کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لیست کارهایی که یک مهاجر در بدو ورود به آمریکا باید انجام دهد
(2015-04-26 ساعت 00:56)tapartoor600 نوشته:  اساتید محترم یه سئوال
۱- چرا باید SSN رو مواظب باشیم کسی نفهمه؟ (چه سو استفاده هایی ممکنه بشه)
۲- وقتی مجبوریم برای هر کاری اینSSN رو اعلام کنیم (برای اماکن دولتی و اشخاص مثل صاحب خانه و ...) چطور مطمئن بشیم که سو استفاده نخواهد شد از این شماره ما؟
1- سرقت هویت یکی از اتفاقات رایج توی دنیا هست. افراد سودجو با استفاده از ssn و سایر مشخصات مثل اسم و... می تونن به اسم شما حساب بازکنن و باهاش کارهای خلاف انجام بدن یا مدارک جعلی درست کنن.
2- ssn رو فقط به ادارات معتبر اعلام کنید. صاحبخونه هم بیشتر حساب بانکی و فیش حقوقی و وضعیت اقامت شما براش مهمه و ssn ربطی بهش نداره.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، victor2016 ، sadegh_fojica ، behjan ، Danoosh ، h_aghapour ، pishtaz611
(2009-12-04 ساعت 02:33)laili نوشته:  merdax عزیز منهم فکر کنم ما بعد از گذشت یک سال in-state به حساب میائیم....بازم مطمئن نیستم...

بستگی بع ایالت داره.در ایلنویز 1 ماه کافیه
پاسخ
تشکر کنندگان:
rasarasa عزیز در مورد پنجم گفتین که بهتر است خورد خورد پول رو در حساب دبیت بزاریم آیا بعدا نمیپرسند این پول از کجا اومده
پاسخ
تشکر کنندگان:
‌سلام دوستان
الان یک نفر قبول شده و میخاد بره امریکا و هیچ کسی رو‌هم اونجا نمیشناسه باید چیکار کنه؟ باید از ایران هتل رزرو کنه؟ تا کی باید تو هتل بمونه؟ تا وقتی ssn ‌بیاد؟
در کل به نظرتون کسی بدون داشتن آشنا در روزای اول میتونه مراحل اولیه رو طی کنه؟؟
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، humsun
(2015-11-23 ساعت 01:00)someonelikeyou نوشته:  ‌سلام دوستان
الان یک نفر قبول شده و میخاد بره آمریکا و هیچ کسی رو‌هم اونجا نمیشناسه باید چیکار کنه؟ باید از ایران هتل رزرو کنه؟ تا کی باید تو هتل بمونه؟ تا وقتی ssn ‌بیاد؟
دوست عزیز ،
هدف از این تاپیک ها همینه وبسیاری از بچه ها با همین شرایط میان.
اول باید ببینه کجا میخواد بره و بعد تو تاپیک مربوط به اون شهر یا ایالت حبرها رو دنبال کنه، حتی میتونه تو این فاصله احتمالا کسی رو پیدا کنه که در بدو رورد بره پیشش .
برای SSN و مدارک بهتره که یه آدرس مطمئن پیدا کنه که اگر جابجا شد بتونه مدارکش رو بگیره .
بهتره از اونچا هتل رزرو کنه و میتونه محدوده ای که میخواد بره رو اعلام کنه و با دوستان اینجا مطرح کنه مطمئنا راهنمایی میکنند که چه هتلیتو اون محدوده مناسبه .
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: someonelikeyou ، behjan ، humsun ، h_aghapour ، pishtaz611 ، Ashkan3832 ، reza.zr
(2015-11-23 ساعت 01:00)someonelikeyou نوشته:  ‌سلام دوستان
الان یک نفر قبول شده و میخاد بره آمریکا و هیچ کسی رو‌هم اونجا نمیشناسه باید چیکار کنه؟ باید از ایران هتل رزرو کنه؟ تا کی باید تو هتل بمونه؟ تا وقتی ssn ‌بیاد؟

بنظر من، از ایران رزرو کردن هتل براتون ارزونتر درمیاد چون در غیر اینصورت باید قیمت روی برد هتل رو پرداخت کنید که معمولا از قیمت بوکینگ خیلی گرونتره
من روزهای اول لس آنجلس بودم، بدون هیچ آشنایی، بدون اتومبیل، تمام کارها رو با پیاده روی تونستم انجام بدم. از گوگل سرچ میکردم و نزدیکترین رو انتخاب میکردم، مسیر رو هم میداد و براساس همون پیاده میرفتم، ولی شنیدم همه جا اینطور نیست و گاها مسیر ها خیلی دوره
اگه تو اداره سوشیال موقع پرکردن فرم دقت کنید که آدرس بدرستی و کامل ثبت بشه، خیلی زود سوشیال کارتتون بدستتون میرسه
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، Danoosh ، nora ، behjat ، humsun ، h_aghapour ، pishtaz611 ، Ashkan3832 ، reza.zr
برای صدور کارت مبلغی باید به حساب ریخته شه ؟
چقدره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-04 ساعت 23:38)1285503962 نوشته:  برای صدور کارت مبلغی باید به حساب ریخته شه ؟
چقدره ؟

برای هر نفر 165 دلار.

موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: 1285503962 ، humsun
من برنده لاتاری 2016 هستم آدرسم را در فرم 260 ناقص پر کردم اسفند امسال بلیط خریدم برای لس انجلس قراره مدارکم بره به منزل اقوام در همان شهر
دوستان کسی می دونه چطور باید آدرسم را به روز کنم ممنون
فقط اسم یه خیابون را ننوشتم ولی زیپ کد کامله از روی زیپ کد ادرسو پیدا می کنند ؟
به نظر شما به کی سی سی ایمیل بزنم ؟
سوال هایی قبلیمو خیلی حوب جواب میدادند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-06 ساعت 20:15)1285503962 نوشته:  من برنده لاتاری ۲۰۱۶ هستم آدرسم را در فرم 260 ناقص پر کردم اسفند امسال بلیط خریدم برای لس انجلس قراره مدارکم بره به منزل اقوام در همان شهر
دوستان کسی می دونه چطور باید آدرسم را به روز کنم ممنون
فقط اسم یه خیابون را ننوشتم ولی زیپ کد کامله از روی زیپ کد ادرسو پیدا می کنند ؟
به نظر شما به کی سی سی ایمیل بزنم ؟
سوال هایی قبلیمو خیلی حوب جواب میدادند
نگران نباشید در فرودگاه می توانید ادرس را عوض و یا تصحیح کنید، مطمئن باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، humsun ، 1285503962
یه سوال داشتم

الان حدود 3 هفته هست که من اومدم اما هنوز گرین کارت ارسال نشده ... معمولا چنو وقته میاد ؟ باهاش سوشیال سکیوریتی هم میاد یا پاشم برم مستقیم اقدام کنم ؟

برای اپلای کردن برای کار حتما باید گرین کارت باشه یا با همین ویزای مهاجرتی تا وقتی که گرین کارت هم بیاد میشه اقدام کرد

ممنون .

یه چیزم بگم که در بدو ورود فقط پاکت زرد رو از من گرفتن و سی دی و برگه واکسن رو نگرفتن ...اینا کی بدرد میخوره ؟

165 دلار پول گرین کارت رو هم از 1 ماه قبلش فامیل محترم پرداخت کرده اما دیر نشده 3 هفته ؟

تشکر کنندگان:
(2009-12-04 ساعت 03:16)laili نوشته:  من روزهای اول که آمده بودم یه کالج نزدیک خونمون بود که با دیدنش خیلی شاد شدم و کارهای خونه که تموم شد و تقریبا سر و سامون گرفتیم با خوشحالی و اعتماد به نفس رفتم که اسمم و بنویسم البته قبلش باید توی سایتش یه سری فرم پر میکردم که کردم...متاسفانه بهم گفتند که شما باید یک سال اینجا باشی تا بتونی بیائی کالج و گرنه برای هر واحد باید 190 دلار پول بدی که خوب اگه هر ترم برای زبان سه واحد هم برمیداشتم خیلی زیاد میشد....
اینم سایتشه:
http://www.saddleback.edu/
ولی بعد از یه سال واحدی 23 دلار میتونید بروید درس بخونید...

بعد از چند روز ناراحتی وغصه خوردن یکی از دوستهای ایرانی خوب اینجا سایتی رو بهم معرفی کرد که برای آموزش زبان بزرگسالان بود ...ترمی 29 دلار...که الان ثبت نام کردم و ژانویه هم کلاسها شروع میشه..نمیدونم خوبه یا نه باید صبر کرد و دید...ولی از هیچی بهتر باید باشه....
اینم سایتش:
adultedreg.com

+++++++++++++++++++++++++++
سلام لایلی جان
من سوال کلی دارم
کسیکه لاتاری برنده میشه بنظر شما بهترین کاری که باید انجام بدهد
برای زندگی کردن در امریکا
1-رفتن به دانشگاه و گرفتن مدرک است
2-یا رفتن به کالج و هنرستان فنی حرفه ای گرفتن مدرک است
3-یا از همان اول کارهای عادی و جنرال را شروع کند برای گذران زندگی
من توصیه شما را میخواهم
اگر بقیه عزیزان هم جوب بدهند ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832
(2015-12-13 ساعت 23:54)maryammohajersara نوشته:  
(2009-12-04 ساعت 03:16)laili نوشته:  من روزهای اول که آمده بودم یه کالج نزدیک خونمون بود که با دیدنش خیلی شاد شدم و کارهای خونه که تموم شد و تقریبا سر و سامون گرفتیم با خوشحالی و اعتماد به نفس رفتم که اسمم و بنویسم البته قبلش باید توی سایتش یه سری فرم پر میکردم که کردم...متاسفانه بهم گفتند که شما باید یک سال اینجا باشی تا بتونی بیائی کالج و گرنه برای هر واحد باید 190 دلار پول بدی که خوب اگه هر ترم برای زبان سه واحد هم برمیداشتم خیلی زیاد میشد....
اینم سایتشه:
http://www.saddleback.edu/
ولی بعد از یه سال واحدی 23 دلار میتونید بروید درس بخونید...

بعد از چند روز ناراحتی وغصه خوردن یکی از دوستهای ایرانی خوب اینجا سایتی رو بهم معرفی کرد که برای آموزش زبان بزرگسالان بود ...ترمی 29 دلار...که الان ثبت نام کردم و ژانویه هم کلاسها شروع میشه..نمیدونم خوبه یا نه باید صبر کرد و دید...ولی از هیچی بهتر باید باشه....
اینم سایتش:
adultedreg.com

+++++++++++++++++++++++++++
سلام لایلی جان
من سوال کلی دارم
کسیکه لاتاری برنده میشه بنظر شما بهترین کاری که باید انجام بدهد
برای زندگی کردن در آمریکا
۱-رفتن به دانشگاه و گرفتن مدرک است
۲-یا رفتن به کالج و هنرستان فنی حرفه ای گرفتن مدرک است
۳-یا از همان اول کارهای عادی و جنرال را شروع کند برای گذران زندگی
من توصیه شما را میخواهم
اگر بقیه عزیزان هم جوب بدهند ممنون میشم

من دو هفته است رسیدم
هنوز تجربه زیادی اینجا ندارم
اما پارسال که رفتم استرالیا یک ضرب دنبال کار گشتم و دو ماهه پیدا کردم
اینجا هم همین کارو میکنم
به شخصه کارو به تحصیل ترجیح میدم و همین کارشناسی که از دانشگاه تهران گرفتم به نظرم کافیه
کار جنبه اجتماعی تری داره و آدم بیشتر با زندگی واقعی تو اون کشور آشنا میشه
البته به رشته بستگی داره، من که نرم افزاری هستم سریع میتونم کار پیدا کنم ولی بعضی رشته ها شاید بهتر باشه ادامه تحصیل بدن
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، sheghi ، Ashkan3832
سلام
تازه واردین به چند نوع هستند
کسانیکه فقط دنبال کارهای تخصصی با حقوق بالا هستند
کسانیکه با کارهای میانی نیز زندگی میکنند
سوم کسانیکه با کارهای عادی و پایین نیز حاضر به شروع هستند
این کار رده سوم آیا در هر جایی هست ؟
کار رده دوم آیا باید تحصیلات یا کالجی دیده باشیم و مدرک آمریکایی داشته باشیم ؟
جواب شما ره توشه راه آینده ماست
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832
سلام دوستان یک سئوال : با ویزای توریستی وارد دالاس میشم در بدو ورود در فرودگاه فرم باید پر کنم ؟ یا دوباره مصاحبه دارم؟ و چه چیزهایی می پرسن؟
2-آیا میتونم لپ تاپ ببرم مشکلی پیش نمیاد ؟ یا داخل لپ تاپ را زیرورو میکنن؟
[font=Tahoma]خوشبختی، یعنی هماهنگی با حوادث روزگار[/font]
مصاحبه3DEC2015
نتیجه:ویزای تک ضرب
دریافت پاس با ویزا:7DEC2015
مقصد:هر جا که خدا خواست
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان