کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فقط رسیدن به خاک آمریکا!!
(2009-12-09 ساعت 11:20)royal نوشته:  فکر میکنید اگه یه شرکت ثبت شده در امریکا بخواد, با مدرک تحصیلی دیپلم و نداشتن مدرک تافل میتونم ویزای کاری دریافت کنم؟

در مورد دوره های تخصصی کوتاه مدت هم هنوز سوالم پابرجا هست. اونطور که تحقیق کردم بعضی از این دوره ها دعوتنامه برای ویزای استیودنت میفرستن. اما فکر میکنید در مورد این دوره ها میشه سفارت رو برای دریافت ویزا قانع کرد یا کار بیهوده ای هست؟

با ديپلم وبدون تافل شانس چنداني براي كسب يه شغل مناسب كه بتونه به تامين هزينه ماليتون براي موندن كمك كنه نداريد.بحران بيكاري بشدت در امريكا رو به افزايشه بنابراين هر چي مدرك بالاتر،سابقه كاري درخشانتري داشته باشيد بيشتر ميتونيد اميدوار باشيد.

در مورد دوره هاي تخصصي كوتاه مدت اطلاعي ندارم ولي از نظر منطقي بعيد بنظر ميرسه دولتي مثل امريكا بخواد روي چنين چيزي براي مهاجرت سرمايه گذاري كنه.الان اروپا و امريكا يا دنبال نخبه هاست يا افرادي كه سرمايه كلاني دارن و ميتونن به اقتصاد كشورشون كمك كنن
پاسخ
تشکر کنندگان: royal ، laili ، honareirani ، zara man ، megh-us ، best_kiss_of_love ، hasti_rara ، msar
(2009-12-09 ساعت 21:58)shima.m نوشته:  
(2009-12-09 ساعت 11:20)royal نوشته:  فکر میکنید اگه یه شرکت ثبت شده در امریکا بخواد, با مدرک تحصیلی دیپلم و نداشتن مدرک تافل میتونم ویزای کاری دریافت کنم؟

در مورد دوره های تخصصی کوتاه مدت هم هنوز سوالم پابرجا هست. اونطور که تحقیق کردم بعضی از این دوره ها دعوتنامه برای ویزای استیودنت میفرستن. اما فکر میکنید در مورد این دوره ها میشه سفارت رو برای دریافت ویزا قانع کرد یا کار بیهوده ای هست؟

با ديپلم وبدون تافل شانس چنداني براي كسب يه شغل مناسب كه بتونه به تامين هزينه ماليتون براي موندن كمك كنه نداريد.بحران بيكاري بشدت در امريكا رو به افزايشه بنابراين هر چي مدرك بالاتر،سابقه كاري درخشانتري داشته باشيد بيشتر ميتونيد اميدوار باشيد.

در مورد دوره هاي تخصصي كوتاه مدت اطلاعي ندارم ولي از نظر منطقي بعيد بنظر ميرسه دولتي مثل امريكا بخواد روي چنين چيزي براي مهاجرت سرمايه گذاري كنه.الان اروپا و امريكا يا دنبال نخبه هاست يا افرادي كه سرمايه كلاني دارن و ميتونن به اقتصاد كشورشون كمك كنن

دوست عزیز اگه تافل داشته باشی چطور ؟ ایا تاثیری داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Pamiempaciedo ، vosyzoono ، j@vad ، msar
(2009-12-09 ساعت 00:02)hvm نوشته:  بستگی دارد به توانایی مالی شما
توانایی مالی شما در چه حد است؟
100000$
500000$
یا بیشتر؟

با 100.000 دلار هم میشه کاری کرد؟
میشه در مورد 100.000 دلار توضیح بدید

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: joy ، prammainfatte ، vosyzoono ، msar
شما اگه در یکی از رشته هایی که در آمریکا کم هست(حالا هر رشته ای) مهارت داشته باشید و یه نفر آشنا هم اونجا داشته باشید که بتونه براتون دعوتنامه کار بفرسته میتونید ویزای کار براحتی بگیرید. منظورم از رشته های کم مثلاً کارهایی مثل فرش بافی، صنایع دستی ، آشپزی ایرانی،ساخت ساز موسیقی ایرانی، شیرینی پزی ایرانی یا محلی و... یعنی رشته هایی که محصوص ایران هستند و مسلماً متخصصشون در آمریکا خیلی کم هست. در اینصورت اون آشناتون میتونه مثلاً درخواست تاسیس یک شرکت یا مغازه یا کارگاه رو که از این چیزا توش تولید میکنن بده و شما رو با توجه به تخصصتون دعوت کنه.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
نه فکر نکنم بشه ...
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
فکر غیر قانونی رفتن رو از سرت بیرون کن چون اگر هم بتونی این کارو بکنی اجازه درخواست پناهندگی نداری
یکی از دوستان من سال 2007 از طریق شرق روسیه(بندر ولادی وستک) غیر قانونی به آلاسکا و بعد به خاک اصلی آمریکا رفت بعد از اینکه فهمیدن جریان چیه نه تنها به در خواستش توجه نکردن (پناهندگی) بلکه نزدیک دو ماه زندانی بود بعد هم برای همیشه رفت تو لیست سیاه و اخراج شد
اگر تمام ابرهای آسمان ببارند گلهای قالی نخواهند شکفت این قانون زیر پا ماندن است

yes we can
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Electronic-Arts ، خانه ، h_aghapour ، msar
(2010-02-04 ساعت 10:24)bill.goldberg1990 نوشته:  
100000$
500000$
یا بیشتر؟

ممنون

بله در شرایط حاضر USA شما با 100 هزار تا و کمتر از این هم میتوانید اقدام به سرمایه گذاری کنید . ایمیل بزنیند تا من راهنمایی کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: loony ، arad_na64 ، joy ، Amir_78 ، msar ، shokoofehbohlooli
(2010-05-17 ساعت 15:59)EBMC نوشته:  
(2010-02-04 ساعت 10:24)bill.goldberg1990 نوشته:  
100000$
500000$
یا بیشتر؟

ممنون

بله در شرایط حاضر USA شما با 100 هزار تا و کمتر از این هم میتوانید اقدام به سرمایه گذاری کنید . ایمیل بزنیند تا من راهنمایی کنم .

بهتره همینجا شرایط را بگید که همه استفاده کنیم.Smile
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ
تشکر کنندگان: joy ، nedaba ، h_aghapour ، msar
با 100000 دلار میشه از راه سرمایه گذاری و با ویزای E2 رفت
در وب سایت زیر به فارسی در این رابطه توضیح داده شده:
http://www.hamidilaw.com/index.php?optio...&Itemid=74
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، حامد ، joy ، msar
(2010-05-18 ساعت 00:19)joseph نوشته:  با 100000 دلار میشه از راه سرمایه گذاری و با ویزای E2 رفت
در وب سایت زیر به فارسی در این رابطه توضیح داده شده:
http://www.hamidilaw.com/index.php?optio...&Itemid=74
این سایتی که شما فرستادید نوشته :- كسي كه سرمايه گذاري كرده و يا فعالانه در مراحل سرمايه گذاري در يك شركت تجاري جديد است.

· حداقل 000ر000ر1 دلار

· حداقل 000ر500 دلار در يكي از "مناطق هدف گذاري شده اشتغال" كه نرخ بيكاري در آن معادل 150% نرخ ميانگين ملي است و يا مناطق روستايي

یعنی پانصد هزار و یک میلیون! احتمالا یک میلیون دلار را طبق عادت ریال یک صفرشو کم کردید:؛)
یعنی در مناطق دور افتاده و روستایی پانصد هزار دلار و در مناطق شهری و پیشرفته حداقل یکمیلیون دلار این را به انگلیسی هم توی سایت اصلی خود مهاجرت آمریکا میتونید پیدا کنید.
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، حامد ، Electronic-Arts ، oxin ، joy ، خانه ، msar
در وب سایت مذکور هم درمورد ویزای مهاجرتی و هم درمورد ویزای غیر مهاجرتی مختصرا صحبت شده که شما فقط قسمت ویزای EB5 که ویزای مهاجرتیست رو مطالعه کردید.
منظور بنده ویزای غیر مهاجرتی E2 است.
پاسخ
تشکر کنندگان: joy ، msar
سیاست ایالات متحده برای جذب سرمایه های خارجی و کاهش نرخ بیکاری به اشکال مختلف، ویزای آمریکا را برای آقایون پولدارها به همراه خانواده شان به ارمغان میاره.
مهمترین و سریعترین آنها ویزای EB5 و E2 است، که ویزای EB5 در سایت مذکور به اندازه ای شرح داده شده.
ویزای غیرمهاجرتی E2:
کسانی که بخواهند در آمریکا بیزینسی راه بیندازند که این کار باعث استخدام دو یا چند آمریکایی شود و این شغل درامد قابل توجهی از نظر متوسط درامد آن شغل در آمریکا را داشته باشد، ویزای E2 دریافت خواهند کرد. که حد اقل سرمایه برای این کار حدود 100000 دلار است و شرط بعدی قانع کردن کنسول برای درآمد زایی این بیزینس است.
ویزای E2 برای اقامت موقت دو سال صادر میگردد که در صورت تحقق ادعای کارفرما و براورده شدن انتظارات دولت از این بیزینس، به مدت دو سال دیگر قابل تمدید میباشد و به همین ترتیب تمدید میگردد.
سرمایه گذار میتواند در هر زمان که سرمایه خود را به 500000 دلار رساند ویزای موقت E2 را به ویزای دائم EB5 تبدیل کند و گرین کارت دریافت کند. یا از راه های دیگر به گرین کارت برسد.
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، loony ، Xman ، حامد ، bill.goldberg1990 ، mavarfan ، Electronic-Arts ، Farshid22 ، joy ، feligoli ، baran2020 ، خانه ، h_aghapour ، pari pariaaa ، msar
تا جایی که من می دانم برای ویزای E2 نیازی به اثبات اینکه سرمایه گذاری شما برای دیگر اتباع امریکا اشتغال زا است نیست
و شغل شما باید ثابت نماید که توانایی براوردن هزینه های زندگی شما را دارد واین ویزا قابلیت تمدید به تعداد نا محدود را دارد از این ویزا شهروندان 66 کشور جهان می توانند استفاده نمایند که خوشبختانه ایران هم جزو ان می باشد وباز هم خوشبختانه مردم کشورهای چین و هند جزو ان نیستند و مردم این دو کشور به جای ان از ویزای L1 استفاده می کنند که تمدید ان محدودیت دارد و به خاطر همین معمولا می گویند بهتر است از ویزای L1 استفاده نکنید چون به خاطر سو استفاده شهروندان این دو کشور معمولا با مشکلات زیادی همراه است ویزای E2 به صورت چند بار ورود صادر می شود (که متاسفانه برای ایرانی ها تمامی ویزاها از جمله این ویزا یک بار ورود صادر می شود ) که به خاطر همین در بین کشورهای پیشرفته این ویزا با توجه به تمدید نا محدود ان وراحتی دستیابی به ان از گرین کارت هم بیشتر استفاده می شود بیشتر امار استفاده کنندگان از این نوع ویزا را به ترتیب کشورهای زیر دارند

ژاپن . کره جنوبی. المان. انگلستان . فرانسه . مکزیک .کانادا . ایتالیاو ....
در سال 2009 در مجموع برای تعداد 24033 نفر این ویزا صادر شد برای دانستن اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید از لینک زیر استفاده نمایید

http://www.uscis.gov/USCIS/About%20Us/El...estors.pdf

باز هم سوالی داشتید در خدمتم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، Monica ، loony ، honareirani ، copol_fazaee ، mavarfan ، Electronic-Arts ، oxin ، joy ، pari pariaaa ، msar
بچه ها من یک سوالی داشتم اگه کسی میدونست ممنون میشم . اگر کسی نویسنده باشد و کتابش در آمریکا( به انگلیسی) چاپ شود راهی برای مهاجرت دارد یا نه؟ یعنی راه سریع منظورمهSmile نه بعد از چند سال!
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، zara man ، Electronic-Arts ، msar
(2010-05-19 ساعت 10:28)loony نوشته:  بچه ها من یک سوالی داشتم اگه کسی میدونست ممنون میشم . اگر کسی نویسنده باشد و کتابش در آمریکا( به انگلیسی) چاپ شود راهی برای مهاجرت دارد یا نه؟ یعنی راه سریع منظورمهSmile نه بعد از چند سال!
اگه اینطوری بود هرکسی هرطوری شده به یک دری میزد تا یک کتاب بنویسه و شاید هم میداد براش بنویسنBig Grin به نظر من منطقی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، honareirani ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان