کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
Black Friday جمعه ی سیاه
با سلام و درود

قبل از هرچیز این توضیح ضروری است که بنده در نوشته ی قبلی ام(درس تاریخ) ضمن شوخی با آقا آرش، قصدم بر آن بود که از دوستان در مورد مطلوب بودن نوشته هایم، سوال پرسیده باشم و نظرات آنانرا خواسته باشم.

ولی ممکن است در نظر بعضی ها بد تعبیر شده باشد؛ که بدینوسیله ضمن پوزش از سوءتفاهم پیش آمده، به اطلاع میرساند که بنده اجازه ی قبلی آرش خان را، نسبت به ذکر جملات فرح انگیز ،در جهت تنوع بیشتر ، گرفته ام و دوستی با ایشان یکی از بزرگترین افتخارات بنده است.

همانطورکه میدانند، امروز پنج شنبه ی آخر ماه نوامبر و معروف به روز « شکرگذاری » است و همه جا تعطیل. جای همگی شما خالی بااطلاع و راهنمایی یکی از دوستان محلی مان(کریستی)، همراه با شوهر مصری اش (آحمد)،دیشب تا شهر کنزاس سیتی برای دیدن مراسم استقبال از کریسمس رفتیم.

مراسم در جوار دریاچه ای مصنوعی(Lake) و حدود ساعت 5/8 تا 9 شب طول کشید و صد البته سرما، اجازه ی خروج از ماشین را نمیداد. نکته ی جالب این مراسم ،همزمانی انفجار فشفشه های نورانی در دل آسمان ،( آتشبازی = Fire Work )با پخش موسیقی های زیبایی بود که از رادیو پخش میشد و البته که یک مهندسی و هماهنگی از پیش تنظیم شده ای در کار بود.

خلاصه اینکه بسیار دیدنی و شادی بخش بود و به جرات میتوانم بگویم که همزمان ، یاد و جای تک تک شما دوستان عزیز(حتی در آمریکا) را خالی کردم و بدینوسیله این حال خوبم را با شما به مشارکت می گذارم.

همانطور که قبلا ً هم گفته ام ، امشب همه ی اعضای خانواده ها، گردهم میایند و حتی بعضی ها در دو یا سه جا دعوت به حضور دارند و چه بسا با هماهنگی قبلی، ناهار را در یک محل و عصرانه را مکان دیگری و شام را در محل سوّم، صرف کنند و خلاصه، بخور بخوری است سخت.

امـــّّا فردا که به «جمعه ی سیاه» معروف است و هیچ ربطی به سیزده شهریور سال 1357 ایرانی ندارد، در اصل یک رسمی است که فروشگاههای بزرگ با رسیدن ایام کریسمس و خرید پیش از عیدشان انجام میدهند.

از آنجا که سیاست اقتصادی فروشگاههای اینجا براین است که فروش هرچه سریع اجناس؛ ولو به قیمت و سود کمتر بر آن ترجیح دارد که آنها را ماهها و یا یکسال انبار کنند تا فرصتی دوباره برای فروش بدست آید و همین سبب از مد و کیفیت افتادن اجناس میشود؛

فروشگاهها،تلاش میکنند که مغازه های خود را با فروش هرچه بیشتر اجناس، جهت جایگزینی مدل و انواع جدیدتر، خالی و آماده سازند، بهمین علّــت در این مدّت فروش قبل از سال نو، همه گونه تبلیغات و تخفیفات را برای جذب مشتری بیشتر اعمال میکنند.

اوج ماجرا دقیقا ً در روز پس از Thanksgiving است که اجناس مانده ی خود را با تخفیفی تا نصف و حتی یک سوّم قیمت اصلی، ارائه میکنند. از آنجا که استقبال در بعضی فروشگاهها بسیار شدید است ، نه تنها خود فروشگاهها با ارائه ی کوپن مخصوص از هجوم افراد جلوگیری میکنند، بلکه بعضی ها تمام شب را پشت در میمانند ، تا اوّل صف باشند.

دوستان فکر نکنند که شاید بیشتر اجناس مانده ، فاقد کیفیت لازم است، بلکه از بس دربین فروشگاهها،رقابت وجود دارد، با این ترفند قصد جذب مشتری بیشتر را برای آینده ی خود دارند و اگر شما شانس داشته باشید میتوانید حتی لوازم برقی خود را با بهترین قیمت ، در این جمعه ای که به ظاهر برای فروشندگان سیاهی برباد رفتن سرمایه شان است،تهیه کنید.

مییخشید که طولانی شد. ارادتمند همگی حمید میزوری
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
خوب پس میشه آدم بره شب تو صف جابگیره و صبح جاش رو بفروشه
عجب کاسبی توپی میشه
یه سناریوی دیگه:
یه شرکت بزنی 1000نفر استخدام کنی برن تو صف بایستند و صبح جاهاشون رو بفروشی
اصلا بری از اون کوپن ها جعل کنی و بفروشی

تذکر :اینها نمونه ای از شاهکارهایی هست که در شرایط مشابه توی ایران اتفاق خواهد افتاد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
(2009-11-26 ساعت 21:06)hvm نوشته:  خوب پس میشه آدم بره شب تو صف جابگیره و صبح جاش رو بفروشه
عجب کاسبی توپی میشه
یه سناریوی دیگه:
یه شرکت بزنی 1000نفر استخدام کنی برن تو صف بایستند و صبح جاهاشون رو بفروشی
اصلا بری از اون کوپن ها جعل کنی و بفروشی

تذکر :اینها نمونه ای از شاهکارهایی هست که در شرایط مشابه توی ایران اتفاق خواهد افتاد

آره! یکی از پیک های ما کارش اینه! دم عید صبح زود میره بانک 40-30 تا نوبت می گیره. بعد که بانک شلوغ میشه یواشکی نوبت ها را تا 5-4 هزار تومن می فروشه! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Ali Sepehr ، rs232 ، shr.jafari ، hvm ، honareirani ، Monica ، sousangerd ، ChairMan ، fairwall ، perna ، Rock ، Nima90 ، taherifar
چه جالب، پس هر وقت خواستیم بیاییم آمریکا، میگذاریم یک ماه قبل از این ایام می آییم که وسایل خانه و مورد نیاز زندگی مان را به قیمت ارزان بخریم.
جدی میگم ها!!! پیشنهاد جالبیه!
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، hvm ، honareirani ، ChairMan ، fairwall ، SH1A2R3 ، taherifar
من با این حال که 10سال هست که اینجا زندگی می کنم 1 بار رفتم و چشمتون روز بد نبینه
اولا باید ساعت 3 صبح شما از خونه خارج شده و خودتون رو به فروشگاه مورد نظر برسونید در ضمن روز قبل هم باید به فروشگاه مورد نظر سر بزنید و اقلامی رو که می خواهید نشون کنید و اگر نه سفیر و سرگردون مات نمی دونید چی می خواهید دور خودتون می چرخید و تا چشم به هم می زنید ساعت اصلی حراج که 5-8 صبح تموم می شه بله بالاخره بعد از 2 ساعت البته اگر شانس بیارین و زود در صف قرار بگیرین ساعت 5 وارد می شوید از اینجا به بعد خدا عالمه و اینکه چقدر سخته شلوغی صف شب قبل از هولتون نخوابیدید که خواب نمونین خلاصه که من توبه کردم هر سال من دیگه بعد از اعیاد و یا مناسبتها سعی می کنم اقلام مورد نظرم رو پیدا کنم یا روزنامه های که برامون میل می شه از تون تو چیزهایی رو که می خواهم پیدا کنم و بیشتر اوقات هم پیدا کردم با 80 درصد تخفیف..
HAPPY THANKSGIVING
موفق و پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Ali Sepehr ، usa.lover ، lexington ، hvm ، laili ، Monica ، sousangerd ، ChairMan ، fairwall ، meweadl ، leili ، parmida.722 ، otaku ، sib 24 ، Hossein81 ، farzad24 ، SH1A2R3 ، Afies ، amiry ، Rock ، Nima90 ، taherifar
من که خیلی وقته همه چیزهایی رو که لازم دارم از اینترنت میخرم. اینقدر توی سایتهای مختلف و آگهی ها میگردم تا ارزانترینش را پیدا کنم. در ضمن میتونید نظر مردم که قبلا اون جنس رو خریده اند هم توی سایتهای مختلف بخونید که خیلی به تصمیم گیری کمک میکنه و باعث میشه آدم از خوبیها و بدیهای جنسی که میخواد بخره اطلاع داشته باشه.
در ضمن آقای حمید خان بسیار ممنون از متن خوبتان و من هم از دوستی با شما بسیار مفتخر و خوشحال هستم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
وا! چه چیز جالبی!
خوشمان آمد!!! لذت می بریییییییییییییییمممممممممممم!!!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، lexington ، SH1A2R3 ، taherifar
امروز من از کنار فروشگاه best buy رد شدم، دیدم بعضی ها چادر زده بودند. جالب بود. خب برای تلویزیون و وسائل برقی دیگه شاید ارزش داشته باشه آدم بره تو صف چون تفاوت تا 300 $ است.یا برای کسی که میخواهد بسیاری از لوازم زندگی شو جدید بخرد. البته فکر نکنید کل فروشگاه به قیمت بلک فرایدی است. مثلا 4 تا تلویزیون گداشتند به آن قیمتی که میگویند. تا در ها باز میشه مردم هجوم میاورند. پارسال هم یک بیچاره ایی زیر دست و پا مرد!!!!!
یادمه پارسال بعضی از اعضای مهاجرسرا بلیطشون را طوری گرفته بودند که برای حراجی های کریسمس اینجا باشند. حالا من میخوام فردا حدود ساعت 10 برم ببینم چی باقی مونده!!!!!!!!!!Big Grin
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid55 ، rs232 ، sousangerd ، Monica ، lexington ، Ali Sepehr ، fairwall ، leili ، farzad24 ، otaku ، SH1A2R3 ، amiry ، taherifar
با تشکر از حمید خان میزوری از ارسال این پست،

من 2 بار تو این صفها رفتم...یکبار که میخواستم از Bestbuy لپ تاپ بخرم (از 900$ شده بود 400$) از ساعت 10 شب با بچه ها رفتیم اونجا و فکر میکردیم نفر اول باشیم ولی دیدیم 200 نفر اونجا خوابیدن....آخه 100 تا لپ تاپ بیشتر نبود و ما سعی داشتیم جزو صد نفر اول باشیم....البته بهمون رسید چون همه اونهائی که جلو ما بودن لپ تاپ نمیخواستنSmile...چند تا نکته که من میتونم اضافه کنم اینه که:
-معمولا جنسهای خوب تو همون 1ساعت اول تموم میشن...پس بهتر که از قبل بدونین چه چیزی را از کجا میخواین بگیرین...
- بهترین راه برای اطلاع از لیست حراج فروشگا هها اینه که روز قبل از تعطیلات یه روزنامه میگیرین و وسطش یه سری برگهای تبلیغ هست که فروشگا های اصلی هر کدوم در چند صفحه اجناسشون با قیمت و عکس توضیح دادن...چک کردن این برگها خودش چند ساعتی میزارتون سر کار..ولی کمک میکنه که بر نامه بریزین اول کدوم فروشگاه برین..سایت هر فروشگاه هم همین اطلاعات را داره .....
- بعضی ها که خانوادگی میرن همه با هم یه فروشگاه نمیرن..پخش میشن تو فروشگاها مختلف....تا هر کدوم اول کاری اون چیزی که میخوان بگیرن...یه سال یه آمریکائی تو صف جلو من بود میگفت خودش اومده دوربین بگیره..زنش یه فروشگاه دیگه تو صف بود که TV بگیره بچه هاشم یه جای دیگه بودن که X-boxبگیرن...
- بعضی ها که از شب میرن حسابی مجهز میرن که بد نگذره. صندلی..زیر انداز..خوردنی..بازی های سرگرمی..انگار رفتن camping... خلاصه اگه با یه جمع دوستانه یا خانوادگی برین کلی هم خوش میگذره...لباس گرم فراموش نشه..
یه نکته دیگه در مورد این حراجی ها:
قیمت بعضی از اجناس بصورت Rebate هست یعنی اینکه شما قسمتی یا تمام تخفیف را بعد از چند ماه بصورت چک یا کردیت پس میگیرین. یعنی چی؟ یعنی اینکه مثلا یه جنسی قیمتش 10$ هست 50% تخفیف خورده و شده 5$ ولی 3$ از اون بصورت Rebate هست و شما موقع خرید باید 8$ پرداخت کنید و یه برگه همراه رسید دریافت میکنید که باید اونو پر کنید و پست کنید....بعد از چند ماه 3$ را پس میگیرین...و تو این مدت اون شرکت با این 3$ شما کلی سود کرده...و در واقع جنس را بدون تخفیف یا با تخفیف کم به شما فروخته..ولی این روش برای معمول ایرانی ها که همیشه یه مقدار پول نقد تو حسابشون دارن بد نیست...چون خیلی فرقی نمیکنه که پول دست نخورده تو حساب باشه یا بعد از یه مدت پس بگیری...اینطوری شما تخفیفتو گرفتی اون شرکت هم ضرر که نکرده شاید یه سودی هم کرده باشه...به این میگن معامله Win-Win آمریکائی....
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، sousangerd ، Monica ، WIKIMAN ، mohsen324 ، usa.lover ، honareirani ، lexington ، Ali Sepehr ، fairwall ، meweadl ، leili ، farzad24 ، otaku ، Hossein81 ، Jav3 ، SH1A2R3 ، perna ، Rock ، morvarid2191 ، Nima90 ، taherifar
من یک بار برای خریدن دوربین عکاسی rebate گرفتم و پولش تقریبا یک سال بعد اومد! ولی بهرحال باز هم خوبه.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: sousangerd ، Monica ، usa.lover ، ChairMan ، lexington ، Ali Sepehr ، fairwall ، سارا کوچولو ، Cruz ، SH1A2R3 ، Rock ، taherifar
میگن مردم اِمِریکا خنگ هستند، ما باورمان نمیشه!!!
خب بیایند تمام خرید یکساله اشون را همین مواقع انجام بدهند...
Rebate عجب ایده جالبیه!!!
پس من همین جا دوربین و لپ تاپ و ... را بفروشم و بیام اونجا بخرم؟؟؟ نه بهتره(بهتر نیست)؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، SH1A2R3 ، taherifar
موافقم با محمد. راست میگه! اگه ما یه روزی اومدیم ما که اینجا با خونواده مون زندگی میکنیم و پول زیادی هم نداریم و وسایل زندگی خاصی هم نداریم. فقط وسایل الکترونیکی مثل لپ تاپ و دوربین و ایکس باکس و پی سی و ... همه وسایلمون رو اینجا بفروشیم بعد بیایم اونجا خرید کنیم؟
اینطوری به صرفه هست یا نه؟ ارزش داره لپ تاپ و دوربین رو بفروشیم؟ حالا این اجناس رو به طور مثال گفتم. نظرتون چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، lexington ، fairwall ، SH1A2R3 ، taherifar
http://bfads.net/
case:19###
Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، taherifar
یک فروشگاه است که مردم کامپیوتر، تلویزیون، گوشی موبایل، ام پی تری،دی وی دی و ... را بیشتر از آنجا میخرند. شما برای اینکه قیمت وسایل مورد نظرتون را پیدا کنید میتونید سری به سایتش بزنید. بعد خودتون ببینید براتون صرف میکند یا نه. الان قیمت حراجی اش را ذر کنار قیمت قبل از حراجی نوشته که شما میتونید مقایسه کنید. www.bestbuy.com
من امروز ساعت 10.30 رسیدم به همین فروشگاه. اصلا انتظار نداشتم چیزی باقی مونده باشه. ولی جالب بود همون تلویریونی که میخواستم را یک گوشه دیدم و رفتم سراغش. فکر کنم آخریش بود چون فروشنده به نفر بعدی گفت دیگه نداریم. همین تلویزیون 350 تا ارزونتر از قیمت قبل از حراجش شده بود.Big Grin
البته همه مثل من خوش شانس نیستند!!!!!!!Wink
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: fairwall ، usa.lover ، lexington ، Monica ، honareirani ، leili ، farzad24 ، behzadb57 ، SH1A2R3 ، soli asali ، taherifar
tvمبارکه
case:19###
Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: pegah ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان