کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالی در مورد بردن لپ تاپ به امریکا
سلام دوستان عزيز
من هم لپ تاپ ندارم و هم بايد گوشي بخرم !
نمي دونم ايران بخرم قبل از رفتن و يا us
بعضي از دوستان ميگه اينجا ارزونتر و بعضي هم استناد ميكنند كه مثلا دوستم در آمريكا خريده و وقتي برگشته ايران مقايسه كرده ديده ايران بهتره !
ممكنه دوستاني كه اطلاعات دقيق دارن من رو راهنمايي بفرمايند ؟ اگه با دلايل بفرماييد ممنون ميشم

اگر قرار باشه از ايران بخرم فرصت زيادي ندارم
و اگر خريد از آمريكا بهتره ميخواستم بگين چه برند و مدلي هم در مورد لپ تاپ و هم گوشي
خيلي ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما برای استفاده از سرویس موبایل باید یکی از اپراتورهای موبایل آمریکا را انتخاب کنید و قرارداد ببندید. همه اپراتورهای آمریکا تعدادی موبایل رو به همراه سرویسشون عرضه می کنند که قیمت های مناسبی دارند و می تونید از بین اون گوشی ها انتخاب کنید. این گوشی از مجانی شروع می شوند تا چند صد دلار. در بین گوشی های مجانی هم گاهی گوشی های خوبی پیدا میشه. این گوشی ها قطعاً از ایران ارزانتر هستند. فقط توجه کنید که این گونه گوشی ها فقط با سرویس همان اپراتور کار می کنند.

ولی اگر شما گوشی تون رو از بازار بخرید (که اصطلاحاً به این گوشی ها Unlocked میگن و با هر اپراتوری کار می کنند) قیمت ها چند برابر گرونتره و معمولاً هم قیمت ایران و یا گاهی گرونتره.

بنابراین به صرفه تر اینه که از یکی از گوشی های عرضه شده توسط همان اپراتور استفاده کنید. در ضمن توجه کنید که اگر گوشی انتخابی شما از دسته Smart Phone ها (مثل آیفون، بلک بری، اندروید دار و ...) باشه، باید ماهانه مبلغ اضافه ای رو به خاطر استفاده از سرویس Data بپردازید.

اپراتورهای بزرگ آمریکا AT&T و Verizon Wireless و T-Mobile و Sprint هستند. در زیر لینک وبسایتشون رو براتون میذارم که می تونید قیمت سرویس ها و گوشی هاشون رو در وب سایت ببینید. برای لیست قیمت فقط ZIP Code منطقه ای رو که در اون ساکن خواهید شد رو وارد کنید.

http://www.wireless.att.com/cell-phone-s.../index.jsp

http://www.verizonwireless.com/b2c/index.html

http://www.t-mobile.com/

http://www.sprint.com/index_p.html

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، f.p ، free_free ، Hossein81 ، hasti_banoo ، emankh101
میدونم سئوال که میپرسم قبلا درمورد صحبت شده اما ظاهر جواب مشخصی نداشت.
چون راستش من دارم پس فردا میرم.
فقط خواستم بدنم توی هارد اکسترنال خودم کلی فیلم و نرم افزار دارم. (البته لب تاپ همراه ندارم)
موضعی که برای من سئوال این هست که:
آیا اگه من نرم افزاری را روی کامپیوترم در آمریکا نصب کنم و بصورت کرک شده باشه مشکلی ممکن هست پیش بیاره از نظر قانونی یا نه؟
لطفا دوستانی که در آمریکا هستن راهنمایی کنند.
که از نرم افزارهای کرک شده استفاده می کنند یا نه؟
و آیا هیچوقت پیش اومده که اگر هارد اکسترنال همراه دارند، در فرودگاه مورد بازرسی قرار بگیره؟
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-23 ساعت 01:50)emankh101 نوشته:  میدونم سئوال که میپرسم قبلا درمورد صحبت شده اما ظاهر جواب مشخصی نداشت.
فقط خواستم بدنم توی هارد اکسترنال خودم کلی فیلم و نرم افزار دارم. (البته لب تاپ همراه ندارم)
آیا اگه من نرم افزاری را روی کامپیوترم در آمریکا نصب کنم و بصورت کرک شده باشه مشکلی ممکن هست پیش بیاره از نظر قانونی یا نه؟
و آیا هیچوقت پیش اومده که اگر هارد اکسترنال همراه دارند، در فرودگاه مورد بازرسی قرار بگیره؟

در مورد هارد اکسترنال که مشکلی پیش نمیاد. ندیدم و نشنیدم که تا حالا هارد کسی رو بازرسی کرده باشند. مگر واقعا به شخصی مشکوک بشن، اونم از نظر امنیتی، وگرنه سرشون شلوغ تر از این حرفاست که حوصله بازبینی محتویات هارد رو داشته باشن.

در مورد نرم افزار های کرک شده، تا جایی که نرم افزارتون به آپدیت نیاز نداشته باشه و در عین حال، ویژگی آپدیت خودکارش رو هم غیر فعال کرده باشید، مشکلی نخواهید داشت. بعضی نرم افزارها مثل آنتی ویروسها یا خود ویندوز اگر نیاز به آپدیت داشته باشند و در حین اتصال به دانلود سنتر مربوطه متوجه کرک بودن آن شوند، نهایتاً نرم افزار را به نحوی غیر فعال می کند یا دیگر اجازه آپدیت نمی دهند.

از طرف دیگه نرم افزارهای ارزانقیمت تر هم که نیاز به آپدیت ندارند معمولا بدون مساله استفاده می شوند. به گفته کسانی که سالهاست اینجا زندگی می کنند، معمولا اگر استفاده تجاری نداشته باشید، خطر بگیر و ببند ندارد !

گزینه ای برای آنتی ویروسها هم هست که بد نیست عرض کنم. بعضی آنتی ویروسها نسخه لایت دارند که رایگان و همیشگی قابل استفاده است و البته ویژگی های محدودتری دارد. اما برخی سرویس دهنده های خدمات مالتی مدیا مثل Cox که تلوزیون کابلی و اینترنت و غیره را معمولا در یک پکیج عرضه می کنند، تعدادی بسته های انتی ویروس کامل هم به رایگان ارائه می دهند. موردی که من دیدم، مک آفی 2011 است که تا حالا 6 لایسنس رایگان توسط کاکس به یکی از مشترکینش داده شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، emankh101 ، frozen mind ، saba1100 ، usa lover
(2011-02-23 ساعت 01:50)emankh101 نوشته:  میدونم سئوال که میپرسم قبلا درمورد صحبت شده اما ظاهر جواب مشخصی نداشت.

اصولا دادگاه باید رای به این بدهد که اطلاعات شخصی شما رو نگاه کنند.
در مورد نرم افزارهای کپی شده اصلا نگران نباشید. مادامی که استفاده تجاری نکنند امکان خطر نداره. ما در شرکتمون استفاده تجاری هم می کنیم خطری نداره. منظور از خطر اینه که فردای روزگار که کار شرکت شما گرفت و موفق شدید مثلا شرکت ادوبی میاد ببینه از فتوشاپ هم استفاده کردید و اگر کردید لیسانسش رو دارید یا نه. اگر نداشته باشید اون موقع از شما شکایت می کنه و یک سهم حسابی از شرکت رو برای خودش برمیداره.
اینها اینطوری جبران خسارت نرم افزارهای کپی رو می گیرند. نه اینکه از تک تک افراد شکایت کنند تا دادگاه حکم بده کامپیوترشون رو بگردند و ببینند تخلف کرده یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، hamed_gh ، emankh101 ، Linspire ، dorsa ، amiry ، rad_95 ، mhz_ir

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان