کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گزارش روند گیاه خواری ، به صورت روزانه ( سهامی عام )
با درود خدمت تمام دوستان عزیز

حالا حدود سه ماه هست که گیاه خواری رو شروع کردم و حدود یک ماه هست که با گوشت آبزیان هم وداع کردم

کاملا احساس سلامت میکنم و به طور کلی روحیه ام بهتر شده

تو این چند وقت دو تا از دوستام و خانواده خواهرم هم به گیاه خواری رو آوردن که اونها هم کاملا راضی هستن

البته دامادمون چند روز اول یه مقدار سر درد داشت که خودش هم مطمئن نبود به خاطر عدم مصرف گوشت باشه ولی به هر حال حالا خیلی راضیه

در کل امتحان کردنش رو به دوستانم توصیه میکنم

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، ChairMan ، feligoli ، Jav3 ، hamid z ، msar
واقعاً خیلی خوشحال شدم looloo جان واقعاً آدم وقتی با گیاهان سیر میشه احتیاجی به کشتن حیوانات به این صورت هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، ChairMan ، looloo ، msar
با تشکر از لولوی عزیز جهت ایجاد این موضوع، بسیار بهره بردم!
من با خواندت ارسال های شیمای عزیز در این موضوع و هم در موضوعات دیگر، به شدت فکری شده ام که، شاید تو را نیز این رژیم واجب! البته جدای از اضافه وزن(Sad) جنبه اخلاقی این قضیه بسیار برایم پر اهمیت است، من همین الآن هم تقریبا" یک "لاکتو"محسوب می شوم و تنهاگوشتی مصرفی ام،آن هم هر از چندگاهی گوشت مرغ است!
اما متاسفانه من چون مستقل زندگی نمی کنم،زحمت طبخ غذاهای ویژه گیاهی به گردن مادر بیچاره خواهد بود Sad خلاصه به مشاوره و راهنمایی شما دوستان با تجربه نیاز مندم!
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، یه مهاجر ، funnybluesolea ، msar
وای نمیدونید چه کیفی داره وقتی یک گوشت خوار باشی به به.
[عکس: beef_kebab_cooked.jpg]
به به
[عکس: kebab3.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، payam_prz ، Jav3 ، msar
(2010-04-18 ساعت 23:47)RosyluvsUSA نوشته:  با تشکر از لولوی عزیز جهت ایجاد این موضوع، بسیار بهره بردم!
من با خواندت ارسال های شیمای عزیز در این موضوع و هم در موضوعات دیگر، به شدت فکری شده ام که، شاید تو را نیز این رژیم واجب! البته جدای از اضافه وزن(Sad) جنبه اخلاقی این قضیه بسیار برایم پر اهمیت است، من همین الآن هم تقریبا" یک "لاکتو"محسوب می شوم و تنهاگوشتی مصرفی ام،آن هم هر از چندگاهی گوشت مرغ است!
اما متاسفانه من چون مستقل زندگی نمی کنم،زحمت طبخ غذاهای ویژه گیاهی به گردن مادر بیچاره خواهد بود Sad خلاصه به مشاوره و راهنمایی شما دوستان با تجربه نیاز مندم!

دوست عزیز هر اطلاعاتی که میخواین می تونین بپرسین.من در حد دانسته هام حتما جواب میدم.در مورد غذاهای گیاهی هم دستور طبخ انواع این غذاها در کتب و منابع اینترنت وجود داره
پاسخ
تشکر کنندگان: RosyluvsUSA ، looloo ، msar
(2010-04-20 ساعت 13:52)NAV!D نوشته:  وای نمیدونید چه کیفی داره وقتی یک گوشت خوار باشی به به.

Big GrinBig GrinBig Grin نوید خدا لعنتت کنه تو توی کل زندگیت شده چیزی رو هم جدی بگیری ؟؟Big GrinBig GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، payam_prz ، R.F ، laili ، msar
من دارم گیاه خوارها رو تحریک میکنم برن گوشت بخورن گیاهخوری شون بشکنه .
و در واقع در جواب سوالتون باید بگم که واقعا برام سخته . امروز سر کلاس زبان از اول تا آخرش خندیدم که دیگه کل کلاس هم شروع کردن خندیدن و کلاس یه ربعی رو هوا بود .
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، msar
شیما جان از پاسخ ات ممنون!
اولین سوال اینکه،به نظر شما لازم است برای شروع به یک متخصص تغذیه مراجعه کنم و از راهنمایی های او بهره ببرم؟خصوصا" این که اکثر اناث خانواده ی ما از کم خونی رنج می برند.(البته من به رسم رایج در ایران که تا چند روز قبل از مرگ کسی چک آپ نمی کند،از نوزادی تا کنون تست خون نداده ام!!!و مطمئن نيستم.)
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، msar
حتما قبل از تغییر اساسی برنامه غذائی یه چک اپ کل انجام بدین و با پزشک مشورت کنین چون ممکنه در ازمایش چیزی مشخص شه که شا قادر به تغییر ناگهانی برنامه غذائی نباشین
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، RosyluvsUSA ، msar
دوستان گیاهخوار و خام خوار .آیا برای تهیه غذای خودتون مشکلی ندارید.منظورم اینه که همه جا میشه محصولات ارگانیگ خرید یا نه؟
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-04-27 ساعت 17:49)soroush2031 نوشته:  دوستان گیاهخوار و خام خوار .آیا برای تهیه غذای خودتون مشکلی ندارید.منظورم اینه که همه جا میشه محصولات ارگانیگ خرید یا نه؟

با درود خدمت شما دوست گرامی

راستش من خام خوار نیستم یعنی من فقط گوشت نمیخورم یعنی هیچ نوع گوشتی چه ماهی چه مرغ و چه گوشتای دیگه

مثلا خورشت ها بدون گوشت

و هر غذای دیگه ای که فقط گوشت داخلش نباشه البته میوه جات و سبزیجات و خیلی خوراکی های دیگه

زندگی خیلی از ماها بر اساس عاداتی شکل گرفته که اغلب اشتباه هستند و از جمله عادات تغذیه ای ماست

من به شخصه تو این سه ماه و نیم خیلی راضیم هم از نظر جسمی هم روحی

به هر حال همون طور که قبلا هم گفتم امتحان کردنش رو به دوستانم توصیه میکنم

البته من برنامه ای دارم که تحقیق مفصل و البته مستندی در این باره انجام بدم که قطعا نحوه کار و نتایج رو اعلام خواهم کرد

شاد باشید و سرافراز
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
من گرچه هنوز چک آپ نداشته ام و به پزشک مراجعه نکرده ام؛به لطف تصاویری که در سایت های حمایت از حقوق حیوانات دیده ام؛توانایی گوشت خوردن ندارم.مثلا" همین امروز،برای ناهار ته چین(که غذای مورد علاقه من است)تهیه شده بود اما با دیدن گوشت،همه ی آن تصاویر مانند فیلمی از جلوی چشمانم عبور کرد و من همان جا توقف کردم و تنها برای این که احساسات مادرم را جریحه دار نکرده باشم(آن غذا را مخصوص من درست کرده بود.) چند قاشق از برنج را به درون حلقم ریختم!

باید هر چه سریع تر کارهای قبل از شروع رژیم جدید را انجام دهم.
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، یه مهاجر ، msar
(2010-04-27 ساعت 17:49)soroush2031 نوشته:  دوستان گیاهخوار و خام خوار .آیا برای تهیه غذای خودتون مشکلی ندارید.منظورم اینه که همه جا میشه محصولات ارگانیگ خرید یا نه؟

توی ایران کمی دسترسی به محصولات گیاهی مشکله.این لیستی ست که من با سرچ تو نت پیدا کردم

بعضی از رستورانهای زیر کاملاْ گیاهی نیستند ولی چون چند تا غذای گیاهی در منو شان دارند در لیست زیر آورده شده است.

انجمن گیاهخوارن ایران(رستوارن آناندا) پاسداران، بهستان دهم، اختياريه جنوبي، جنب مخابرات تلفن: 22556767 ، 22551352

رستوران خانه هنرمندان خيابان طالقاني، خيابان موسوي (فرصت)، باغ هنرمندان، رستوران خانه هنرمندان تلفن: 88310462

فروشگاه گیاهی گوویندا خیابان كلاهدوز(دولت)، اختیاریه جنوبی، پلاك 24 تلفن: 22584621 خرید اینترنتی : www.etime.ir/veg

رستوارن چارمیز خیابان انقلاب، چهار راه کالج، خیابان حافظ ،ضلع شرقی پل حافظ، ابتدای کوچه آرژانتین تلفن : 88809542

رستوارن زمین شهرک غرب، فاز 5، خیابان سیمای ایران، مجتمع مسکونی پردیسان تلفن : 88373924

رستوران شمعدان خ ولیعصر ، تقاطع نیایش ، بلوار اسفندیار ، پلاک 46 تلفن : 88785931

رستوران چينگاری میدان هفت تیر ، خ مفتح شمالی ، نبش چهار راه زهره تلفن : 88327075

غذا و دمنوش های گیاهی دارچین لواسان، شورکاب، پاساژ هدیش، طبقه دوم، شماره 38 تلفن: 26550935

تغذیه طبیعی خامگیاهخواری انتهای شمالی اشرفی اصفهانی، خیابان معین، خیابان کوهسار چهارم شرقی، پلاک 10، طبقه دوم تلفن: 44820720 – 09121164728 یکشنبه و دوشنبه ، پنج شنبه و جمعه ها 12 ظهر تا 5 بعداظهرwww.ivegs.com

اسنک گیاهی ساج اصفهان، خیابان نشاط، جنب بانک صادرات تلفن: 09133257194

فروشگاه محصولات گیاهی طبیعت اصفهان، خیابان استانداری، حدفاصل استانداری و نشاط، خیابان فرشادی، نبش بازارچه حسن آباد تلفن: 2230263

رستوران گیاهی کلبه محبت رشت، بلوار نامجو، جنب کلینیک سجاد، سوپر اغذیه گیاهی کلبه محبت تلفن: 3210988

رستوران و فروشگاه گياهي گويندا هواز، كيان پارس، جنب سينما هلال احمر تلفن 3362260

فروشگاه سویا و شیر سویا کرمان، خیابان 24 اذر، كوچه 46، پلاك 51، درب دوم
پاسخ
تشکر کنندگان: RosyluvsUSA ، Ali Sepehr ، laili ، soroush2031 ، looloo ، msar
(2010-04-27 ساعت 22:50)@Š!M نوشته:  

توی ایران کمی دسترسی به محصولات گیاهی مشکله.این لیستی ست که من با سرچ تو نت پیدا کردم

بعضی از رستورانهای زیر کاملاْ گیاهی نیستند ولی چون چند تا غذای گیاهی در منو شان دارند در لیست زیر آورده شده است.

انجمن گیاهخوارن ایران(رستوارن آناندا) پاسداران، بهستان دهم، اختياريه جنوبي، جنب مخابرات تلفن: 22556767 ، 22551352

رستوران خانه هنرمندان خيابان طالقاني، خيابان موسوي (فرصت)، باغ هنرمندان، رستوران خانه هنرمندان تلفن: 88310462

فروشگاه گیاهی گوویندا خیابان كلاهدوز(دولت)، اختیاریه جنوبی، پلاك 24 تلفن: 22584621 خرید اینترنتی : www.etime.ir/veg

رستوارن چارمیز خیابان انقلاب، چهار راه کالج، خیابان حافظ ،ضلع شرقی پل حافظ، ابتدای کوچه آرژانتین تلفن : 88809542

رستوارن زمین شهرک غرب، فاز 5، خیابان سیمای ایران، مجتمع مسکونی پردیسان تلفن : 88373924

رستوران شمعدان خ ولیعصر ، تقاطع نیایش ، بلوار اسفندیار ، پلاک 46 تلفن : 88785931

رستوران چينگاری میدان هفت تیر ، خ مفتح شمالی ، نبش چهار راه زهره تلفن : 88327075

غذا و دمنوش های گیاهی دارچین لواسان، شورکاب، پاساژ هدیش، طبقه دوم، شماره 38 تلفن: 26550935

تغذیه طبیعی خامگیاهخواری انتهای شمالی اشرفی اصفهانی، خیابان معین، خیابان کوهسار چهارم شرقی، پلاک 10، طبقه دوم تلفن: 44820720 – 09121164728 یکشنبه و دوشنبه ، پنج شنبه و جمعه ها 12 ظهر تا 5 بعداظهرwww.ivegs.com

اسنک گیاهی ساج اصفهان، خیابان نشاط، جنب بانک صادرات تلفن: 09133257194

فروشگاه محصولات گیاهی طبیعت اصفهان، خیابان استانداری، حدفاصل استانداری و نشاط، خیابان فرشادی، نبش بازارچه حسن آباد تلفن: 2230263

رستوران گیاهی کلبه محبت رشت، بلوار نامجو، جنب کلینیک سجاد، سوپر اغذیه گیاهی کلبه محبت تلفن: 3210988

رستوران و فروشگاه گياهي گويندا هواز، كيان پارس، جنب سينما هلال احمر تلفن 3362260

فروشگاه سویا و شیر سویا کرمان، خیابان 24 اذر، كوچه 46، پلاك 51، درب دوم

خیلی ممنون از شما .اما منظور من در امریکا بود اما الان چه بهتر که این فروشگاههارو هم کشف کردیم.خداوند شمارو با خام خواران و گیاه خواران درگاهش محشور بفرماید
من از دیروز دوباره خام خوار شدم و قصد دارم تا همیشه ادامه بدم. 1 سال پیش هم گیاهخوار شدم یه 7 ماهی اما خوشم نیومد چون زرد و لاغر شدم اما الان با تحقیقاتی که کردم و کتاب خام خواری آرشاویر در آوانسیان را هم خوندم فهمیدم که کلا هر غذای حرارت دیده ای رو نباید خورد حتی گیاه ها و میوه های آب پز.چون حرارت و آتش نابود کننده است وتمام سلولهای زنده اون ماده غذائی رو میکشه و ما اونوقت داریم مرده اون ماده رو میخوریم که هم تبدیل به سم میشه هم باعث مریضی و ضعیفی است. باخوردن این غذاها فقط ذهن زیاده خواه ما سیر میشه اما بدن ما نحیف و فرطوط میشه .با خام خواری ما یک ارتباط مستقیم با طبیعت داریم و انرژی ما هم فوق العاده زیاد میشه چون ما خودمون رو به طبیعت سپرده ایم و طبیعت قدرت واقعی مارو به ما پس میده.
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، یه مهاجر ، msar
(2010-04-28 ساعت 11:52)soroush2031 نوشته:  [

خیلی ممنون از شما .اما منظور من در امریکا بود اما الان چه بهتر که این فروشگاههارو هم کشف کردیم.خداوند شمارو با خام خواران و گیاه خواران درگاهش محشور بفرماید
من از دیروز دوباره خام خوار شدم و قصد دارم تا همیشه ادامه بدم. 1 سال پیش هم گیاهخوار شدم یه 7 ماهی اما خوشم نیومد چون زرد و لاغر شدم اما الان با تحقیقاتی که کردم و کتاب خام خواری آرشاویر در آوانسیان را هم خوندم فهمیدم که کلا هر غذای حرارت دیده ای رو نباید خورد حتی گیاه ها و میوه های آب پز.چون حرارت و آتش نابود کننده است وتمام سلولهای زنده اون ماده غذائی رو میکشه و ما اونوقت داریم مرده اون ماده رو میخوریم که هم تبدیل به سم میشه هم باعث مریضی و ضعیفی است. باخوردن این غذاها فقط ذهن زیاده خواه ما سیر میشه اما بدن ما نحیف و فرطوط میشه .با خام خواری ما یک ارتباط مستقیم با طبیعت داریم و انرژی ما هم فوق العاده زیاد میشه چون ما خودمون رو به طبیعت سپرده ایم و طبیعت قدرت واقعی مارو به ما پس میده.

من ساکن اروپا هستم اما اصولا در امریکا و اروپا به راحتی این محصولات در بیشتر فروشگاه ها عرضه میشه.در اروپا که روی بسته بندی ها ارگانیک بودنش قید میشه.همین طور محصولاتی هست از لوازم ارایشی گرفته تا محصولات غذائی عنوان free cage خورده که در واقع تولیدکنندگانش مدعی هستن این محصولات دامی هستن اما در زمان پرورش و تکثیر رفتار انسانی با حیوانات شده!!!!! حالا من نمیدونم منظورشون اینه که این حیوانات در هتل چندستاره بودن و بعد هم رمانتیک کشدنشون.یعنی نمیدونم چجوری میشه با کشتن موجودی باهاش انسانی رفتار کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، Ali Sepehr ، kianoush ، laili ، RosyluvsUSA ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان