کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2017-11-25 ساعت 05:04)NariNB نوشته:  
(2017-11-24 ساعت 14:36)bhb32 نوشته:  امروز پانصدمين روز AP من هست
مباركه
خخخخخخ

😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢

امروزم پانصدمين روز AP منه .
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، NariNB ، bhb32
(2017-11-24 ساعت 14:36)bhb32 نوشته:  امروز پانصدمين روز AP من هست
مباركه
خخخخخخ

وااااااقعاااا!؟؟؟ وايييي چرا شماها كلير نميشيد يكم ما قوت قلب بگيريم اخه ؟ 😔
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، NariNB ، mulan1979 ، bhb32
(2017-11-22 ساعت 21:07)armehraboon نوشته:  
(2017-11-22 ساعت 09:28)NariNB نوشته:  
(2017-11-21 ساعت 12:31)vanima نوشته:  اينجو ي تا دو سال ديگه ام كلير نميشيم كه😔
شما چند ماهه اي پي هستين

١٦ ماه

سلام به شما

چقدر الان زمان کلیرنس طولانی تر شده متاسفانه....دو سال پیش کلیرنس بالای شش ماه دیگه اوجش بود ....
و یا سال قبل هم (1395) خود من 10 ماه طول کشید برام که بهر حال زیاد بود....

امیدوارم سریعتر این زمان سپری بشه....گرچه هیچکس نمیتونه بگه سخت نیست چون واقعا سخته...
ولی از الان خودتون برای اینجا اماده کنید...
زبان انگلیسی خیلی مهمه....خیلی از دوستان میگن زبان ما خوبه...ولی خوب بودن با اینکه شما با یک آمریکایی که لهجه های مختلف داره صحبت کنید..
پشت تلفن مخصوصا ...خیلی فرق داره....باید عالی باشید...که کاری نداره واقعا...دوره های پیشرفته رو حتما برید...

جدا از بحث زبان اگر تمایل به کار کردن در اینجا هم دارید...مراجعه کنید به سایتهایی مثل indeed.com , glasdoor.com ,dice.comو
ببینید نیازهای تخصصی چی هست..من خودم توی حوزه ای تی و کامپیوتر هستم و زیاد متاسفانه از رشته های دیگه اطلاع ندارم..
ولی میدونم کارها به شدت تخصصی شده...اینکه ما ایران هستیم و دوره های تخصصی ایران اصلا ربطی به آمریکا نداره زیاد درست نیست...
با همین دوره های تخصصی در موسسات اموزشی سرشناس در ایران هم میشه برای اینجا اماده شد با هزینه خیلی کمتر....

باز اگه تمایل به ادامه تحصیل دارید از الان به فکر رشته تحصیلی مورد نظر باشید.. و اینکه با رشته تحصیلی مورد نظر چکارهایی میشه کرد...

خلاصه متاسفم از اینکه در انتظار هستید ولی سعی کنید اماده شروع قوی در اینجا باشید....

با ارزوی شادی و خبرهای خوب برای همه دوستان عزیز

ممنون دوست عزيز كه اينارو نوشتين ... راستش بعضي وقتا فكر ميكنم اينقدر اين پروسه طولاني و پر استرس شده حتي اگه ويزام هم بياد خوشحالم نكنهمن خودم جز ادمايي بودم كه هي به بقيه اميد ميدادم ولي الان احساس ميكنم كم اوردم خيلي سخت ميگذره . به قول شما الان بهترين كار يادگيري يه سري چيزلست كه شايد كمكي كنه بهمون
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، armehraboon ، zamini1975 ، NariNB ، mulan1979 ، bhb32
(2017-11-29 ساعت 23:29)vanima نوشته:  
(2017-11-22 ساعت 21:07)armehraboon نوشته:  [quote='NariNB' pid='766219' dateline='1511326727']

١٦ ماه

سلام به شما

چقدر الان زمان کلیرنس طولانی تر شده متاسفانه....دو سال پیش کلیرنس بالای شش ماه دیگه اوجش بود ....

امیدوارم سریعتر این زمان سپری بشه....گرچه هیچکس نمیتونه بگه سخت نیست چون واقعا سخته...
زبان انگلیسی خیلی مهمه....خیلی از دوستان میگن زبان ما خوبه...ولی خوب بودن با اینکه شما با یک آمریکایی که لهجه های مختلف داره صحبت کنید..
پشت تلفن مخصوصا ...خیلی فرق داره....باید عالی باشید...که کاری نداره واقعا...دوره های پیشرفته رو حتما برید...

جدا از بحث زبان اگر تمایل به کار کردن در اینجا هم دارید...مراجعه کنید به سایتهایی مثل indeed.com , glasdoor.com ,dice.comو
ببینید نیازهای تخصصی چی هست..من خودم توی حوزه ای تی و کامپیوتر هستم و زیاد متاسفانه از رشته های دیگه اطلاع ندارم..
ولی میدونم کارها به شدت تخصصی شده...اینکه ما ایران هستیم و دوره های تخصصی ایران اصلا ربطی به آمریکا نداره زیاد درست نیست...
با همین دوره های تخصصی در موسسات اموزشی سرشناس در ایران هم میشه برای اینجا اماده شد با هزینه خیلی کمتر....

باز اگه تمایل به ادامه تحصیل دارید از الان به فکر رشته تحصیلی مورد نظر باشید.. و اینکه با رشته تحصیلی مورد نظر چکارهایی میشه کرد...

خلاصه متاسفم از اینکه در انتظار هستید ولی سعی کنید اماده شروع قوی در اینجا باشید....

ممنون دوست عزيز كه اينارو نوشتين ... راستش بعضي وقتا فكر ميكنم اينقدر اين پروسه طولاني و پر استرس شده حتي اگه ويزام هم بياد خوشحالم نكنهمن خودم جز ادمايي بودم كه هي به بقيه اميد ميدادم ولي الان احساس ميكنم كم اوردم خيلي سخت ميگذره . به قول شما الان بهترين كار يادگيري يه سري چيزلست كه شايد كمكي كنه بهمون
[/quote
با سلام میشه بفرمایید در رشته خودتون (حوزه ای تی و کامپیوتر) چه دوره هایی رو با اولویت بندی کار و در آمد پیشنهاد میکنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، NariNB
سلام، من یه سوال داشتم
ولی پیام من نشون داده نمیشه چی کار کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-11-30 ساعت 14:18)A+R نوشته:  
(2017-11-29 ساعت 23:29)vanima نوشته:  
(2017-11-22 ساعت 21:07)armehraboon نوشته:  
(2017-11-22 ساعت 09:28)NariNB نوشته:  ١٦ ماه

سلام به شما

[/quote
با سلام میشه بفرمایید در رشته خودتون (حوزه ای تی و کامپیوتر) چه دوره هایی رو با اولویت بندی کار و در آمد پیشنهاد میکنید .
با سلام

پیام خصوصی برای شما ارسال کردم
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: NariNB ، bhb32
[/quote]

[/quote]
با سلام

پیام خصوصی برای شما ارسال کردم
[/quote]

ممنون از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
با سلام
با توجه به اینکه مدت AP اینقدر طولانی شده، میخواستم بدونم امکانش هست که من که برای همسرم اقدام کردم توی اون مدت با گرفتن پاس سفید، از آمریکا خارج بشم و در ایران بمونم تا کلیرنس بیاد؟
باتشکر
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: NariNB ، bhb32
(2017-12-02 ساعت 21:55)makhayat نوشته:  با سلام
با توجه به اینکه مدت AP اینقدر طولانی شده، میخواستم بدونم امکانش هست که من که برای همسرم اقدام کردم توی اون مدت با گرفتن پاس سفید، از آمریکا خارج بشم و در ایران بمونم تا کلیرنس بیاد؟
باتشکر
بله میتوانید..ولی حتمآ در زمان مصاحبه همسرتان باید در آمریکا باشید..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979 ، NariNB ، bhb32 ، makhayat
باتشکر

سلام
بله ميتونيد
مدت زمان بيرون از امريكا كه ميدونيد با پاس سفيد چقدره؟ ٢ سال

دو نكته رو دقت داشته باشين
١. كلا مدت دو سال رو خارج از امريكا نباشيد؛ چون براي ستيزن شدن كه ميدونيد ٢/٥ سال از ٥ سال رو بايد در امريكا باشيد. شايد براي عروسي اقوام يا براس سر زدن به خانواده خودتون مجبور بشين بريد به ايران. پس ترجيحا دو سال را كامل خارج از خاك امريكا نباشيد
٢. حتما حتما در زمان مصاحبه در امريكا باشين، و حتما مشغول به يك حرفه يا تحصيل باشيد، چون در زمان مصاحبه همسرتون داميسل بودن شما براي آفيسر مهم است

طبق تجربه ام اين نكات رو خدمتتون عرض كردم
اميدوارم به اين مرحله عذاب آور نرسين و يك ضرب ويزا بگيرين
موفق و پايدار باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، shahin61 ، armehraboon ، bhb32 ، makhayat
(2017-12-04 ساعت 08:09)NariNB نوشته:  
باتشکر

سلام
بله ميتونيد

١. كلا مدت دو سال رو خارج از امريكا نباشيد؛ چون براي ستيزن شدن كه ميدونيد ٢/٥ سال از ٥ سال رو بايد در امريكا باشيد. شايد براي عروسي اقوام يا براس سر زدن به خانواده خودتون مجبور بشين بريد به ايران. پس ترجيحا دو سال را كامل خارج از خاك امريكا نباشيد
٢. حتما حتما در زمان مصاحبه در امريكا باشين، و حتما مشغول به يك حرفه يا تحصيل باشيد، چون در زمان مصاحبه همسرتون داميسل بودن شما براي آفيسر مهم است

موفق و پايدار باشيد

البته اينجوري كه شما نوشتين فكر ميكنم مصاحبه رفتن همسرتون، درسته؟
و اگر مصاحبه رفتن لطفا اطلاعات دقيق تري رو در اختيار همه دوستان قرار بدين
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، shahin61 ، armehraboon ، bhb32 ، makhayat
دیوان عالی آمریکا اجازه اجرای کامل فرمان مهاجرتی ترامپ را داد
2 ساعت پیش

دیوان عالی آمریکا بالاترین مرجع قضایی این کشور است
دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه به دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اجازه داد فرمان مهاجرتی تازه او علیه شش کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران را به طور کامل به اجرا بگذارد.
۷ نفر از ۹ قاضی دیوان عالی درخواست دولت برای برداشته شدن دو دستور توقف بر اجرای فرمان توسط دادگاه های اولیه را تایید کردند.
قضات دیوان عالی گفتند که فرمان می تواند تا زمانی که شکایت های حقوقی در دادگاه های تجدیدنظر بررسی می شود به طور کامل اجرا شود.
این به سومین فرمان مهاجرتی و مسافرتی دونالد ترامپ مربوط می شود که در ماه سپتامبر پس از انقضای فرمان قبلی او صادر شد.
این فرمان شامل شهروندان ایران، لیبی، سومالی، سوریه، یمن، چاد و کره شمالی می شود و مقام های ونزوئلایی را هم در بر می گیرد. وجود کره شمالی در این فهرست نمادین است چون عملا کمتر کسی از این کشور به آمریکا سفر می کند.
در هفته های اخیر یک دادگاه فدرال در مریلند و یک دادگاه استیناف در کالیفرنیا اجازه اجرای محدود آن فرمان را داده بودند.
حکم اخیرا دادگاه استیناف منعکس کننده تصمیم ماه ژوئن دیوان عالی آمریکا بود که در آن زمان اجازه اجرای محدود دستور قبلی آقای ترامپ را داده بود. آن حکم می گفت که دستور دولت نمی تواند شامل حال کسانی شود که دارای پیوندی اصیل با جامعه آمریکا هستند.
براساس آن حکم پیوند اصیل شامل پیوند خانوادگی، داشتن درخواست کار و ویزای دانشجویی می شد.
در ماه اکتبر دادگاهی در هاوایی موقتا اجرای تازه ترین دستور آقای ترامپ را به طور کامل معلق کرده بود که باعث خشم دولت شد.
در پی تصمیم اخیر دادگاه استیناف وکلای دولت فورا از دیوان عالی خواستند که اجازه اجرای کامل فرمان را صادر کند.
تحولات مربوط به فرمان ممنوعیت سفر
رئیس جمهور آمریکا در ماه ژانویه گذشته بلافاصله پس از رسیدن به قدرت دستوری را برای جلوگیری از سفر و مهاجرت شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان برای ۹۰ روز صادر کرد. آن فرمان با تظاهرات و چالش های حقوقی در دادگاه ها مواجه شد.
یک نسخه اصلاح شده فرمان در ماه مارس صادر شد که عراق را از فهرست خط می زد. فرمان تازه همچنین دارندگان گرین کارت (کارت اقامت دایم) را معاف می کرد. در ماه ژوئن دیوان عالی اجازه داد آن فرمان فقط در مورد کسانی که با آمریکا پیوندی اصیل ندارند اجرا شود.
فرمان سوم آقای ترامپ در اواخر ماه سپتامبر امضا شد. این فرمان دو کشور کره شمالی و ونزوئلا را به فهرست اضافه می کرد و دادگاه های بدوی اجازه دادند فرمان در مورد این دو کشور اجرا شود.
نظر دادگاه های فدرال چیست؟
دادگاه های اولیه که در چند مورد دو فرمان قبلی و مشابه آقای ترامپ را هم معلق کرده بودند به اظهارات او در جریان مبارزات انتخاباتی سال گذشته که خواستار "منع ورود مسلمانان" به آمریکا شده بود اشاره کرده اند.
دادگاه های بدوی همچنین گفتند که دستور مهاجرتی ناقض متمم اول قانون اساسی آمریکاست که آزادی مذهبی را تضمین می کند.
قاضی دادگاهی در ایالت مریلند در ماه اکتبر گفت: "اعلام 'اولیه' درباره منع کردن مسلمانان، که آقای ترامپ در بیانیه هایش مکررا و صریحا به آنها اشاره می کرد، مقصود او را با قوت و شدت به زبانی قرائت ناپذیر بیان می کرد."
قاضی فدرال در هاوایی گفت که دولت "یافته های کافی که نشان دهد ورود بیش از ۱۵۰ میلیون نفر از شهروندان شش کشور نام برده برای 'منافع ایالات متحده خطرناک است' در اختیار ندارد."
دادگاهی در ویرجینیا هم گفت که جمعیت کشورهای قرار گرفته در فهرست آقای ترامپ ۹۰ تا ۹۹ درصد مسلمان هستند و نوشت: "غیرمنطقی بودن دعاوی دولت محسوس است."
پاسخ
تشکر کنندگان: NariNB ، maryam1983 ، bhb32
(2017-12-04 ساعت 08:11)NariNB نوشته:  
(2017-12-04 ساعت 08:09)NariNB نوشته:  
باتشکر

سلام
بله ميتونيد

موفق و پايدار باشيد

ممنون

ممنون
نه هنوز منتظر اپروو هستیم
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: NariNB ، shahin61
(2017-12-05 ساعت 23:44)makhayat نوشته:  
(2017-12-04 ساعت 08:11)NariNB نوشته:  
(2017-12-04 ساعت 08:09)NariNB نوشته:  سلام
بله ميتونيد

موفق و پايدار باشيد

ممنون

ممنون
نه هنوز منتظر اپروو هستیم

يه نكته ديگه بايد اضافه كنم كه اگر پاس سفيد گرفتين و مدت اقامتتون تو ايران بيش از يكسال با پاس سفيد بود براي سيتيزن شدن از روزي كه برگشتين محاصبه ميشه
يعني فكر كنيد به مدت ١ سال و نه ماه در امريكا بودين و حالا تصميم گرفتين برگردين به ايران با پاس سفيد
و تصور كنيد كه ١ سال و سه ماه تو ايران موندين و بعد از اين مدت برميگردين امريكا
براي سيتيزن شدن بايد ٢سال و نيم از پنج سال در امريكا باشين. و شما پيش خودتون ميگين كه خب من قبلا ١ سال و نه ماه بودم حالا بايد ٩ ماه ديگه بمونم و بعد ٣٠ ماه من پر ميشه و مشكلي براي ستيزن شدن ندارم
اين كاملا اشتباهِ. دقيقا بعد اينكه با پاس سفيد برگشتين بايد مدت ٤ سال و ١ روز از برگشتتون بگذره و بعد اقدام كنيد براي ستيزن شدن

كلا پروسه امريكا همه ما رو داره دق مرگ ميكنه
به نظر من پاس گرفتي زير يكسال بمون ، نذار بيشتر از يك سال بشه كه دوباره داستان ميشه
من اين موضوع رو امروز تحقيق كردم تو خود وبسايتشون. خودمم نميدونستم
خواستم شما رو هم در جريان بذارم تا مثل من نشي
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، maryam1983 ، makhayat
با توجه به دستورات اخیر و اجرایی شدن آنها گمانی نیست که دوستانی هم که کلیر شده و یا حتی ویزا گرفته اند قادر به ورود به خاک آمریکا باشند. فقط باید امیدوار بود که لااقل دامن این عزیزان رو این شر نگرفته باشه که واقعا اعصاب خراب کنه !!! فکرش رو بکن طرف ویزا گرفته هزار جور و ناجور هزینه کرده ، اونوقت خیلی راحت بگن نمیشه !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، NariNB ، maryam1983

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان