کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گزارش روند گیاه خواری ، به صورت روزانه ( سهامی عام )
(2012-05-31 ساعت 12:06)zaherbin نوشته:  دوستان خودم گوشت خوار ماهري نيستم ولي گباه خواري هم قبول ندارم.
انسان بايد از تمام نعمت هاي الهي بهره ببره .اگر بنا به رحم و احترام به احشام بود در جهار كتاب آسماني ذكر ميشد .
بنظر من ظلم بخود است كه از بعضي خواص گوشت خودمان محروم كنيم.
ما نخوريم كي بخوره؟!

ظلم به خود؟! اینکه یه مشت انگل و میکروب و هورمون وارد بدن نشه ظلم به خود حساب میشه؟!
ظلم نیست لطف به خود انسان و موجودات بدبختی هستش که هم حس دارن، هم درد میکشن و هم به شدت دلشون میخواد که زنده بمونن. اون چهار تا کتاب آسمانی رو که میفرمایید زن رو به اندازه نصف مرد هم داخل آدم به حساب نیاوردن چه برسه به حیوونا که از جنس پیامبرای اون چهار تا کتاب نبودن و معلومه که نباید هم بهشون رحمی میشده. بعد هم اینکه اگر بخواهیم از دید اسلام ( راجع به ادیان دیگه چیزی نمیدونم غیر از زرتشت که میدونم هم پیامبرش گیاهخوار بوده، هم ایرانیان باستان پیرو دین زرتشت حداقل اونایی که واقعا به زرتشت ایمان داشتند) گیاهخواری رو ببینیم نه نفی شده و نه توصیه. احادیث ضد و نقیض زیادی راجع به گوشت گفته شده که اگه همه رو با هم جمع کنیم شاید منظورش میانه روی بوده. ولی چیزی که واضحه اینه که ما با اونا خیلی فرق داریم. ما اعرابی نیستیم که سرزمینمون انقدر خشک و بی آب و علف باشه که اجبارا غذای اصلیمون بشه گوشت حیوانات و حشرات موذی. حضرت علی خودش گیاهخوار بوده ولی تصور کنید میومد مردم تازه به تمدن رسیده ای مثل عربها رو از گوشت خواری منع میکرد خودتون تصور کنید چه اتفاقی میفتاد؟! اصلا اگه میگفت چی باید میخوردن؟ کسی قبول میکرد مثل خودش نون و خرما و نمک و شیر بخوره و صداشم درنیاد؟!
اگر هم از نظر تغذیه ای فکر میکنید که گیاهخوار ها ضعیف ترن اشتباه میکنید چون رژیم گیاهخواری هم از طرف سازمان تغذیه امریکا مورد تایید هستش و هم اینکه بسیاری از قهرمانان ورزشی دنیا گیاهخوار هستند. اگر خواستید اسامیشونو همین جا لیست کنم.
خواهش میکنم وقتی میخواید راجع به موضوعی بحث کنید بر اساس باورهای شخصی یا عمومی عوام که عمدتا هم اشتباه هستند نظر ندید یا اینکه بر اساس ادیان الهی که اصلا رسالتشون چیز دیگه ای بوده (پرهیز از کفر و یکتاپرست شدن)، الان دیگه علم حرف اولو میزنه. یه کم تحقیق و مطالعه هم به خودتون کمک میکنه هم اینکه اطلاعات عمومیتون رو بالا میبره.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، Tomas ، safajoo ، msar
سلام
چرا گزارش دوستمون looloo قطع شده؟ من تازه این تاپیک رو پیداکردم و علاقمندم بدونم ایشان هنوز از گیاه خواری خود راضی هستند یا نه...
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
(2012-10-19 ساعت 07:34)funnybluesolea نوشته:  سلام
چرا گزارش دوستمون looloo قطع شده؟ من تازه این تاپیک رو پیداکردم و علاقمندم بدونم ایشان هنوز از گیاه خواری خود راضی هستند یا نه...

سلام
ایشون مدتیه به فاروم سر نمی زنن ولی من باهاشون در تماس هستم.بله هنوز گیاهخوارن
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، msar
(2012-05-26 ساعت 19:01)minatatu نوشته:  چه جالب! من نمیدونستم مهاجرسرا هم تاپیک گیاه خواری داره...چقدر خوشحال شدم

یه تاپیک کامل در زمینه گیاهخواری داشتیم که مرجع خوبی بود و اطلاعات زیادی در این باره داشت اما یکی از دوستان کم لطفی کرده بودن و یه سری از پستهاش رو حذف کردن برای همین تبدیل به یه تاپیک بی سرو ته شده بود که مجبور به حذفش شدم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
بیچاره شیما ، هم توی فیس بوک باید از دست من بکشه! هم اینجا Big Grin
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai ، msar
کسی که گیاهخواره یعنی فقط کافیه گوشتخوار نباشه؟ یعنی میتونه شیر و لبنیات و تخم مرغ بخوره؟ یا فقططط گیاه؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-11-10 ساعت 03:45)elahenadafy2 نوشته:  کسی که گیاهخواره یعنی فقط کافیه گوشتخوار نباشه؟ یعنی میتونه شیر و لبنیات و تخم مرغ بخوره؟ یا فقططط گیاه؟

شیر هم از دامن گاو بوجود اومده ، لبنیات هم از دامن شیر ، و تخم مرغ هم از دامن مبارک مرغ! بنظر من خوردن اینها هم حرام است.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، frozen mind ، یه مهاجر ، msar
اونوقت ملت پروتئین و کلسیم و سایر ویتامینها رو از کجا بیارن آخه؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، frozen mind ، msar
(2012-11-10 ساعت 04:50)elahenadafy2 نوشته:  اونوقت ملت پروتئین و کلسیم و سایر ویتامینها رو از کجا بیارن آخه؟

تحقیقات اخیر دانشمندان نشون میده که چمن سرشار از کلسیم ، پتاسیم ، منیزیم می باشد و همچنین برگ درخت کاج منبعی غنی از پروتئین و ویتامین است. Smile
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، frozen mind ، یه مهاجر ، Acaro ، msar ، kasra
بسم ا... یعنی مثل بعبعی بریم تو چمن بچریم؟ یا مثل زرافه برگ کاج بخوریم؟
به حق چیزای ندیده و نشنیده! میگن آخرالزمونه ها Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، frozen mind ، msar ، behjan
(2012-11-10 ساعت 03:42)sadra_sepehr نوشته:  بیچاره شیما ، هم توی FB باید از دست من بکشه! هم اینجا Big Grin

صدرا مثل اینکه دوباره باید باهات برخورد شه.کاری نکن بگم مرغها بیان پرهات رو تک تک بکنن هاBig Grin

(2012-11-10 ساعت 03:45)elahenadafy2 نوشته:  کسی که گیاهخواره یعنی فقط کافیه گوشتخوار نباشه؟ یعنی میتونه شیر و لبنیات و تخم مرغ بخوره؟ یا فقططط گیاه؟

گیاه خوارها به چند دسته تقسیم میشن دوست عزیز.همه این سوالات شما تو همون تاپیکی که یکی از مدیران زحمت کشید و یکی در میون پست هاش رو پاک کرد بود.این همه تاپیک شلوغ پلوغ و درهم اینجا هست ظاهرا همون یکی خیلی اضافی بود
به هر حال علاقمند به این موضوع باشین با یه سرچ ساده به همه جواب هاتون میرسین حتی در خصوص پروتئین و کلسیم و سایر ویتامین ها و متوجه میشین گیاهان عزیز رو خیلی دست کم گرفتینBig Grin

(2012-11-10 ساعت 04:38)sadra_sepehr نوشته:  شیر هم از دامن گاو بوجود اومده ، لبنیات هم از دامن شیر ، و تخم مرغ هم از دامن مبارک مرغ! بنظر من خوردن اینها هم حرام است.

بالاخره تو عمرت یه حرف درست زدی.دقیقا همه اینایی که گفتی برای گیاهخوار (گروه وگن و خام گیاهخوارها) حرومه.یه چراغ سبز برای شما روشن میشه.بریم سر سوال بعدی
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، msar
WOW ! چه خوب ! من تازه این رو دیدم , نمیدونستم همچین تاپیکی هم داریم ! من هم یک ساله که Vegan شدم , البته بین vegetarian و وگان سویتچ میشم چون واقعا هنوز نتونستم از پنیر بگذرم ,ولی خوب هر روز هم که پیتزا نمیخوره آدم ! پس بیشتر اوقات vegan هستم ... حالا جالبه من یه دفعه تصمیم گرفتم و شروع کردم , این که بخوام کم کم مواد غذایی رو حذف کنم , اصلا اینطوری نبود و خیلی هم راحت تونستم ادامه بدم و اصلا هم پشیمون نیستم ! به نظر من اگر آدم دلیل محکمی برای خودش داشته باشه ,کمک میکنه که راحت تر بتونه این راه رو پیش بگیره و البته بدن هم باید آماده باشه , چون قرار نیست که به خودمون زجر بدیم ! البته من همسرم هم یه دفعه تصمیم گرفت و vegetarian شد و من میدونستم امریکا که اومدم من هم خواهم شد که برای هردو مون راحت تر باشه (کلا زیاد گوشت خور نبودم هیچوقت, بنا بر این اصلا برام مشکل نبود این تصمیم همسرم ) ولی خوب فکرش هم نمیکردم از همین جا شروع کنم ! به نظر من آدم اصلا نباید سخت بگیره و موضوع رو برای خودش پیچیده کنه , کلمه "حرام " هم اصلا معنی نداره در این موضوع , این فقط یک تصمیم شخصیه که هر کسی بسته به حس خودش و توان جسمی خودش میگیره . بدن ها با هم فرق داره , دلیلی هم نداره همه یک رژیم غذایی رو رعایت کنند و توقع هم داشته باشیم بدن همه به یک شکل جواب بده , چون از بچگی به یک شیوه خاص تغذیه شدیم و عادت کردیم دلیل مناسب بودن و درست بودن ۱۰۰% اون شیوه برای ما نیست ! مهم اینه که هر کسی راه خودش رو در زندگی پیدا کنه و کاری که فکر میکنه برای روح و جسم خودش درسته انجام بده Smile
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-16 ساعت 22:32)inanna نوشته:  WOW ! چه خوب ! من تازه این رو دیدم , نمیدونستم همچین تاپیکی هم داریم ! من هم یک ساله که Vegan شدم , البته بین vegetarian و وگان سویتچ میشم چون واقعا هنوز نتونستم از پنیر بگذرم ,ولی خوب هر روز هم که پیتزا نمیخوره آدم ! پس بیشتر اوقات vegan هستم ... حالا جالبه من یه دفعه تصمیم گرفتم و شروع کردم , این که بخوام کم کم مواد غذایی رو حذف کنم , اصلا اینطوری نبود و خیلی هم راحت تونستم ادامه بدم و اصلا هم پشیمون نیستم ! به نظر من اگر آدم دلیل محکمی برای خودش داشته باشه ,کمک میکنه که راحت تر بتونه این راه رو پیش بگیره و البته بدن هم باید آماده باشه , چون قرار نیست که به خودمون زجر بدیم ! البته من همسرم هم یه دفعه تصمیم گرفت و vegetarian شد و من میدونستم آمریکا که اومدم من هم خواهم شد که برای هردو مون راحت تر باشه (کلا زیاد گوشت خور نبودم هیچوقت, بنا بر این اصلا برام مشکل نبود این تصمیم همسرم ) ولی خوب فکرش هم نمیکردم از همین جا شروع کنم ! به نظر من آدم اصلا نباید سخت بگیره و موضوع رو برای خودش پیچیده کنه , کلمه "حرام " هم اصلا معنی نداره در این موضوع , این فقط یک تصمیم شخصیه که هر کسی بسته به حس خودش و توان جسمی خودش میگیره . بدن ها با هم فرق داره , دلیلی هم نداره همه یک رژیم غذایی رو رعایت کنند و توقع هم داشته باشیم بدن همه به یک شکل جواب بده , چون از بچگی به یک شیوه خاص تغذیه شدیم و عادت کردیم دلیل مناسب بودن و درست بودن ۱۰۰% اون شیوه برای ما نیست ! مهم اینه که هر کسی راه خودش رو در زندگی پیدا کنه و کاری که فکر میکنه برای روح و جسم خودش درسته انجام بده Smile

دوستان چه بحث حالبی کاش این مطلب رو بیشتر ادامه بدیم.پسر من از گوشت متنفره و همیشه سر این موضوع بحث داریم.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna
سلام
جالبه توو این مهاجر سرا همه چیز پیدا میشه و فردی اگه بخواد خودشو سرگرم کنه راحت با این سایت اینکارو خواهد کرد.
راستش من چند هفته پیش با یه انجمنی اشنا شدم بنام انجمن تغذیه طبیعی ( خام گیاهخواری) که کلا اعتقادشون بر
خام گیاهخواری است و کلیپ های زیادی هم در این مورد دیدم که توسط راهنماییهای این انجمن مشکلات جسمی و روحیشون
حل شده . من هم تصمیم دارم یه سر بهشون بزنم و خودم رو با شرایطشون یه محک بزنم ببینم برا مشکلات من هم خوبه؟ آخه من یکم
قند خونم بالاست.
CN:2016as00004###            رویت قبولی: 6 may
ارسال فرم : July           کنسولگری: انکارا تغییر به ایروان
کارنت : 8 ژانویه 2016
نامه دوم : 26 ژانویه
تعداد نفرات: ۳ نفر
مصاحبه: هفته چهارم مارس- سه شنبه بعدازظهر
مدیکال : به دلیل داشتن فرزند زیر ۱۲ سال ۴ روز قبل از مصاحبه
نتیجه : ویزای یکضرب برای کل اعضای کیس- تحویل پاس و ویزا جمعه ساعت 12
ورود به آمریکا:۳۱ جولای۲۰۱۶ مقصد : کالیفرنیا
دریافت سوشال : ۱۰ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت : ۴۳ روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna ، Ali Sepehr
(2015-12-17 ساعت 10:28)a4542 نوشته:  
(2015-12-16 ساعت 22:32)inanna نوشته:  WOW ! چه خوب ! من تازه این رو دیدم , نمیدونستم همچین تاپیکی هم داریم ! من هم یک ساله که Vegan شدم , البته بین vegetarian و وگان سویتچ میشم چون واقعا هنوز نتونستم از پنیر بگذرم ,ولی خوب هر روز هم که پیتزا نمیخوره آدم ! پس بیشتر اوقات vegan هستم ... حالا جالبه من یه دفعه تصمیم گرفتم و شروع کردم , این که بخوام کم کم مواد غذایی رو حذف کنم , اصلا اینطوری نبود و خیلی هم راحت تونستم ادامه بدم و اصلا هم پشیمون نیستم ! به نظر من اگر آدم دلیل محکمی برای خودش داشته باشه ,کمک میکنه که راحت تر بتونه این راه رو پیش بگیره و البته بدن هم باید آماده باشه , چون قرار نیست که به خودمون زجر بدیم ! البته من همسرم هم یه دفعه تصمیم گرفت و vegetarian شد و من میدونستم آمریکا که اومدم من هم خواهم شد که برای هردو مون راحت تر باشه (کلا زیاد گوشت خور نبودم هیچوقت, بنا بر این اصلا برام مشکل نبود این تصمیم همسرم ) ولی خوب فکرش هم نمیکردم از همین جا شروع کنم ! به نظر من آدم اصلا نباید سخت بگیره و موضوع رو برای خودش پیچیده کنه , کلمه "حرام " هم اصلا معنی نداره در این موضوع , این فقط یک تصمیم شخصیه که هر کسی بسته به حس خودش و توان جسمی خودش میگیره . بدن ها با هم فرق داره , دلیلی هم نداره همه یک رژیم غذایی رو رعایت کنند و توقع هم داشته باشیم بدن همه به یک شکل جواب بده , چون از بچگی به یک شیوه خاص تغذیه شدیم و عادت کردیم دلیل مناسب بودن و درست بودن ۱۰۰% اون شیوه برای ما نیست ! مهم اینه که هر کسی راه خودش رو در زندگی پیدا کنه و کاری که فکر میکنه برای روح و جسم خودش درسته انجام بده Smile

دوستان چه بحث حالبی کاش این مطلب رو بیشتر ادامه بدیم.پسر من از گوشت متنفره و همیشه سر این موضوع بحث داریم.

آخی ,من نمیدونم پسرتون چند سالشه ولی اگر واقعا دوست نداره لطفا وادارش نکنید , باهاش همکاری کنید ببینید طبعش با چه سبکی سازگاره , خوشبختانه خانواده با من خیلی همکاری میکنه در این موضوع و این باعث شده ,خودشون هم غذاهای گیاهی بیشتر استفاده کنند , مامان هم چون به آشپزی و recipe های جدید علاقه زیاد داره , خیلی از خورش ها رو برای من جدا vegetarian درست میکنه ,خیلی عالی میشه ,طعم و عطرش هیچ فرقی با اصلش نداره !و کلا خیلی recipe های جدید رو وارد برنامه زندگیمون کردیم Smile در واقع بیشتر از هر چیزی همت میخاد که آدم life style رو تغییر بده و به خودش اجازه بده غذا های جدید رو امتحان کنه !
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :