کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتی در مورد رفتن به آمریکا برای تحصیل!
سلام من در مورد تحصیل در خارج از کشور هیچی اطلاعاتی ندارم نه در مورد هزینش و چیزی دیگر خواهشمند ام که تمامی قوانین و شرایط را بگویید مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
یک سوال فوری
این فرمی که برای ثابت کردن داشتن هزینه های یک سال تحصیلی باید بدیم به دانشگاه و یا سفارت
من کلا عموم که توی امریکاست رو به عنوان financial support معرفی کنم مشکلی داره ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من کارشناسی ارشد مخازن هیدروکربوری با معدل 17.38 هستم .
اگه بخوام واسه دکترا پذیرش بگیرم امکانش هست ؟ هزینه ای هم به دوش خودم هست ؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان اگه دانشگاه ازاد کسی خونده باشه(کامپیوتر)و نمراتش هم بالا باشه میتونه برای دانشگاه های آمریکا(دانشگاه های ضعیفشون)اپلای کنه؟
اخ جون بالاخره امضا گذاشتم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-10 ساعت 01:24)Arashiv نوشته:  دوستان اگه دانشگاه ازاد کسی خونده باشه(کامپیوتر)و نمراتش هم بالا باشه میتونه برای دانشگاه های آمریکا(دانشگاه های ضعیفشون)اپلای کنه؟
دوست عزیز دانشگاه ضعیف اینجامعنی نداره مثلا بگی فرق دانشگاه شریف با یک دانشگاه ازاد یک شهرخیلی پرت تو ایران.اینجاهمه دانشگاه ها با کیفیت هستند
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Arashiv ، mahbube
(2013-10-10 ساعت 07:47)sib 24 نوشته:  
(2013-10-10 ساعت 01:24)Arashiv نوشته:  دوستان اگه دانشگاه ازاد کسی خونده باشه(کامپیوتر)و نمراتش هم بالا باشه میتونه برای دانشگاه های آمریکا(دانشگاه های ضعیفشون)اپلای کنه؟
دوست عزیز دانشگاه ضعیف اینجامعنی نداره مثلا بگی فرق دانشگاه شریف با یک دانشگاه ازاد یک شهرخیلی پرت تو ایران.اینجاهمه دانشگاه ها با کیفیت هستند
منظورم اینه که دانشگاه ازاد تهران جنوب رو قبول میکنن یا نه؟؟
قبول میکنن؟؟Rolleyes
اخ جون بالاخره امضا گذاشتم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه ؛ من 16 سالمه.

درباره اخذ ویزا برای سال اول دانشگاه سینما سوال داشتم. هم اکنون در هنرستان سینما هستم.

می خواستم بدونم اول از همه که چه داشنگاهی رو برای رشته کارگردانی سینما پیشنهاد می کنید ؟ مثلا Southern California USC گزینه خوبی است ؟

هر مهارتی که شما داشته باشید یک Point مثبت خواهد بود فرم درخواست شما ، چه مهارت هایی خیلی مهم هست و میتواند باعث بالا رفتن شانس شما در قبولی باشد ؟

از نظر TOEFL مشکل ندارم و هم اکنون این مدرک را دارا می باشم. تا سن داشنگاه به پایان می رسد مهلتش ، اما مشکلی نداره و تمدید می کنم.

آیا زبان فرانسه برای این دانشگاه در کالیفرنیا و کلا دانشگاه های آمریکایی مهم است و یا حتی Point مثبت داره ؟

بعد از ویزای دانشجویی ، چطوری می شه گرین کارت و سیتیزن شیپ اونجا رو دریافت کرد ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-18 ساعت 23:50)laptop نوشته:  سلام.من کارشناسی ارشد مهندسی منابع طبیعی از علوم و تحقیقات تهران هستم.دارای 4 سال سابقه کار در فنی و حرفه ای .و 2 سال مدیریت استخر ماهی در شرکت خصوصی.2 تا مقاله داخلی دارم که میتونم بیشتر کنم.سن 30 سال.عاشق رفتن به آمریکا یا استرالیا هستم .لطفا راهنمایی کنید میشه واسه دکتری اقدام کنم و از چه راهی؟بورسیه خیلی خوبه .چون نمیخوام زیاد هزینه کنم.راهنمایییییییییییییییی

دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم شما برای دکترا باید اول مراجعه کمی به دانشگاه هایی که رشته شما رو داره و بری قسمت اپلای و ببینی مدارک و همین طور زمان ددلاین کی هستش،
ولی شرایط عمومی برای تقریبا تمام دانشگاه های امریکا داشتن تافل و جی ار ای جنرال و بسته به رشتتون سابجکت و همین طور داشتن مقاله ای اس ای و معرفی استاد لازم هستش،شما برای کسب اطلاعات بیشتر می تونید به سایت اپلای ابرود که دوستمون معرفی کردند سر بزنید،اگر شرایط خوبی داشته باشید دانشگاه به شما فاند خواهد داد ...امیدوارم که تونسته باشم کمک کنم
پریدن باور پرنده ای است که پرواز را باور دارد،وگرنه دلیل پریدن، پر نیست...!
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، Saeedv13 ، laptop ، bhr bhr

دوست عزیز شما نمره ی toefl و GRE رو که داشته باشید با توجه به نمره ای که گرفتید و نمره ی مد نظر دانشگاه، اپلای می کنید.هیچ فرقیب نمی کنه آزاد باشید یا دولتی. من کسیو میشناسم که از دانشگاه غیر انتفاعی تونست فاند بگیره(با نمره تافل و جی آر ای بالا)
we fight for a better life
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Arashiv ، sib 24
سلام دوستان
کسی در مورد رشته های مدیریت مثل general management برای لیسانس توی امریکا اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم اگه کمک کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
میخواستم بدونم با این شرایط امکان پذیرش برای دانشگاه های آمریکا اصلا وجود داره یا نه ، اگر هست از چه سطحی از دانشگاه ها ممکنه بتونم بذیرش بگیرم. اضافه کنم که هدفم برای چند سال دیگس اگر شد اواسط لیسانس یا برای فوق و 17 سالمه.

1-دانش آموز سال چهارم (پیش دانشگاهی) ، معدل سه سال دبیرستان 16.07 ، سال اوّل 17.98 ، سال دوّم 16.45 ، سال سوّم 14.20 ، رشته ریاضی و فیزیک. خواهان ادامه تحصیل در رشته ی Game Design

2- آزمون زبان هنوز ندادم ولی انگلیسی رو در سطح Advanced خوندم و تازه شروع به یادگیری زبان آلمانی کردم.

3- در حال عضویّت در بنیاد ملّی نخبگان (هنوز پیگیر کاراش نشدم)

4- برنامه نویس ربات های Work@ ، تجربه ی برنامه نویسی ربات های مین یاب خودکار. تجربه ی شرکت در دو مسابقه ی ربوکاپ ایران اپن رو دارم همچنین مقام دوّم مسابقات بین المللی جام امیرکبیر در لیگ ات ورک دارم.(یکی از لیگ های ربوکاپ)

5- این هم یک بخش از رزومه ی منه که مربوط میشه به زبون های برنامه نویسی که کار کردم.

• تسلط بر زبان برنامه نویسی جاوا
• تسلط بر زبان برنامه نویسی جاوا برای سیستم عامل اندروید
• تسلط بر زبان برنامه نویسی XML برای سیستم عامل اندروید
• تسلط بر زبان برنامه نویسی C
• تسلط بر زبان برنامه نویسی C++
• آشنایی با زبان برنامه نویسی C Sharp
• آشنایی مقدماتی با زبان برنامه نویسی متلب
• آشنایی مقدماتی با زبان برنامه نویسی اکشن اسکریپت
• آشنایی مقدماتی با زبان برنامه نویسی HTML
• تجربه ی برنامه نویسی شیئ گرا (Object Oriented Programming)
• تجربه ی برنامه نویسی سوکت های ارتباطی برای سریال مجازی بلوتوث (Bluetooth RFCOMM Socket Programming) برای سیستم عامل های اندروید و Ubuntu
• آشنایی با Socket Programming , UDP
• تجربه ی طراحی انیمیشن های چرخش تصاویر در اندروید (Rotate Animations)
• تسلط بر سیستم عامل لینوکس Ubuntu

آیا با این شرایط امکان گرفتن فاند وجود داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Death ‎Angel
سلام دوستان عزیز
من دانشجوی ارشد رشته مهندسی صنایع از دانشگاه علوم تحقیقات هستم ، معدلم هم تا حالا نزدیک 19 بوده ، کسی میدونه که من آیا شانسی برای گرفتن بورسیه برای دکترا در دانشگاه های آمریکا دارم یا نه؟
چطوری باید اقدام کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من برق الکترونیک خوندم اما میخوام تغییر رشته بدم به رشته روانشناسی....
هزینه ی مقطع لیسانس اون طوری که خوندم خیلی بالاس...
ایا دانشگاه کمک هزینه ای میده؟
هزینه ی دانشگاه های مختلف با هم فرق داره یا همشون توی یه رنج قیمتن (در رشته روانشناسی)؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846
سلام به همه ي دوستان عزيز
من يك سال هست كه به امريكا اوندم از طريق لاتاري.
الان ميخوام برادرم را از طريق ويزاي دانشجويي بيارم اينجا.
الان در حال حاضر دانشجوي دانشگاه تهرانه. و ٢١ سالشه. تا حالا از كشور خارج نشده و معافيت داره.
ميخوام اول از همه بدونم چقدر شانس داره. و اينكه كالج يا دانشگاه فرقي ميكنه براي سفارت؟
مثلا بهتره درسش رو در مقطع كارشناسي تموم كنه يا اينكه الان هم شانس واسه گرفتن پذيرش داره ؟
ممنونم از همه ي كساني كه من رو راهنمايي خواهند كرد
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
یک سوال داشتم .. من برای لیسانس پذیرش دارم..ولی 26 سالمه و4 5 سالی گپ دارم...حالا میخوام از اموزشگاه موسیقی که میرفتم تو این چند سال نامه ای بگیرم مبنی بر این که من در این زمینه فعالیت داشتم تو این چند سال...
حالا سوالم اینه که نامه حتما باید مهر مترجم داشته باشه؟ یا اموزشگاه نامه ی انگلیسی بده خودش مهر بزنه کافیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان