کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
سلام به رانندگان عزیز !
یه سوال واسم پیش اومد ... چرا اینقدر گرفتن گواهینامه در بدو ورود مهمه ؟چه مزیت ها و کاربردهایی داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، taherifar
من چند مورد می‌گم، دوستان باتجربه‌تر اضافه کنن:

(۱) در بسیاری موارد ممکنه که از شما مدرک شناسایی بخوان. گواهینامه مانند ID معتبره و یکی از مدارک شناسایی متداول محسوب می‌شه. (مثال: وقتی در فروشگاهی با کردیت کارت خرید عمده مثلاً در حد دویست دلار می‌کنید و فروشنده می‌خواد مطمئن بشه که شما صاحب کارت هستید، ID عکسدار رو با اسم مندرج روی کارت تطبیق می‌ده)

(۲) در بسیاری از مناطق آمریکا حمل و نقل عمومی خوب نیست و داشتن ماشین یک ضرورته (خواه به طور کوتاه‌مدت ماشین رو کرایه کنید یا این که اصلاً ماشین رو بخرید). داشتن گواهینامه برای این مساله یک ضرورته.

در بسیاری موارد در هفته‌های اول مهاجرت کار خاص دیگه‌ای نداریم که بکنیم جز این که دنبال همین مدارک اولیه باشیم. یکی از این مدارک هم گواهینامه هست که می‌شه همون اوایل با تمرین و امتحان به سادگی اون رو گرفت.
پاسخ
فکر کنم صابون این دی ام وی بیشتر از همه به تن من خورده!!!
امتحان عملی رو یکبار رفتم و شیرین رد شدم، چون :

-در تمام مدت فرمان مربوطه رو یه دستی گرفته بودم
-برای تابلوهای ایست ، ایست کامل نکردم هر چند از نظر خودم خیلی به ایست کامل نزدیک بود و البته آفیسر مربوطه فرمودند جایی که دیوار آجری داره و مانع دیده باید دوبار ایست کامل کنی
-به همین سادگی رد شدم رفت پی کارش
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، lexington ، seravin ، rasarasa ، ana ، farzad24 ، babakped ، mavarfan ، بنيتا ، mina_s ، maaref ، tata63 ، najibi ، Lucky Luke ، SH1A2R3 ، Blaze ، مریم رف ، azadeh2014 ، taherifar
لینک دانلود (2010) Rules of the Road که مربوط به ایالت Illinois و در اون اطلاعات کاملی از انواع و مراحل دریافت گواهینامه و امتحانات و نمونه سوالات و هزینه ها و ... هست :

http://www.cyberdriveillinois.com/public...d_a112.pdf
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: persia ، payam_prz ، kavoshgarnet ، farzad24 ، king_of_sky ، maaref ، Lucky Luke ، SH1A2R3 ، iraniha ، hajiarab ، Rock ، taherifar
سلام دوستان
از دوستانی که میخوان گواهینامه بین المللی خود را بگیرن و مثل من یه کم تنبل هستند Big Grin میتونین مثل من به سایت زیر برین و به صورت اینترنتی درخواست بدین و اینترنتی پول رو بدین و گواهینامه رو با پست تحویل بگیرین و اصلا لازم نیست به جایی مراجعه کنید
ایول دولت الکترونیک !!! Big Grin

www.govahiname.ir
پاسخ
سلام اقا پيام
ميخواستم ببينم امكان داره اون هفت مدل سوال اسكن كنيد و در سايت قرار بديد؟متشكر ميشم اگر اين كار بكنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، taherifar
(2010-02-05 ساعت 22:53)samin نوشته:  سلام اقا پيام
ميخواستم ببينم امكان داره اون هفت مدل سوال اسكن كنيد و در سايت قرار بديد؟متشكر ميشم اگر اين كار بكنيد.

صفحه ی قبل ارسال 44....................
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، samin ، maaref ، tata63 ، SH1A2R3 ، taherifar
سلام ليلي جان
خيلي ممنون عزيزم
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، maaref ، SH1A2R3 ، taherifar
ببخشید این دیگر چیزی نبود که با فشار دادن یک دکمه جبران شود.
پیام جان اگر بدانی چه لطف عظیمی در حق ما آب هندوانه خوران تاریخ کردی ،با آن سوالات dmv!
جهت اطلاع دوستان هم مسلک خودم باید عرض کنم من امروز با توکل اول به خدا و بعد به پیام عزیز،بدون باز کردن کتاب رفتم امتحان دادم ،ولی در کمال بهت یکسری سوالاتی به من دادند که جدید بود وهیچ علی آقایی در هیچ کجای دنیا به آنها حتی اشاره ای نکرده بود و باز تاکید می کنم که چون حتی یکبار هم لای کتاب را باز نکرده بودم ،دفعۀ اول به سلامتی رد شدم .
ولی نگران نشوید ویک وقت فکر ترک کردن آب هندوانه به سرتان نزند،خدای نکرده! از خوبیهای کالیفرنیا اینست که اگر رد شوی بلافاصله همانموقع ،بدون فوتِ وقت ،می توانی دوباره امتحان دهی .پس با پررویی تمام دوباره امتحان دادم و این دفعه با توسل به عکس پیام که در فیس بوک دیده بودم ،در حالیکه اشک شوق در چشمانم حلقه زده بود ،سوالات علی آقایی را دریافت کردم و بدون حتی یک غلط قبول شدم.
در هر صورت پیام جان من این موفقیت بزرگ را از آنِ خودم نمی دانم و کلیۀ افتخاراتِ هر چند به نظر خیلیها ناچیز ولی برای خودم گرانبها را ،تقدیم حضورت می کنم ،که ما را از این امتحان الهی سرافراز بیرون آوردی .
بدان و آگاه باش که دعای خیر جماعتی دودر همیشه پشت سرت خواهد بود.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
خوشحالم کردی سارا
بچه ها می خوام یک اعترافی براتون بکنم.
من یه زمانی تو دانشگاه، مافیای نمره بودم. امتحانات، آموزش و خیلی از استادها به روشهای مختلف نقدی و جنسی توسط من خریداری شده بود و من مثل پدرخوانده ها برای دوستام واحد پاس میکردم. Big Grin
به هر حال ای کاش می شد هر کس سوالات خودش را اگر جدید بود یه جورایی اینجا قرار میداد....
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، mh_hshk ، mavarfan ، بنيتا ، king_of_sky ، rayan.s ، maaref ، New York ، tata63 ، armanbala ، SH1A2R3 ، Azi b ، mnpnus ، afshinghwink ، Lady ، taherifar ، SomeOneX
از بچه ها کسی می تونه یه راهنمایی به من کنه درباره امتحان رانندگی. برای ما که نه ماشین خریدیم و نه دوست و آشنای ماشین دار داریم چطوری باید امتحان شهر بدیم؟ من 11 مارچ نوبت دارم.اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره لطفا" بگه ممنون میشم.گواهینامه رو برای یه شغل نیاز دارم.(جایی رو می شناسید بدون اینکه بخواد آموزش و این حرفا بده فقط ماشین رو کرایه کنیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، taherifar
این یک شماره از یلوپیج است. که اتومبیل کرایه میده. ایرانی هم هستند. مکانشون را دقیقا ننوشته. فقط میدونم محدوده لوس آنجلس هستند:
ال- ای- اکس 4833-343-800
5806-649-310
در ضمن اگر شما به 08 ایرانی ها زنگ بزنید، شماره مورد نظرتون را میتونید از اپراتور بپرسید: 8189080808
8009080808
این شماره ها مرکز اطلاعات ایرانی ها هستند. به فارسی هم پاسخ میدهند. مکانشون هم در وست وود است.
فقط توجه داشته باشید برای امتحان دادن باید صاحب ماشین هم باهاتون باشه. پس شاید بهتذ باشه ار یک تعلیم رانندکی 1 ماشین برای 2 ساعت کرایه کنید تا خودشم باهاتون بیاد.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: بنيتا ، king_of_sky ، maaref ، New York ، tata63 ، najibi ، armanbala ، SH1A2R3 ، Lucky Luke ، taherifar
من هم مشکل مشابهی دارم.اولا که پلاک ماشینمون نواداست ودر کالیفرنیا برای امتحان قبولش نمی کنند.ثانیا موندم حالا اگه بلاخره یک ماشینی از یک جایی پیدا کردم، آدمش رو از کجا گیر بیارم؟!
یعنی لازمه صاحب خود ماشین همراهمون باشه؟یا فقط اگر یک آدم گواهینامه داری رو اجیر کنیم قبوله؟
چون در قوانین هست که کسی که پرمیت داره باید کنار یک فرد گواهینامه دار وبالای 21 سال ،رانندگی کند ،نگفته که طرف باید صاحب ماشین هم باشه!!
در ضمن من جایی ندیدم ماشین رو با صاحبش اجاره بدن!!
ازدوستانی که این هفت خوان رو قبلا گذروندن خواهش می کنم بگن در شرایط مشابه ما چه کرده اند؟
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، mavarfan ، shaan ، maaref ، New York ، SH1A2R3 ، mhz_ir ، taherifar
من به هر کدوم از این آموزشگاههای هموطنان ایرانی که تماس گرفتم همه محترمانه و غیرمستقیم گفتند که شما باید اول 2 ساعت آموزش ببینید بعد خودمون میایم دنبالتون برای امتحان(اونطوری بالای 100 تا 200 تا آب می خوره) طبق تحقیقات من آژانسهای کرایه Enterprise همچین سرویسی دارند.فردا می رم می پرسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، سارا کوچولو ، maaref ، tata63 ، SH1A2R3 ، taherifar
توی دالاس پروسة گرفتن گواهینامه یه کم متفاوته. اول اینکه گواهینامه رو دی ام وی یا دپارتمان وسایل نقلیه نمی ده بلکه دپارتمان ایمنی عمومی تگزاس صادر می کنه:
دوم اینکه من که امتحان آیین نامه رو دادم انتظار داشتم مثل کالیفرنیا که دوستان نوشته بودن بگن حالا برو یه ماه دیگه بیا برای عملی. ولی در نهایت تعجب خانمه گفت امروز می خواید امتحان بدین؟ گفتم بله گفت برای ساعت سه و چهار بعد از ظهر وقت داریم کدومش رو می خواید؟ منم گفتم چهار رو و رفتم امتحان دادم و قبول شدم. آیین نامه و عملیش هر دو ساده بودن و به نظرم بی خودی وقت هدر دادم و یک ماه بعد از اومدن به اینجا رفتم سراغش.
راستی اینم دفترچه آیین نامه رانندگی ایالت تگزاس
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان