کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پول یا امریکا؟
بستگی داره هدفت رو نگاه کن! اگر برنامه و انگیزه داره برای مهاجرت اینجا بعد از مدتی که موفق بشی مطمینا از ایران بیشتر میتونی پول در بیاری.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، nnazi_2005 ، Iman-gta
پول یا آمریکا؟؟؟؟ معلومه آمریکا!
پاسخ
تشکر کنندگان: nnazi_2005 ، Iman-gta
دوستانه عزیز این تایپک مال آبان سال گذشته هست و من هم تصمیمم رو همون زمان به کمک دوستان مهاجرسرایی گرفتم و امریکا رو انتخاب کردم و یک آب هم روش :d الان هم کم کم دارم بار و بندیل رو جمع می کنم برای سفر به بلادکفر و انشا الله تا قبل شروع مدارس امریکا اونجا هستم چون برادرم باید بره مدرسه Wink به امید موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، farzad24 ، ساشا ، N0!$!eRv@mp!eR ، seravin ، Iman-gta ، OverLord ، mahdis
خب معلومه امریکا!!چرا چون پول رو همیشه میشه بدست اورد اما امریکا رو نه همیشه بخت یه بار در خونه ادم رو میزنه تا بتونی خوب زندگی کنی!!! پس بیخیال پول چون ما دو بار زندگی نمیکنیم.
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: iliad ، Snowman ، nnazi_2005 ، m.mehdi
(2010-07-14 ساعت 14:35)Iman-gta نوشته:  خب معلومه امریکا!!چرا چون پول رو همیشه میشه بدست اورد اما امریکا رو نه همیشه بخت یه بار در خونه ادم رو میزنه تا بتونی خوب زندگی کنی!!! پس بیخیال پول چون ما دو بار زندگی نمیکنیم.

کاملا با حرفت موافقم پول رو همیشه میشه به دست آورد (البته نه همیشه ی همیشه) ولی امریکا رو نه یه باره
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، Snowman ، nnazi_2005 ، m.mehdi
من هر دوشو میخوام هم پول هم امریکا.اخه هیچکدوم بدون اون یکی خوب نیست.
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، moohajer ، AmericanHamid ، sib 24 ، OverLord ، nnazi_2005 ، aadine ، m.mehdi
دوستان عزیز
به خدا اینجا اون خبرها هم که میگن نیست Smile) باور کنین.
نمیگم بده ولی فکر نکنید پا تو بهشت میذارین.
1- اگر کار تخصصی نداشته باشین و متاهل باشین که کلاتون پس معرکه است.
2- اگر کار تخصصی بلد نباشین، منظورم کاری هست که اینجا نیاز داره، و اخراج بشین، و مطمئن نباشین که پس فردا کار گیرتون میاد که خدا بخیر کنه.
3-اگر زرنگ باشین و به جای اجاره خونه، خونه بخرین و قسط بدین، اگه 2 ماه عقب بیفته خونه تخلیه است.
4- تو ادارات دولتی که کارمندها یه سور زدن به ایرونی ها. بی احترامی به قشر کارمند نباشه ولی از زیر کار در رو هستند اساسی.
5- اقلا ایران 1 ماه مرخصی داری. ولی اینجا که نیازه مرخصی داشته باشی بری پیش خانواده، 5-10 روز بترکه بهت مرخصی میدن.
6- آخ بگم از اتوبانهای بی چراغش. خیابونهای تاریکش. چون همه چی اینجا خصوصیه از همه چی میزنن.
7-من با سیاهها اصلا مشکل ندارم. از وقتی هم اومدم اینجا دیدم خیلی خوبتر شده ولی خدایی خیلیهاشون کثیفن.
8- بچه ها رو پای برهنه تو دستشویی ول میکنن. آخه درسته!!
خیلی خوبی هم داره ولی باور کنبد همش در گرو یک شغل خوب و امن هست و همیشه ابن نگرانی( برای همه قشری ) هست که تورو فردا fire میکنن.
من میگم پول باشه، بیای اینجا تفریح کنی و برگردی Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: babak2010 ، Hossein81 ، Iman-gta ، sib 24 ، frozen mind ، OverLord ، hosein m ، anab ، nnazi_2005
اره این خوبه یه پول درست .و حسابی با امریکا!
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine
با تشکر از هموطن و دوست عزیزم ندا خانم ، من هم با گفته شما موافقم ، اینکه امریکا بزرگترین کشور توسعه یافته صنعتی سرمایه داری در دنیاست ، شکی نیست , اما این بدان معنی نیست که همه جای امریکا مانند مانهاتان نیویورک و بورلی هیلز لس آنجلس مدرن و پیشرفته و رویایی باشه ، در امریکا هم مانند بسیاری از کشورهای جهان با پدیده های دو گانگی یا چند گانگی در توزیع ثروت و امکانات اقتصادی روبرو هستیم که این خود ریشه های آسیب اجتماعی را در ان کشور پدید آورده است و نمیتوان دربست آنرا به عنوان مدینه فاضله پذیرفت هرچند که فاصله بسیار زیادی از حیث توسعه و پیشرفت با کشورهای نظیر ایران دارد
من خود تاکنون به امریکا نیامده ام اما میدانم مانند دیگر کشورهای مهاجر خیزی است که مهاجرین بسیاری از سراسر دنیا در ان گرد آمده اند که اینها میتواند یکی از دلائل ریشه ای مشکلاتی نظیر بیکاری ، جرم ، خشونت ، مواد مخدر ( به غیر از تروریسم که هماکنون عمده مساله کشورهای غربی و آمریکاست ) باشد .
اما امریکا تقریبا یک قاره در قالب یک کشور است که هر کدام از ایالتهای امریکا به تنهایی دارای پهناوری و گستردگی سرزمینی جمعیتی با امکانات نامحدود مالی انسانی به اندازه یک کشور بزرگ توسعه یافته آسیایی یا حتی اروپایی هستند ، بنابراین ایالات متحده امریکا رو نمیتوان با هیچ کشور دیگری در دنیا مقایسه نمود و دقیقا همین توانمندی است که میتواند روی دیگر تعبیر سرزمین آرزوها , شانس و فرصتها برای انسانها در سراسر دنیا باشد .
پس دوستانی که به امریکا میروند باید بر اساس اراده و سپس استعدادها ، توانمندیها و امکانات شخصی خود( البته کمی با چاشنی شانس ! ) برای موفقیت و پیروزی در جاده تقدیر بسوی تغییر در سرنوشت قدم بگذارند.
با آرزوی کامیابی و بهروزی برای همه هموطنانمان در سراسر جهان
پاسخ
لازم به یاد آوریست که در دو منحنی بیجی و فینیکس ( این دو منحنی بر اساس اطلاعاتی که از سوی بانکهای مرکزی و وزارتخانه های کشورهای عضو سازمان ملل اعلام میشود اساس تغییر روی منحنی را بر پیشرفت و تلاش برای بهبود و توسعه مولفه های رفاه ، بهداشت ، آموزش ، امنیت ، اقتصاد و... از سوی کشورهای عضو گذارده است ) که هرساله از سوی نهادها ، موسسات و سازمانهای کشورهای عضو سازمان ملل تهیه و منتشر میشود ، بنا بر آمار منتشره در سال ۲۰۰۷ میلادی ایالات متحده امریکا در ردیف ۲۳ قرار داشت که ابتدای این جدول رو کشور نروژ و پس از ان دیگر کشورهای اسکاندیناوی از ان خود کرده بودند ، آلمان و ژاپن مقام ۱۱ و ۱۲ ، روسیه ۴۵ و ایران در مقام ۸۷ قرار گرفته بود .
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، free_free ، OverLord ، Lucky Luke
بنظر من تو آمریکا میشه پول بدست آورد ولی باپول بدست آوردن آمریکا تضمین شده نیست!!
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، AmericanHamid ، OverLord ، Iman-gta ، nastaran86 ، barsa
منم میگم اول آمریکا بعد پول چون توی آمریکا میشه پول بدست آورد .نمیگم آمریکا بهشته ولی میدونم نزدیکترین کشور به بهشته.
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، nastaran86 ، aden ، m.mehdi
(2011-01-06 ساعت 13:10)frozen mind نوشته:  
(2009-11-09 ساعت 12:41)payam_prz نوشته:  دقیقا درست بود. [قبل از رفتن به آمريكا همه پلها رو پشت سرتون] خراب کنید. این بهترین راهه

چرا؟

البته مي دونم كه اين رو پيام عزيز خيلي وقت پيش گفته (اون قسمت داخل [ ] هم من از پست قبلي كه پيام اون رو تاييد كرده بود، اضافه كردم).

من دارم دقيقا برعكس اين توصيه عمل مي كنم: خونه مو نفروختم و اجاره دادم، از اداره ام با توجه به اين كه كارمند رسمي هستم مي خوام مرخصي بي حقوق سه ساله بگيرم (ولي قصد دارم برم و ديگه برنگردم!)، لوازم زندگيمو منتقل كرده ام به يه آپارتمان مفت كه حالا حالاها كسي جز من ازش استفاده نخواهد كرد.

خب، حالا آيا واقعا بايد همه پلها رو قبل از رفتن پشت سرم خراب كنم؟

من با نظر شما موافق هستم . برای خراب کردن هیچ وقت دیر نیست. میتونید بعد از مدتی که مطمئن شدید برگردین و خونه و وسائل رو بفروشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Iman-gta ، Vahid-DV2011 ، nastaran86
مشکل مالی من یکی که حل شه یک لحظه هم تو این کشور نمیمونم .
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
هیچکدام.
پول در آمریکا Big Grin
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010