کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
TEXAS DRIVERS HANDBOOK
برای دوستانی که قصد آمدن به تگزاس رو دارند

فایل‌های پیوست
.pdf   DLhandbook.pdf (اندازه 1.71 MB / تعداد دانلود: 480)
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، laili ، drkamrani1 ، kianoush ، ساشا ، hoda_ch ، farzad101 ، sib 24 ، farzad24 ، babakped ، Jav3 ، king_of_sky ، armido ، maaref ، aden ، armanbala ، MPU ، Lucky Luke ، SH1A2R3 ، nedaba
تو دالاس امکان گرفتن گواهینامه تو یک روز وجود داره من صبح امتحان آیین نامه دادم و ساعت دو هم امتجان رانندگی و همونجا هم گواهینامه موقت رو گرفتم.
2010AS3xxx
پاسخ
سلام دوستان
تو ويرجينيا ميتونيد گواهينامتون را در يك روز بگيريد.
فقط حتما ترجمه گواهينامه ايران يا گواهينامه بين المللتون به همراه اصل گواهينامه ايرانتون رو بايد بهشون ارايه كنين. در غير اينصورت بين امتحان شهر و كتبيتون بايد يك ماه فاصله باشه.
راستي بايد proof of residency كه ميتونه نامه ارسالي از بانك باشه كه توش آدرس داره رو هم ارايه كنين.
بايد اصل پاسپورت و گرين كارت و شماره سوشال باهاتون باشه.

امتحان براي بار اول مجانيه. تا سه دفعه ميشه امتحان آيين نامه (knowledge) داد ولي در صورت رد شدن براي دفعات بعدي بايد يك كلاس گذروند (هزينه هاش رو نميدونم).
هزينه صدور گواهينامه به ازاي هر سال 4 دلاره كه چون با 8 سال اعتبار صادرش ميكنن ميشه 32 دلار.
موفق باشين.
پاسخ
سلام دوستان

من 35 روز در شهر شارلوت ايالت كاروليناي شمالي بودم ولي از آتلانتا وارد شدم كه متاسفانه سوشيال سكيوريتي ام 32 مين روزي كه اونجا بودم و دست بر قضا جمعه هم بود اومد ولي با پر رويي هر چه تمام همون روز ساعت 2 بعد ازظهر رفتم DMV و چون صف عريض و طويلي بود ساعت 3.5 نوبتم شد و بهم گفتن كه امروز امتحان شهر رو نمي توني بدي چون ساعت كاري تموم شده . منم تو دلم مي گفتم حالا تو ببين من آئين نامه رو قبول مي شم Wink خلاصه بعد از signs and signals‌ و معاينه چشم فرستادتم پشت كامپيوتر براي آئين نامه‏‌، خوب حتما مي دونيد كه از 25 سوال بايد 20 تا رو درست جواب داد و منم شروع كردم سوال اول درست‏‌،‌ دوم اشتباه،‌ سوم اشتباه، چهارم درست، پنجم اشتباه، همون جا گفتم خوبه ديگه ادامه ندم Big Grin با اعتماد به نفس منفي ادامه دادم و خدا رو شكر اوضاع بهتر شد ، چون آخر وقت بود افسر مي خواست بره، اومد بالاي سرم كه مداركم رو بده گفت ببينم اوضاع چطوره ديد 15 تا درست دارم 3 تا غلط گفت خوبه ادامه بده، مي دوني مي توني سوال ها رو رد كني؟ Cool گفتم يعني اگه جواب ندم غلط محسوب نميشه، گفت نه، ديگه منم مشعوف شدم Rolleyes اين هم نكته اي كه شايد خيلي ها مثل من ندونن و كمك بزرگي هم بود واقعا و 2 تا رو هم رد كردم و خدا رو شكر امتحان تموم شد و گفتم جهنم 2شنبه قبل از حركت به سمت آتلانتا ميام امتحان شهر رو هم مي دم.
2شنبه صبح دوباره رفتم و كلي تو صف معطل شدم و نوبتم كه شد يك آدم عوضي خورد به پستم و گفت الا و لله كه بايد بيمه ماشين به نام خودت باشه، هر چي گفتم بابا ماشين مامانمه بيمه هم مال مامانمه و تازه جمعه هم كه اومدم از من قبول كردين، من كه تازه اومدن دنبال بيمه نرفتم، گير داده بود نه كه نه ، منم شاكي اومدم خونه. بابام گفت ولش كن مي ريم يك DMV‌ديگه كه يه كمي دورتره،‌ خلاصه رفتيم اونجا و اونم قبول كرد و امتحان و دادم و اومديم بدو بدو چمدون ها زديم زير بقلمون و راه افتاديم.
من شانسي كه آورده بودم اين بود كه north carolina اينقدر شلوغ نيست كه احتياج به وقت قبلي براي امتحان باشه و گر نه كه نمي رسيدم.
همه اين قصه رو گفتم براي كسايي كه مي خوان برن براي تصديق كه هم يادشون باشه سوال هاي آئين نامه رو ميشه skip كرد و هم اين كه اگه يه همچين جوابي شنيدين در مورد بيمه بدونين كه مزخرفي بيش نيست و نا اميد نشين و كلي پول بيمه بدون گواهي نامه ندين و حتما از يك office ديگشون امتحان بدين
پاسخ
دوستان تگزاسی آیا گواهینامه بین المللی توی تگزاس معتبر هست و میشه باهاش رانندگی کرد؟
آخه من شنیدم تو بعضی از ایالتها معتبر نیست
IN GOD WE TRUST
شماره کیس: 2010AS118XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 20/6/2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن: مارس
تاریخ دریافت نامه دوم: فوریه
تاریخ مصاحبه: 18/3/2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 7/5/2010
تاریخ دریافت ویزا: 24/5/2010
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، nedaba
(2010-06-26 ساعت 19:38)summery_armin نوشته:  دوستان تگزاسی آیا گواهینامه بین المللی توی تگزاس معتبر هست و میشه باهاش رانندگی کرد؟
آخه من شنیدم تو بعضی از ایالتها معتبر نیست

سلام
وقت همگی به خیر
دوست عزیز ، ما گواهینامه بین المللی گرفتیم و اینجا ۴ ماه استفاده کردیم البته اصلا" نیازی نشد که به پلیس نشون بدیم و مشکلی نداشتیم ولی دوستی که اینجا داشتیم به ما گفتن میشه تا ۶ ماه از گواهینامه بین المللی استفاده کرد
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، maaref ، najibi ، armanbala ، MPU ، Lucky Luke ، SH1A2R3 ، Soap McTavish ، nedaba
سلام دوستان

من همه این تاپیک را کامل خوندم ولی چیزی که تناقض داره اینه که بعضی ها گفتن باید علاوه بر اصل گواهینامه ایرانی باید ترجمش را هم ببریم و بعضی افراد دیگه گفتن گواهینامیه بین المللی کافیه و ترجمه نمیخاد.این ممکنه به خاطر این باشه که تو هر ایالات قوانین فرق میکنه؟ من از دوستانی که تو سن فرانسیسکو امتحان رانندگی دادن میخواستم بپرسم بالاخره باید ترجمش را باید بیاریم یا بین المللی هم ok .
ممنون
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، maaref ، tata63 ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2010-07-03 ساعت 14:41)payman R نوشته:  سلام دوستان

من همه این تاپیک را کامل خوندم ولی چیزی که تناقض داره اینه که بعضی ها گفتن باید علاوه بر اصل گواهینامه ایرانی باید ترجمش را هم ببریم و بعضی افراد دیگه گفتن گواهینامیه بین المللی کافیه و ترجمه نمیخاد.این ممکنه به خاطر این باشه که تو هر ایالات قوانین فرق میکنه؟ من از دوستانی که تو سن فرانسیسکو امتحان رانندگی دادن میخواستم بپرسم بالاخره باید ترجمش را باید بیاریم یا بین المللی هم ok .
ممنون
برای امتحان رانندگی در آمریکا نیازی به گواهینامه ایران و یا بین المللی نیست.
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، mahdis ، R.F ، sh-b ، maaref ، SH1A2R3 ، Soap McTavish ، nedaba
dar florida asl gavahiname iran lazeme,vagarna bayad dore 4 saate begzaroonid

daruote='seravin' pid='60570' dateline='1278152555']

ممنون
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، Hashem ، maaref ، SH1A2R3 ، nedaba
(2010-07-03 ساعت 14:52)seravin نوشته:  

ممنون

ظاهرا همه گفتن كه اصل گواهي نامه را بايد ببريم ميخواستم بدونم براي امتحان رانندگي در سن فرانسيسكو ترجمش هم لازمه يا به جاي ترجمه گواهي نامه بين المللي هم ميشه ارائه داد.
ممنون
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، nedaba
(2010-05-24 ساعت 10:27)seravin نوشته:  تو دالاس امکان گرفتن گواهینامه تو یک روز وجود داره من صبح امتحان آیین نامه دادم و ساعت دو هم امتجان رانندگی و همونجا هم گواهینامه موقت رو گرفتم.

سلام سراوين عزيز

اينجوري كه من خوندم گواهينامه بين المللي ايران تو تگزاس مورد قبول نيست؟ درسته؟

آيا تو تگزاس فقط با ويزامون مي تونيم گواهينامه بگيريم يا بايد صبر كنيم تا كارت سبز را بگيريم ؟

مرسي
چاكريم
فرزاد
شماره کیس : 2010AS00013XXX
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ورود به آمریکا : 20 اگوست 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: arshiya ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2010-07-04 ساعت 13:09)farzad101 نوشته:  
(2010-05-24 ساعت 10:27)seravin نوشته:  تو دالاس امکان گرفتن گواهینامه تو یک روز وجود داره من صبح امتحان آیین نامه دادم و ساعت دو هم امتجان رانندگی و همونجا هم گواهینامه موقت رو گرفتم.

سلام سراوين عزيز

اينجوري كه من خوندم گواهينامه بين المللي ايران تو تگزاس مورد قبول نيست؟ درسته؟

آيا تو تگزاس فقط با ويزامون مي تونيم گواهينامه بگيريم يا بايد صبر كنيم تا كارت سبز را بگيريم ؟

مرسي
چاكريم
فرزاد
گواهی نامه بین المللی تو تگزاس مورد قبوله من باهاش دو هفته رانندگی کردم
بله با ویزا میتونید برا گواهینامه اقدام کنید و نیازی نیست تا صبر کنید گرین بیاد این هم یکی دیگه از مزایای دالاس هستش
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، farzad101 ، babakped ، maaref ، najibi ، MPU ، Lucky Luke ، SH1A2R3 ، Soap McTavish ، nedaba
salam doostan.az har kas miporsam mige ta 1mah baad az voroodet be tx mitooni az govahyname beynolmelali estefade koni.2roste?va ye soale dyge dashtam in ketabe aeen name kheili loghataye sakhty dare ketabe tarjome shodash hast ya na?migan too bazi ialatha tarjome farsysham hast.too tx ham hast ya
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، nedaba
(2010-07-08 ساعت 09:18)sib 24 نوشته:  salam doostan.az har kas miporsam mige ta 1mah baad az voroodet be tx mitooni az govahyname beynolmelali estefade koni.2roste?va ye soale dyge dashtam in ketabe aeen name kheili loghataye sakhty dare ketabe tarjome shodash hast ya na?migan too bazi ialatha tarjome farsysham hast.too tx ham hast ya
ما از گواهینامه بین المللی تو دالاس استفاده کردیم و مشکلی نداشتیم
کتاب آیین نامه فارسی تو تگزاس وجود نداره فقط تنها ایالتی که امتحان آیین نامه به زبان فارسی داره کالیفرنیا هستش.
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، sib 24 ، maaref ، najibi ، armanbala ، MPU ، Lucky Luke ، SH1A2R3 ، Soap McTavish ، nedaba
(2010-07-08 ساعت 09:43)seravin نوشته:  
(2010-07-08 ساعت 09:18)sib 24 نوشته:  salam doostan.az har kas miporsam mige ta 1mah baad az voroodet be tx mitooni az govahyname beynolmelali estefade koni.2roste?va ye soale dyge dashtam in ketabe aeen name kheili loghataye sakhty dare ketabe tarjome shodash hast ya na?migan too bazi ialatha tarjome farsysham hast.too tx ham hast ya
ما از گواهینامه بین المللی تو دالاس استفاده کردیم و مشکلی نداشتیم
کتاب آیین نامه فارسی تو تگزاس وجود نداره فقط تنها ایالتی که امتحان آیین نامه به زبان فارسی داره کالیفرنیا هستش.
salam .aya be edare rahnamaee ranandegy ettla dadyn ya na?
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان