کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفتن به آرایشگاه در امریکا
(2011-03-01 ساعت 04:51)nicole.gemini نوشته:  آرایشگاه های زنجیره ایی بنام SUPER CUT هم است که گویا 10-15 دلار برای کوتاهی مو میگیرند... البته از کیفیت کارشان اطلاعی ندارم ...

قیمت آرایش مو در این فروشگاه (برای مردها) معمولاً کمی بیشتر از رقمی که گفتید هست (۱۵ تا ۲۰ دلار) و از اون‌جا که فقط از دستگاه تریمر (که در ایران بهش «موزر» «نمره» یا «خط‌زن» هم می‌گن) استفاده می‌کنن و قیچی به کار نمی‌برن، معمولاً مدل موی خیلی خوبی ازش در نمی‌آد.
پاسخ
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، emankh101 ، jilibo ، babakped ، amiry ، MPU ، sayeh_m ، philter ، taherifar
سلام دوس خوب خاطره ی جالب بود می شه لطفا ب من بگین زمان ثبت نام در لاتاری 1390 کی هست یا همان 212 ای آدرس ایمیلم --- توسط مدیران حذف شد ---
نکته جالب برای من 12دلار و 18 دلار قیمت آرایشگاه هاست. من اینجا بیشتر از اینا پیاده میشم! همه می گن بری آمریکا خرج ها خیلی بالاست اما مثل اینکه این 1 مورد فرق داره!! مخصوصاً 12 دلار! اینجا با 12 هزار تومن مو کوتاه نمی کنند!

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2011-03-17 ساعت 08:52)Hojjat نوشته:  
(2011-03-01 ساعت 04:51)nicole.gemini نوشته:  آرایشگاه های زنجیره ایی بنام SUPER CUT هم است که گویا 10-15 دلار برای کوتاهی مو میگیرند... البته از کیفیت کارشان اطلاعی ندارم ...

قیمت آرایش مو در این فروشگاه (برای مردها) معمولاً کمی بیشتر از رقمی که گفتید هست (۱۵ تا ۲۰ دلار) و از اون‌جا که فقط از دستگاه تریمر (که در ایران بهش «موزر» «نمره» یا «خط‌زن» هم می‌گن) استفاده می‌کنن و قیچی به کار نمی‌برن، معمولاً مدل موی خیلی خوبی ازش در نمی‌آد.

یک آرایشگاه ویتنامی ها نزدیک خونه ما هست من همیشه اونجا میرم . هم خیلی خوب میزنه - با قیچی هم میزنه - و هم 6 دلار میگیره Smile
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، philter ، taherifar
چه تاپیک باحالی‌ من تازه دیدمش! من اینجا آرایشگاه نرفتم! راستش می‌ترسیدم! چون اصلا اصطلاحات اشو بلد نبودم! ترسیدام موهامو از ته بزنن!!!

برا همین خودم موهامو کوتاه کردم! اتفاقا خوب هم شد! توی یوتیوب یاد گرفتم! سلف هیر کات رو سرچ کنید پیدا می‌شه!

راستی‌ اینجا‌های که ذکر کردین نحو پرداخت پول چه جوریه مس ایران آخر کار میدیم به آرایشگر یا صندوق دار داره یا کارت اعتباری میگیره؟
گاوی است در آسمان و نامش پروین
یک گاو دگر نهفته در زیر زمین

چشم خردت باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، amiry ، sayeh_m ، philter ، taherifar
(2011-04-12 ساعت 20:03)dr_lizard نوشته:  چه تاپیک باحالی‌ من تازه دیدمش! من اینجا آرایشگاه نرفتم! راستش می‌ترسیدم! چون اصلا اصطلاحات اشو بلد نبودم! ترسیدام موهامو از ته بزنن!!!

منم نرفتم تا حالا دقیقا به همین دلیل! کاش اگر اصطلاحاتشو می دونین بگین. ازهر کسی می پرسم می گن ما میریم از ترسمون یه مدل تو ژورنالشون پیدا می کنیم میگیم این! اما من همیشه انتظاراتمو می خوام بگم تا اون پیشنهاد بده! حالاهم که لال شدم اینجا!
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، pouya.pouya ، amiry ، sayeh_m ، sumya ، Rock ، taherifar
(2011-04-12 ساعت 21:12)shahrzad_a نوشته:  
(2011-04-12 ساعت 20:03)dr_lizard نوشته:  چه تاپیک باحالی‌ من تازه دیدمش! من اینجا آرایشگاه نرفتم! راستش می‌ترسیدم! چون اصلا اصطلاحات اشو بلد نبودم! ترسیدام موهامو از ته بزنن!!!

منم نرفتم تا حالا دقیقا به همین دلیل! کاش اگر اصطلاحاتشو می دونین بگین. ازهر کسی می پرسم می گن ما میریم از ترسمون یه مدل تو ژورنالشون پیدا می کنیم میگیم این! اما من همیشه انتظاراتمو می خوام بگم تا اون پیشنهاد بده! حالاهم که لال شدم اینجا!
http://www.say-it-in-english.com/atthebarbershop.html
ین سایتی که دوستان در نظرات قبلی‌ مطرح کردن اصطلاحات جالبی‌ داره!

همونجور که اگفتم یوتیوب سرچ کنید ویدئو‌ها رو ببینید اصطلاحات توش به کار میبره یاد میگیرن!

به نظر من آقایون خودشون می‌تونن موهاشونو کوتاه کنند!

اما خانوما رو نمیدونم!!
گاوی است در آسمان و نامش پروین
یک گاو دگر نهفته در زیر زمین

چشم خردت باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، mavarfan ، babakped ، rozelo ، Rock ، taherifar

برا همین خودم موهامو کوتاه کردم! اتفاقا خوب هم شد! توی یوتیوب یاد گرفتم! سلف هیر کات رو سرچ کنید پیدا می‌شه!

راستی‌ اینجا‌های که ذکر کردین نحو پرداخت پول چه جوریه مس ایران آخر کار میدیم به آرایشگر یا صندوق دار داره یا کارت اعتباری میگیره؟

هم می تونین پول نقد بدین و هم از کارت اعتباری استفاده کنین . ولی من همیشه ترجیح میدم نقد بدم .
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان: dr_lizard ، mavarfan ، shahin 93 ، philter ، taherifar
دوستان کسی میدونه وسابل شخصی آرایش مثل قیچی وشانه و... که تو ایران خیلیها دارن و باخودشون میبرن آرایشگاه تو امریکا هم لازم میشه که با خودمون ببریم یا نه؟
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: rozelo ، taherifar
(2011-04-19 ساعت 07:19)fidell نوشته:  دوستان کسی میدونه وسابل شخصی آرایش مثل قیچی وشانه و... که تو ایران خیلیها دارن و باخودشون میبرن آرایشگاه تو امریکا هم لازم میشه که با خودمون ببریم یا نه؟

دل خوش ما ! ما هم وسائل رو با خودمون اوردیم اینجا ولی مثل اینکه اصلا رسم نیست. تا اینجا که ما دیدیم.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، amiry ، philter ، taherifar
(2011-04-19 ساعت 11:11)soheilbadami نوشته:  
(2011-04-19 ساعت 07:19)fidell نوشته:  دوستان کسی میدونه وسابل شخصی آرایش مثل قیچی وشانه و... که تو ایران خیلیها دارن و باخودشون میبرن آرایشگاه تو امریکا هم لازم میشه که با خودمون ببریم یا نه؟

دل خوش ما ! ما هم وسائل رو با خودمون اوردیم اینجا ولی مثل اینکه اصلا رسم نیست. تا اینجا که ما دیدیم.

عجیبه من تو ایران هم ندیده بودم کسی این کارو بکنه! آخه این آرایشگرا هر کدوم اداهای خودشون رو داشتن و قیچیشون مارک فلان بود و فقط اون قیچی به دستشون میفتادو....
راستی تیپ دادن تو آرایشگاه قانون خاصی داره؟مثل رستورانها که میگن 15-20% ؟مثل ایران میزارن تو جیب اونی که کار کرده یا به صندوق میدن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: philter ، taherifar
(2011-04-19 ساعت 19:54)shahrzad_a نوشته:  

عجیبه من تو ایران هم ندیده بودم کسی این کارو بکنه! آخه این آرایشگرا هر کدوم اداهای خودشون رو داشتن و قیچیشون مارک فلان بود و فقط اون قیچی به دستشون میفتادو....
راستی تیپ دادن تو آرایشگاه قانون خاصی داره؟مثل رستورانها که میگن 15-20% ؟مثل ایران میزارن تو جیب اونی که کار کرده یا به صندوق میدن ؟
بله در ایران این به خاطر ابلاغ اداره بهداشت بود و کار خوبی هم بود البته همه رعایت نمیکردن. وسایل رو هم ارایشگر به سلیقه خودش براتون میخرید !
در مورد تیپ تا اینجایی که من دستگیرم شده (البته بین خود علما امریکایی هم اختلاف هست!) شما همین در صد رو به رستوران یا ارایشگر - تاکسی و غیره پرداخت میکنید اما واجبترین در رستوران و کارواش هست چون پرسنل حدودا یک چهارم حد اقل دستمزد زو میگیرن و الباقی رو از تیپ باید بسازن و این یکی از بدترین رویه ها و قوانین امریکا و اصولا جوامع سرمایه داری هست که شخصا از اون نفرت دارم.
اما در موارد دیگه شما وقتی تیپ میدی که وضع خودت هم بد نباشه . منطقی هم هست چون معمولا کسی که وضعش خوب نیست ماشینش رو خودش تمیز میکنه و یا رستوران نمیره. ولی ارایش خانمها ممکن است فرق بکنه و چون ممکنه شما n دلار پول مش و رنگ و اینا میدی پس داری که تیپ هم بدید. در کل فکر کنم به خود ارایشگاه هم هست که شرکتی باشه یا شخصی. تیپ رو خود صندوقدار پیشنهاد میده و میگیره ! ( این موردی بود که همسر بنده مراجعه و پیاده شدند !)

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ

بستگی داره. این‌جا هم آرایشگاه‌هایی هست که شما بتونید وسایل خودتون رو ببرید. حتی بعضی جاها خودشون دارن که می‌تونید ازشون بخرید (که البته گرون‌تر در می‌آد).
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، frozen mind ، shahin 93 ، philter ، taherifar
(2011-04-21 ساعت 07:50)Hojjat نوشته:  

بستگی داره. این‌جا هم آرایشگاه‌هایی هست که شما بتونید وسایل خودتون رو ببرید. حتی بعضی جاها خودشون دارن که می‌تونید ازشون بخرید (که البته گرون‌تر در می‌آد).
به به با سلام به شما حجت خان پارسال دوست امسال آ شنا پس وسایلو بیاریم با خودمون اونجا.ببخشید کدوم شهری شما حجت جان ؟

شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
rastesh doostan man ham az in tip dadan motanafferam. aslan in tip yani chi? keshvari ke eddea mikone hame chizesh roo ghanoone in tip che manayee dare?!!

دکتر کامرانی عزیز، متاسفم که مجبورم به شما که کاربر نسبتا قدیمی مهاجرسرا هستین تذکر بدم که طبق مقررات انجمن، باید با حروف فارسی بنویسین. اگر هم کیبورد یا فونت فارسی ندارین، لطفا از بهنویس یا هر وسیله دیگری که فارسی نوشتن را میسر می کند، استفاده کنین.
Frozen Mind
پاسخ
سلام دوستان
من برا اولین باررفتم سلمونی 17 تا پیداده شدم +3 تا TIP دادم.
سمت شما سلمونی رفتن با یک مدل موی خیلی ساده چقدر آب میخوره ؟
من هانتسویل هستم در آلاباما .

« نهنگ در دریاست.برای شکار نهنگ باید به دریا بروید.»Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: philter ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان