تفریح در آمریکا!
صدرای عزیز به من پیشنهاد کرد که در مورد عشق در آمریکا بنویسم ولی از آنجاییکه عشق جزو معدود چیزهایی است که مکان, کشور, نژاد و فرهنگ انسانها در شکل گیری و یا پردازش آن نقش بسزایی ندارد, بحث در این رابطه, همان تعاریف معمول روانشناسی و یا عرفانی خواهد شد و من نکته متمایزی در عشق آمریکایی پیدا نکردم که در موردش توضیح دهم.

ولی من با اجازه صدرا جان, عنوان را به عشق و حال تغییر دادم که بشود در مورد تفاوتهای آن با ایران صحبت کرد.

برخلاف ایران, در آمریکا تمام سیاستها و برنامه ریزیها بر این اساس است که شما از زندگی خود لذت ببرید. البته نه بخاطر اینکه عاشق چشم و ابروی مردم باشند. بلکه به این خاطر که شما پولهای خود را در جهت مصارف مورد علاقه خود خرج کنید و با گردش پول, سیستم اقتصادی آمریکا را به جریان بیندازید.

بنابراین اکثر آمریکایی ها تقریبا تمامی درآمد مازاد خودشان را بجای پس انداز و یا سرمایه گذاری در دنیا و آخرتشان, به عشق و حال اختصاص میدهند. وجود مراکز تفریحی و مراکز خرید متنوع و انواع جشن ها و مناسبتها باعث میشود که مردم برای اوقات فراغت و آخر هفته های خودشان برنامه های متنوعی داشته باشند. در ضمن در آمریکا روز عزا هم وجود ندارد.

من بطور خلاصه مراکز مهم عشق و حال را نام میبرم:

1- منابع طبیعی, جنگل, رودخانه, درباچه, ساحل.
در آمریکا جنگلها و مراتع دیدنی بسیار زیادی وجود دارد که بسته به ایالتهای مختلف از تنوع خاصی برخوردار است. حتما عکسهای مناطق طبیعی معروف آمریکا را دیده اید و نیازی به توضیح ندارد. ولی فرقی که آمریکا با ایران دارد این است که طبیعت در آمریکا بسیار تمیز است و شما در گوشه و کنار جنگل و یا دشت پوست هندوانه پیدا نمیکنید. معمولا هر چند وقت یکبار بچه ها ی مدرسه را به اردوی طبیعت میبرند تا اگر احیانا آشغالی وجود دارد تمیز کنند. با اینکار در ضمن به دانش آموزان یاد میدهند که طبیعت را تمیز نگه دارند.

در تمام جاهای دیدنی و جنگلها و مراتع, نقاطی وجود دارد که میز و صندلیهای فراوانی در آن است و جاهای مخصوصی برای روشن کردن آتش و پختن کباب به چشم میخورد. در نزدیکی این مراکز دستشوییهای تمیز و سطلهای زباله به میزان کافی وجود دارد.

دریاچه های طبیعی در آمریکا و مخصوصا در کالیفرنیا بسیار زیبا و دیدنی است. در کنار این دریاچه ها و رودخانه هایی که به دریاچه میریزند, راههای مخصوصی برای پیاده رویهای طولانی وجود دارد و شما میتوانید با ماهیگیری و یا شنا در کنار خانواده و دوستان خود از اوقات فراغت لذت ببرید. معمولا این جاها ورودیه ای دارد که حدود 5 دلار برای هر ماشین است.

لب دریا و ساحلهای آمریکا هم بسیار دیدنی, تمیز و زیبا است. معمولا در تابستان یکی از سرگرمیهای لذت بخش میتواند دراز کشیدن بر روی شنهای ساحل و یا شنا کردن در دریا باشد. معمولا در روزهای مختلف مراسمی هم در ساحلها برگزار میشود مثل بادبادک پرانی و یا اینکه دور هم جمع میشوند و طبل میزنند و یا میرقصند. ورزشهای آبی هم در آمریکا طرفداران زیادی دارد و اگر یک بار آنها را امتحان کنید حتما مشتری خواهید شد. در ساحلهای آمریکا درآوردن لباس زیر برای خانمها و یا آقایان ممنوع است و اگر پلیس ببیند جریمه میکند.

2- جشن ها, پارتیها و دیسکو بار
یکی دیگر از تفریحات مردم آمریکا, جشنهای مختلفی است که به مناسبتهای مختلف برگزار میشود. معمولا آمریکاییها به آداب و رسوم خودشان خیلی اهمیت میدهند و مثلا برای کریسمس حتما درخت کاج تزئین میکنند و یا برای هالوین لباس مناسب آن روز را میپوشند.

هر چند وقت یک بار مهمانیهای بزرگی برگزار میشود که معمولا مردم غذا و نوشیدنی خودشان را هم با خود میبرند. در این پارتیها در حالی که مست کرده اند, با یکدیگر صحبت میکنند و میرقصند و از وجود یکدیگر لذت میبرند

دیسکو بارها هم یکی دیگر از تفریحات آمریکاییها است که تقریبا به آن معتاد هستند. بیشتر شبها و تا جایی که درآمدشان اجازه میدهد به این مراکز تفریحی میروند و مشروب میخورند. در ضمن دیسکو بارها یکی از مراکز مهم آشنا شدن دختر ها و پسرها با یکدیگر است و در آنجا با هم دیت میکنند.

3-مراکز خرید و پارکهای تفریحی و شهرهای بازی
اگر هنوز پولی در بساط یک آمریکایی مانده باشد حتما به یک مرکز خرید میرود و آن چیزی را که دوست دارد میخرد تا اینکه ته پولش بالا بیاید. البته شاپینگ مالها خیلی تفریحی نیست و بیشتر برای خرید روزانه از آنها استفاده میکنند و برای خرید تفریحی بیشتر به خیابانهایی میروند که در آنها مغازه های لوکس وجود دارد.

برای کسانی که خونه دار و بچه دار, زنبیل رو وردار و بیار هستند, پارکها مکان بسیار مناسبی است که بچه ها در آن بازی کنند و خودشان هم بر روی چمن و در زیر نور آفتاب چرت بزنند. در شهرهای آمریکا پارکهای زیادی وجود دارد طوری که تقریبا از هر خانه ای بشود پیاده تا آنجا رفت.

در ضمن شهر بازیهای آمریکا هم دیدنی است و معمولا پر است از آمریکاییها و توریستهایی که از آن شهر دیدن میکنند. پارکهای آبی هم خیلی جالب است و میتوانید یک روز کامل را با خانواده و یا دوستانتان در آن سپری کنید و لذت ببرید. در ضمن آکواریومهای آبی بزرگ و موزه های متنوع هم در شهرها وجود دارد.

4-ورزش, بدنسازی, دوچرخه سواری, فوتبال آمریکایی!
در آمریکا در هر زمینه ورزشی که دوست دارید میتوانید فعالیت کنید و معمولا خیلی هم گران نیستند. من وقتی وارد آمریکا شدم در یک باشگاه فوتبالی که حدود 20 دلار در ماه بود ثبت نام کردم. مربی ما آلمانی بود و زمین چمنی که روی آن کار میکردیم ده برابر بهتر از استادیوم آزادی بود! هر زمانی هم که دوست داشتی میتوانستی بروی و بازی کنی ولی ساعتهای خاصی در آخر هفته مربی میامد و بازیها را نگاه میکرد و آموزش میداد. ورزشهای دیگر هم به همین صورت است و بهترین امکانات را در اختیار شما قرار میدهند.

تقریبا در هر چهارراهی یک باشگاه بدنسازی وجود دارد که شما میتوانید با گرفتن اشتراک هر موقع که دوست داشتید به آنجا بروید و ورزش کنید. جیم ها در آمریکا بسیار متداول هستند و آمریکاییها از دستگاههای بدنسازی و این مراکز استقبال زیادی میکنند. معمولا پنجره های قدی به بیرون وجود دارد که شما در ضمن ورزش کردن حوصله تان هم سر نرود!

دوچرخه سواری هم یکی از ورزشهای محبوب آمریکایی ها است. در تمام خیابانهای شهر, راههای مخصوصی برای عبور دوچرخه ها وجود دارد و پیر و جوان و کودک در حال گذر از این مسیرها هستند. البته جاهایی هم که این مسیر ویژه وجود ندارد, همیشه حق تقدم با دوچرخه است و اتومبیلها بسیار با احتیاط از کنار آنها میگذرند. در ضمن معمولا در آخر هفته ها یک پل و یا خیابان را میبندند و مسابقات دوچرخه سواری در آن برگزار میکنند. مثلا گلدن گیت در سانفرنسیسکو یکی از این مکان ها است.

و اما یکی از محبوبترین ورزش آمریکاییها فوتبال آمریکایی و یا فوتبال خرکی است. زن و مرد و پیر و جوان, هر کدام طرفدار یک تیم هستند و زمانی که تیم محبوب آنها مسابقه دارد, یا به استادیوم میروند و یا اینکه از طریق تلویزیون آن را تماشا میکنند و معمولا هم هیجان زده شده و جیغ و داد راه می اندازند.

البته مراکز تفریحی و عشق و حال در آمریکا بسیار بیشتر است ولی من فقط همین ها را یادم آمد. امیدوارم که مقبول واقع شده باشد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
آرش جان ممنون عالي بود و اگر ميتوني در مورد اين جور عشق و حال ها زياد بنويس كه انرژياست. . .
درمورد شنا كردن ، هر جا كه آب باشه مي شه شنا كرد منظورم رود خانه هاي داخل شهر است و يا استخر به تعداد لازم وجود داره در مورد اسكي كردن آيا در هر ايالت پيست اسكي پيدا مي شه ؟
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست البته کارهای معمولی‌!!!!

راستشو بخواید زیاد مثل خارج نمیمونه ولي خيلي دستش دارم
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: usa.lover ، rs232 ، shahryar_eng ، SH1A2R3 ، mohammadm64 ، mohammad.maleki ، سمبل
آرش جان خوب بود. از مراکز عشق و حال هم می نوشتی تا کامل میشد.
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: usa.lover ، rs232 ، fairwall ، shahryar_eng ، SH1A2R3
بازم مرشی ارش جان از عشق حال خوبت
case:19###
Big Grinپاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: rs232 ، shahryar_eng ، SH1A2R3
جالب بود آرش جون
البته از حق نگذریم عشق و حال همه جا هست
منتها این جا یک کم افراطی تره
به اون چیزهایی که شما تعریف کردی اینجا نمیگن عشق و حالBig GrinBig Grin

البته اینهارو محض شوخی گفتم جدی نگیرید
راستی آرش جون
ورزش مورد علاقه من غواصی است ممکنه یه اطلاعاتی هم در این مورد بدی؟
ممنون

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: rs232 ، honareirani ، shahryar_eng ، SH1A2R3 ، mohammad.maleki
ارش جون خدا خیریت بده که دله چند تا جوون مردم رو شاد کردی!
آدم عشق میکنه یه همچین چیزای شاد و جذابی رو میخونه و میشنوه!
حیف که بیشتر از یه تشکر و یه رتبه نمیشه بهت داد وگرنه . . .
خدایا ! ! ! نصیب ما هم بکن !
[عکس: attachment.php?aid=634]
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: rs232 ، usa.lover ، amiry ، shahryar_eng ، SH1A2R3
ایول آرش جون ! Cool
دمت گرم !
خوب دلمون رو آب می کنی ها ! Tongue
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: usa.lover ، rs232 ، shahryar_eng ، SH1A2R3
چه کنیم دیگه ممد جون! فعلا فقط میخونیم و میشنویم دیگه! ایشالا دو سه سال دیگه هر دوتامون تجربه هم میکنیم!!!!!!!!!!!! البته به همراه صدرا!!!!!!
ولی خودمونیما ؛ همچین گفتی اگه بیای اینجا یه لحظه فکر کردم قبلنا قبول شدی! یه لحظه شک کردم ! ایشالا قبول میشیم!
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: rs232 ، usa.lover ، Nazem ، shahryar_eng ، SH1A2R3 ، mohammadm64
(2009-11-27 ساعت 21:12)honareirani نوشته:  
چه کنیم دیگه ممد جون! فعلا فقط میخونیم و میشنویم دیگه! ایشالا دو سه سال دیگه هر دوتامون تجربه هم میکنیم!!!!!!!!!!!! البته به همراه صدرا!!!!!!
ولی خودمونیما ؛ همچین گفتی اگه بیای اینجا یه لحظه فکر کردم قبلنا قبول شدی! یه لحظه شک کردم ! ایشالا قبول میشیم!
راستی شنیدم توی آمریکا وقتی از دیسکو میای بیرون دیگه نمیزارن بری تو یعنی دوباره باید چک بشی ، برای هوا خوری نمیتونی بیای بیرون .
اما توی اروپا یه مهر میزنن روی دستت ، اگر اومدی بیرون دستت رو نشون میدی دوباره می تونی بری تو .
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: rs232 ، honareirani ، fairwall ، shahryar_eng ، SH1A2R3
اینجا هم بعضی جاها مهر میزنند ولی اکثرا جلوی دیسکوها یک فضایی درست میکنند که برای سیگار کشیدن همه اونجا جمع میشوند. ولی نمیتونی خارج بشی مگر اینکه به نگهبانها بگی که میخوای بری و برگردی و طرف هم قیافه شما یادش بمونه.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: usa.lover ، honareirani ، سارا کوچولو ، amiry ، SH1A2R3
(2009-11-27 ساعت 22:34)rs232 نوشته:  
اینجا هم بعضی جاها مهر میزنند ولی اکثرا جلوی دیسکوها یک فضایی درست میکنند که برای سیگار کشیدن همه اونجا جمع میشوند. ولی نمیتونی خارج بشی مگر اینکه به نگهبانها بگی که میخوای بری و برگردی و طرف هم قیافه شما یادش بمونه.

آره خوب ، تو آمریکا خطر بیشتره ، برای همینم کنترل زیاده ...
یه چیزی رو ننوشتی
McDonald's و Burgerking , KFC وای وای ... Big Grin
[عکس: 070714_mcdonalds.jpg]

[عکس: 60_kfc.jpg]

[عکس: burger_king_cancun_airport.jpg]
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: sh-b ، usa.lover ، fairwall ، ChairMan ، Mehrdadvictor ، SH1A2R3 ، maniya2
دهنمون حسابی آب افتادTongue
یادش به خیر
آخرین بار که به این رستورانها رفتم همین عید گذشته بود توی مکهBig Grin
از بس غذاهای هتل مزخرف بود رفتیم تو خیابونها گشتیم و با کمک چند تا از بچه های اصفهانی این رستورانها رو پیدا کردیم و حسابی باهاشون حال کردیم
چه بیگ مک هایی داشت مکدونالد
سیب زمینی هاش هم از مال ایران خوشمزه تر بود
از کنتاکی هم که اصلا نگوTongue
حالا ببین آمریکا چه خبره که میگن این رستورانها اونجا خیلی هم مهم نیستند

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: Nazem ، honareirani ، usa.lover ، online27H ، amiry
(2009-11-27 ساعت 23:18)hvm نوشته:  
دهنمون حسابی آب افتادTongue
یادش به خیر
آخرین بار که به این رستورانها رفتم همین عید گذشته بود توی مکهBig Grin
از بس ذاهای هتل مزخرف بود رفتیم تو خیابونها گشتیم و با کمک چند تا از بچه های اصفهانی این رستورانها رو پیدا کردیم و حسابی باهاشون حال کردیم
چه بیگ مک هایی داشت مکدونالد
سیب زمینی هاش هم از مال ایران خوشمزه تر بود
از کنتاکی هم که اصلا نگوTongue
حالا ببین آمریکا چه خبره که میگن این رستورانها اونجا خیلی هم مهم نیستند
توی برگر که BurgerKing خوش مزه تره
این رستوران ها اصلشون از آمریکاست ...
KFC دستاتم باهاش میخوری !
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان:
من تابستون رفتم تایلند جاتون خالی تا دلتون بخواد از این سه تا فست فود غذا خوردم.
فیش برگر KFC که حرف نداشت! چیکن برگر Burger King هم که معرکه بود. دابل بیگ مک McDonalds هم که دیگه لازم به توضیح نداره!!!
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: hvm ، SH1A2R3 ، mohammadm64
(2009-11-27 ساعت 23:25)lottary_gc نوشته:  
(2009-11-27 ساعت 23:18)hvm نوشته:  
دهنمون حسابی آب افتادTongue
یادش به خیر
آخرین بار که به این رستورانها رفتم همین عید گذشته بود توی مکهBig Grin
از بس ذاهای هتل مزخرف بود رفتیم تو خیابونها گشتیم و با کمک چند تا از بچه های اصفهانی این رستورانها رو پیدا کردیم و حسابی باهاشون حال کردیم
چه بیگ مک هایی داشت مکدونالد
سیب زمینی هاش هم از مال ایران خوشمزه تر بود
از کنتاکی هم که اصلا نگوTongue
حالا ببین آمریکا چه خبره که میگن این رستورانها اونجا خیلی هم مهم نیستند
توی برگر که BurgerKing خوش مزه تره
این رستوران ها اصلشون از آمریکاست ...
KFC دستاتم باهاش میخوری !

آره میدونم عزیزم
اصل شرکتشون آمریکائیه
وقتی بچه بودم همه اینها توی ایران هم شعبه داشتند
خودم همیشه با پدرم میرفتیم تقاطع سید خندان(رسالت)و مرغ کنتاکی میخوردیم
توضیح:کنتاکی همون kfcهست
توی مکه چون غیر مسلمون راه نمیدن از پرسنل هندی مسلمون اما انگلیسی زبان استفاده میشه

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: honareirani ، usa.lover ، سارا کوچولو ، SH1A2R3
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان