کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا انگلیسی حرف زدن کلاس داره؟
تازگیها از دیگران متوجه شدم که وقتی فارسی حرف میزنم لهجه انگلیسی دارم. من واقعا از این حالت متنفرم ولی اصلا دست خودم نیست و فکر نمیکنم بتونم درستش کنم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، honareirani ، merdax ، SamiraN ، megaholding ، taherifar
من به شدت از آدم‌هايي که ميخوان توي ايران و توي يه جمع، خودنمائي کنن و 4 تا کلمه انگليسي و با تلفظ غلط رو چاشني صحبت‌هاشون کنن متنفرم.

(بقول پيام) آمممممما، از وقتي که بطور جدي تصميم گرفتم زبان انگليسيم رو کامل کنم و روزها تا فرصتي گيرميارم با خودم صحبت مي‌کنم، داره عادت خودمم ميشه که وقتي هم بايد فارسي صحبت کنم وسطش يه کلمه رو انگليسي ميگم. Sad
اين موضوع ناخودآگاه صورت ميگيره و چون زودتر کلمه انگليسيش مياد توي ذهنم، مي‌گم. بجاش بعضي وقت‌ها هم وقتي دارم انگليسي صحبت مي‌کنم وسطش يه کلمه فارسي مي‌گم. اين به اون در!!!Big Grin
ولي خارج از شوخي،‌ مي‌ترسم خودمم جزء همون دسته از افراد بشم. ميگن آدم از هرچي بدش مياد سرش مياد. Big Grin

ولي جالبه که اينم بگم؛ يکي از اقوام ما حدود سي سال هستش که آمريکاست و الان وقتي مياد اينقدر قشنگ فارسي رو با لهجه غليظ اصفهاني صحبت مي‌کنه که آدم کلي حال مي‌کنه.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
(2010-01-12 ساعت 13:32)indmehdi نوشته:  من به شدت از آدم‌هايي که ميخوان توي ايران و توي يه جمع، خودنمائي کنن و 4 تا کلمه انگليسي و با تلفظ غلط رو چاشني صحبت‌هاشون کنن متنفرم.

(بقول پيام) آمممممما، از وقتي که بطور جدي تصميم گرفتم زبان انگليسيم رو کامل کنم و روزها تا فرصتي گيرميارم با خودم صحبت مي‌کنم، داره عادت خودمم ميشه که وقتي هم بايد فارسي صحبت کنم وسطش يه کلمه رو انگليسي ميگم. Sad
اين موضوع ناخودآگاه صورت ميگيره و چون زودتر کلمه انگليسيش مياد توي ذهنم، مي‌گم. بجاش بعضي وقت‌ها هم وقتي دارم انگليسي صحبت مي‌کنم وسطش يه کلمه فارسي مي‌گم. اين به اون در!!!Big Grin
ولي خارج از شوخي،‌ مي‌ترسم خودمم جزء همون دسته از افراد بشم. ميگن آدم از هرچي بدش مياد سرش مياد. Big Grin

ولي جالبه که اينم بگم؛ يکي از اقوام ما حدود سي سال هستش که آمريکاست و الان وقتي مياد اينقدر قشنگ فارسي رو با لهجه غليظ اصفهاني صحبت مي‌کنه که آدم کلي حال مي‌کنه.

درسته بعضی وقتا منم فارسی بعضی از کلمات رو فراموش میکنم .اونم ساده ترین کلمات خیلی بده طرف مقابل فکر میکنه ادم از قصد میخواد کلاس بذارهSad

بعضی از لهجه ها خوب حفظ میشن مثل اصفهانی ترکی گیلکی و......معمولا این افراد بعد از طولانی مدت هم لهحه شون رو حفظ میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، Ali Sepehr ، honareirani ، rs232 ، merdax ، سارا کوچولو ، SamiraN ، Farshid22 ، taherifar
بله که کلاس داره، خیلی خوب شم داره. من از ۲۵ سال پیش شروع کردم به خوندنش ولی هنوز... خدا بیامرزه رفتگان شما رو. فکر کنم که آه اون معلم زبان اول راهنماییمون ما رو گرفته که هنوز هم که هنوزه وقتی میخوام انگلیسی حرف بزنم اول تو دلم یه دور فعل هاشو توی هر ۱۶ زمان صرف میکنم. 

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: SamiraN ، payam_prz ، taherifar
(2010-01-14 ساعت 11:04)Persischer نوشته:  بله که کلاس داره، خیلی خوب شم داره. من از ۲۵ سال پیش شروع کردم به خوندنش ولی هنوز... خدا بیامرزه رفتگان شما رو. فکر کنم که آه اون معلم زبان اول راهنماییمون ما رو گرفته که هنوز هم که هنوزه وقتی میخوام انگلیسی حرف بزنم اول تو دلم یه دور فعل هاشو توی هر ۱۶ زمان صرف میکنم.

16 زمان!!!؟ یا 12 زمان!؟
فکر کنم بدجوری آهش گرفتت. Big Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
(2010-01-14 ساعت 17:46)indmehdi نوشته:  
(2010-01-14 ساعت 11:04)Persischer نوشته:  بله که کلاس داره، خیلی خوب شم داره. من از ۲۵ سال پیش شروع کردم به خوندنش ولی هنوز... خدا بیامرزه رفتگان شما رو. فکر کنم که آه اون معلم زبان اول راهنماییمون ما رو گرفته که هنوز هم که هنوزه وقتی میخوام انگلیسی حرف بزنم اول تو دلم یه دور فعل هاشو توی هر ۱۶ زمان صرف میکنم.

16 زمان!!!؟ یا 12 زمان!؟
فکر کنم بدجوری آهش گرفتت. Big Grin
از همون وقتا بین طلاب اختلاف نظر بود. برخی مایل نبودند که اسمی از (simple past future, past future continous, past future perfect, and past future perfect contininous) برده شود و به ۱۲ زمان اکتفا میکردند. آنها اثنی زمانیه‌، کل کل کننده‌اند و موحارب. Wink درود بر شما

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، indmehdi ، amir_arian ، taherifar
به نظر من اصلا کلاس نداره هر زبانی اگه جای خودش صحبت بشه کلاس داره, امان از اینایی که دو ترم رفتن کلاس زبان ... من واقعا درک نمی کنم چرا وسط حرفاشون انگلیسی حرف می زنند با وجود اینکه لغت فارسیشو می دونن... خیلی جالبه من آدمیو می شناسم که ایرانی نیست فارسی و هم در ارتباطات کلامی با ایرانیان یاد گرفته ولی به هیچ عنوان توی حرفاش لغت انگلیسی استفاده نمی کنه حالا ما ایرانیها.... کلا ما ایرانیها یه جورایی قاطی کردیم ..جای همه چی و عوض کردیم ... کلا موجودات عجیب و غریبی هستیم که هیچ کجای دنیا مثل ما پیدا نمیشه...مدام هم به فرهنگ نمی دونم چند هزار سالمون افتخار می کنیم ....
پاسخ
تشکر کنندگان: asal1907 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان