کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2017-05-13 ساعت 18:24)maryam1983 نوشته:  
(2017-05-13 ساعت 17:18)Mahshhhıd نوشته:  از کجا بفهمیم or شده؟

‎وقتي پرونده شما كلير شدن نزديك ميشه ، زماني كه كيس نامبرتون رو  در سايت سيس چك ميكنين، در پنجره جواب نوشته
If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.
‎اون علامت/ تبديل به or ميشه

خيلى ممنونم ?
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، NariNB ، جواد حبيبي
(2017-05-13 ساعت 12:22)bhb32 نوشته:  
(2017-05-13 ساعت 12:04)Mahshhhıd نوشته:  کاش که زودتر ما هم از انتظار دربیایم . 5خرداد میشه 1سال که در انتظارم . هفته پیش همسرم برای سناتور نامه فرستاد . بعدش یه فرم دادن که پر کنه اونم فرستاد . امروز زنگ زدن و گفتن نگران نباشید ما پگیری میکنیم .  Sad  Sad Sad

ببخشيد مي شه در رابطه با نامه نوشتن به سناتور ها ما رو هم راهنمايي كنيد؟
اصلا فايده داره ؟
روند اين كار رو كامل براي ما هم مي گيد ؟؟

من شنيدم كه هر ايالت يه سناتور داره و بايد به سيناتوري كه تو ايالت پتيشنرتون هست مراجعه كنيد ولي اگه خانم مهشيد به ما هم بگن و اطلاعات بيشتر بدن ممنون ميشيم
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، NariNB ، جواد حبيبي
(2017-05-12 ساعت 23:06)bhb32 نوشته:  
(2017-05-10 ساعت 19:33)maryam1983 نوشته:  
(2017-05-10 ساعت 16:27)Nooshin1361 نوشته:  منکه جز فرامووووووووش شدگانم???????

منم همين احساس رو دارم نوشين جان! ?

نفر بعدي شما هستي كه كلير ميشي
چون اول نوشين خانم احساس كرد جزء فراموش شدگانه و كلير شد
و بعد شما هم همين حس بهتون دست داد
پس نفر بعدي شمايي
بعدش منم و همزمان narinb و mulan و vanima و sasa-t و همسر خانم اصل روستا و ساير دوستان

خدا از دهنتون بشنوه
حالا كه اينطوره منم الان يهو احساس كردم جز فراموش شدگانم ??
سفارت ارمنستان-ایروان
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، bhb32 ، armehraboon ، جواد حبيبي ، Sasa-t
(2017-05-13 ساعت 20:30)vanima نوشته:  
(2017-05-10 ساعت 19:33)maryam1983 نوشته:  منم همين احساس رو دارم نوشين جان! ?

پس نفر بعدي شمايي
بعدش منم و همزمان narinb و mulan و vanima و sasa-t و همسر خانم اصل روستا و ساير دوستان

خدا از دهنتون بشنوه

از دست تو دخترررررر??????ایشالا به زودی همگی کلیر میشید????
Category : IR1
Priority Date : 13Nov2014
Embessy : Yerevan
Interveiw : 17May2016
UP : 17,18,19 May_9,10 Nov_17,18 Jan
آپدیت دوخطی : 2017 May 11
clearance & or : May 12
Issued: 26 May
ورود به آمريكا : 2017 JUL 13
دريافت گرين كارت : 2017 AUG 26
سیتیزن شدن : 2022 22 APR
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، NariNB ، maryam1983 ، vanima ، armehraboon ، جواد حبيبي
(2017-05-13 ساعت 12:04)Mahshhhıd نوشته:  کاش که زودتر ما هم از انتظار دربیایم . 5خرداد میشه 1سال که در انتظارم . هفته پیش همسرم برای سناتور نامه فرستاد . بعدش یه فرم دادن که پر کنه اونم فرستاد . امروز زنگ زدن و گفتن نگران نباشید ما پگیری میکنیم .  Sad  Sad Sad

اصلا فايده داره ؟

عذرخواهي ميكنم
ميشه لطفا جواب سوال من رو بديد
الان اين سوال تبديل شد به يك سوال عمومي
ممنون
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: NariNB ، maryam1983
(2017-05-13 ساعت 21:37)bhb32 نوشته:  

اصلا فايده داره ؟

عذرخواهي ميكنم
ممنون
دقيقا
اگه ايشون يه توضيح كوچيك بدن خوب ميشه
سفارت ارمنستان-ایروان
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، NariNB
سلام دوستان من ٢٣ خرداد وقته سفارتمه كلى استرس گرفتم اينجارو خوندم ???? Clearence چيه ؟؟ مگه قرار باشه ويزا بدن پاستو نميگيرن بعد فردا پس فرداشم ويزا خورده توس البته اين ويزاى يكضربه خواهش ميكنم توضيح بديد من فكر كردم مصاحبه اوكى باشه سريع ويزا ميدن ?

Category:F2A
Priority Date: 13-AUg-2015
Interview: 13-June-2017
Embassy: Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، bhb32
(2017-05-14 ساعت 02:38)Elhambanoo نوشته:  سلام دوستان من ٢٣ خرداد وقته سفارتمه كلى استرس گرفتم اينجارو خوندم ???? Clearence  چيه ؟؟ مگه قرار باشه ويزا بدن پاستو نميگيرن بعد فردا پس فرداشم ويزا خورده توس البته اين ويزاى يكضربه خواهش ميكنم توضيح بديد من فكر كردم مصاحبه اوكى باشه سريع ويزا ميدن ?

با سلام

کلیرنس یعنی ویزا رو بعد از انجام مراحل امنیتی و چک امنیتی یا همون اف بی آی چک میدند...
لزوما ویزا دو سه روز بعد اماده نمیشه ...اگه بشه که ویزای یک ضرب هست.

معمولا متاسفانه کلیرنس شمامل حال اکثر ایرانیها میشه..البته شانس بانوان برای اینکه کلینس نخورن بیشتره به شرظی که معمولا شاغل هم نباشن..

البته حساب کتاب زیاد نداره...
اگه روز مصاحبه گفتن که یک سری مراحل اداری داره تا ویزا اماده بشه این همون کلیرنس یا Adminsitrative processing هست
که ممکنه چندین ماه طول بکشه...
حالا شما نگران نباشید امیدوارم وزیزای شما یک ضرب باشه
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، bhb32 ، NariNB ، mulan1979
(2017-05-14 ساعت 02:38)Elhambanoo نوشته:  سلام دوستان من ٢٣ خرداد وقته سفارتمه كلى استرس گرفتم اينجارو خوندم ???? Clearence  چيه ؟؟ مگه قرار باشه ويزا بدن پاستو نميگيرن بعد فردا پس فرداشم ويزا خورده توس البته اين ويزاى يكضربه خواهش ميكنم توضيح بديد من فكر كردم مصاحبه اوكى باشه سريع ويزا ميدن ?

سلام
اول اينكه سوالاتتون رو در رابطه با كليرنس از اين به بعد در همين تايپيك مطرح كنيد
در بخش "اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا" اگر بپرسيد ممكنه دوستان ايراد بگيرن.
دوم اينكه كيس شما تقريبا مشابه كيس من هست با اين تفاوت كه من پسر هستم
معمولا قبلا اين طور بود كه حساسيت روي افراد بخاطر كار دولتي و سربازي رفتن بود و يا اينكه طرف تحصيلات و يا شغل خاصي مي داشت
اين افراد بعد از مصاحبه مشمول چك امنيتي مي شدن و تو يك بازه 7 تا 8 ماه كلير مي شدن (يعني پروسه چك تموم مي شد) با ايميل بهشون اطلاع رساني مي شد، پاسپورت رو ميبردن سفارت و ويزاشون رو مي گرفتن. البته داشتيم افرادي كه 3 ماهه و يا كمتر هم كلير مي شدن. اين رو هم بگم كه خانم ها قبلا پروسه چكشون كمتر طول مي كشيد. چون معمولا شاغل نبودن و مسلما سربازي هم نرفته بودن.
اما الان بعد انتخاب رئيس جمهور جديد و حتي به نظر من از قبل تر يعني از زماني كه اوباما قانون 7 كشور رو تصويب كرد (يكسال قبل از اينكه دوره رياستش تموم بشه) يك مقدار اين پروسه طولاني تر شده و رسيده به حدود 12 تا 14 ماه.
اين مطالب رو ما اينجا نمي گيم كه كسي استرس بگيره. خيلي ها بودن از عيد به بعد، از زماني كه ترامپ شكست تقريبي خورد تو امر BAN، ويزاي يكضرب گرفتن
چه كيس هاي لاتاري و چه ازدواجي ها. داشتيم طرف هم خودش و هم همسرش پزشك بودن (تحصيلات بالا) اما ويزاي يكضرب گرفتن.
شما در رابطه با ويزاي يكضرب نگران نباش اگر مدارك كامل داشته باشي و روز مصاحبه استرس نداشته باشي و از قبل اين چك براي شما در نظر گرفته نشده باشه ويزاي يك ضرب رو هم مي گيري.
حالا نقص مدارك چه چيزايي مي تونه باشه.
بايد آدرس و مشخصات ارتباطي همسرتون رو پرينت شده ببريد روز مصاحبه
فرم هاي اسپانسريتون بايد كامل ارسال شده باشه يا همراهتون ببريد اگر نداديد تا الان
بايد فرم مالياتي اسپانسر رو داده باشيد. ممكنه 2015 رو داده باشيد. شايد ازتون فرم مالياتي 2016 رو بخوان (تو ايميل اعلام مي كنن)
فرم W2 اسپانسرتون اهميت داره.
اگر تحصيل كرده هستيد يك رزومه ازتون مي خوان ببينن كجا ها كار كرديد و چه تخصص هايي داريد (معمولا براي فوق ليسانس به بالا)
من خودم اشتباهم اين بود كه دوره هاي تخصصي كامپيوتر كه نصفه نيمه رفته بودم رو نوشتم و فكر كنم همين به ضررم شده
مدارك اثبات رابطه هم گاهي مهمه . مثل عكس هاي خانوادگي و مداركي كه اثبات كنه شما با هم مسافرت رفتيد مثا وچر هتل،‌بليط هاي هواپيما و ...
و ساير مداركي كه توي ايميل به شما اعلام كردن همراهتون باشه
در نهايت واقعيت اينه كه هيچ كس نمي دونه و هيچ معياري وجود نداره براي اينكه مشخص كنيم چه كسي مشمول چك مي شه
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، NariNB ، maryam1983 ، Sasa-t ، zamini1975
(2017-05-13 ساعت 22:04)vanima نوشته:  
(2017-05-13 ساعت 21:37)bhb32 نوشته:  
(2017-05-13 ساعت 12:22)bhb32 نوشته:  ببخشيد مي شه در رابطه با نامه نوشتن به سناتور ها ما رو هم راهنمايي كنيد؟
اصلا فايده داره ؟

عذرخواهي ميكنم
ممنون
دقيقا
اگه ايشون يه توضيح كوچيك بدن خوب ميشه

معذرت میخوام که دیر جواب میدم . همسر من توی ایالت کالیفرنیا ساکن هست . یه نامه به سناتور نطقه سکونتش فرستاد که شامل تمام توضیحاتی بود که از قبل مصاحبه تا روز مصاحبه و حالا که تغریبا" 1سال میگذره و شرایط سختمون نوشت همراه با اسکن پاسپورت و برگه آبی که سفارت داد برای دفتر سناتور ایمیل کرد . فرداش یه ایمیل دریافت کرد که فرمی داده بودن که باید پر میکرد و دوباره پست میکرد . اون فرم هم همون اطلاعات کیس و مشکلمون رو شامل میشد . همسر من فرم رو پست کرد و بعد از 2 روز از دفتر سناتور تماس گرفتن که نگران نباشید ما هرکاری که از دستمون بربیاد انجام میدیم . و فعلا" از اون تماس 2روز میگذره . حتما" اگه خبری بشه اطلاع میدم . به امید روزی که همه به آرزوشون برسن.

نام سناتور هم KAMALA D.HARRIS
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، maryam1983 ، mulan1979 ، zamini1975 ، vanima ، NariNB ، mahziar_69
(2017-05-14 ساعت 08:45)bhb32 نوشته:  

سلام
اول اينكه سوالاتتون رو در رابطه با كليرنس از اين به بعد در همين تايپيك مطرح كنيد
در بخش "اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا" اگر بپرسيد ممكنه دوستان ايراد بگيرن.
دوم اينكه كيس شما تقريبا مشابه كيس من هست با اين تفاوت كه من پسر هستم
معمولا قبلا اين طور بود كه حساسيت روي افراد بخاطر كار دولتي و سربازي رفتن بود و يا اينكه طرف تحصيلات و يا شغل خاصي مي داشت
اين افراد بعد از مصاحبه مشمول چك امنيتي مي شدن و تو يك بازه 7 تا 8 ماه كلير مي شدن (يعني پروسه چك تموم مي شد) با ايميل بهشون اطلاع رساني مي شد، پاسپورت رو ميبردن سفارت و ويزاشون رو مي گرفتن. البته داشتيم افرادي كه 3 ماهه و يا كمتر هم كلير مي شدن. اين رو هم بگم كه خانم ها قبلا پروسه چكشون كمتر طول مي كشيد. چون معمولا شاغل نبودن و مسلما سربازي هم نرفته بودن.
اما الان بعد انتخاب رئيس جمهور جديد و حتي به نظر من از قبل تر يعني از زماني كه اوباما قانون  7 كشور رو تصويب كرد (يكسال قبل از اينكه دوره رياستش تموم بشه) يك مقدار اين پروسه طولاني تر شده و رسيده به حدود 12 تا 14 ماه.
اين مطالب رو ما اينجا نمي گيم كه كسي استرس بگيره. خيلي ها بودن از عيد به بعد، از زماني كه ترامپ شكست تقريبي خورد تو امر BAN، ويزاي يكضرب گرفتن
چه كيس هاي لاتاري و چه ازدواجي ها. داشتيم طرف هم خودش و هم همسرش پزشك بودن (تحصيلات بالا) اما ويزاي يكضرب گرفتن.
شما در رابطه با ويزاي يكضرب نگران نباش اگر مدارك كامل داشته باشي و روز مصاحبه استرس نداشته باشي و از قبل اين چك براي شما در نظر گرفته نشده باشه ويزاي يك ضرب رو هم مي گيري.
حالا نقص مدارك چه چيزايي مي تونه باشه.
بايد آدرس و مشخصات ارتباطي همسرتون رو پرينت شده ببريد روز مصاحبه
فرم هاي اسپانسريتون بايد كامل ارسال شده باشه يا همراهتون ببريد اگر نداديد تا الان
بايد فرم مالياتي اسپانسر رو داده باشيد. ممكنه 2015 رو داده باشيد. شايد ازتون فرم مالياتي 2016 رو بخوان (تو ايميل اعلام مي كنن)
فرم W2 اسپانسرتون اهميت داره.
اگر تحصيل كرده هستيد يك رزومه ازتون مي خوان ببينن كجا ها كار كرديد و چه تخصص هايي داريد (معمولا براي فوق ليسانس به بالا)
من خودم اشتباهم اين بود كه دوره هاي تخصصي كامپيوتر كه نصفه نيمه رفته بودم رو نوشتم و فكر كنم همين به ضررم شده
مدارك اثبات رابطه هم گاهي مهمه . مثل عكس هاي خانوادگي و مداركي كه اثبات كنه شما با هم مسافرت رفتيد مثا وچر هتل،‌بليط هاي هواپيما و ...
و ساير مداركي كه توي ايميل به شما اعلام كردن همراهتون باشه
در نهايت واقعيت اينه كه هيچ كس نمي دونه و هيچ معياري وجود نداره براي اينكه مشخص كنيم چه كسي مشمول چك مي شه
سلام
اره منم همه چیزم اوکی بود بخاطر معافیت و فوق لیسانس من ای پی شدم اما خوب برام مهم نی هر چی شد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، NariNB
(2017-05-14 ساعت 10:14)Mahshhhıd نوشته:  معذرت میخوام که دیر جواب میدم . همسر من توی ایالت کالیفرنیا ساکن هست . یه نامه به سناتور نطقه سکونتش فرستاد که شامل تمام توضیحاتی بود که از قبل مصاحبه تا روز مصاحبه و حالا که تغریبا" 1سال میگذره و شرایط سختمون نوشت همراه با اسکن پاسپورت و برگه آبی که سفارت داد برای دفتر سناتور ایمیل کرد . فرداش یه ایمیل دریافت کرد که فرمی داده بودن که باید پر میکرد و دوباره پست میکرد . اون فرم هم همون اطلاعات کیس و مشکلمون رو شامل میشد . همسر من فرم رو پست کرد و بعد از 2 روز از دفتر سناتور تماس گرفتن که نگران نباشید ما هرکاری که از دستمون بربیاد انجام میدیم . و فعلا" از اون تماس 2روز میگذره . حتما" اگه خبری بشه اطلاع میدم . به امید روزی که همه به آرزوشون برسن.
نام سناتور هم  KAMALA D.HARRIS
ممنون از راهنماييتون
ان شاء الله كه نتيجه بخش باشه براتون
من فكر نمي كردم اين سناتورهاي آمريكايي ما رو تحويل بگيرن و بخوان برامون كاري انجام بدن
همسر شما سيتيزن هستن يا گرين كارتي؟
پاسخ
تشکر کنندگان: vanima ، NariNB
(2017-05-14 ساعت 10:41)bhb32 نوشته:  
(2017-05-14 ساعت 10:14)Mahshhhıd نوشته:  معذرت میخوام که دیر جواب میدم . همسر من توی ایالت کالیفرنیا ساکن هست . یه نامه به سناتور نطقه سکونتش فرستاد که شامل تمام توضیحاتی بود که از قبل مصاحبه تا روز مصاحبه و حالا که تغریبا" 1سال میگذره و شرایط سختمون نوشت همراه با اسکن پاسپورت و برگه آبی که سفارت داد برای دفتر سناتور ایمیل کرد . فرداش یه ایمیل دریافت کرد که فرمی داده بودن که باید پر میکرد و دوباره پست میکرد . اون فرم هم همون اطلاعات کیس و مشکلمون رو شامل میشد . همسر من فرم رو پست کرد و بعد از 2 روز از دفتر سناتور تماس گرفتن که نگران نباشید ما هرکاری که از دستمون بربیاد انجام میدیم . و فعلا" از اون تماس 2روز میگذره . حتما" اگه خبری بشه اطلاع میدم . به امید روزی که همه به آرزوشون برسن.
نام سناتور هم  KAMALA D.HARRIS
ممنون از راهنماييتون
ان شاء الله كه نتيجه بخش باشه براتون
من فكر نمي كردم اين سناتورهاي آمريكايي ما رو تحويل بگيرن و بخوان برامون كاري انجام بدن
همسر شما سيتيزن هستن يا گرين كارتي؟

هسر من گرین کارتی هست . به هر حال به نظر من بهتر که هر راهی رو امتحان کنیم . برای ما که منتظریم و کاری از دستمون بر نمیاد این کارای کوچیک دلخوشیه و یه امید کوچیک .
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، bhb32 ، NariNB
(2017-05-13 ساعت 20:30)vanima نوشته:  
(2017-05-10 ساعت 19:33)maryam1983 نوشته:  منم همين احساس رو دارم نوشين جان! ?

پس نفر بعدي شمايي

خدا از دهنتون بشنوه

اره وانیما منم همین احساس فراموش شدن را دارم. واقعا تو این ۱۱ ماه اصلا یه اپدیت نداشتم، به تمام معنا منو فراموش کردن . فکر کنم پوشه کیس من افتاده پشت شوفاژ سفارت اصلا نمیبیننش Smile
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، bhb32 ، maryam1983 ، NariNB ، Nooshin1361 ، shayan_yg
مي خوايد كلا همه با هم احساس فراموش شدن كنيم ؟؟
شايد فرجي شد
پاسخ
تشکر کنندگان: vanima ، mulan1979 ، mohajer20176 ، maryam1983 ، NariNB ، Sasa-t ، zamini1975 ، Roya3757 ، Nooshin1361

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان