کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
درست بنویسیم 2
پخته تویی, خام منم, خانم هاویشام منم.
بحر تویی, جوی منم, آدم جفنگ گوی منم.
منزل تویی, محفل تویی, گوهر و شوق دل تویی.
خاک منم, خاشاک منم, بیش میازار مرا!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، kavoshgarnet ، سارا کوچولو ، afshin ، shahram1347
دوستان عزیز همینجا می خواهم یک فرق فاحش بین یک آمریکایی و ایرانی رو برایتا ن به صورت زنده مثال بزنم دوست عزیز در این سایت که ممکنه بعضی از افرادی که به اون سر می زنند حتی فارسی را خوب بلد نباشن یا مثل خود من اینقدر از صبح تا شب صدای صحبت به زبان غیر مادری در گوشم هست که بعضی اوقات برای به یاد آوردن بعضی کلمات فارسی باید چند دقیقه فکر کنم.
و اما تفاوت یادم می اید که روزهای اول که به اینجا آمده بودم زبانم متوسط بود سال اول خیلی سخت بود ولی باور کنید خودتون می ایید و می بینید هر کلمه ای که شما اشتباه بگید شنونده آمریکایی مقابل چنان با احترام اون رو درست می کنه و به شما می فهمونه که امکان نداره اون کلمه از یادتون بره .
در ضمن این سایت سایت مهاجرتی است دوست من و اگرنه اسم اون رو می گذاشتند سایت ادبی فرهنگی نوشتاری مهاجر سرا شما با باز کردن این تایپیک باعث می شوید که امثال بنده که فارسی رو تا نوجوانی یاد گرفتن و مثل شما تحصیلات عالیه در ایران ندارند معذب بشوند و حتی رغبت نکنند با یک تایپ ولو کوچک به هموطن خودشون کمک کنند.

موفق و پیروز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، hvm ، laili ، rs232 ، Ali Sepehr ، payam_prz ، Monica ، lexington ، shahram1347
(2009-12-04 ساعت 12:26)mehspeed نوشته:  دوستان عزیز همینجا می خواهم یک فرق فاحش بین یک آمریکایی و ایرانی رو برایتا ن به صورت زنده مثال بزنم دوست عزیز در این سایت که ممکنه بعضی از افرادی که به اون سر می زنند حتی فارسی را خوب بلد نباشن یا مثل خود من اینقدر از صبح تا شب صدای صحبت به زبان غیر مادری در گوشم هست که بعضی اوقات برای به یاد آوردن بعضی کلمات فارسی باید چند دقیقه فکر کنم.
و اما تفاوت یادم می اید که روزهای اول که به اینجا آمده بودم زبانم متوسط بود سال اول خیلی سخت بود ولی باور کنید خودتون می ایید و می بینید هر کلمه ای که شما اشتباه بگید شنونده آمریکایی مقابل چنان با احترام اون رو درست می کنه و به شما می فهمونه که امکان نداره اون کلمه از یادتون بره .
در ضمن این سایت سایت مهاجرتی است دوست من و اگرنه اسم اون رو می گذاشتند سایت ادبی فرهنگی نوشتاری مهاجر سرا شما با باز کردن این تایپیک باعث می شوید که امثال بنده که فارسی رو تا نوجوانی یاد گرفتن و مثل شما تحصیلات عالیه در ایران ندارند معذب بشوند و حتی رغبت نکنند با یک تایپ ولو کوچک به هموطن خودشون کمک کنند.

موفق و پیروز باشید.

دوست گرامی شما بسیار خوب و خیلی بهتر از من می نویسید. این تاپیک هم ایجاد شده تا دوستان کمی با حساسیت بیشتری نوشته هایشان را بنویسند و عادت کنند که نوشته ها را مرور کنند تا مبادا اشتباه برداشت از طرف خوانندگان پیش بیاید. همانطور که در بالا و پستهای دیگر هم اشاره شده دوستان سبک های نوشتاری مختلف را می پذیرند و حتا اگر غلط املایی باشد کسی در تاپیک یادآوری نمی کند. خود من با اینکه به صدها مورد غلط املایی دوستان برخورد کرده ام حتا به صورت پیام خصوصی هم به آنها یادآور نشده ام و دوست عزیز، من هم یکی مثل خود شما هستم. اگر چند مورد روش متفاوت از نگارش نوشته های همین انجمن را برای نمونه آورده ام یکی برای این است که دوستان این انجمن با آن نمونه ها آشنا هستند و دیگر اینکه این دوستان به اندازه کافی (شاید هم کمی زیادی) اعتماد به نفس دارند و مطمئن هستم که ناراحت نمی شوند.

ما دوست داریم که دوستان راحت بنویسند و اگر بیشتر با هم آشنا شویم خواهید دید که من هم استفاده از کلمات شکسته را بیشتر دوست دارم.
ولی خودم اصلا دوست ندارم در نوشته هایم غلط املایی باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehspeed ، hvm ، shahram1347
دوست عزیز من با این سایت از طریق یکی از دوستان در ایران آشنا شدم و قصدم فقط کمک به بعضی از دوستان تازه وارد به آمریکا بوده و بس ولی می بینم که متاسفانه جو نابسامان به اینجا هم اثر کرده و با توجه به اینکه من خودم اینجا معلم هستم سعی می کنم که همیشه حرف طرف مقابل رو به دقت گوش کنم مبادا یک طرفه قضاوت کنم در هر حال موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، hvm ، Monica ، WIKIMAN ، shahram1347
با اینکه در رابطه با دقت در نوشتن با نظر کاوشگر جان کاملا موافقم اما در مورد ضروری در صورتی که غلط هم مشاهده شد بعدا می توان آن را تصحیح کرد و زیاد نباید مته به خشخاش گذاشت.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، mehspeed ، Monica ، kavoshgarnet ، shahram1347
(2009-12-05 ساعت 00:03)mehspeed نوشته:  دوست عزیز من با این سایت از طریق یکی از دوستان در ایران آشنا شدم و قصدم فقط کمک به بعضی از دوستان تازه وارد به آمریکا بوده و بس ولی می بینم که متاسفانه جو نابسامان به اینجا هم اثر کرده و با توجه به اینکه من خودم اینجا معلم هستم سعی می کنم که همیشه حرف طرف مقابل رو به دقت گوش کنم مبادا یک طرفه قضاوت کنم در هر حال موفق باشید.

دوست گرامی متوجه نشدم از جو نابسامان اینجا، منظور کجاست؟
واقعا متوجه نمی شم! منظور شما این سایت هستش؟ چون همیجور که در بالا نوشته اید: "با این سایت ..." یا منظور شما این تاپیک است؛ چون در این تاپیک این مطلب را نوشته اید.

من چون خودم بعضی وقتها متوجه نمی شم فکر کردم که دوستان درست بنویسند بهتر است. حالا اگر فکر می کنید ایرادی در کار ما هست بیشتر توضیح بدین تا رفعش کنیم. اگر مشکل خود تاپیک هستش و چند تا از دوستان با سابقه هم حرف شما را تایید کرده اند این تاپیک رو با اجازه ادمین گرامی حذفش کنیم.

خود من هم می دانم که جای چنین تاپیکهایی بیشتر در سایتهای ادبی هستش ولی فکر کردم در بخش گفتگوی آزاد کمی دوستان را به بهتر نوشتن تشویق کنیم بد نباشه.

در ضمن همه دوستان دور هم جمعند که از حضور افرادی مثل شما بهره ببرند و اگر دوستان حرف مرا تایید نمی کنند و این تاپیک آزار دهنده است من درخواست حذفش رو بدم.
لطفا به صورت پست یا تاپیک به من بگید چون با تشکر یا عدم تشکر متوجه نمی شم.
من این بار برای مثال از خودم نمونه می آرم. برای بار سوم که خواستم آخرین پستم رو مرور کنم (زیادی وسواسم نه؟) به جمله "این تاپیک هم ایجاد شده تا دوستان کمی با حساسیت نوشته هایشان را بنویسند " حساس شدم.

جمله فوق رو می شه به دو صورت برداشت کرد:

1- "این تاپیک ایجاد شده تا تعداد کمی از دوستان با حساسیت بیشتر بنویسند."

2- " این تاپیک هم ایجاد شده تا دوستان، کمی، با حساسیت نوشته هایشان را بنویسند."

چند نفر از دوستان برداشت اول و چند نفر از دوستان برداشت دوم رو داشتید؟

من گمان کنم اگر برداشت اول رو داشته باشید علاوه بر اینکه ممکنه بعضی از دوستان ناراحت بشن، حتا ممکنه این تاپیک هم به تشنج کشیده بشه

از قبل اعلام میکنم که قصد من برداشت دوم بوده است!!
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، hvm ، Ali Sepehr ، shahram1347
درود
نه قرار است وسواس به خرج بدهیم و نه آنقدر نامرتب بنویسیم که ارزش و کلاس سایت را تنزل دهیم.
درست است که سایت حاضر سایتی تخصصی و غیر ادبی است اما قرار نیست که آنقدر بد بنویسیم که اگر ننویسیم بهتر باشد.
اگر کسی مانند استارتر محترم تایپیک تذکر بجا و شایسته ای میدهد من به نوبه خود وی را مورد قدردانی قرار میدهم و سعی میکنم از آن حسن استفاده کنم و هرگاه مطلبی مینویسم قبل از فشردن دکمه ارسال یکبار آن را میخوانم تا هم از نظر محتوا و هم از لحاظ شکل ویراستاری شود و این از نظر من بهتر مینماید .
نظر خود را عرض کردم تا نظر بزرگان چه باشد.

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، kavoshgarnet ، payam_prz ، lexington ، frozen mind
(2009-12-05 ساعت 00:03)mehspeed نوشته:  دوست عزیز من با این سایت از طریق یکی از دوستان در ایران آشنا شدم و قصدم فقط کمک به بعضی از دوستان تازه وارد به آمریکا بوده و بس ولی می بینم که متاسفانه جو نابسامان به اینجا هم اثر کرده و با توجه به اینکه من خودم اینجا معلم هستم سعی می کنم که همیشه حرف طرف مقابل رو به دقت گوش کنم مبادا یک طرفه قضاوت کنم در هر حال موفق باشید.

خیلی خوبه که کمک می کنید. حالا این نکته هایی که حمید خان نوشتند هم سعی کنید رعایت کنید. اشکالی نداره که. فوقش مثل من نمی تونید و یادتون میره و پر از قلت می نویسید. بازهم اشکالی نداره. مهم اینه که بنویسید و اطلاعات خودتون رو در اختیار سایر فارسی زبانان قرار دهید. خودتون هم می دونید که برای یک مهاجر اطلاعات چقدر ارزشمند است. پس من ازتون خواهش می کنم همینطور که سخاوتمندانه می نوشتید، ادامه بدید.
توضیح: من اون قلت رو عمداً غلت نوشتم اگر نه می دونم قلط چطور نوشته میشه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، laili ، kavoshgarnet ، payam_prz ، seravin
(2009-12-06 ساعت 11:47)msnazi نوشته:  اشکالی نداره که. فوقش مثل من نمی تونید و یادتون میره و پر از قلت می نویسید.
محسن جان بابا ایول داره من داشتم قلت می خورد از خنده.
از اینکه قلت نمی نویسی از طرف کاوشگرنت از تو سپاسگزارم
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، kavoshgarnet ، Monica

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان