کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
: رانندگی در آمریکا
با سلام

دوستان من در بوستون امتحان ایین نامه دادم و قبول شدم ولی برای تست جاده اینجا قانون اینه که باید یک نفر همراه ببری مثل اسپانسر که صندلی عقب بشینه واسه امتحان...
من هم واقعا کسی را اینجا ندارم که ببرم کسی می دونه که ایا همچین سرویسی هست که ماشین رو با اسپانسر با هم بهت اجاره بده ؟
واقعا موندم چیکار کنم ...

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3 ، مریم رف ، nedaba
سلام،
در مورد گواهینامه گرفتن در کایلفرنیا تجربه من این بود که اول باید SSN داشته باشید تا بتونید برای امتحان رانندگی اقدام کنید. اگر قبلاً رانندگی کرده باشید خیلی ساده میتونید گواهینامه کالیفرنیا را بگیرید، من هم آیین نامه و هم امتحان شهر رو تونستم با یک امتحان بگیرم، فقط مهم این هستش که قوانین را بدونید و رانندگی کنید، اینجا در Los Angeles یک آقای ایرانی هستش که خیلی خوب میتونه برای گرفت گواهینامه و آیین نامه کمک کنه. قیمت خیلی خوبی هم داره من چون ماشین نداشتم با یکی دو جلسه باهاشون تمرین گرفتم و همون دفعه هم قبول شدم من توصیه میکنم شما هم همین کارو بکنید این هم وب سایتش هست:
Pars Driving School Westwood Los Angeles California
www.parsdriving.com
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، Hossein81 ، maaref ، tata63 ، armanbala ، Lucky Luke ، ehsan1095 ، SH1A2R3 ، saher ، nedaba
با عرض سلام به همه دوستان
من و همسرم در مریلند و نزدیک واشنگتن هستیم
آیا کسی سوالات ایین نامه رانندگی مریلند رو داره؟
فرقی نمیکنه که انگلیسی باشه یا فارسی
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
دوستان عزیز ، آیا کسی هست که از گواهینامه گرفتن در ایالت پنسیلوانیا و شهر فیلادلفیا اطلاعی داشته باشه؟
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، nedaba
سلام
من پارسال اونجا بودم موازی با خیابون اصلی شهر به نام مارکت استریت یعنی خیابون ارک archیک دی ام وی افیس است که وقتی من رفتم گواهی نامه بین المللی ما را قبول نکرد وگفت باید امتحان بدی اینجا و من رفتم اطراف شهر یک دی ام وی دپارتمان دیگه پیدا کردم در منطقه الن البته اونجا برای ای دی اقدام کردم نه گواهینامه و الحق هم ادم های رلکسی داشت اما منطقه اش خیلی بد بود وسیاه زیاد داشت.
در فیلی ،اداره های رانندگی راهنمایی زیادی است .
به هر حال برای اینکه تصدیق رانندگیتون را بگیرید بایدیک جزوه تحت عنوان pensylvania driving manual را بخوانید وامتحان دهید وبعدش هم امتحان عملی .
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: ShabPareyeMohajer ، Hossein81 ، maaref ، armanbala ، Lucky Luke ، SH1A2R3 ، nedaba
(2010-08-01 ساعت 22:40)کامران توکلی نوشته:  سلام
من پارسال اونجا بودم موازی با خیابون اصلی شهر به نام مارکت استریت یعنی خیابون ارک archیک دی ام وی افیس است که وقتی من رفتم گواهی نامه بین المللی ما را قبول نکرد وگفت باید امتحان بدی اینجا و من رفتم اطراف شهر یک دی ام وی دپارتمان دیگه پیدا کردم در منطقه الن البته اونجا برای ای دی اقدام کردم نه گواهینامه و الحق هم ادم های رلکسی داشت اما منطقه اش خیلی بد بود وسیاه زیاد داشت.
در فیلی ،اداره های رانندگی راهنمایی زیادی است .
به هر حال برای اینکه تصدیق رانندگیتون را بگیرید بایدیک جزوه تحت عنوان pensylvania driving manual را بخوانید وامتحان دهید وبعدش هم امتحان عملی .
متشکرم از راهنمائی شما.
میشه بگید که پروسهء امتحان دادن چه قدر زمان میبره و معمولاً برای چند وقت بعدش وقت میدن. و آیا من تا آمدن SSN وGC میتوانم یک ماشین بخرم و با ترجمهء گواهینامه ایران ویا گواهینامهء مالزی و یا گواهینامه بین المللی رانندگی کنم؟ و اینکه کدوم دی ام وی رو پیشنهاد میدید که بهتر با آدم راه بیان ؟
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، nedaba
اگه میخوای کارت زود راه بیفته به نظر من بروید اداره دی ام وی که در حاشیه فیلادلفیا است در منطقه ا ی به نام الن و73 که برای رفتن به اونجا باید از سنتر سیتی فیلادلفیا یعنی مرکز شهر یعنی جایی که سیتی هال است سوار مترو بشی وبری به میدانی به نامupper dorbyسپس از اونجا با اتوبوس های خط 108 بری به الن و73 وخود راننده اتوبوس هم به شما میگه کجا پیاده بشی اگر خانم هستید که با یک اقا بروید چون میگم محله اش یک کم نافرمه وتنها نروید.
اما اگر به اداره های دی ام وی مرکز شهر واطراف مارکت استریت بروید قدری با تاخیر بهتان وقت میدن فکر کنم حدود یک هفته بسته به لود وحجم کارشون داره اما مطمءن نیستم.
شما وقتی میخوای گواهی نامه بگیری ازت شماره سوشیال میخوان واین شماره را به این زودی بهتون نمیدن دست کم دوتا سه هفته یا به قول خودشون 10 روز کاری زمان میبره مگر انکه در سوشیال سکوریتی افیس اصرار کنید تا بهتون شماره موقت بدهند وبعد با اون شمار ه وپاسپورت و ولکام لترتون بروید به افیس در خواست امتحان بدید قبل از اینکه گرین کارت دریافت کرده باشید.در ضمن حواستون باشه که دو تا ولکام لتر به فاصله دو تا سه روز در فیلادلفیا براتون میاد وهردو تاش را همراه ببرید
به هر حال باید کمی صبر کنی ودر اداره دی ام وی مرکز شهر گواهینامه بین المللی من را قبول نکردند وعلتش را هم نمیدونم چرا ولی به نظر من شما بین المللی ات راببر به همراه خود.
این وب سایت را هم بروید اطلاعات میده بهتونwww.dmv.state.pa.us
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: ShabPareyeMohajer ، alimasumi ، najibi ، armanbala ، MPU ، SH1A2R3 ، nedaba
سلام دوستان

من میخواستم بشینم آیین نامه رو بخونم بعد برم امتحان بدم ولی چون به یه ID نیاز دارین و نمیتونین همش پاسپورتتون رو همراتون ببرین واسه همین چند روز پیش رفتم واسه ID وقتی به یارو گفتم واسه ID اومدم گفت میخوای واسه گواهینامه هم اقدام کنی منم دل رو به دریا زدم گفتم دوتاشو بده !! از یارو پرسیدم گفت تا 3 بار میتونی امتحان کتبی رو بدی و فقط یه بار پول میدی .منم گفتم عیبی نداره شانسی میزنیم . ولی تونستم بدون اینکه اصلا آیین نامه رو خونده باشم امتحان کتبی رو لب مرزی پاس کنم (اگه یه غلط بیشتر میزدم رد میشدم ) .فعلا instruction permit بهم دادن تا یه روز برم road test بدم
در کل خواستم بگم امتحان راحتی ولی حتما علائم رو یه بار ببینین .من بیشتر غلط هام از علائم بود
موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، Hossein81 ، sib 24 ، Hashem ، ShabPareyeMohajer ، بنيتا ، Jav3 ، mina_s ، hana ، maaref ، Pedram.mt ، tata63 ، najibi ، MPU ، SH1A2R3 ، nedaba
سلام دوستان یک سوال،این درسته که در کالیفرنیا با گرفتن پرمیت(گذراندن امتحان کتبی) با گواهینامه ایران می تونیم تا وقتی پرمیت معتبر هست تنها رانندگی کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، nedaba
چرا کسی جواب منو نداد پس؟
پاسخ
دیروز من دوباره گواهی نامه رانندگی گرفتم. این بار در ایالت کالیفرنیا. به لطف دوستان فایل pdf سوالات را خوانده بودم و به آیین نامه حتی نیم نگاهی هم نکردم. پیش از رفتن از DMV وقت گرفته بودم ولی پس از آنکه به آنجا مراجعه کردم دیدم نیازی نبود. امتحان یکی از همان سری هایی بود که داشتم. به سرعت جواب دادم. امتحان آیین نامه کالیفرنیا بر خلاف تگزاس ,کتبی است. سوالات هم بسیار ساده تر از تگزاس بود. پس از آن که جواب قبولی را گرفتم با کمال خوشحالی و مسرت متوجه شدم چون گواهی نامه یک ایالت دیگر را دارم نیازی به دادن امتحان عملی نیست. همان موقع گواهی نامه موقت صادر کردند و قرار است تا دو هفته دیگر گواهی نامه اصلی را بفرستند. فقط گواهی نامه تگزاس من را باطل کردند. بنابراین اگر زمانی دوباره بخواهم به تگزاس برگردم باید امتحان رانندگی بدهم!!!
بازهم از این که سوالات را گذاشته بودید متشکرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، laili ، sib 24 ، payman R ، Hossein81 ، babakped ، hamed_gh ، king_of_sky ، mina_s ، sh-b ، armido ، maaref ، Pedram.mt ، najibi ، armanbala ، MPU ، SH1A2R3 ، daria ، Soap McTavish ، nedaba
(2010-08-15 ساعت 10:33)darian نوشته:  سلام دوستان یک سوال،این درسته که در کالیفرنیا با گرفتن پرمیت(گذراندن امتحان کتبی) با گواهینامه ایران می تونیم تا وقتی پرمیت معتبر هست تنها رانندگی کنیم؟

خیر. باید کسی که گواهینامه کالبفرنیا را داره کنار شما بشینه...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، darian ، babakped ، maaref ، SH1A2R3 ، ali234 ، nedaba
سلام دوستان

می‌خواستم بدونم ما که امتحان رانندگی‌ را در ایالت کالیفرنیا دادیم معمولا چقدر طول میکشه تا کارتمون بیاد. الان بهمون گواهینامه موقت ۳ ماه دادن.

ممنون
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
سلام دوستان
من در شهر مک اینی تگزاس هستم.کتاب آئین نامه که به نظرم خوندنش سخت و زمانگیره.میخوام بدونم اون نمونه سوال های کالیفرنیا اینجا کاربرد داره که فقط همون و بخونم؟
راه آسون چی پیشنهاد می کنید؟
ممنون
پاسخ
(2010-08-30 ساعت 21:32)payman R نوشته:  سلام دوستان

می‌خواستم بدونم ما که امتحان رانندگی‌ را در ایالت کالیفرنیا دادیم معمولا چقدر طول میکشه تا کارتمون بیاد. الان بهمون گواهینامه موقت ۳ ماه دادن.

ممنون
دوستاني كه كاليفرنيا مخصوصا طرفاي سانفرانسيسكو هستند ميشه لطفا جواب بدن؟

شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان