کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ابوظبی
سلام دوست عزیز . من هم پروندم مشابه شما هست. این متنی هم فرستادیید تو سایت سیس برا من هم اومده ولی بعد از اینکه nvc مدارک ما رو فرستاد به سفارت و گفت حداقل یک ماه طول میکشه برسه سفارت و بعذ از یک ماه یه ایمیل از سفارت اومد که مدارکتون به دست ما رسیده و میتونید برید و ان لاین وقت بگیرید. این شماره تلگرام منه فکر میکنم اگه با هم در تماس باشیم بهتر نتیجه بگیریم چون هر دو در یک مرحله هستیم 09108807429
(2017-06-19 ساعت 17:58)usamohajer نوشته:  سلام
ما برای ویزای نامزدی اقدام کردیم.فرم I-129F رو فرستادیم و بعدش یه نامه اومده که تایید شده و نوشته مدارک به ابوظبی منتقل شده و کیس نامبر هم داره. توی سایت https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/S...spx?App=IV
 کیس نامیر شناخته میشه و میگه منتظر نامه وقت مصاحبه باشید.

U.S. Department of State
IMMIGRANT VISA APPLICATION
Ready
Immigrant Visa Case Number:   ********************* ABD
Case Created:   08-May-2017
Case Last Updated:   06-Jun-2017

Your case is ready for your interview when scheduled at the U.S. Consular section. If you have already scheduled an appointment for an interview, please prepare your documents as directed in your appointment letter and appear at the consulate on the appointed date and time. Otherwise, please wait until you have been notified of your interview appointment. Additional information about how Immigrant Visa interview appointments are scheduled can be found at: http://nvc.state.gov/interview
For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV.
آیا باید منتظر باشم یا لازمه فرم DS 160  رو پر کنم؟
Category: K1
Embassy: Ankara
Evidence Sent to uscis: 13 December 2016
Reciept Number:17 December 2016 (I-797E Form)
Request for extra information by USCIS: 23 March 2017
Approved by USCIS and sent to NVC: 17 April 2017
NVC approved letter AND send to the Ankara embassy : 15 May 2017
Case Number:15 May 2017
Consulate Recived Case: ……….
Interview date: …………
Resault: …………..
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،
اگه لطف کنید شماره م.ل.ی.ک.ا خانم رو برام بفرستید، خیلی ممنون میشم.
راستی، دوستانی که با ایشون رفتن ابوظبی میشه بگید مدل ماشینشون چیه؟ خیلی ممنون.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-20 ساعت 10:44)Samirshim نوشته:  سلام دوستان یه سوال خدمتتون داشتن کو اسپانسر من امسال برگه مالیات را پر نکرده و شش ماه فرجه خواسته حالا از من هم دوباره ساپورت مالی امسال رو خواستن مصاحبه ام یک ماه دیگه است حالا نمی دونم واقعا چیکار کنم کیس منم ازدواج با س یتیزن هست آیا ساپورت مالی پارسال رو قبول میکنم ازم واقعا نمی دونم چیکار کنم در خدا جواب بدین یا میشه موجودی حساب بانگی اگر بالای حد فقر باشه رو برد

سلام.
من سیتیزن هستم وبرای خانومم که الان در ایران هست اقدام کردم. من هم امسال مثل اسپانسر شما Tax Extension پر کردم و باید این به من فرجه میده که خانومم بیاد امریکا و تکس رو بصورت joint بفرستیم. چون اظهارنامه مالیاتی اسپانسر از مدارک اصلی مصاحبه هست من هم نگرانی شما رو دارم که برای خانومم که مصاحبش یک ماه دیگست دردسر بشه. ولی یکم گوگل کردم و با ان وی سی تماس گرفتم و نتیجه اینکه مشکل خاصی نباید پیش بیاد. چون فرم W2 و تمام فیشهای حقوقی اخیرم رو میدم به خانومم که ببره مصاحبه. NVC به من گفت که حتما باید نشون بدین که IRS تمدید فرصت ارسال فرم مالیاتم رو قبول کرده که حتما اسپانسر شمام این مدرک رو دارن.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Samirshim ، sib 24
سلام دوستان. کسی ادرس ایمیل سفارت ابوظبی رو داره به اشتراک بذاره؟
کيس نامبر: ‎2017AS7###‎
تعداد افراد: 2
سفارت: Abudhabi
مشاهده قبولی: 2 Oct
ارسال فرم: 18 Oct
نامه دوم: 24 May
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-15 ساعت 23:02)NAzeez نوشته:  سلام دوستان
مصاحبه من 23 آگوست هست، تقریبا اطلاعات مربوط به یه مصاحبه رو پیدا کردم. چندتا سوال دارم، برای مدیکال nmc, سریعتر جواب رو میده یا پلی کلینیک؟
و اینکه ابوظبی درخواست رزومه و مدرک تحصیلی میکنه؟ من هنوز کارای فارغ التحصیلی فوق رو انجام ندادم و مدرک موقت لیسانسم هم دست دانشگاه فوقمه و هیچ کدوم رو ندارم.
اگر کسی شماره خانومی رو که کار ترنسفر به ابوظبی رو انجام میدند رو داره ممنون میشم شماره شون رو برام بفرستید. مصاحبه من ساعت 8 صبح هست و فکر کنم اینکه خودم برم سخت باشه

سلام به شما

پاسخ سوال دوم شما در مورد رزومه تحصیلی....
معمولا از افرادی که سابقه کار چند شاله دارن ممکنه رزومه بخوان...
که کاملا غیر رسمی هست و هر کسی میتونه تهبه کنه...نیازی به ترجمه و ... نداره....
البته برای کیس های ازدواجی منظورم هست...و نه لاتاری...
حالا شما اگه سابقه کار دارید رزومه رو بر اون اساس تهیه کنید و طبیعتا مینوسید که مدرک فوق دارین...
نیزای به ارايه خود مدرک نیست اصلا.....
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: NAzeez
(2017-07-17 ساعت 09:09)NAzeez نوشته:  
(2017-07-17 ساعت 00:04)armehraboon نوشته:  
(2017-07-15 ساعت 23:02)NAzeez نوشته:  سلام دوستان
مصاحبه من 23 آگوست هست، تقریبا اطلاعات مربوط به یه مصاحبه رو پیدا کردم. چندتا سوال دارم، برای مدیکال nmc, سریعتر جواب رو میده یا پلی کلینیک؟
و اینکه ابوظبی درخواست رزومه و مدرک تحصیلی میکنه؟ من هنوز کارای فارغ التحصیلی فوق رو انجام ندادم و مدرک موقت لیسانسم هم دست دانشگاه فوقمه و هیچ کدوم رو ندارم.
اگر کسی شماره خانومی رو که کار ترنسفر به ابوظبی رو انجام میدند رو داره ممنون میشم شماره شون رو برام بفرستید. مصاحبه من ساعت 8 صبح هست و فکر کنم اینکه خودم برم سخت باشه

سلام به شما

معمولا از افرادی که سابقه کار چند شاله دارن ممکنه رزومه  بخوان...
حالا شما اگه سابقه کار دارید رزومه رو بر اون اساس تهیه کنید و طبیعتا مینوسید که مدرک فوق دارین...

خیلی ممنونم که انقدر سریع جواب میدین، خیالم رو راحت  کردین، کلا سابقه کاری من دو سال توی دو جای مختلف بوده ولی رزومه رو حتما میبرم ممکنه بخوان. بیشتر نگران پیگیری کارای فارغ التحصیلی توی این فرصت کم بودم مرسی
و اینکه باید توی این سایت usvisa-info.com تایم مصاحبه ام رو ثبت کنم؟ و نوبت مدیکال رو هم باید تماس بگیرم رزرو کنم؟

خواهش میکنم....
بسیار عالی حتما رزومه رو ببرید ولی اگه خواستند ارایه بدید...

نیازی به ثبت نام نیست و وقت قبلی هم برای مدیکال نمیخواد...
با امید دریافت ویزای یک صرب
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: NAzeez
سلام
از بیشتر کاربران واسه اطلاعاتشون ممنونم..
من اگست ۱۷ اینترویو دارم.. نوع ویزای من CR1 هست. آخرین باری که همسرم دیدم Oct 8 بوده. اما هرشب وبکم و روز تکست میدیم. الان این برام سواله که باید بیاد اینجا؟ چون اصلا خانوادم ندیدنش فقط با وبکم. ما در نیکاراگوئه ازدواج کردیم. توی سایت ابوظبی خوندم که نیازی به امدن نیست و حتی بهش اجازه نمیدن توی انتظار باشه. و توی این همه مشکلات مهاجرتی برا ایرانیان ایا به خانواده درجه یک طبق چیزی که کفتن معاف هنوز هست برای ویزا؟
ممنون میشم از راهنمایی..
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان همسر من منتظر تعیین وقت مصاحبه در ابوظبی هستند و کیس ایشان مهاجرت از طریق همسر سیتیزن بوده و با توجه به اینکه ایشان قبلا کارمند دانشگاه آزاد بوده آیا نیازی هست تا رزومه ای از سوابق کاری و تحصیلی را تهیه کند و با خود در زمان مصاحبه به سفارت ببرد ؟
با تشکر از شما

سلام به شما

معمولا از افرادی که سابقه کار چند شاله دارن ممکنه رزومه  بخوان...
[/quote]

خیلی ممنونم که انقدر سریع جواب میدین، خیالم رو راحت  کردین، کلا سابقه کاری من دو سال توی دو جای مختلف بوده ولی رزومه رو حتما میبرم ممکنه بخوان. بیشتر نگران پیگیری کارای فارغ التحصیلی توی این فرصت کم بودم مرسی
و اینکه باید توی این سایت usvisa-info.com تایم مصاحبه ام رو ثبت کنم؟ و نوبت مدیکال رو هم باید تماس بگیرم رزرو کنم؟
[/quote]

خواهش میکنم....
بسیار عالی حتما رزومه رو ببرید ولی اگه خواستند ارایه بدید...

نیازی به ثبت نام نیست و وقت قبلی هم برای مدیکال نمیخواد...
با امید دریافت ویزای یک صرب
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، melon
با سلام . ببخشید خواهش میکنم منو راهنمایی کنید. من کیسم ویزای نامزدی و مدارکم هم تو سفارت انکارا هستش و نامه هم از سفارت دریافت کردم . ولی وقتی میرم که وقت سفارت بگیرم تقویم کلا غیر فعاله . درصورتی که دوستان با شرایط من در سفارت ابوظبی وقت گرفتند. مدارک من بعد از دو هفته اسپایر میشه .در ضمن وکلیل من در آمریکا میگه باید صبر کنی تا اونا بهت وقت بدن درصورتی من میدونم برا ویزای نامزدی این چنین نیست. لطفا راهنمایی کنید. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها میشه شماره خانم م الف را بگید به من من ابوظبی وقت مصاحبه دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
" تغییر مرکز پستی از دبی به ابوظبی "

آیا از دوستان کسی هست که برای پیک آب پاسپورت به دبی رفته باشه

و بخواهد پست را از دبی به ابوظبی تغییر دهد ؟؟؟

اگر توانسته اینکار را انجام بدهد به ما هم بگوید
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام . من مدارکم تا 10 روز دیگه منقضی میشه . من هنوز نتونستم وقت بگیرم . خواهش میکنم اگر  کسی جدیدا از سفارت انکارا وقت گرفته  منو راهنمایی کنه . نمیدونم سایت بستس یا من نمیتونم وقت بگیرم. تقویم کلا غیر فعاله و روی انتخاب تعیین وقت هم یه علامت تعجب قرمز رنگ هست . خواهش میکنم راهنمایی کنید اسکرین شات صفحه تعیین وقت رو هم گداشتم اگه کسی چیزی میدونه خواهش بگه

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من حدود شش ماهه كه وارد امريكا شدم و امروز بالاخره فوصت شد كه بيام و سفرنامه مررو براتون بگذارم.
تمام مراحل مثل دوستان ديگه انجام سد فقط ميخوام چندتا تجربه اي كه داشتم رو باهاتون به اشتراك بگذارم:
-من روز سه شنبه مصاحبم بود.جمعه شب به دوبي رفتم و شنبه ياعت هشت و نيم صبح در
Nmc
بودم.و حدود پانزده نفر جلوتر از من امده بودند و به جمعيت هرلحظه اضافه ميشد مجبور شدم تا ساعت يك و نيم صبر كنم تا نوبت به من برسه و از اون طرف هم جوابم به جاي يكشنبه، گفتند كه دوشنبه اماده ميشه...پيشنهاد ميكنم .زودتر از هشت اونجا باشيد و سريع به پذيرش بريد تا اسمتونو مشخصاتتون رو يادداشت كنه و مداركتونو ببينه و فرم بده پر كنيد.چون اگه دير بريد مثل من جواب ازمايشاتتون دير اماده ميشه و كل روزتون هم ميره.
همونجا خانم مليكا رو هم ديدم كه داشت كار خيلي هارو كه جلوتر از من نوبتشون بود پيگيري ميكرد و كلا به همه راهنمايي ميداد حتي من. وقتي متوجه شدن كه دوسنبه عصر جواب من اماده ميشه و ما قرار بود صبح دوشنبهبه الوظبي بريم، پيشنهاد دادند كه خودشون جواب ازمايشاتم رو بگيرند و ظهر بيان هتل ما و در ازاي مبلغ پيشنهاديشون مارو ببرند با چند نفر ديگه ابوظبي.ماهم پذيرفتيم چون هرطور حساب ميكرديم از نظر زماني خيلي تداخل داشت با برنامه ريزيامون.صبح روز دوشنبه همسرشون جواب ازمايشات رو برام اوردند و مارو تا سفارت بردند و از اونجا تا هتلمون ناكسي گرفتيم.ايشون چندتا توصيه مفيد برام داشتند كه واقعا ممنونشونم :
١- ساعت پنج صبح جلوي درب سفارت باشيم.جالبه وقتي ما ساعت پنج صبح رسيديم سفارت ديديم حدود پنج نفر جلوتر از ما توي صف بودند.و من ساعت دولزده ظهر از سفارت خارج شدم اگر دير تر امده بودم خيلي كارم طول مي كشيد و بعد با ديدن افرادي كه ديرتر امده بودند بعدها متوجه شدم كه ويزام هم چندروز ديرتر بدستم ميرسيد.
٢-گفتند در فيسبوك اينستاگرام و كلا شبكه هاي اجتماعيم وضعيتم رو بزنم مثلا:
Engaged to reza
اين توصيه سون هم خيلي بجا بود .داخل سفارت از من خواستن. كه ادرس صفحات اجتماعيم رو بمويسم براشون.فكر كنم دسترسي به عكس ها هم داشتند با اينكه اكانتم خصوصي بود
٣-گفتند اگر در ايران جشن نامزدي گرفتيم و عكسش رو اپلود كردم در صفحاتم، اگر لباسم سفيده و مشابه لباس عروسه عكس رو پاك كنم تا اشتباها فكر نكنند كه من ازدواج كردم و كيس نامزدي رو انتخاب كردم.

٤- من تاريخ تولد مادرم رو در فرم بيوگرافي اشتباه زده بودم،ازش پرسيدم به افيسر بگم كه اين طور شده؟گفتند نگو .بعدها كه رفتي امريك داخل پرونده ت اعلام كن.
بقيه مراحل داخل صف ايستادن و بازرسي و شماره گرفتن و ارائه مدارك و مصاحبم كه فارسي بود به خوبي انجام شد و پاسپورتم رو نگه داشتند و شنبه ويزام رو گرفتم از پست دوبي.
سوالات مصاحبه:
١-اين شركتي كه توش كارمي كردي كارت چي بود
كجا با نامزدت اشنا شدي
كي ديديش
و تمام?
نوع ويزا:نامزديk1
تاريخ ارسال مدرك:اگست ٢٠١٦
تاريخ مصاحبه:١٠ژانويه ٢٠١٧
تاريخ ورود:فوريه ٢٠١٧
تاريخ ازدواج:فوريه٢٠١٧
ارسال مدارك براي گرين كارت:مي ٢٠١٧
تاريخ انگشت نگاري: ٢٣ جون ٢٠١٧
دريافت نامه مصاحبه:اگست ٢٠١٧
دريافت مجوز كار و سفر:سپتامبر٢٠١٧
مصاحبه:٢٦سپتامبردريافت گرين كارت:يكهفته بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahriar291 ، armehraboon ، American Darlin
دوستان با عرض سلام، سوالی داشتم. ما برای نامزد من در ایران تقاضای ویزای k-1 کردیم در فوریه امسال، و بعد از گذشت چند ماه کیس در USCIS قبول شد و بعد هم در NVC. من تقریبا دو ماه قبل در آمریکا از nvc نامه گرفتم که پرونده ما قبول شده و به کنسولگری ابوظبی ارسال شده، و اینکه ما باید صبر کنیم تا با ما تماس بگیرند. البته ما در فرم اولیه زده بودیم سفارت ارمنستان، ولی خودت بدون سوال از ما کیس رو گویا به ابوظبی فرستاده اند. به هر حال، ما الان دو ماه هست که منتظریم و نه ایمیلی از سفارت می رسه، نه نامه ای. هیچ راه تماسی هم من برای تماس و سوال پرسیدن از سفارت پیدا نکردم. در وب سایت شون هم در صفحه تماس وقتی می زنم برای ویزای k-1 سیستم میگه در این مورد تماس نگیرید، خودمون اطلاع میدیم!

سوال من این هست که آیا این طبیعی هست؟ چه قدر باید صبر کرد؟ راستش تاریخی که روی notice of approval 2خورده دو هفته دیگه تموم میشه و ما نگران هستیم که نکنه نامه برامون داده باشند و نرسیده باشه یا گم و گور شده باشه!

پیشاپیش خیلی ممنون از راهنمایی تون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-11 ساعت 01:46)Maryamazd نوشته:  سلام
آیا سفارت ابوظبی گواهی عدم سو پیشینه ایران را که در نامه مصاحبه من نوشته میخواهد یا خیر ؟

گواهی عدم سو پیشینه ایران را قبول ندارند, ولی بردنش ضرری نداره.
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان