کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ابوظبی
سلام دوستان عزیز،
ممنون از سفرنامتون یه چند تا سوال داشتم که برا دوسه تا از بچه هایی که نوامبر مصاحبه ویزای ازدواجی دارن و احتمالا بقیه پیش اومده، ممنون میشم راهمنمایی کنید
1) آیا ترجمه شناسنامه وعقد نامه برا مصاحبه لازمه؟ سو پیشینه ایران چطور؟
2) مدارک مالیاتی چطور؟ چون وکیل بنده گفتن پرونده کامله و هیچی لزم نیست؟
3) هزینه سفارت چقده و کجا باید پرداخت بشه تو خود سفارت یا بانک خارج از سفارت؟
4) علاوه بر سند ازدواج دیگه چه مدارکی برای صحت ازدواج لازمه؟
ممنون از راهنماییتون
4)
[/quote]
خواهش میکنم اول باید بگم که تو نامه ای که از nvc برای شما میاد دقیقا گفته چه مدارکی رو از شما موقعه مصاحبه میخوان ولی ما که یکبار داریم میریم مصاحبه و اگه کسری مدارک بخوریم کلی تو درد سر میوفتیم از نظر من همه مدارکی که میشه رو باید برد (مثلا ترجمه رو اصلا نیمخوان چون شما nvc فرستادید ولی بعید نیست که گم کرده باشن (روز مصاحبه پرونده ای که همسرمون به nvc فرستاده میان جلومون باز میکنند باور کنید حتی تو پوشه هم نیست و با یه نخ بستنش )
1.ترجمه اگر نوشته نشده تو فرم شما خیر لازم نیست(من بردم) سو پیشینه لازم نیست(من بردم)
2.اگه وکیل گفته و فرستادین لازم نیست (ولی من کپی کردم بردم )
3-ویزاهای نامزدی و ازدواجی تا جایی که من میدونم هیچ پولی از شما نمیگیرند و قبلا همسر شما فرستاده به nvc و هزینه دیگه ای از شما نمیخوان (ویزای توریستی و لاتاری و... باید همونجا باجه داره تو سفارت پرداخت میکنند)و(البته در صورت یکضرب شدن ویزاتون 165$ باید موقعه ورود به ام ر ی کا باید پرداخت کنید )
4.من عکس و ایمیل و چت و نامه و بلیت هواپیما که همسرم امده بود ایران و پرینت مکالمه تلفنی برده بودم و هیچ کدومو نگاه نکردو نخواست حتی تو میون صحبتای افیسر که در مورد رابطمون بود گفتم عکس نامه وووو دارم بدم ببینید گفت لازم نیست(بستگی به افیسر داره که مثلا شک کنه به رابطه شما )
به امید موفقیت و ویزای یکضرب برای همه شما
(توصیه مهم حتما کیفهای مخصوص ببرید که پلاستکی هست و فایل فایل شده و میتونید مدارکتونو داخل هر کدوم از فایلها بزارید و تو پیدا کردنشو خیلی ساده میشه و از همه مهمتر این که کیف چرمی و پارچه ای و هر نوع کیفی رو شما نمیتونید وارد سفارت کنید )
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: نرگس نمیر ، shadoow ، sepideh jan ، amirf_jesus ، romance33 ، Nightsky007 ، barfi1 ، a6l3i ، sib 24
سلام.
بالاخره تموم شد اضطراب. خدارو شکر میکنم. من 4شنبه 12 نوامبر رفتم دبی نامزدم از آمریکا اومد. بعد 1سال و 2 ماه دیدیم همو... هتل آپارتمان savoy central تو منطقه bur dubai اقامت داشتیم برای 3 شب. خیلی هتل تمیز و شیکی بود. ده دقیقه پیاده روی داشت تا ایستگاه الفهیدی.
5شنبه صبح ساعت 10 رفتم nmc . حدود 525 درهم هزینه شد شنبه ساعت 12 جواب گرفتم. شب رفتیم ابوظبی با اتوبوس. اونجا هتل موروج 3 شب اقامت داشتیم. اتاقا خوب بود ولی بیرون هتل چنگی بدل نمیزد. صبح یکشنبه 16 نوامبر با نامزدم رفتم سفارت نفر اول بودمShyShyShy. 5کیلو مدارک باخودم برده بودم. نامزدمو اجازه ندادن بیاد داخل. اشتباه کردم کیف بردم فکر میکردم لاکر دارن ولی نداشتن . داخل هوا کمی سرد بود البته من سرمایی هستم استرسم داشتم در حد بنز. Tongue اول یه خانم ایرانی مدارک گرفت پرسید کار دولتی داری گفتم نه بعد رفتم انگشت نگاری همین جوری در حال لرزیدن بودم شمارمو صدا زدن. رفتم داخل یه اتاق از پشت شیشه آفیسر باهام شروع کرد به صحبت. لحنش خیلی جدی بود ازم پرسید کارت چیه تحصیلاتت.. کجا زندگی میکنی.. کجا کار میکنی... کجا آشنا شدین... به اینجا که رسید 10 دقیقه براش توضیح دادم بازم انگار نفهمید تا گفتم نامزدم آمریکایی هست شروع کرد انگلیسی حرف زدن بعد دوباره گفت دوباره بگو نحوه آشناییتون منم به انگلیسی توضیح دادم خدارو شکر ملتفت شد اینبار. ولی براش عجیب بود میگفت معمولا ایرانیا با غیر ایرانی ازدواج نمیکنن منم تایید کردم گفتم بله معمول نیست ولی یه قیافه ای گرفته بود با خودم گفتم الان میگه نه..... بعد پرسید کی نامزد شدین ..چندبار همو دیدن... عکساتونو ببینم آخرین تماستون کی بوده که من گفتم نامزدم بیرون وایساده تا اینو گفتم گفت اکی یه کارت صورتی دراورد گفت 4شنبه بیا ویزاتو بگیر حالا من 4شنبه صبح بلیط دارم برگردم شوکه شدم گفتم نمیشه زودتر بدین ویزامو خیلی جدی گفت نه منم گفتم تا پشیمون نشده برم Wink خلاصه درحال گریه و خنده اومدم بیرون.
استرس بدی بود تا لحظه آخر که ویزامو دادن دستم قلبم تاپ تاپ میزد امروز رفتم ویزامو بگیرم همش خدا خدا میکردم آماده باشه دیگه نمیدونستم چه جوری باید یه شب دیگه بمونم دبی :s.
معمولا میپرسن کار دولتی داری یا خصوصی. و برای آقایونم بخاطر سربازی اکثرا چک میخورن من خصوصی بود کارم از اول. حالا اگه اینا واقعا ملاک باشه ...ولی خیییییییلی استرس داشتم چون شرایطم طوری بود که یا باید محل کارمو تحویل میدادم یا اجارمو تمدید میکردم منم دیگه تعطیل کردم. برای همین همش نگران بودم اگه بهم چک بخوره چیکار کنم.
خدارو شکر بخیر گذشت.
تو دبی کارت نقره ای گرفتم هرجا رفتم با مترو بود. ابوظبی با تاکسی رفتم. بعضی راننده ها نابلدند ممکن چند دور اضافه بچرخوننتون. اگه سرمایی هستید با خودتون یه لباس آستین بلند یا سوییشرت ببرید داخل مترو و مراکز خرید سرد.
اینکه چه روزی ویزاتون آماده میشه کاملا شانسیه . من به ملیکا خانم زنگ زدم گفت احتمالا 3شنبه آماده میشه که نبود منم پروازمو از دست دادم.:s
تمام مدارکی که ازتون خواستنو ببرید راستی برای ویزای k1 مبلغ 265 $ میگیرن تو ایمیلی که بمن زده بودن نوشته بود 240$ خدا خیرش بده یه خانم جوونی اونم مصاحبه داشت 5 دلار بهم داد. چون پولم کم بود. NMC 5 تا عکس میگیره سفارت 2تا. اگه عینک میزنین ببرین چون معاینه چشم میکنن .
دیگه همین برای من که سفر پر مخاطره ای بود خوشحالم نامزدم کنارم بود در غیر این صورت خیلی سخت تر میشد.

انشاالله مصاحبه همه ختم به خیر بشه و اونایی که منتظر کلیر شدن هستن هرچه زودتر ویزاشون بیاد همگی بریم سر خونه زندگیمون.
شاد و سلامت باشید.:angel:
K1 ارسال مدارک جون 2014
اپروو جولای 2014
مصاحبه ابوظبی 16 نوامبر 2014
دریافت ویزا 19 نوامبر 2014,
ارسال مدارک گرین کارت مارچ 2015
دریافت گرین کارت اکتبر 2015 Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، anastazy ، sib 24 ، kaamiran ، shadoow ، aidaone ، vahidbaq ، Mahanturbo ، طناز12 ، inanna ، romance33 ، Nightsky007 ، barfi1 ، a6l3i
سلام دوستان
خیلی ناراحتم شوهر منم چک خورد وگفتند اجاره یا قبض ببره با وجودی که من موقع مصاحبه امریکا بودم.کاش نیومده بودم .به نظرتون
۱.باید بمونم که خروج نداشته باشم یا اجاره نامه یا قبض جور کنم و خودم برگردم دیگه تواین مرحله مشکلی نیست؟
۲.وقتی کلیر میشوند بازم سوال میپرسند یا فقط نقص مدارک میگیرند؟
۳.دوباره موقع گرفتن ویزا بعد از کلیر شدن باید امریکا باشم؟
۴.اجاره نامه باید جور کنم یا پرداخت اجاره؟دقیقا چیا؟ نوشته rental payment
خیلی ممنونمSad
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
خوب بالاخره نوبت من شد که بیام و سفرنامه رو بنویسم، امیدوارم اونایی که منتظر مصاحبه هستین زودتر برید مصاحبه و استرستون تموم شه و اونایی هم که منتظر کلیر شدن هستن زودتر کلیر شن.مصاحبه من روز ۲۳ نوامبر(یکشنبه) بود که من روز ۱۹ نوامبر رفتم دوبی‌ و روز ۲۰ م (پنجشنبه) صبح رفتم مرکز nmc واسه کارای مدیکال،هتلِ من توی البرشا بود و خیلی‌ بهmall of emirates نزدیک بودم و اونجا هم ایستگاه مترو بود و هر دفعه که رفتم nmc با مترو رفتم خیلی‌ راحت بود باید ایستگاه ابوهیل پیاده شید و nmc دقیقا روبروی همون ایستگاه هست.اصلا راجع به مدیکال نگران نباشید من خودم خیلی‌ استرس داشتم چون نوبت دوم واکسن mmr حدودا ۲ هفته قبل از روز مدیکالم بود و هی‌ توی همین مهاجرسرا می‌گفتن مشکل پیش میاد و نزن ،حتما باید ۱ ماه فاصله باشه ولی‌ من زدم واکسن رو ۲ هفته قبل از مدیکال توی ایران و هیچ مشکلی‌ هم به وجود نیومد ،از این بابت اصلا نگران نباشید.من ساعت ۹:۱۵ صبح اونجا بودم و ساعت ۱۱:۱۵ تموم شدم، خیلی‌ همه خوش اخلاق و خوبن و کمک می‌کنن پس نگران نباشید.اونجا برگ وقتمو که دادم گفت کدوم دکتر می‌خوای معاینه کنه گفتم فرق نداره و دکتری که منو معاینه کرد دکتر سونیتا بود که خیلی‌ مهربون بود کارم هم زود انجام شد،توی تاپیک‌های اینجا اسم دکتر شوکلا خیلی‌ معروف شده ولی‌ اگه شلوغ باشه خیلی‌ باید معطل شید تا دکتر شوکلا معاینه کنه پس بگید فرقی‌ نداره واستون که بفرستنتون پیش اون دکتری که سرش خلوته،کل هزینه مدیکال من شد ۷۷۵ درهم چون من تاحالا آبله مرغون نگرفته بودم و واکسنش رو بهم زد که هزینش ۲۵۰ درهم بود،عکس هم جدیدا باید ۵ تا ببرید همون سایز ۵*۵ قبول می‌کنن. جواب رو هم شنبه ساعت 6 عصر گرفتم .من روز مصاحبه با ملیکا هماهنگ کردم واسه رفتن به ابوظبی چون نمیخواستم استرس بگیرم واسه ترانسفر .شوهر خانوم ملیکا ساعت ۵:۴۵ صبح اومدن دنبالم من از ۵ منتظر بودم چون هتل من رو گم کرده بودن Big Grin ولی‌ خب اونجا زود رسیدیم ساعت ۶:۴۵ اونجا بودیم هوا هم خیلی‌ سرد و مرطوب بود جوری که آدم باورش نمی‌شد اینجا ابوظبی هست. اگر مصاحبتون صبح هست لباس گرم با خودتون ببرید حتما. من توی صف نفر چهارم بودم و این خیلی‌ خوب بود چون بعدش خیلی‌ کارم زود انجام شد البته اونایی که ویزاشون مهاجرتیه رو زودتر از غیر مهاجرتیا میفرستن داخل .شما باید روی نیمکت ویزای مهاجرتی بشینید بعد یه نفر میاد وقت‌ها رو چک می‌کنه و چند تا چند تا میفرسته به سمت در ورودی و اتاقی‌ که چکِ امنیتی می‌کنن.کیف به هیچ عنوان با خودتون نبرید چون نمیزارن ببرید داخل حتی نمیزارن رو نیمکتای بیرون بذاریدش ولی‌ اگه موبایل میبرید ازتون میگیره و بهتون یه کد میده که بعدا پس بگیرید.دیگه وارد جزئیات نحوه ورود به ساختمون نمیشم چون اونجا راهنماییتون می‌کنن. وقتی‌ وارد سالن شدم اول بهم یه شماره دادن که باید از روی مانیتور‌ها چک کنید که کدوم باجه باید برید،بعد روی مانیتور شمارم اومد و من رفتم و مدارک رو ازم گرفت.کپی‌ پاسپورتتون اضافه بر مدارک حتما همراتون باشه.بعد از اون ۲۶۵ $ رو توی باجه صندوق پرداخت کردم و رفتم واسه انگشت نگاری،انگشت نگاری که تموم شد یکم نشستم و بعد شمارمو صدا زدن واسه مصاحبه.رفتم توی یه اتاق جدا و آفیسر که یه آقای خوش برخورد ولی‌ جدی بود مصاحبه رو شروع کرد.اول قسم خوردم که هرچی‌ میگم راست هست و بعد یکی‌ از فرم هایی که قبلا پر کرده بودم (ds-156k) رو داد که امضا کنم.بعدش بهم یادآوری کرد که تا ۹۰ روز فرصت داری ازدواج کنی‌.سوالایی که ازم پرسید اینا بود :اسمت چیه ؟ اسم نامزدت چیه ؟ کجا باهم آشنا شدین؟ کجا کار میکنی‌ ؟ رشتت چی‌ بوده ؟ کدوم دانشگاه درس خوندی ؟ بعد اینجا داشت مدارک مالی‌ِ نامزدم رو چک میکرد که با وجود اینکه درآمدش خیلی‌ بیشتر از حد کافی‌ بود گفت درامد نامزدت کافی‌ نیست و باید اسپانسر داشته باشی‌ ،من واسه احتیاط مدارک اسپانسر رو هم برده بودم که تحویل دادم.اسپانسر چه نسبتی با شما داره ؟نامزدت چجوری رفته آمریکا ؟ چند ساله اونجا هست ؟بعد دوباره ازم پرسید چجوری آشنا شدید که براش توضیح دادم و گفت منظورم اینه کی‌ همدیگرو دیدید ؟ فقط یک بار همدیگرو دیدید؟ نامزدت کجا کار می‌کنه؟ تنها زندگی‌ می‌کنه ؟ این که درآمدش کافی‌ نیست چجوری پول آپارتمان رو میده ؟؟؟؟ که من گفتم کافیه و مشکلی‌ نداره منم پول می‌برم دوباره گفت نه منظورم خودشه.گفتم ما تو سایت چک کردیم درآمدش زیادتر هم بوده آخه نامزدم ۲ جا کار می‌کنه و ۲ تا نامه کار داشت که اصلا نامه دوم رو ندیده بود آفیسر. وقتی توضیح دادم دوباره چک کرد و فهمید که درآمدش کافیه . بعدش یهو بلند شد رفت و با چند تا کارت صورتی و آبی اومد و من داشتم از استرس میمردم در اون لحظه که یه کارت صورتی برداشت و گفت ویزای شما قبول شد پنج شنبه بیا بگیر دیگه من اون لحظه نفهمیدم چجوری ازش تشکر کردم و اومدم بیرون Big Grin

چند تا نکته : 1-من به این نتیجه رسیدم که از قبل نگاه نمیکنن پرونده رو همون لحظه تصمیم میگیرن .
2-مترو واسه رفت و آمد خیلی راحته. یه کارت نقره ای بگیرید 25 درهم . توش یه مقدار شارژ داره وقتی تموم شد هر دفعه خواستین شارژ کنید
3- اگه واسه آفیسر ابهامی تو پروندتون بود حتماً براش توضیح بدید و نترسید چون این آفیسری که من رو مصاحبه میکرد اصلاً دقت نمیکرد
4- کلی مدرک رابطه ادامه دار برده بودم یه دونشو هم نگاه نکرد Big Grin
5- با اعتماد به نفس ، لبخند و صداقت برید واسه مصاحبه
6- خیلی خودتون رو درگیر حرفای ایرانیای توی صف نکنید و حرفاشون رو باور نکنید و نترسید قبل از مصاحبه استرس میگیرید

و این بود سفرنامه من Big GrinCool امیدوارم تونسته باشم با این اطلاعات کمکی کنم .موفق باشید همگی .
K1
تاریخ ارسال مدارک : 2014Feb 14
تاریخ دریافت رسید نامبر : 2014Feb 25
تاریخ اپروو: 8 آگوست 2014
مصاحبه : 23 نوامبر 2014 ابوظبی
دریافت ویزا : 26 نوامبر 2014 CoolBig Grin
ورود به آمریکا : دسامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، Mahanturbo ، shadoow ، طناز12 ، مير منصور ، inanna ، sib 24 ، romance33 ، Nightsky007 ، a6l3i
(2014-11-26 ساعت 00:17)aidaone نوشته:  من هيج كدوم از واكسن ها رو نزدم وقت مصاحبه ام هم ٢٠روز ديكه هست ميشه راهنماييم كنيد جيكر بايد بكنم؟
خوب بالاخره نوبت من شد که بیام و سفرنامه رو بنویسم، امیدوارم اونایی که منتظر مصاحبه هستین زودتر برید مصاحبه و استرستون تموم شه و اونایی هم که منتظر کلیر شدن هستن زودتر کلیر شن.مصاحبه من روز ۲۳ نوامبر(یکشنبه) بود که من روز ۱۹ نوامبر رفتم دوبی‌ و روز ۲۰ م (پنجشنبه) صبح رفتم مرکز nmc واسه کارای مدیکال،هتلِ من توی البرشا بود و خیلی‌ بهmall of emirates نزدیک بودم و اونجا هم ایستگاه مترو بود و هر دفعه که رفتم nmc با مترو رفتم خیلی‌ راحت بود باید ایستگاه ابوهیل پیاده شید و nmc دقیقا روبروی همون ایستگاه هست.اصلا راجع به مدیکال نگران نباشید من خودم خیلی‌ استرس داشتم چون نوبت دوم واکسن mmr حدودا ۲ هفته قبل از روز مدیکالم بود و هی‌ توی همین مهاجرسرا می‌گفتن مشکل پیش میاد و نزن ،حتما باید ۱ ماه فاصله باشه ولی‌ من زدم واکسن رو ۲ هفته قبل از مدیکال توی ایران و هیچ مشکلی‌ هم به وجود نیومد ،از این بابت اصلا نگران نباشید.من ساعت ۹:۱۵ صبح اونجا بودم و ساعت ۱۱:۱۵ تموم شدم، خیلی‌ همه خوش اخلاق و خوبن و کمک می‌کنن پس نگران نباشید.اونجا برگ وقتمو که دادم گفت کدوم دکتر می‌خوای معاینه کنه گفتم فرق نداره و دکتری که منو معاینه کرد دکتر سونیتا بود که خیلی‌ مهربون بود کارم هم زود انجام شد،توی تاپیک‌های اینجا اسم دکتر شوکلا خیلی‌ معروف شده ولی‌ اگه شلوغ باشه خیلی‌ باید معطل شید تا دکتر شوکلا معاینه کنه پس بگید فرقی‌ نداره واستون که بفرستنتون پیش اون دکتری که سرش خلوته،کل هزینه مدیکال من شد ۷۷۵ درهم چون من تاحالا آبله مرغون نگرفته بودم و واکسنش رو بهم زد که هزینش ۲۵۰ درهم بود،عکس هم جدیدا باید ۵ تا ببرید همون سایز ۵*۵ قبول می‌کنن. جواب رو هم شنبه ساعت 6 عصر گرفتم .من روز مصاحبه با ملیکا هماهنگ کردم واسه رفتن به ابوظبی چون نمیخواستم استرس بگیرم واسه ترانسفر .شوهر خانوم ملیکا ساعت ۵:۴۵ صبح اومدن دنبالم من از ۵ منتظر بودم چون هتل من رو گم کرده بودن Big Grin ولی‌ خب اونجا زود رسیدیم ساعت ۶:۴۵ اونجا بودیم هوا هم خیلی‌ سرد و مرطوب بود جوری که آدم باورش نمی‌شد اینجا ابوظبی هست. اگر مصاحبتون صبح هست لباس گرم با خودتون ببرید حتما. من توی صف نفر چهارم بودم و این خیلی‌ خوب بود چون بعدش خیلی‌ کارم زود انجام شد البته اونایی که ویزاشون مهاجرتیه رو زودتر از غیر مهاجرتیا میفرستن داخل .شما باید روی نیمکت ویزای مهاجرتی بشینید بعد یه نفر میاد وقت‌ها رو چک می‌کنه و چند تا چند تا میفرسته به سمت در ورودی و اتاقی‌ که چکِ امنیتی می‌کنن.کیف به هیچ عنوان با خودتون نبرید چون نمیزارن ببرید داخل حتی نمیزارن رو نیمکتای بیرون بذاریدش ولی‌ اگه موبایل میبرید ازتون میگیره و بهتون یه کد میده که بعدا پس بگیرید.دیگه وارد جزئیات نحوه ورود به ساختمون نمیشم چون اونجا راهنماییتون می‌کنن. وقتی‌ وارد سالن شدم اول بهم یه شماره دادن که باید از روی مانیتور‌ها چک کنید که کدوم باجه باید برید،بعد روی مانیتور شمارم اومد و من رفتم و مدارک رو ازم گرفت.کپی‌ پاسپورتتون اضافه بر مدارک حتما همراتون باشه.بعد از اون ۲۶۵ $ رو توی باجه صندوق پرداخت کردم و رفتم واسه انگشت نگاری،انگشت نگاری که تموم شد یکم نشستم و بعد شمارمو صدا زدن واسه مصاحبه.رفتم توی یه اتاق جدا و آفیسر که یه آقای خوش برخورد ولی‌ جدی بود مصاحبه رو شروع کرد.اول قسم خوردم که هرچی‌ میگم راست هست و بعد یکی‌ از فرم هایی که قبلا پر کرده بودم (ds-156k) رو داد که امضا کنم.بعدش بهم یادآوری کرد که تا ۹۰ روز فرصت داری ازدواج کنی‌.سوالایی که ازم پرسید اینا بود :اسمت چیه ؟ اسم نامزدت چیه ؟ کجا باهم آشنا شدین؟ کجا کار میکنی‌ ؟ رشتت چی‌ بوده ؟ کدوم دانشگاه درس خوندی ؟ بعد اینجا داشت مدارک مالی‌ِ نامزدم رو چک میکرد که با وجود اینکه درآمدش خیلی‌ بیشتر از حد کافی‌ بود گفت درامد نامزدت کافی‌ نیست و باید اسپانسر داشته باشی‌ ،من واسه احتیاط مدارک اسپانسر رو هم برده بودم که تحویل دادم.اسپانسر چه نسبتی با شما داره ؟نامزدت چجوری رفته آمریکا ؟ چند ساله اونجا هست ؟بعد دوباره ازم پرسید چجوری آشنا شدید که براش توضیح دادم و گفت منظورم اینه کی‌ همدیگرو دیدید ؟ فقط یک بار همدیگرو دیدید؟ نامزدت کجا کار می‌کنه؟ تنها زندگی‌ می‌کنه ؟ این که درآمدش کافی‌ نیست چجوری پول آپارتمان رو میده ؟؟؟؟ که من گفتم کافیه و مشکلی‌ نداره منم پول می‌برم دوباره گفت نه منظورم خودشه.گفتم ما تو سایت چک کردیم درآمدش زیادتر هم بوده آخه نامزدم ۲ جا کار می‌کنه و ۲ تا نامه کار داشت که اصلا نامه دوم رو ندیده بود آفیسر. وقتی توضیح دادم دوباره چک کرد و فهمید که درآمدش کافیه . بعدش یهو بلند شد رفت و با چند تا کارت صورتی و آبی اومد و من داشتم از استرس میمردم در اون لحظه که یه کارت صورتی برداشت و گفت ویزای شما قبول شد پنج شنبه بیا بگیر دیگه من اون لحظه نفهمیدم چجوری ازش تشکر کردم و اومدم بیرون Big Grin

چند تا نکته : 1-من به این نتیجه رسیدم که از قبل نگاه نمیکنن پرونده رو همون لحظه تصمیم میگیرن .
2-مترو واسه رفت و آمد خیلی راحته. یه کارت نقره ای بگیرید 25 درهم . توش یه مقدار شارژ داره وقتی تموم شد هر دفعه خواستین شارژ کنید
3- اگه واسه آفیسر ابهامی تو پروندتون بود حتماً براش توضیح بدید و نترسید چون این آفیسری که من رو مصاحبه میکرد اصلاً دقت نمیکرد
4- کلی مدرک رابطه ادامه دار برده بودم یه دونشو هم نگاه نکرد Big Grin
5- با اعتماد به نفس ، لبخند و صداقت برید واسه مصاحبه
6- خیلی خودتون رو درگیر حرفای ایرانیای توی صف نکنید و حرفاشون رو باور نکنید و نترسید قبل از مصاحبه استرس میگیرید

و این بود سفرنامه من Big GrinCool امیدوارم تونسته باشم با این اطلاعات کمکی کنم .موفق باشید همگی .
پاسخ
تشکر کنندگان: مير منصور ، Nightsky007 ، barfi1
دوستان کسی تلفن یا ایمیلی از پزشک مدیکال سفارت ابوظبی داره به من بده؟
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2014-12-19 ساعت 07:48)fa79iran نوشته:  دوستان کسی تلفن یا ایمیلی از پزشک مدیکال سفارت ابوظبی داره به من بده؟
دوست عزیز تو گوگل سرچ کنید new medical center Abu Dhabi
من شماره مرکز دبی رو دارم ولی یبار که با ابوظبی تماس گرفتم از گوگل شمارشو پیدا کردم
K1 ارسال مدارک جون 2014
اپروو جولای 2014
مصاحبه ابوظبی 16 نوامبر 2014
دریافت ویزا 19 نوامبر 2014,
ارسال مدارک گرین کارت مارچ 2015
دریافت گرین کارت اکتبر 2015 Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، fa79iran ، a6l3i ، Nightsky007 ، sib 24
سلام خواستم سفر نامهٔ خودم به سفارت ابو ذبی‌ را که منجر به ویزا یکضرب شده را براتون بنویسم با چند نکته مهم.

من ۶ ساله که ایران هستم ولی‌ آمریکا به دنیا اومدم و برای خانومم که ایرانی‌ هتش اقدام کردم.حواستون باشه که کنسول قبل مصاحبه هیچی‌ رو چک نمیکن و اصلا به مدارکی که به ان ویی سی‌‌‌ فرستادین اصلا نگاه نمی‌کنه.موقهٔ مصاحبه فقط از خانومم پرسید که کار دولتی کردی یا نه؟ چند وقت ازدواج کردی؟ چند ساله شوهرتون از آمریکا رفته؟ کار شوهرتون چیه؟ بعد گفت که شوهرتون باید مالیات پرداخت میکرد و ما نمیتونیم به شما ویزا بدیم ولی‌ بعد خانومم بهش گفت ولی‌ ما قصدمون برگشن و موندن در آمریکا یعنی‌ همسرم دامیسایل خودش را حفظ کرده.بعدش کنسول گفت یه نامه بده که دلیل ندادن مالیات همسرتون توش نوشته شده باشه و مدارک اثبات دامیسایل.خوشبختانه من هم اون نامه رو قبلان نوشته بودم و به همسرم داده بودم به مدارکمون اضافه کنه و همسرمم بهش داد بعدش اونو خوند و گفت خوبه و حالا مدارک اثبات دامیسایل.مدارکی که ما برده بودیم برای این کار ۱-اجاره نامه منزل در آمریکا ۲- چند قبض پرداختی اجاره ۳- داشتم حساب بانک در آمریکا ۴- داشتن کارت اعتباری ۵- ایمیل برای خرید خودرو ۶- ایمیل برای حمل‌و نقل وسایل منزل از ایران به آمریکا .بعد از دیدن اینا خانوم نگاهی‌ به تقویم خودش کردو‌ گفت پنج شنبه بیا ویزا رو بگیر. و بعدش هم رفتم و ویزا خودمو گرفتم.کیس ما ازدواجی بود و ۳ ساله که از ازدواجمون گذشته بود موقهٔ مصاحبه.برای همه آرزو می‌کنم اینم براشون پیش بیاد و برای همین خواستم از آنچه گذشت بنویسم که شاید به کار کسی‌ بیاد.interview date January 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، a6l3i ، vania77 ، shadoow ، Nightsky007 ، barfi1 ، Haghighat ، sib 24 ، storagemeter ، Sunlight66
سلام دوستان
سوال زیر رو تو تاپیک ازدواج مطرح کردم ، کسی پاسخ نداد. گفتم شاید دوستانی که سفارت ابوظبی رفتن اطلاع داشته باشن.

"بعضی دوستان گفتن برای CR1 باید قبل از سفارت تو بانک مبلغی رو پرداخت کنیم و رسیدش رو نشون بدیم (درحالیکه دوستانِ لاتاری همونجا پرداخت میکنن).
منظور همون 120 دلار و 350 دلاری هست که قبل از فرم DS260 آنلاین پرداخت کردیم؟"
چون برداشتم اینه که پرداخت کنسول گری و مبلغ صدور ویزا باید جدا باشه.
ممنون
CR1*ارسال مدارک 10mar2014 *رسیدن مدارک به17mar14 :USCIS *اپروو بعد7ماه: 2oct14 *ارجاع به 17oct14:NVC *تعیین کیس نامبر ابوظبی بعد2ماه :3Dec14 *تکمیل فرم 4dec14:DS261 *بازشدن وپرداخت 5dec14:AOS Fees *ارسال مدارک به 9Jan2015:NVC *بازشدن وپرداخت IV Fees بعد1ماه :10Jan15 *بازشدنDS260وتکمیل آن: 12Jan15 *رسیدن مدارک به 12jan15:NVC *نقص:13Feb *ارسال مجدد: 14mar * ایمیل مصاحبه : 17Apr*مصاحبه:17May*دریافت ویزا از سفارت: 21May2015
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، shadoow
(2015-04-21 ساعت 21:24)a6l3i نوشته:  سلام دوستان
سوال زیر رو تو تاپیک ازدواج مطرح کردم ، کسی پاسخ نداد. گفتم شاید دوستانی که سفارت ابوظبی رفتن اطلاع داشته باشن.

"بعضی دوستان گفتن برای CR1 باید قبل از سفارت تو بانک مبلغی رو پرداخت کنیم و رسیدش رو نشون بدیم (درحالیکه دوستانِ لاتاری همونجا پرداخت میکنن).
منظور همون 120 دلار و 350 دلاری هست که قبل از فرم DS260 آنلاین پرداخت کردیم؟"
چون برداشتم اینه که پرداخت کنسول گری و مبلغ صدور ویزا باید جدا باشه.
ممنون

Iويزاى cr1 لازم نيست هيچ پولى تو سفارت پرداخت كنه براى من كه اينطور بود
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: a6l3i ، shadoow ، amir_naji ، فاطمه نوری
دوستان اینکه برای کتگوری f2a برای مصاحبه چقدر باید پول داد و کجا (سفارت یا بانک)پول داد،سوال منم هست.متاسفانه تاپیک های دیگه کسی جواب نداد.ظاهرا کسی نمیدونست.ممنون میشم راهنمایی کنید
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
اطلاعات سریع و برد بخور برای انجام سریع و کم خرج آزمایشات در دبی و مصاحبه در ابوظبی:
1- دو روز قبل از مصاحبه در دوبی حاضر باشید
2- کلینیک , Mideast polyclinic واقع در خیابان الرقه(نقشه گوگل پیدا کنید) میرین پیش خانم "خدیجه" ایشون فارسی هم بلد هستن 1000 درهم می دید به همراه 6 قطعه عکس 6*6 و پاسپورت و آزمایشات رو انجام می دید.(کلینیک از ساعت 8 تا 11 صبح و 4 تا 7 بعد از ظهر باز هستش)
3- فرداش تشریف می برین جواب آزمایشات رو می گیرین
4- پس فرداش که روز مصاحبه هستش ساعت 4 اینا بیدار می شین و فقط مدارک و کیف چولتون رو با خودتون بر می دارید، تکرار می کنم فقط مدارک و کیف پول در غیر اینصورت مثل من بیچاره می شین چون کیف دستی؛ کوله پشتی و غیره نه تنها تو سفارت راه نمی دن که یه جورایی خودتون هم راه نمی دن. خیلی دقت کنید به این که گفتم خواهش می کنم.
5- ساعت 4 یه تاکسی می گیرین به مقصد "Alghubaiba Bus Station" از ساعت 4:30 اولین اتوبوس های ابوظبی حرکت می کنن، یه کارت سیلور از اونجا می خرین و به اندازه 60 در هم یا می گین "Round Trip to Abu Dhabi" خودش 60 درهم ازتون می گیره
6- ساعت 6:30 یا 7:00 می رسین ابوظبی، یه تاکسی می گیرین و می فرمایید "US Embassy-embassy distriction" هزینه اش حدود 17 درهم
7- مصاحبه که تموم شد میایین بیرون چند دقیقه دندون رو جیگر می زارید تاکسی میاد، می فرمایید "Abudhabi Main Bus Station" و می رین اونجا باهزینه 17 درهم
8- سوار اتوبوس دوبی خط E100 میشین که میشه همون "Alghubaiba Bus Station"
9- هزینه سفرتون برای سفارت با 100 درهم ردیفه، یه دعا هم برای من بکنید لطفا

لطفا سوال داشتید پیغام دفرستید
فعلا CoolCool
پاسخ
تشکر کنندگان: a6l3i ، shmo ، masmori ، sib 24 ، طناز12 ، zorel13 ، negarak62
جهت اطلاع دیده شده که هزینه مدیکال در nmc از polyclinic به مراتب کمتر است.

جهت اطلاع دیده شده که هزینه مدیکال در nmc
به مراتب کمتراز پلی کلینیک ست.
F4 category P.D 23Jan2002 Interview َAbd 06Nov2014 Waiting ForA.P Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: a6l3i ، shandiz ، kasra
سلام دوستان
قصد دارم به اندازهِ هزینهء مدیکال و رفت و آمد بین دبی - ابوظبی و هزینه های روزانه در امارات ، از ایران درهم بخرم.
NMC در ایمیلِ تعیین وقت ، هزینه بیسیک برای مدیکال رو 525 درهم گفته (من تمام واکسن ها رو تو پاستور تجریش زدم). فکر میکنید حدوداً چقدر درهم لازم بشه؟
البته هزینه هتل رو دلاری میدم.
ممنونم
CR1*ارسال مدارک 10mar2014 *رسیدن مدارک به17mar14 :USCIS *اپروو بعد7ماه: 2oct14 *ارجاع به 17oct14:NVC *تعیین کیس نامبر ابوظبی بعد2ماه :3Dec14 *تکمیل فرم 4dec14:DS261 *بازشدن وپرداخت 5dec14:AOS Fees *ارسال مدارک به 9Jan2015:NVC *بازشدن وپرداخت IV Fees بعد1ماه :10Jan15 *بازشدنDS260وتکمیل آن: 12Jan15 *رسیدن مدارک به 12jan15:NVC *نقص:13Feb *ارسال مجدد: 14mar * ایمیل مصاحبه : 17Apr*مصاحبه:17May*دریافت ویزا از سفارت: 21May2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-25 ساعت 07:05)masmori نوشته:  جهت اطلاع دیده شده که هزینه مدیکال در nmc از polyclinic به مراتب کمتر است.

جهت اطلاع دیده شده که هزینه مدیکال در nmc
به مراتب کمتراز پلی کلینیک ست.

من در این مورد اطلاعی ندارم، اما فقط اینو می دونم که Mideast Poly clinic برای زیر 25 سال 500 درهم و برای بالای 25، 1000 درهم هست. اما باز هم قبلش می تونید بپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: a6l3i

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان