کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتی در مورد رفتن به آمریکا برای تحصیل!
با سلام و عرض خسته نبا شيد به همه دوستان بابت اطلاعات و زحماتي براي هم وطن هاتون ميکشيد.
من یک سوال کلی داشتم و هرچی گشتم نمیدونستم توی کدوم انجمن مطرح کنم و همینجا معذرت میخوام بابت مطرح کردنش توی این انجمن اما واقعا چاره ای نداشتم..
من متولد 2/1368 هستم و ميخوام اقامت دائم امريکا بگيرم و تا 200000 دلار سرمايه دارم.لطفا کمکم کنيد که بهترين و سريعترين روش اقامت بگيرم و زبان هم مدرک خاص ندارم.در ضمن ميتونم با مدرک فني حرفه اي کامپيوتر که 945 ساعت آموزش ديدم دانشگاه برم ؟؟
من مدارک تحصيلي ديپلم کامپيوتر کار و دانش-پيش دانشگاهي علوم انساني - مدرک فني حرفه اي کامپيوتر درجه 1 و 2 و برنامه نويسي ويژوال بيسيک و گذراندن 945 ساعت آموزش دارم.لطفا اگه شما کشور ديگه که به نظرتون من شرايطش دارم و اقتصاد خوبي داره بهم معرفي کنيد و کمکم کنيد در ضمن ميخواستم بدونم اگه از طريق ويزاي دانشجويي اقدام کنم آيا بعد اتمام تحصيل ويزاي من به دائم تبديل ميشه و يا اينکه بايد دنبال گرفتن ويزاي دائم از صفر باشم و آيا همزمان ميتونم هم دانشجو باشم هم براي خودم يک کار کوچيک راه اندازي کنم و اگه ميشه در کدام کشور ها ؟؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام به همه دوستان یه سوال مهم داشتم
اونم اینه که من زمانی که سربازی 16 ماه بود تو سپاه خدمت کردم و پذیرش قرارگاه داشتم و تو پروژه پل صدر خدمت کردم ... مسئله اینجاس که مدت خدمت من 10 بوده و به خاطر پروژه کسر خدمتم که در مورد اثر انفجار بر روی دیوارهای Nailing بوده انجام شده ! ... و 6 ماه کسری گرفتم .... در ضمن رو کارت سربازیم هم زده 10 ماه خدمت کردم
حالا سوال من اینه
1- اگر بخوام ویزای دانشجویی بگیرم برای من مشکلی پیش نمیاد ؟
2- کارت پایان خدمت و مدارک مربوط به سربازی توسط دوستان خارجیمون چک میشه ؟
3- میشه براشون خالی بست ؟

ممنون میشم هرچه زودتر جواب بدین
با تشکر
Priority Date: 04March2004
Approved Date: 04Feb2011
Category: F4
پاسخ
هومان جان چک میل کن
پاسخ
تشکر کنندگان: hooman18968 ، msar
(2015-03-05 ساعت 18:24)رضا2015 نوشته:  هومان جان چک میل کن

عزیز جان دمت گرم ممنون
Priority Date: 04March2004
Approved Date: 04Feb2011
Category: F4
پاسخ
سلام ببخشید که سوالمو اینجا مطرح میکنم .پدر بنده برنده لاتاری 2015 هستش،من نیز در کیس بودم .لی بخاطر اینکه سنم +21 بود حتی اجازه انگشت نگاری هم ندادند و افیسر گفت بعد از ورود پدر مادرت سه اسله دیگه میتونی گرین کارت بگیری ولی سواله اصلی اینه که اگه بنا ب دلایلی بخاهم از طریق ویزای دانشجویی وارد امریکا شوم در جواب سوال کنسول که ایا بعد از اتمام تحصیلم به ایران برمیگردم یا نه چه جوابی باید بدهم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pouya007 ، msar
سلام دوستان
1 سوال داشتم:
وقتی با ویزا نامزدی رسیدی اونجا واسه تحصیل مثل سیتیزن ها نمیخاد شهریه داد یا باید مثل یه خارجی شهریه بالا داد؟( با گرین کارت شرایط تحصیل چجوریه؟)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
برای رشته کامپیوتر گرفتن GREالزامی است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزيزم سلام
ممنون ميشم اگه دوستي تجربه مشابهي داره منو راهنمايي كنه.
من ليسانس و فوق ليسانس رو دانشگاه آزاد رشته برق قدرت بودم.معدل ليسانسم زياد بالا نيست اما ارشد رو 17 بودم با يه پايان نامه خوب و 2 مقاله در نوبت چاپ با impact factor 1، سربازي رو سپاه بودم و بدون كسري 17 ماه خدمت كردم ، كارمند شركت دولتي هستم.متاهل هستم و براي همسرم هم از طريق خواهرشون و هم از طريق مادرشون تقاضاي f4 و f2b شده كه واسه 4-5 سال آينده نوبتمون ميشه و خواهر خودم هم گرين كارد داره.
نمره gre خيلي خوب و تافل 100 دارم و از 2تا استاد هم پيشنهاد فاند دارم.
با توجه به اين فاكتورهاي منفي كه دارم به نظر شما ريسك كنم و واسه سفارت برم يا به كل قيد آمريكا رو بزنم؟
البته توي پاسم 3تا شينگن ايتاليا، اسپانيا و فرانسه رو دارم و 4-5 تا كشور ديگه مثل چين و روسيه و...
ممنون ميشم دوستاي خوبم اگه تجربه اي اينچنيني داريد راهنمايي بفرماييد
پاسخ
تشکر کنندگان: عسل.م
(2015-05-18 ساعت 23:16)saman93 نوشته:  سلام دوستان
۱ سوال داشتم:
وقتی با ویزا نامزدی رسیدی اونجا واسه تحصیل مثل سیتیزن ها نمیخاد شهریه داد یا باید مثل یه خارجی شهریه بالا داد؟( با گرین کارت شرایط تحصیل چجوریه؟)

دوست عزیز کی گفته سیتیزن ها شهریه نمیدن.شهریه میدن ولی ارزونتر از کسی که زیر یکسال هست وارد آمريکا شده.ویزای نامزدی باید اول عقدکنند تا سوشیال سکوریتی بگیرند بعدش میتونند اپلای کنند برای دانشگاه.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، eybaba
سلام و عرض ادب
من علی هستم 27 سالمه
هیچ چیزی راجع به گرفتن پذیرش از دانشگاه های امریکا نمیدونم.ولی میخام اینکارو بکنم....فقط واسه این که بتونم ویزا بگیرم....لطفا اگه خودت میتونی یا اگه کسی میشناسی که کمکم کنه و مراحل بهم بگه واقعا ممنون میشم(البته هر هزینه ای داشته باشه تقبل میکنم)
فقط میخوام کارم سریع انجام بشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-06 ساعت 10:36)asrainman نوشته:  دوستان عزيزم سلام
من ليسانس و فوق ليسانس رو دانشگاه آزاد رشته برق قدرت بودم.معدل ليسانسم زياد بالا نيست اما ارشد رو 17 بودم با يه پايان نامه خوب و ۲ مقاله در نوبت چاپ با impact factor ۱، سربازي رو سپاه بودم و بدون كسري 17 ماه خدمت كردم ، كارمند شركت دولتي هستم.متاهل هستم و براي همسرم هم از طريق خواهرشون و هم از طريق مادرشون تقاضاي f4 و f2b شده كه واسه ۴-۵ سال آينده نوبتمون ميشه و خواهر خودم هم گرين كارد داره.
نمره gre خيلي خوب و تافل 100 دارم و از ۲تا استاد هم پيشنهاد فاند دارم.
با توجه به اين فاكتورهاي منفي كه دارم به نظر شما ريسك كنم و واسه سفارت برم يا به كل قيد آمريكا رو بزنم؟
البته توي پاسم ۳تا شينگن ايتاليا، اسپانيا و فرانسه رو دارم و ۴-۵ تا كشور ديگه مثل چين و روسيه و...

فاکتورهای منفی شما متاسفانه زیاده ولی بازم احتمال داره ویزا بدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-09 ساعت 11:24)rezavfx نوشته:  
من ليسانس و فوق ليسانس رو دانشگاه آزاد رشته برق قدرت بودم.معدل ليسانسم زياد بالا نيست اما ارشد رو 17 بودم با يه پايان نامه خوب و ۲ مقاله در نوبت چاپ با impact factor ۱، سربازي رو سپاه بودم و بدون كسري 17 ماه خدمت كردم ، كارمند شركت دولتي هستم.متاهل هستم و براي همسرم هم از طريق خواهرشون و هم از طريق مادرشون تقاضاي f4 و f2b شده كه واسه ۴-۵ سال آينده نوبتمون ميشه و خواهر خودم هم گرين كارد داره.
البته توي پاسم ۳تا شينگن ايتاليا، اسپانيا و فرانسه رو دارم و ۴-۵ تا كشور ديگه مثل چين و روسيه و...

ممنون از دوست خوبم rezavfx
نميشه در صورت ريجكت شدن واسه طرف تو سفارت توضيح داد كه بابا شما 3 سال ديگه ميخواهيد به من گرين كارد بديد، منم كه دكترام 5 سال طول ميكشه، شما از اين ميترسيد كه من بمونم در حاليكه خودتون گرين كاردو قبل از پايان درس اوكي ميكنيد، خوب بابا ويزا رو بده ديگه!!!
يكم خنده داره اما واقعا ميشه توضيحي داد واسه طرف؟
پاسخ
(2015-06-10 ساعت 14:49)asrainman نوشته:  

نميشه در صورت ريجكت شدن واسه طرف تو سفارت توضيح داد كه بابا شما ۳ سال ديگه ميخواهيد به من گرين كارد بديد، منم كه دكترام ۵ سال طول ميكشه، شما از اين ميترسيد كه من بمونم در حاليكه خودتون گرين كاردو قبل از پايان درس اوكي ميكنيد، خوب بابا ويزا رو بده ديگه!!!

اگر پرونده مهاجرتی در امریکا دارید و اقدام برای مهاجرت به امریکا کردین ، همین برای این که ویزای تحصیلی (یا توریستی) به شما ندهند کفایت میکنه، یکی از شرایط مهم ویزای دانشجوی (با غیر مهاجرتی) عدم اقدام قبلی برای مهاجرت هست. در هر صورت ممکنه آفیسر بازهم نظرش مثبت بشه. اون از چیزی نمیترسه فقط به مقررات و قوانین مهاجرت نگاه میکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-14 ساعت 11:34)rezavfx نوشته:  

نميشه در صورت ريجكت شدن واسه طرف تو سفارت توضيح داد كه بابا شما ۳ سال ديگه ميخواهيد به من گرين كارد بديد، منم كه دكترام ۵ سال طول ميكشه، شما از اين ميترسيد كه من بمونم در حاليكه خودتون گرين كاردو قبل از پايان درس اوكي ميكنيد، خوب بابا ويزا رو بده ديگه!!!

اگر پرونده مهاجرتی در آمریکا دارید و اقدام برای مهاجرت به آمریکا کردین ، همین برای این که ویزای تحصیلی (یا توریستی) به شما ندهند کفایت میکنه، یکی از شرایط مهم ویزای دانشجوی (با غیر مهاجرتی) عدم اقدام قبلی برای مهاجرت هست. در هر صورت ممکنه آفیسر بازهم نظرش مثبت بشه. اون از چیزی نمیترسه فقط به مقررات و قوانین مهاجرت نگاه میکنه.

رضا جان ممنونم از پاسختون.
حالا واقعا اگر جوابش منفي بود فرصتي واسه توضيح ميده؟
مثلا با يه لحن خوب آدم واسش توضيح بده كه بابا من دو تا پرونده مهاجرتي دارم و قبل از تمام شدن دكترام خود شما گرين كارد بهم ميديد فقط ميخوام تو اين مدت گپ تحصيلي نداشته باشم و مدركم رو از جايي بگيرم كه بعد ميخوام زندگي كنم.بنظر شما اين فرصت رو ميده؟
پاسخ
(2015-06-15 ساعت 07:43)asrainman نوشته:  
(2015-06-14 ساعت 11:34)rezavfx نوشته:  

اگر پرونده مهاجرتی در آمریکا دارید و اقدام برای مهاجرت به آمریکا کردین ، همین برای این که ویزای تحصیلی (یا توریستی) به شما ندهند کفایت میکنه، یکی از شرایط مهم ویزای دانشجوی (با غیر مهاجرتی) عدم اقدام قبلی برای مهاجرت هست. در هر صورت ممکنه آفیسر بازهم نظرش مثبت بشه. اون از چیزی نمیترسه فقط به مقررات و قوانین مهاجرت نگاه میکنه.

رضا جان ممنونم از پاسختون.
حالا واقعا اگر جوابش منفي بود فرصتي واسه توضيح ميده؟
مثلا با يه لحن خوب آدم واسش توضيح بده كه بابا من دو تا پرونده مهاجرتي دارم و قبل از تمام شدن دكترام خود شما گرين كارد بهم ميديد فقط ميخوام تو اين مدت گپ تحصيلي نداشته باشم و مدركم رو از جايي بگيرم كه بعد ميخوام زندگي كنم.بنظر شما اين فرصت رو ميده؟

اگر نظر آفیسر منفی باشه ، دلایلش رو میتونید ازش بپرسید که اگر امکان داشته باشه برای اقدام آینده اون مشکل رو حل کنید، فقط اگر هنوز شک داشته باشه امکان داره باهاش صحبت کنید شاید تصمیم آخرش رو به نفع شما بگیره . در مورد شما اگر اون ها اطلاع داشته باشند که اقدام مهاجرتی کردین ، من فکر نمیکنم راه حل داشته باشه . البته میتونید مثلا برای کانادا اقدام کنید که الان شرایط بسیار مناسب تری از آمریکا برای دانشجوها خارجی گزاشته
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان