کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات لازم برای مهاجرت به جمهوري چك
سلام دوستان من تازه وارد سایت شدم و اگه کسی بتونه جواب منو بده خوشحال می شم....
ممنون از همه به خاطر اطلاعاتی که می زارن میخواستم بگم من با یک پسر اهل چک که در پراگ زندگی میکنه اشنا شدم و تصمیم داریم بیشتر همدیگه رو بشناسیم و اگه به نتیجه رسیدیم ازدواج کنیم....
با این شرایط قبل از ازدواج هیچ راهی برای رفتن به اونجا هست؟
با ازدواج با یک شهروند چکی می شه راحت اقامت گرفت؟
ممنون از اطلاعاتی که خواهید داد....
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-07-19 ساعت 02:10)sahar_a009 نوشته:  سلام دوستان من تازه وارد سایت شدم و اگه کسی بتونه جواب منو بده خوشحال می شم....
ممنون از همه به خاطر اطلاعاتی که می زارن میخواستم بگم من با یک پسر اهل چک که در پراگ زندگی میکنه اشنا شدم و تصمیم داریم بیشتر همدیگه رو بشناسیم و اگه به نتیجه رسیدیم ازدواج کنیم....

می تونن دعوتنامه بفرستن و شانس تون رو امتحان کنین که ایا ویزا میدن یا نه تا زمانیکه اقدام نکنین نمیشه گفت

نمیدونم راحت از نظر شما به چه شرایطی میگن.از زمان ثبت ازدواج در چک به شما اقامت موقت داده میشه بعد از دو سال از ازدواج و اثبات اینکه ازدواج صوری نبوده اقامت دائم میگیرین و بعد از 5 سال از اقامت دائم می تونین برای پاسپورت اقدام کنین که البته اون زمان باید زبان چکی بلد باشین و ازتون ازمون می گیرن
پاسخ
(2013-07-19 ساعت 15:11)یه مهاجر نوشته:  [quote='sahar_a009' pid='378013' dateline='1374183612']
سلام دوستان من تازه وارد سایت شدم و اگه کسی بتونه جواب منو بده خوشحال می شم....

می تونن دعوتنامه بفرستن و شانس تون رو امتحان کنین که ایا ویزا میدن یا نه تا زمانیکه اقدام نکنین نمیشه گفت

نمیدونم راحت از نظر شما به چه شرایطی میگن.از زمان ثبت ازدواج در چک به شما اقامت موقت داده میشه بعد از دو سال از ازدواج و اثبات اینکه ازدواج صوری نبوده اقامت دائم میگیرین و بعد از 5 سال از اقامت دائم می تونین برای پاسپورت اقدام کنین که البته اون زمان باید زبان چکی بلد باشین و ازتون ازمون می گیرن
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
ممنون از جوابتون به نظراتون من برای .ویزای تحصیلی اقدام کنم می تونم راحت تر اقامت موقت اونجا را بگیرم؟ تا بتونم یه مدتی اونجا باشم؟
یا پیشنهاد دیگری دارین؟
پاسخ
(2013-07-20 ساعت 00:11)sahar_a009 نوشته:  ممنون از جوابتون به نظراتون من برای .ویزای تحصیلی اقدام کنم می تونم راحت تر اقامت موقت اونجا را بگیرم؟ تا بتونم یه مدتی اونجا باشم؟
یا پیشنهاد دیگری دارین؟

ویزای تحصیلی تا زمان تحصیل تون اعتبار داره و در صورتیکه میتونین اقامت بگیرین که بعد از اون کار پیدا کنین.که در جمهوری چک با اون همه بیکار یه خارجی بعید میدونم کاری پیدا کنه بعد از تحصیل.بهترین گزینه برای شما همون ازدواجه.تحصیلی و تجاری خیلی گرون و زمان بره
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، victor2016
salam
lotfan dar rabete ba visa ye kare CZ bande ra rahnemayi befarmayid
پاسخ
سلام من چند وقت پست گذاشتم من ازدواج کردم با یک پسر اهل چک و در ترکیه ازدواجمون را رسمی کردیم و سفارت چک ظرف 15 روز به من ویزا 3 ماهه شینگن داد می تونم سوال کنم
1- شما در پراگ کلاس های عمومی یا ... برای اموزش زبان چکی میشناسید؟
2- من با سند ازدواج بین المللی ترکیه می تونم برای ویزای موقف 1 ساله اقدام کنم؟ ( چون 2 ماه وقت برای ثبت ازدواج دائم ما احتیاج داریم)و 2 ماه هم برای گرفتن اقامت موقت...
3- با اقامت موقت میشه اونجا کار کرد؟؟

بازم ممنون از کمکتون
پاسخ
سلام...من فرزندی دارم از پسری که تابعیت چک را دارد...یعنی مطمئنم پاسپورت چکی را دارد...دختر من 3 ساله است و در ایران به دنیا اومده و پدرش مسئولیت او را نمی پذیرد...و با او هیچ تماسی ندارم و ادعا دارد دخترم فرزند او نیست
آیا می توانم اقدام کنم به تبع پدرش برای دخترم پاسپورت چکی بگیرم بدون اطلاع و خواست پدرش؟؟؟و آیا دولت چک مسئولیت این بی مسئولیتی شهروندهاشو می پذیرد یا نه؟؟؟
دختر من شناسنامه ایران به نام پدرش دارد و اگه لازم باشه آزمایش دی ان ای هم میدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام عرض میکنم و تشکر میکنم از مطالب خوبتون
من قصد ازدواج با یک ایرانی شهروند چک رودارم و سوالم از شما دوستان اینه که کدوم یک از حالتهای زیر برای دریافت اقامت برای من آسون تر و کم ریسک تره
1. ازدواج ما در ایران به عنوان دو نفر ایرانی و سپس اقدام من برای دریافت ویزا و اقامت از سفارت چک در ایران(با توجه به دو م ل ی ت ی بودن همسرم)
2. ازدواج ما در پراگ و اقدام برای اقامت و آیا با ویزای توریستی و یا دعوتنامه میتونم اونجا ثبت ازدواج رو انجام بدم
3.ازدواج ما در یک کشور سوم
اگه اطلاع دارید لطفا زمان تقریبی صدور اقامت موقت من بعد از ثبت ازدواج رو هم بهم بگید
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. میشه راهنمایی کنین:
من از شرکتی در پراگ برای کار پذیرش گرفتم. بنظرتون زندگی و کار در پراگ ارزش داره که کارم رو در اینجا رها کنم و بخوام تجربه اش کنم؟ در ضمن حقوقی که به من پیشنهاد دادن حدود 20% کم تر از حقوقم در تهران هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان