کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لیست کارهایی که یک مهاجر در بدو ورود به آمریکا باید انجام دهد
خیلی عالی بود .آرزومند آرزوهای شما
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، batis2010 ، ronmony ، behfaza ، قصه گو ، taherifar ، msar
دقیقا یکی از مشکلات منم این بود که هیچ ترتیبی واسه کارهایی که باید انجام بدیم نمی دونستم و این که چه کاری چقدر مهمه.
دوست عزیز خیلی مممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، sanaz2010 ، jan ، maaref ، tamanna ، batis2010 ، ronmony ، ASALI ، soruosh ، mohammadrezah ، behfaza ، قصه گو ، taherifar ، msar
از دوستاني كه قبلا اين مرحله رو پشت سر گذاشتن خواهشمند است تجربيات خود را هرچند مختصر در اين پست قرار بدن و مطمئن باشن كه براي ما ها خيلي مفيد خواهد بود.
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، maaref ، tamanna ، batis2010 ، ronmony ، mohammadrezah ، behfaza ، niloo-kh ، قصه گو ، taherifar ، msar
ما اصلا به اداره ی سوشیال نرفتیم و خودشون بدون زحمت و درد سر بعد از گذشت 14 روز سوشالها و دو روز بعد از اون گرین کارتها رو برامون فرستادند.....تنها کاری که کردیم دو روز بعد از آمدن رفتیم Bank of america حساب باز کردیم و بهمون کردیت هم داد ..................ولی از همونهائی که رسا جون گفتند از پول خودمون اجازه ی برداشت داشتیم و باید در تاریخ مقرر سر جاش میذاشتیم.....بعد از آمدن سوشالها رفتیم امتحان آئین نامه دادیم و از طریق آنلاین وقت گرفتیم برای امتحان عملی .............و در نهایت گرفتن گواهینامه..............همین
تنها مسئله ای که کمی ما رو اذیت کرد در مورد خونه بود که به دلیل نداشتن کردیت کارت هیچ بنی بشری به ما حاضر نبود خونه بده که اونهم با پرداخت شش ماه پول پیش و گشتنهای بسیار میسر شد.............
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2010-01-13 ساعت 12:52)laili نوشته:  ما اصلا به اداره ی سوشیال نرفتیم و خودشون بدون زحمت و درد سر بعد از گذشت 14 روز سوشالها و دو روز بعد از اون گرین کارتها رو برامون فرستادند.....تنها کاری که کردیم دو روز بعد از آمدن رفتیم Bank of america حساب باز کردیم و بهمون کردیت هم داد ..................ولی از همونهائی که رسا جون گفتند از پول خودمون اجازه ی برداشت داشتیم و باید در تاریخ مقرر سر جاش میذاشتیم.....بعد از آمدن سوشالها رفتیم امتحان آئین نامه دادیم و از طریق آنلاین وقت گرفتیم برای امتحان عملی .............و در نهایت گرفتن گواهینامه..............همین
تنها مسئله ای که کمی ما رو اذیت کرد در مورد خونه بود که به دلیل نداشتن کردیت کارت هیچ بنی بشری به ما حاضر نبود خونه بده که اونهم با پرداخت شش ماه پول پیش و گشتنهای بسیار میسر شد.............
لیلی جان برای من خیلی خیلی جالب بود که شما از bank of americaتونستید سکیور کردیت بگیرید!چون ما که در روزهای اول اونجا رفتیم از ما دو تا id خواستند و ما فقط پاسپورت داشتیم.و بعد از گرفتن گرین کارت ما باز برای chase و us bank درخواست سکیور کردیت دادیم و ما رو رد کردند.شاید ایالتی که شما توش بودید آسانگیرتر بوده! یا شاید کارمندی که به تور ما خورده زیاد آدم واردی نبوده! آدم بعضی وقتا خودش میمونه چه خبره؟!
در ضمن درفرم اولیه که پر میکنیم اگر خاطرتان باشد یک جایی هست که پرسیده میخواید برای سوشیال سکیوریتی اقدام کنید ،که همه ما معمولا جواب مثبت میدهیم ،اینه که به صورت اتوماتیک این کار صورت میگیرد.ولی در برخی موارد که در همین سایت هم بوده سوشیال طرف تا ماهها نیومده ،چون مثلا یا خودش در فرم یادش رفته جواب مثبت بده و یا یک کارمندی این وسطا کارش رو درست انجام نداده،خلاصه برای محکم کاری و تسریع امور من توصیه میکنم که هر کسی شخصا یک سری به اداره سوشیال بزنه تا سریعتر سوشیالش بیاد و ریسکی هم در کار نباشه.
جالبه که تو این آمریکا هر کس تجربه منحصر به فرد خودش رو داره و واقعا آدم میترسه که تجربه اش رو به دیگران تعمیم بده ،چون تجاربمون میتونه کاملا در جهت عکس هم باشه.حالا در عوض ما مشکل خاصی در اجاره خونه نداشتیم و بعضیها حتی حاضر بودند با 500$دیپازیت بدون کردیت خونه رو به ما اجاره بدند.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
دقیقا همین طوره که میگی هر کسی تجربه ی خاص خودش و داره.........ما روز اول توی فرودگاه برای سوشیال که پرسیدیم گفتند لازم نیست شما اقدامی کنید اگر بعد از سه هفته نیومد برید اداره ی سوشیال سکیوریتی بعد درخواست بدید...بانک هم با همون مراجعه ی اول بدون هیچ مشکلی سکیور کردیتمون و دادند دستمون...................ولی من شنیدم برای گرفتن کردیت بانک آمریکا بدترین بانکه و خیلی دیر کردیت میده حالا باید سری به chase بزنیم و برای گرفتن کردیت اونجا اقدام کنیم........تا قبل از یک سال کردیتمون و بسازیم تا باز اگه خواستیم از اینجا بلند شیم با مشکل خونه روبه رو نشیم.....که یکی از کابوسهای من در ماههای اول همین گیر نیاوردن خونه بود.......در هر صورت وقتی قبلا میشنیدم که دوستان میگفتند مهاجرت سخته باورش برام مشکل بود ولی بعد تازه فهمیدم که چی میگن......به هر حال همه میدونیم که این مشکلات حداکثر تا یک ساله .....من همچنان خدا رو بابت لطف بزرگی که بهم کرده شاکرم با تمام مشکلات و سختیهائی که جلوی پای ما تازه واردین هست ...........
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
یکی از کارهای که در بدو ورود به ساختن کردیت کمک میکنه پرداختن قبض (تلفن، آب، برق،...) هست...
اگر در اول کار با کسی هم خونه میشین یا کسی دیگه دوست یا فامیلی براتون کاری اداری را انجام میده حتما بخواهید که این جور چیزها به اسمتون باشه..
این قضیه کردیت مثل مرغ و تخم مرغ میمونه...هر بانکی که میخواد کردت کارت بده سابقه کردیت را چک میکند ولی از طرفی کسی که تاحالا کردیت کارت نداشته سابقه هم نداره پس اول یکی از این ها باید بوجود بیاد....پرداخت به موقع قبوض یا داشتن سکیور کردیت خیلی کمک میکنه.....
یکی از دوستان من از BOA سکیور کردیت گرفت تا حد 500$ قبلش هم هیچ سابقه ای نداشت...اگه یه برنچی بهتون نه گفت، یه جای دیگه را امتحان کنید...بعضی وقتها کارمند بانک بر اثر ندونستن میگه نه یا اینکه برعکس خیلی وقتها کارتون را راحت راه میندازن...
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
دوستان راستی می تونید قبل از آمدن ssnبرای گرفتن گواهینامه اقدام کنید،فقط بعد از گرفتن سوشیال سکیوریتی نامبر یا همونssnباید به dmvخبردهید.البته مثل اینکه ای دی گرفتن قضیه اش فرق می کند وحتما نیاز به ssn دارد. با این حساب مورد دوم و سوم که ذکر کرده بودم ،می تواند زودتر انجام گیرد. در ضمن طبق گفتۀ دوستان در تگزاس بین امتحان آیین نامه و رانندگی فاصله ای وجود ندارد.

پاسخ
تجربه ی من در مورد «آی دی» = کارت شناسایی به این شکل بود که چون فقط من یکی دارای سوشیال سکوریتی بودم و خانمم به عنوان وابسته ی ویزای کاری من همراهم بود و ویزای همراه داشت؛ فقط با ارائه ی همان ویزا و نشان دادن پاسپورت تونست کارت «آی.دی» بگیره.

در مورد من که با ویزای کار وارد آمریکا شدم، خودم مجبور شدم به اداره ی سوشیال سکوریتی برای اخذ کارت اقدام کنم و حدود یک ماه طول کشید. البته در بسیاری از موارد مثل گشودن حساب بانکی و گرفتن کردیت کارت و دسته چک، وجود نامه ای از محل کارم حسابی مشگل گشا بود و حتی در بعضی موارد مثل گرفتن گواهی نامه نیاز به معرفی نامه ی محل کار نیز داشت.
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
با سلام
من تا حالا واسه گواهینامه مراجعه نکردم ولی مثل اینکه باید ثابت کنی که ساکن اون ایالتی مثلا ماساچوست . می خواستم بدونم برای ما گرین کارتی ها هم همینجوریه ؟

باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، maaref ، tamanna ، batis2010 ، ronmony ، behfaza ، قصه گو ، taherifar ، msar
تو کالیفرنیا که از ما چیزی نخواستن! فقط گرین کارت و پاسپورت بردیم با خودمون. اگر ازتون چنین چیزی خواستن احتمالا با نشون دادن اجاره نامه می تونین نشون بدین... به هر حال اگر کسی ساکن ماساچوست هستش و چیزی در این مورد میدونه بگه ما هم یاد بگیریم! Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
دستت درد نکنه از اطلاعات خوبی که دادی موفق باشی

(2010-01-12 ساعت 12:15)rasarasa نوشته:  شاید این موضوع را به صورت پراکنده در جاهای دیگر زیاد دیده باشید ولی من چون خودم قبل از آمدن به آمریکا ،مثل الان اینقدر وقت آزاد نداشتم که مهاجرسرا را ریز به ریز بگردم ، نفهمیدم که بلاخره انسوی مرزها چه خبر است ومن بعد از رسیدن به امریکا چه باید بکنم .حالا که در امریکا هستم سعی کردم به صورت خلاصه و منسجم تجربیات خودم را در اختیار دوستانی که امسال تشریف میاورند قرار دهم هر چند که دیگر دوستان دلسوز قبلا در تاپیکهای مختلف به آن اشاره کرده باشند.قبل از هر چیز باید بگویم که در آمریکا گرفتن سه چیز از نان شب واجب تر است:سوشیال سکیوریتی نامبر،درایورز لایسنس،کردیت کارد پس به لیست زیر توجه کنید:
1.اولین کاری که شما در دو سه روز اول ورودتان باید حتما در صدد انجام آن باشید،رفتن به اداره سوشیال سکیوریتی و درخواست برای سوشیال سکیوریتی نامبر است.چون هر جا که بروید، حتی اگر بخواهید پولتان را در بانک بگذارید یا گواهینامه بگیرید یا ...به این شماره نیازمندید و قبل از داشتن آن رسما هیچ کاری نمی توانید انجام دهید پس در اپلای کردن برای آن تعجیل کنید.
2.آمدن سوشیال سکیوریتی نامبر یکی دو هفته ای طول میکشد بلکم بیشتر! پس شما در این هفته های بیکار وقت دارید که برای دومین چیز حیاتی اقدامی انجام دهید.گواهینامه در آمریکا حکم id را دارد .در اینجا وقتی از شما id می خواهند برایشان عجیب است که شما گرین کاردتان را نشان دهید ،حتی خیلیها نمی دانند گرین کارد چیست و کلی آنرا بررسی میکنند تا آنرا به عنوان idقبول کنند!! پس به ادارهdmv بروید و کتاب driver handbookرا بگیرید و در این روزها که کاری نمیتوانید انجام دهید خودتان را برای امتحان آماده کنید .این کتاب در همه ادارات dmvمجانیست.
3.حالا که سوشیال شما دیگر آمده و شما آماده امتحان هم هستید بروید dmvو برای گرفتن درایورز لایسنس اپلای کنید چون باید حتما شماره سوشیال شما در فرم آن ثبت شود ،پس قبل از آن نمیتوانید اقدامی در این زمینه کنید،امتحان ایین نامه 50 سوال است و کامپیوتریست ،شما هر لحظه ای که 40 تای آن را درست جواب دهید امتحانتان تمام میشود.یعنی بیشتر از 10 غلط مردود است.از آنجاییکه به علت شلوغی ،معمولا امتحان عملی رانندگی نوبتش به 1ماه بعد می افتد ،منتظر نباشید که اول راه و چاه رانندگی را یاد بگیرید و بعد ایین نامه را امتحان دهید چون معمولا این دو امتحان در یک روز انجام نمیگیرد.پس میتوانید در فاصله دو امتحان ،خودتان را برای بخش عملی آماده کنید.
در ضمن کسانیکه قصد رانندگی ندارند میتوانند به جای درخواست گواهینامه برای id اپلای کنند که فرمش با فرم درایورز لایسنس یکیست و در همان اداره dmv انجام میگیرد.
4.یکی دیگر از کارهایی که بعد از گرفتن سوشیال باید انجام دهید گرفتن کردیت است،از اونجایی که ما به هر دری زدیم که از فروشگاهها کردیت بگیریم وندادند ،توصیه میکنیم بیخودی دنبال کردیت فروشگاهها در روزها و ماههای اول نروید.بانکهای اسم ورسم دارتر مثل us bank,chase هم حاضر نمیشوند هیچگونه کردیتی به شما بدهند خودتان را خسته نکنید،تنها بانکی که حاضر شد به ما کردیت بدهد بانک wells frgo بود .البته کردیتی که در روزهای اول به شما میدهند در واقع پول خودتان است شما مثلا مبلغ 1000$در این بانک میگذارید و آنها به شما کردیت کارد میدهند و شما میتوانید تحت عنوان کردیت کارد همان پول خودتان را خرج کنید.هر پولی که از این حساب خرج میکنید را باید سریع جایگزین کنید تا به عنوان یک ادم خوش حساب مطرح شوید تا بعد از یک مدت به شما کردیتهای دیگر پیشنهاد شود.
5.پولهایتان را در بالش نگذارید به بانکهای بزرگ بروید و مقداری از پولتان را (نه همه را به یک باره)تحت عنوان حساب چکینگ در چند بانک مختلف بگذارید .آنها هم بعد از یکی دو هفته برایتان دبیت کارد میفرستند .که میتوانید از آن به راحتی در همه جا استفاده کنید.بهتر است شما گاهی علاوه بر کردیت کارد از این حسابها خرج کنید و بعد دوباره مقدار دیگری پول از بالش در بیاورید و جایگزین کنید.بگذارید حسابتان در گردش باشد و چند بانک شما را بشناسند که بعدها بتوانید کردیت های خوب بگیرید.از با پول نقد خرید کردن بپرهیزید! چون شما نیاز دارید که خودتان را به بانکها معرفی کنید.و نشان بدهید که چقدر خوش حسابید و پولتان مدام در گردش است.
این کارهای واجبی بود که به نظر من رسید.دوستان دیگری که تجربه دارند لطفا آنرا کامل کنند.متشکرم
پاسخ
دوستان به نظر شما میتونیم همزمان هم واسه گواهینامه و آی دی تقاضا بدیم؟و این کار امکانپذیره؟به این دلیل که ممکنه کسی تو امتحان رانندگی قبول نشه و به آی دی کارت نیاز داشته باشه.
ممنون
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
سلام
شما میتونین این کار رابکنین چون من هفته پیش همین کارو کردم و هیچ مشکلی نداره.
فقط نکته اینکه درمورد گواهینامه اگر گواهینامه ایالت دیگری را داشته باشید باید ان را پس بدهید ولی در مورد ای دی نه شما میتونی ای دی ده تا ایالت را همزمان با هم داشته باشی و کلی هم با این موضوع حال کنیBig Grin
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
یکی از کارهای واجبی که باید در بدو ورود انجام ندهید بستن کانترکت(قرارداد) های سالانه با هر نوع شرکتی ست .چرا که در بدو ورود معمولا کسی از خم وچم زندگی در آمریکا آگاه نیست و بستن این قراردادها به دلیل ناآشنایی با نیازهایتان در محیط جدید میتواند کاملا به ضررتان باشد. هرچند که دوستان و آشنایان شما ، شما را تشویق به این کار کنند ولی متوجه باشید که هرکسی از زندگی چیزهای متفاوتی میخواهد و شاید بستن آن قرارداد برای دوست شما با توجه به نیازهایش کاملا به صرفه بوده ولی در زندگی شما هیچ لزومی نداشته باشد. این قراردادهای سالیانه با اینکه معمولا برای جلب مشتری کلی پیشنهادهای هوس انگیز میدهند ولی به درد یک تازه وارد نمیخورند چون شما بعد از مدتی شاید با کمپانیهای بهتر و ارزانتر آشنا شدید و یا اینکه بعد از مدتی زندگی در محیطی متفاوت فهمیدید که نیازی به آن ندارید.
این قراردادهای سالانه میتواند شامل گرفتن خط موبایل یا اشتراک برنامه های تلویزیونی و یا هر چیز دیگری باشد . شاید در بدو ورود برای یک ایرانی خیلی هیجان انگیز باشد که با قرارداد دوساله یک گوشی آیفون مجانی یا با قیمت خیلی پایین داشته باشد ولی بعد از مدتی شاید به این نتیجه برسید که دادن مبلغ 150 دلار یا بیشتر در ماه درشرایطی که هنوز کار پیدا نکرده اید کار بسیار سختیست و یا اینکه اصلا به این نتیجه برسید که آنتن دهی بد at&t که آیفون در انحصارش است به درد محلی که شما ساکنید نمیخورد.
و یا اینکه شاید شما بعد از مدتی زندگی در آمریکا به این نتیجه رسیدید که برنامه های تلویزیونی که با نصب یک آنتن 15-20 دلاری میتوانید از تلویزیون با کیفیت HD ببینید (البته اگر تلویزیونتان این قابلیت را داشته باشد)برای شما کافیست و احتیاج به خرید کیبل و بستن قرارداد ندارید .
هزینه فسخ این قراردادها طوری است که معمولا مشتری مجبور به ادامه دادن قرارداد میشود . بنابراین بستن قراردادهای سالیانه برای یک تازه مهاجر ،کار کاملا اشتباهی است.

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Linspire ، ParsTrader ، arshiya ، wushu kung fu ، gadfly ، User ، maxsupermax ، AvRiMcM ، maaref ، satusa ، upm2006 ، mahdicivil ، tata63 ، vahidvm60 ، tamanna ، shahrooz59 ، nimar123 ، smebi2011 ، vroom ، یاشار و ماری ، amiry ، OverLord ، Masoudpish ، Mehdiest ، Seattle2015 ، ali.narooei ، tartar ، armanbala ، GreenRoad ، Dr.Fox ، batis2010 ، ساری ، nahid.t ، ozone ، ronmony ، online27H ، nora ، Afies ، kamilia modi ، ali234 ، azaddk ، parsush ، mitme ، Soap McTavish ، babak82 ، farhad1985 ، rouzbehdarvishi ، AsemanAbee ، afs ، ASALI ، nilufar.p ، afshinghwink ، moon_rose ، shatsi ، saeedtmr ، rezagh ، bardia9 ، azadeh212 ، yalda91 ، amir0_0amir ، dana ، el333 ، sasbk ، roeentan ، godot ، mnpnus ، mohammadrezah ، majorsoly ، سمانه777 ، میخک سفید ، ابی هانی ، narciss2013 ، romance33 ، kiana11 ، Ali.US ، behfaza ، hushmandco ، soruosh ، afshin4749 ، paral ، Niushagh ، soli asali ، رجبعلی ، behrang3001 ، elmira_fa ، Saeedv13 ، hgbeigi ، y.n ، niloo-kh ، mozhgangh ، مرآت74 ، powerb ، mrhj50 ، زری وحدتی ، سمنانی ، meisam hashemloo ، kage.omid ، قصه گو ، nasam ، SomeOneX ، omid05 ، Farshid22 ، shahrzad001 ، remarya ، فرنا ، Shahabpk ، lighter ، babakgholamizadeh ، امین 13 ، hamed shayan ، sh_mm10 ، amin_j ، tapartoor600 ، msar ، hamedrouhi ، farmetalll ، humsun ، SAAM_60 ، mfarazz ، rbrb-2015 ، bugbear ، ahmad120 ، zhila1393 ، ed2008 ، alio2 ، sadegh_fojica ، soroush.shf ، mahsa_f ، Abdorrezaa ، esbluesky ، نسل سوخته ، h_aghapour ، narges1234 ، AMIRI1 ، ey1366 ، fn_glor

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان