کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به نظر شما مردم ایران بهتر هستن یا مردم آمریکا
Wink 
سلام به دوستان عزیز
به نظر شما (بیشتر کسایی که رفتن)مردم آمریکا باتوجه به خصوصیاتی که در اونا هست و همچنین خصوصیلتی که در مردم ایران هست کدومشون بهتر هستن یعنی کدوم گروه خصوصیات خوبشون بیشتره ؟ (این سوال رو بیشتر برای سگرمی پرسیدم. دوست نداشتید جواب ندهید)Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، farshadsh ، rs232 ، BirdMan ، galiver ، taherifar ، msar ، Amir.AA
به نظر من مردمی که کمتر دروغ بگن.کمتر غیبت بکنند.کمتر کاری به مسائل شخصی و خصوصی هم داشته باشند.دزدی نکنند که شما از ترس دزد ماشینتون و هزار تا قفل و زنجیر بهش بزنید....یا وقتی از مهمونی بر میگردید خونتون پر از خالی باشه

از کاری که بهشون محول میشه ندزدند
همدیگر و از روی مسائل ظاهری و مادیات قضاوت نکنند
مسئولیت کارهاشون و به عهده بگیرند و همیشه دنبال مقصر نگردند
جنبه ی شنیدن نظر مخالف و داشته باشند
دیگران و با معیار های خودشون نسنجند
بد خواه و حسود نباشند
بهتر بتونند از زندگی لذت ببرند و کمتر شاکی و طلب کار باشند
به جای تیکه پاره کردن تعارفهای صد تا یه غاز صادق تر باشند

حالا خودتون قضاوت کنید کدوم ها بهترن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته تمام این پارامترها بستگی به مسائل اجتماعی داره ولی فرهنگ اون کشور و مردمش هم بی تاثیر نیست
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
نمیشه این دوتا رو با هم مقایسه کرد
در واقع مقایسه باید در شرایط برابر باشه وگرنه قیاس معاالفارغ میشود
به نطر شما شرایط مردم ایران با اونها برابر هست؟

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، یه مهاجر ، farshadsh ، sanaz asemani ، afshin4749 ، taherifar ، MahdiAram ، biparva ، msar
درسته که شرایط برابر ندارند ولی قبول کنیم که مردم ایران از نظر فرهنگی از مردم آمریکا عقب ترند....حالا بگذریم که الان رگ غیرت خیلی ها به جوش میاد و از تمدن و فرهنگ چند هزار ساله حرف میزنند ولی همین قضیه ی مردم آزاری ایرانیها مثل مزاحم تلفنی و زنگ زدن و در رفتن ها و غیره که خدا عمر بده به سازنده دستگاههای آی دی کالر و آیفون تصویری..............یا اینکه تا میبینیم یکی رانندگی بلد نیست میریم پشتش اینقدر بوق میزنیم تا همون یه ذره هم یادش بره.....قبول کنیم که اینها ربطی به ح.ک.و.م.ت نداره.....تا زمانی هم که ازش صحبت نشه و همیشه بگیم ما بهترینیم نمیتونیم خیلی مسائل و اصلاح کنیم......اینها مربوط به قشر پائین جامعه است ولی مسئله ی چشم و هم چشمی در قشر مرفه جامعه باز هم مربوط به شرایط حاکم بر مردم ماست یا ریشه در فرهنگ مریض ما داره........؟
در مورد ایرانیهائی که در آمریکا زندگی میکنند با وجودی که شرایط برابری با آمریکائی ها دارند چه توجیهی وجود داره؟
ما اگه خیلی چیزهای این فرهنگ و دوست داریم برای اینه که باهاش خاطره داریم و بهشون عادت کردیم ولی دلیل نمیشه که تمامش عالیه و هیچ عیب و نقضی وجود نداره................
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
بد و خوب همه جا هست ، یه جا بیشتر یه جا کمتر ! واقعا نمی شه گفت خداییش دیگه ، برای مثال عرض می کنم مثلا ایرانی مهمون نوازه ، اون یکی نیست . ایرانی رانندگیش از روندن الاغ هم بدتره (بلا نسبت شما) ولی اون یکی انگار نافش رو با قوانین درست بریدند ...
ولی خوب این معلومه که مردم کشور ما از نظر فرهنگی و اجتماعی پایینند و در این هیچ شکی نیست ولی این بر می گرده به عموم جامعه و خوب شاید خیلی ها هم مردمانی با ارزش و با فرهنگ و روشنفکری باشند ، مثل همون شمایی که الان داری نوشته من رو می خونید :دی
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
laili جان من بانظرت موافقم
ولی تمام مردم ایران اینطور نیستند-از1978 به اینطرف اینطورشده-یه زمانی اینجا u.s.aaبوده-چی شده که ایطو شده نمیدونم
case:19###
Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، kavoshgarnet ، shahram1347 ، farshadsh ، sanaz asemani ، afshin4749 ، taherifar ، msar
منظورم رو واضح تر بیان میکنم
افتخارات گذشته فقط بدرد کتابهای تاریخ میخوره
اما عیوب مردم ما از محیط سرچشمه میگیره
مثلا اگه شما بخواهی در ایران رانندگی استاندارد داشته باشی باید دائما یا تصادف کنی یا دعوا
یا بالفرض بخواهی مانند غربیها حرف خودت رو رک بزنی باز هم همون مصیبت رو خواهی داشت
حالا این فرهنگ (یا ضد فرهنگ )چند سال دیگه اصلاح خواهد شد نمیدونم
اما با تغییر محیط درصد بسیار زیادی از اون فرهنگ بهبود می یابد
البته این که میگویند هنر نزد ایرانیان است بس در حال حاضر فقط یک شعار توخالی است که همه میدانند
به نظر من این فرهنگ موجود در ایران حالا حالا ها تغییر نخواهد کرد وگرنه حاضر به مهاجرت نمیشدم
ربط زیادی هم به ح ک و مت ندارد
هرچند که:الناس علی دین ملوکهم

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: ShoMpeT ، laili ، indmehdi ، rs232 ، usa.lover ، WIKIMAN ، saeedhei ، Ali Sepehr ، beigebar ، fairwall ، joseph ، shahram1347 ، farshadsh ، ffrfar ، face1 ، afshin4749 ، taherifar ، biparva ، msar ، Amir.AA
بابا اینا دویست سال بیشتر تمدن ندارن ما پنج هزار ساله متمدنیم. تازه این یه ذره فرهنگشون را هم از ما دزدیدن Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، saeedhei ، sh-b ، honareirani ، beigebar ، rs232 ، 2013selectee ، taherifar ، biparva ، msar
با سلام؛
عليرغم اينکه با بيشتر نظرات دوستان موافقم، اما بر خلاف نظر بعضي، من معتقدم که اين عقب ماندگي فرهنگي، بستگي مستقيم به .................. داره.
خواندن کتاب و روزنامه(با عناوين و مفاهيم متنوع و نه از يک فيلد خاص) باعث رشد فرهنگي ميشه. اما چاپ نشدن و ممنوع شدن کتابها و روزنامه‌هايي با نظر مخالف، به يخ زدگي فرهنگي کمک شاياني ميکنه. و در نهايت عدم رفاه مردم و دست و پنجه نرم کردن با معضلات معيشتي مثل کار، مسکن و ... نهايت توان رو از هر بني بشري ميگيره که بخواد به درست يا غلط بودن چيزي فکر کنه، چه رسد به اصلاح آن.
با اينکه سعي کردم خيلي محتاطانه بنويسم، اما از ادمين عزيز و همه مديران مي‌خوام که اگه احساس ميکنن جايي از نوشته‌هام ايراد داره، اصلاح کنن.
سپاس.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
با سلام
به نظرمن همه خوبن مگر اینکه خلافش ثابت بشه
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، shahram1347 ، farshadsh ، taherifar ، biparva ، msar
علی جان ایرانی ها مهمان نواز هستند ولی وقتی مهمان میره، هزارتا فحش میدهند به مهمانی که اومد و خورد و فلان کرد و فلان کرد.
من با نظر لیلی خانم موافقم اگر کسی حتی بخواهد درست رانندگی کند تصادف میکند، خب این تقصیر کی هست که نظارت نداره. البته نظارت هم دارند ولی با 30 یا 40 هزار تومان. Big Grin
همه شما درست فرمودید. به نظر من مسایل بی فرهنگ شدن ما به دلایل بسیاری ربط داره که انگشت شمار نیستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، ShoMpeT ، laili ، payam_prz ، beigebar ، pooyan ، kavoshgarnet ، shahram1347 ، farshadsh ، rs232 ، sanaz asemani ، afshin4749 ، taherifar ، biparva ، msar
با سلام
بند ۱: اين سايت براي بحث هاي مهاجرتی است، لطفا از بحث سياسي و گفتگوی مذهبی که ممکن است حساسیت برانگیز باشد خودداری کنید.
با تشکر . سعید

در این صفحه از تاپیک 2 پست ویرایش گردید.
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، indmehdi ، laili ، taherifar ، biparva ، msar
دیگه سوال داشت این؟
اصلا اسم ها قابل مقایسه نیستن !!!
لااقل مردم اروپا رو با امریکا مقایسه میکردی ...این جای بحث داشت
یهو از بهترین نقطه ی روی کره زمین پریدی امدی روی بدترین نقطه
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، honareirani ، sanaz asemani ، taherifar ، msar
(2009-11-21 ساعت 14:50)Greatone نوشته:  دیگه سوال داشت این؟
اصلا اسم ها قابل مقایسه نیستن !!!
لااقل مردم اروپا رو با امریکا مقایسه میکردی ...این جای بحث داشت
یهو از بهترین نقطه ی روی کره زمین پریدی امدی روی بدترین نقطه

البته من با اين نظر موافق نيستم: "روی بدترین نقطه"
خيلي از آدمهايي که رفتن و يا الان ميخوان برن امريکا، از همين مردمي هستن که داريم در موردشون حرف ميزنيم. با کمي تفاوت در ديدگاه و نظرات و در مجموع فرهنگ.
ما بايد خودمونو اصلاح کنيم. يعني به قولي از خودمون شروع کنيم. ما تنها يک موقعيت براي زندگي در يک محيط ديگه رو بدست مياريم. ولي اگه بخوايم همون آدمي باشيم که اينجا هستيم، هيچوقت موفق نميشيم. البته محيط خيلي مؤثره که قبلاً اشاره کردم.
نمي‌دونم اينا از کجا آوردم اما "آسمان در چشم من است"
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، WIKIMAN ، ana ، beigebar ، kavoshgarnet ، shahram1347 ، farshadsh ، sanaz asemani ، ffrfar ، taherifar ، biparva ، msar
یه تغییر دیگه هم لازمه که باید در خودمون بدیم و اگه اون کار رو بکنیم از آمریکائیها کمتر نخواهیم بود
باید بجای زندگی برای مجاز در عالم واقع زندگی کنیم
در واقع عقب مانده ترین مردمان همانهایی هستند که در وهم و خیال زندگی میکنند و دلشان به عالم مجازی خوش است
(منظور از عالم مجازی هر عالم مجازی هست خواه دنیای اینترنت و خواه آخرت)
از اینترنت میشود (و باید)استفاده کرد اما نباید دنیای واقعی را فراموش کرد
به عبارت دیگر میشود در اینترنت زندگی کرد اما نباید به خاطر اون زنده باشی
هپروت و خرافات وخیال پرستی هم در آمریکا هست و هم در ایران
اما این کجا و آن کجا
منظورم درصد مبتلایان به این عارضه بود

پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، shahram1347 ، farshadsh ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان