو اخلاقشون 990 درجه تغییر کرد و منو با احترام و غلط کردن ول کردن و رفتن.
نکته اخلاقی خیلی حال میده پاس آمریکایی.جونم جورج واشنگتن

بله دیگر هر زمانی که یک نفر حرف زیادی زد می توانی پشت لبت را گاز بگیری و با همان پاسپورت امریکایی بزنی توی دهنش.
راستی یک سوال دارم. محل تولد را هم در پاسپورت امریکایی می نویسند؟ لعنتی این یکی را دیگر نمی شود عوض کرد! تو در امریکا به دنیا آمده ای یا از طریق مهاجرت پاسپورت گرفتی؟
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: mom ، amir_arian ، امیر مهاجر ، آنی ، alirezanz
خب معلومه کلاس داره! اونهم تو این مملکتی که پوشیدن حتی یه لباس زیر مارک امریکایی کلاس داره اونوقت داشتن گرین کارت امریکا کلاس نداره! اصلا همین ویزاش! من سه روزه ویزامو گرفتم واقعا احساس میکنم چقدر همه ی نگاهها و برخوردها عوض شده ! اونهایی که تا چند روز قبل میگفتن نه بابا شما عمرا بتونید ویزای آمریکا بگیرین! الان رفتارشون 180 درجه تغییر کرده و نگاههاشون چقدر حسرتبار شده! با وجودیکه هیچ وقت تو زندگیم به کسی فخر نفروختم و هیچ وقت بخاطر داشته هام مغرور نبودم ولی خداییش تو این موضوع یه کمی همچین دلم خنک شد که این ویزائه بعضیها رو سرجاشون نشوند!WinkTongue
کیس نامبر;2012as34xxx
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: می 2012
تاریخ ورود به امریکا: سپتامبر 2012
مقصد: کالیفرنیا- لس آنجلس

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، rs232 ، hoda2012 ، Ali Sepehr ، mom ، asal1907 ، shahin 93 ، kopol ، امیر مهاجر ، Danoosh ، usa lover ، alirezanz
(2012-05-25 ساعت 21:39)Hediyeh نوشته:  خب معلومه کلاس داره! اونهم تو این مملکتی که پوشیدن حتی یه لباس زیر مارک امریکایی کلاس داره اونوقت داشتن گرین کارت امریکا کلاس نداره! اصلا همین ویزاش! من سه روزه ویزامو گرفتم واقعا احساس میکنم چقدر همه ی نگاهها و برخوردها عوض شده ! اونهایی که تا چند روز قبل میگفتن نه بابا شما عمرا بتونید ویزای آمریکا بگیرین! الان رفتارشون 180 درجه تغییر کرده و نگاههاشون چقدر حسرتبار شده! با وجودیکه هیچ وقت تو زندگیم به کسی فخر نفروختم و هیچ وقت بخاطر داشته هام مغرور نبودم ولی خداییش تو این موضوع یه کمی همچین دلم خنک شد که این ویزائه بعضیها رو سرجاشون نشوند!WinkTongue
تبریک می گمBig Grin
منم منتظرم تا این ویزارو بگیرم تا خیلیهارو سر جاشون بنشونمWink

پاسخ
تشکر کنندگان: Hediyeh ، rs232 ، kopol ، alirezanz
سلام دوستان عزیز!!!!!

عجب بحث جالبی‌

اما نظر من...

به نظر من اگه قرار است گرین کارت کلاس داشته باشه برای کسانی‌ داره که یک جوری به آمریکا ربط دارند مثلا خواهر یأ برادرشون اونجا به دنیا آمده و باز تاکید می‌کنم اگه کلاس داشته باشه حداقل برای کسانی‌ که با شرکت در لاتاری گرین کارت میگیرن اصلا نداره چون هر کسی‌ می‌تونه داشته باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!

لطفا نظر خودتون در این باره بدیدSmile
تمام سپاسم ازآن كسيست كه به من نيازى نداشت امافراموشم نكرد (کورش کبير)
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان