کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
راستي اينو يادم رفت بگم، بعضي دوستان بر اين نظرند که اگه بيش از دو ماه طول بکشه براي گرفتن ويزا، دوباره پرونده وارد پروسه کليرنس ميشه.
در مورد اين مسئله، بين علما اختلاف وجود داره!!!
WinkTongueBig Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: moonlight
بچه های ویزای نامزدی کسی هست که منتظر کلیر باشه؟
ما 35 روز که منتظریم.
سفارت ابوظبی بودیم.
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan
(2010-06-14 ساعت 10:10)Soofia نوشته:  بچه های ویزای نامزدی کسی هست که منتظر کلیر باشه؟
ما 35 روز که منتظریم.
سفارت ابوظبی بودیم.

گفتی انتظار!
کم کم اعصابم داره به هم می ریزه. بدی این انتظار اینه که معلوم نیست کی تمام میشه
پاسخ
(2010-06-14 ساعت 19:04)amir29 نوشته:  
(2010-06-14 ساعت 10:10)Soofia نوشته:  بچه های ویزای نامزدی کسی هست که منتظر کلیر باشه؟
ما 35 روز که منتظریم.
سفارت ابوظبی بودیم.

گفتی انتظار!
کم کم اعصابم داره به هم می ریزه. بدی این انتظار اینه که معلوم نیست کی تمام میشه

چند وفته که منتظرین؟

موریس مترلینگ
پاسخ
ميدونم... سخته...
من بعد از 35 روز شماره‌م رو روي سايت ديدم.
من آنکارا رفته بودم.
پاسخ
سلام
دوستان عزیز همین طور که می دونید بخش ویزای نامزدی نسبت به سایر انجمن های مهاجرسرا خلوت تر و کم رونق تره، البته شاید خواننده خاموش زیاد داشته باشه ولی خوب مشارکت و ارائه تجربیات اینجا کمتر صورت می گیره، می خواستم خواهش کنم از همه دوستان مخصوصاً دوستانی که مصاحبه شون انجام شده کمی از خاطرات و تجربیاتشون اینجا به اشتراک بگذارند. البته می دونم که انتظار چیز بدیه و روزهای سختی می گذرونید.
ممنون از همراهی و همکاریتون
پاسخ
تشکر کنندگان: Farshid22 ، mavarfan ، MARYAM GHAZI
(2010-05-05 ساعت 11:11)moonlight نوشته:  سلام به همگي، خواستم به كساني كه منتظر clearance هستند بگم با اينكه انتظار و بلاتكليفي بسيار سخته ولي شايد به جاي نگراني بهتره بدون تشويش صبر كنيم. من ژانويه2009 براي ويزاي نامزدي اقدام كردم. 15 نوامبر تو ابوظبي وقت مصاحبم بود. به ما گفتن 3 هفته تا يكماه طول ميكشه تا جوابمون تو سايت بياد. ولي الان داره 6 ماه تموم ميشه. تو اين مدت از طريق ايميل با سفارت در ارتباط بوديم و تنها پاسخي كه به ما ميدادند اونم تو قالب نامه‌هاي غيررسمي و گاهي غير مؤدبانه يك يا نهايتاً دو خطي اين بود كه تحت administrative processing يا همون پروسه اداري هستش كه با طولاني شدن زمان اين جواب مارو خيلي عصبي و مضطرب مي‌كرد. ضمناً اين نامه‌ها معمولاً بدون امضا بود و اين نشون مي‌داد كه از سر باز كردنه چون هيچ توضيحي از ديركرد اين پروسه نمي‌دادند. ولي ديروز پاسخ ايميل متفاوتي بصورت رسمي و مؤدبانه از Consular Section، American Embassy، Abu Dhabi, UAE دريافت كرديم كه با توضيح همراه بود و از صبر و شكيبايي ما تشكر كرده بودن و گفتند مدارك به ما رسيده (كه البته من هنوز مطمئن نيستم اين چه مداركيه؟ آيا مربوط به check كردن من هستش يا چيز ديگه؟ چون من كارم نيمه دولتيه.) و گفتند كه به دليل حجم زياد كار سفارت، بررسي اونا هنوز تموم نشده و اظهار اميدواري كرده بودند كه به زودي تمام ميشه و خبرمون مي‌كنند. بازم جاي شكرش باقيه. خواستم بگم مثل اينكه اين كشدار شدن زمان نبايد زياد نگرانمون كنه. مشكل خودشونه نه ما. به هر حال براي هممون آرزوي موفقيت مي‌كنم و به اميد شنيدن خبراي خوش از همديگه.Smile
شما بالاخره ویزاتونو گرفتید به سلامتی؟

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز بهتره تاپیک مصاحبه در ابوظبی رو بخونید چون منم که ویزای نامزدیم اونجا سفرنامه ای کوتاه دارم.چون واسه سفارت تقریبا همه ویزاها شبیه به همه.
با این تفاوت که پول ویزای نامزدی رو باید قبل از مصاحبه توی بانک بپردازید.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: Yasi ، mavarfan
(2010-06-15 ساعت 09:44)Soofia نوشته:  
(2010-05-05 ساعت 11:11)moonlight نوشته:  سلام به همگي، خواستم به كساني كه منتظر clearance هستند بگم با اينكه انتظار و بلاتكليفي بسيار سخته ولي شايد به جاي نگراني بهتره بدون تشويش صبر كنيم. من ژانويه2009 براي ويزاي نامزدي اقدام كردم. 15 نوامبر تو ابوظبي وقت مصاحبم بود. به ما گفتن 3 هفته تا يكماه طول ميكشه تا جوابمون تو سايت بياد. ولي الان داره 6 ماه تموم ميشه. تو اين مدت از طريق ايميل با سفارت در ارتباط بوديم و تنها پاسخي كه به ما ميدادند اونم تو قالب نامه‌هاي غيررسمي و گاهي غير مؤدبانه يك يا نهايتاً دو خطي اين بود كه تحت administrative processing يا همون پروسه اداري هستش كه با طولاني شدن زمان اين جواب مارو خيلي عصبي و مضطرب مي‌كرد. ضمناً اين نامه‌ها معمولاً بدون امضا بود و اين نشون مي‌داد كه از سر باز كردنه چون هيچ توضيحي از ديركرد اين پروسه نمي‌دادند. ولي ديروز پاسخ ايميل متفاوتي بصورت رسمي و مؤدبانه از Consular Section، American Embassy، Abu Dhabi, UAE دريافت كرديم كه با توضيح همراه بود و از صبر و شكيبايي ما تشكر كرده بودن و گفتند مدارك به ما رسيده (كه البته من هنوز مطمئن نيستم اين چه مداركيه؟ آيا مربوط به check كردن من هستش يا چيز ديگه؟ چون من كارم نيمه دولتيه.) و گفتند كه به دليل حجم زياد كار سفارت، بررسي اونا هنوز تموم نشده و اظهار اميدواري كرده بودند كه به زودي تمام ميشه و خبرمون مي‌كنند. بازم جاي شكرش باقيه. خواستم بگم مثل اينكه اين كشدار شدن زمان نبايد زياد نگرانمون كنه. مشكل خودشونه نه ما. به هر حال براي هممون آرزوي موفقيت مي‌كنم و به اميد شنيدن خبراي خوش از همديگه.Smile
شما بالاخره ویزاتونو گرفتید به سلامتی؟

سلام من اين شنبه به اميد خدا عازم هستم. متاسفانه مشكلي پيش اومد كه نتونستم زودتر برم. خبرشو حتماً ميذارم تو سايت.
مرسي از توجهتونSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: Soofia
ممنونم ، قبلاً سفرنامه شما رو خونده بودم، من خودم تقریباً یک ماهه دیگه وقت مصاحبه دارم و تا الان که کارم به این مرحله رسیده راهنمایی هایی که دوستان اینجا کردن برام خیلی موثر بوده حداقل از این بابت که یک تصویر ذهنی از راهی که پیش رو داشتم برام ایجاد شد. در ضمن در حال حاضر بیشتر منظورم سوال هاییه که آفیسر می پرسه، چون که مهمترین قسمت روز مصاحبه همینه، وگرنه چگونگی وارد شدن به سفارت، عقب یا جلو نشستن، نحوه انگشت نگاری و .... خیلی عامل تعیین کننده ای نیست و مشابه ورود به سفارت خانه سایر کشورهاست.
پاسخ
(2010-06-15 ساعت 11:37)Yasi نوشته:  ممنونم ، قبلاً سفرنامه شما رو خونده بودم، من خودم تقریباً یک ماهه دیگه وقت مصاحبه دارم و تا الان که کارم به این مرحله رسیده راهنمایی هایی که دوستان اینجا کردن برام خیلی موثر بوده حداقل از این بابت که یک تصویر ذهنی از راهی که پیش رو داشتم برام ایجاد شد. در ضمن در حال حاضر بیشتر منظورم سوال هاییه که آفیسر می پرسه، چون که مهمترین قسمت روز مصاحبه همینه، وگرنه چگونگی وارد شدن به سفارت، عقب یا جلو نشستن، نحوه انگشت نگاری و .... خیلی عامل تعیین کننده ای نیست و مشابه ورود به سفارت خانه سایر کشورهاست.

سلام
شما براي مصاحبه رفتين يا هنوز وقتتون نشده؟ مي‌خواستم سؤال‌هاشونو بهتون بگم.
پاسخ
ممنونم دوست عزیز
وقت مصاحبه من july هست، و تا اینجا که از خوندن سفرنامه سایر دوستان متوجه شدم بیشتر سوال ها در این خصوص هست که متوجه بشن این یک رابطه صوری نیست و طرفین همه دیگه رو می شناسند.
خوشحال می شم با تجربیات شما هم آشنا بشم.
پاسخ
میدونید سوالها خیلی مختصر و خلاصه هست و معمولا با هم فرق می کنه.ولی عکسایی رو که با هم گرفتین رو می خوان و دیگه هم بهتون پس نمیدن.از ما عکس خاستن و ما 80 تا عکس برده بودیم و همینجوری شانسی دست کرد 15 تایی برداشت و بقیه رو حتی نگاه هم نکرد.کلی پرینت ایمیل و اسکایپ و بلیط سفرهایی که با هم رفته بودیمو برده بودیم ولی ازمون نخواست و فقط گفت عکسا رو بدید.
بعدش پرسید شما که از هم دور هستید چه جوری رابطه دارید ما هم گفتیم از طریق ایمیل و اسکایپ و تلفن.
شاید چون نامزدم کنارم بود واسش مهم بود و زیاد گیر نداد.
اثبات رابطه خیلی مهمه.

موریس مترلینگ
پاسخ
سلام
من خانمی رو میشناسم که کلیرنس ایشون حدود 7 ماه طول کشید.کیس این خانم نامزدی و از ایران به سفارت در ابوظبی آمده بودند.
پاسخ
سلام .
امروز بعد از 44 روز کلیر شدممممممممم

با امید کلیر همه ی دوستان

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: maryamjay ، indmehdi ، Jav3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان