کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: مدت زمان ارسال فرم DS-230 و بقیه مدارک تا دریافت نامه مصاحبه برای کیس شما چقدر بود ؟
کمتر از یک ماه
11.76%
12 11.76%
یک ماه
3.92%
4 3.92%
یک ماه و نیم
4.90%
5 4.90%
دو ماه
5.88%
6 5.88%
دو ماه و نیم
2.94%
3 2.94%
سه ماه
2.94%
3 2.94%
چهار ماه
12.75%
13 12.75%
پنج ماه
6.86%
7 6.86%
شش ماه
15.69%
16 15.69%
يك سال
14.71%
15 14.71%
يك سال و نيم
6.86%
7 6.86%
دوسال
10.78%
11 10.78%
مجموع 102 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه
تو این 5 سال هم باید 6 ماهی یکبار حتما" اونجا حضور داشته باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: sara_217us
شما برای اینکه پاس آمریکایی بگیرید باید شهروند شید، برای شهروندی هم باید 5 سال مقیم آمریکا باشید...
[/quote]

ولی به ما گفتن 3 سال اونم هر 6 ماه یکبار بریم کافیه
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه عزیزم 5 سال باید از گرین کارتتون بگذره .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
[quote='maymary1220' pid='65631' dateline='1280386047']
نه عزیزم 5 سال باید از گرین کارتتون بگذره .

چون همسرم واسه من اپلای کرده 3 سال طول میکشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
Exclamation 
سلام ،
خیلی ها از جمله خودم ، فرم های ساپورت مالی و DS-230 رو ارسال کردند و بی صبرانه منتظر نامه ( ایمیل ) مصاحبه هستند ...
تو تاپیک های مختلف ، خیلی ها در این باره کمک خواستند و یا تجربشون رو اعلام کردند از جمله خودم ؛
ولی به نظرم دیگه اینقدر این موضوع مهمه و حوصله ی آدمو سرررررر میبره که واقعاً ارزش داره آدم یه تاپیک حرومش کنه Big Grin

تو این بخش از همه ی دوستان میخوام بیان بگن که :
1 - فرم های ساپورت مالی + فرم های DS-230 + ترجمه ی مدارک رو در چه تاریخی به NVC فرستادند .
2 - نامه یا ایمیل تاریخ مصاحبه چه تاریخی براشون اومده .

با این کار هم میتونیم یه حداقل و حداکثر به دست بیاریم
و هم به کسانی که هنوز درست در این باره تو باغ نیستند کمک کنیم !

من از خودم شروع میکنم :

1 - در تاریخ 2010/10/6 ( 10 June ) وکیلمون گفت که ترجمه ی مدارک + فرم ساپوت و DS-230 رو کامل به NVC فرستاده .
2 - الآن 2 August هست ، یعنی تقریباً یک ماه و سه هفته . ولی هنوز نامه نیومده و منتظریم. . .

لطفاً تو این بخش اگر چیزی میدونین یا تجربه ای دارید کمکم کنید . میخوام حداقل و حداکثر دستم بیاد ... مرسی Smile
پاسخ
سلام
من مدارك ساپورت مالي رو كه فرستادم و تائيد شد تقريبا يك ماه بعدش فرم هاي 230 رو فرستادم و دوباره يك ماه بعد از اون نامه وقت سفارت اومد كه برام 5 هفته بعدش وقت گذاشته بودن. البته پرونده من ابوظبي بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994
Big Grin
ببخشید ! دیشب خسته بودم داشتم اینو مینوشتم اشتب شد !
بعدشم یه سوال ! مجید کیه ؟!! من شایان ام ! نوشته رو هم اصلاح کردم !
بله ، حتماً تاریخ کارنت شدن ( یا به قول لاتاری ها کارتن شدن !) هم تو این ماجرا تأثیر داره ، ولی پرونده ی ما 4-5 سال پیش کارنت شد ...
ما خودمون نخواستیم بریم تا این دفعه که دوباره بهمون اعلام کردند که آخرین فرصته اگر بخوایم بریم .... ما هم اقدام کردیم بریم ... با این فرق که اون موقع ها برامون فرقی نمیکرد رفتن و نرفتن ؛ ولی الآن زمین تا آسمون فرق میکنه ...
پاسخ
سلام به همه
خوب مسئله خوبی رو مطرح کردی چون منم همینطور هستم البته من از شما عقبترم من هفته پیش 20 جولای همه مدارک رو کامل فرستادم الته در ویزا بولیتن هنوز کارنت نشدم شاید ماه اینده اما فعلا در اب نمک هستم Big Grin
اگه بقیه دوستان بیان و بگن خیلی خوب میشه بقول شما یک حداقل و حداکثری دستمون میاد مرسی از این تاپیکت Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، frozen mind
ما هم 3 ماه پیش کیسمان کارنت شد و مدارک رو من سه شنبه ی پیش فرستادم
امیدوترم یه 6 ماهی طول بکشه واسه مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-03 ساعت 13:31)rbadboy85 نوشته:  ما هم 3 ماه پیش کیسمان کارنت شد و مدارک رو من سه شنبه ی پیش فرستادم
امیدوترم یه 6 ماهی طول بکشه واسه مصاحبه

فکر نمیکنم این جوری که میخواید بشه ، تا حالا من حد اقل 1 ماه و حد اکثر 3 ماه رو دیدم ، ولی 6 ماه ندیدم !!! Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
الآن 1 ماه و سه هفته و یک روز پر شد .

ولی نامه هنوز نیومده ،

به نظر شما چه کار کنم ؟
پیگیری کنم ؟
از NVC یا از جای دیگه ؟
با وکیل صحبت کنیم ؟
یه رراهنمایی کنید که من الآن باید چه کار کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بالاخره این نامۀ لعنتی مصاحبۀ من هم اومد.
5 مهر ، آنکارا
کسی اون تاریخ هست؟
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
(2010-08-06 ساعت 13:03)pashaneco نوشته:  بالاخره این نامۀ لعنتی مصاحبۀ من هم اومد.
5 مهر ، آنکارا
کسی اون تاریخ هست؟

مبارک باشه. به سلامتی انشاا..

شما کی مدارک نهایی ( شناسنامه و عکس و .. ) رو فرستادید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-06 ساعت 13:48)hasti_banoo نوشته:  
(2010-08-06 ساعت 13:03)pashaneco نوشته:  بالاخره این نامۀ لعنتی مصاحبۀ من هم اومد.
5 مهر ، آنکارا
کسی اون تاریخ هست؟

مبارک باشه. به سلامتی انشاا..

شما کی مدارک نهایی ( شناسنامه و عکس و .. ) رو فرستادید؟

ما طی چند مرحله مدارک رو فرستادیم.
یک هفته قبل از عید تمام آنچه خواسته بودند رو فرستادیم ( کپی شناسنامه و سند ازدواج ، انگشت نگاری و ...) . اما بعد از 3 هفته یک ایمیل اومد که توش یه جاخالی تو فرم d230 رو گوشزد کرده بود و اینکه سند ازدواج رو باید اصلشو بفرستید.
ما هم اینا رو دادیم به یکی از نزدیکان که ایران بود با خودش به آمریکا برد.
بعد از 1 ماه یه ایمیل دیگه اومد که توش سند ازدواج و شناسنامۀ خاله ام که درخواست کننده اصلیست رو خواسته بودند.

دیگه ما منتظر نامۀ مصاحبه بودیم که در تاریخ 16 خرداد ماه یه ایمیل اومد که توش یه سری ایراد از financial evidence گرفته بود ولی نوشته بودند که این مدارک رو تکمیل کنید و با خود در روز مصاحبه همراه داشته باشید. ( یعنی به nvc نفرستید)

خلاصه بعد از کلی انتظار در تاریخ 7 مرداد ماه ایمیل اصلی اومد که توش تاریخ مصاحبه رو برای 5 مهر تعیین کرده بود. ( البته تاریخ ثبت نامه 6 مرداد بود ، اینم واسه دقت کار نوشتم.)
البته تو این مدت تماس هایی هم با nvc گرفته بودیم که میگفتند چون آنکارا شلوغه باید صبر کنید.
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
(2010-08-06 ساعت 19:38)pashaneco نوشته:  ما طی چند مرحله مدارک رو فرستادیم.
یک هفته قبل از عید تمام آنچه خواسته بودند رو فرستادیم ( کپی شناسنامه و سند ازدواج ، انگشت نگاری و ...) . اما بعد از 3 هفته یک ایمیل اومد که توش یه جاخالی تو فرم d230 رو گوشزد کرده بود و اینکه سند ازدواج رو باید اصلشو بفرستید.
ما هم اینا رو دادیم به یکی از نزدیکان که ایران بود با خودش به آمریکا برد.
بعد از 1 ماه یه ایمیل دیگه اومد که توش سند ازدواج و شناسنامۀ خاله ام که درخواست کننده اصلیست رو خواسته بودند.
دیگه ما منتظر نامۀ مصاحبه بودیم که در تاریخ 16 خرداد ماه یه ایمیل اومد که توش یه سری ایراد از financial evidence گرفته بود ولی نوشته بودند که این مدارک رو تکمیل کنید و با خود در روز مصاحبه همراه داشته باشید. ( یعنی به nvc نفرستید)
خلاصه بعد از کلی انتظار در تاریخ 7 مرداد ماه ایمیل اصلی اومد که توش تاریخ مصاحبه رو برای 5 مهر تعیین کرده بود. ( البته تاریخ ثبت نامه 6 مرداد بود ، اینم واسه دقت کار نوشتم.)
البته تو این مدت تماس هایی هم با nvc گرفته بودیم که میگفتند چون آنکارا شلوغه باید صبر کنید.

خوب این انتظارها رو بالاخره باید تو روند مهاجرت پذیرفت. گرچه این نقص مدارک کلافه کننده است ! اما مهم اینه که شکر خدا دیگه مشکلی نیست و روز مصاحبه هم تعیین شده. اون موقع دیگه هوای آنکارا هم خنک میشه و انشاا.. مصاحبه خیلی خوبی خواهید داشت. فقط لطفا وقتی برگشتید، برای ما هم تعریف کنید اوضاع به چه صورت بود.

موفق باشید

--
در ضمن من دارم راهنمای آمادگی برای روز مصاحبه رو هم آماده می کنم که طی 2-3 روز آینده در تاپیک "راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی " خواهم گذاشت. اگر مایل بودید مطالعه بفرمایید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2914
پاسخ
تشکر کنندگان: pashaneco

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان