کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چند سئوال در رابطه با ویزای توریستی کانادا
با درود.
دوستان من قصد دارم تا یک سفر صرفا توریستی به قصد سیاحت و گردشگری به کشور کانادا بکنم.
من هیچ دعوتنامه ای از کانادا ندارم و هیچ دوست یا فامیلی هم در اون کشور ندارم.مدارکی که دارم عبارت است از : چهار ویزای شینگن سه ماه آلمان که همگی رو سر موقع برگشتم.مدارک مالی قوی اعم از سند مالکیت مغازه و منزل در شمال شهر و جواز کسب و گردش مالی خوب(همه به نام خودم).یعنی از این لحاظ میتونم کنسول رو قانع کنم که برمیگردم(البته من اینو میگم،اینو اونا باید تشخیص بدن)Tongue.
حالا می خواستم ببینم که آیا با این شرایط از دوستان کسی موفق به گرفتن ویزای توریستی از کانادا شده؟اساسا بدون دعوت نامه هم میشه اقدام کرد؟به نظر شما چقدر میتونم شانس داشته باشم؟
از یکی از دوستانم که دوستی رو در سفارت داره شنیدم که با داشتن رزرو هتل و ارائه مدارک مالی و سابقه ویزاها میتونم ویزا بگیرم.شما چی فکر میکنید؟
ضمنا من 27 ساله و مجرد هم هستم.
با سپاس فراوان.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، mohandesbehrang
از دوستان کسی تجربه یا اطلاعی در این زمینه نداره؟
پاسخ
با درود.
دوستان من قصد دارم تا یک سفر صرفا توریستی به قصد سیاحت و گردشگری به کشور کانادا بکنم.
من هیچ دعوتنامه ای از کانادا ندارم و هیچ دوست یا فامیلی هم در اون کشور ندارم.مدارکی که دارم عبارت است از : چهار ویزای شینگن سه ماه آلمان که همگی رو سر موقع برگشتم.مدارک مالی قوی اعم از سند مالکیت مغازه و منزل در شمال شهر و جواز کسب و گردش مالی خوب(همه به نام خودم).یعنی از این لحاظ میتونم کنسول رو قانع کنم که برمیگردم(البته من اینو میگم،اینو اونا باید تشخیص بدن)Tongue.
حالا می خواستم ببینم که آیا با این شرایط از دوستان کسی موفق به گرفتن ویزای توریستی از کانادا شده؟اساسا بدون دعوت نامه هم میشه اقدام کرد؟به نظر شما چقدر میتونم شانس داشته باشم؟
از یکی از دوستانم که دوستی رو در سفارت داره شنیدم که با داشتن رزرو هتل و ارائه مدارک مالی و سابقه ویزاها میتونم ویزا بگیرم.شما چی فکر میکنید؟
ضمنا من 27 ساله و مجرد هم هستم.
با سپاس فراوان.

جمشید
من خودم به شخصه شاهد آمدن کسی از این طریق نبودم اما سوال تو منو یاد یک داستان جالبی انداخت یه زمانی بود که من توی یکی از کشورهای همسایه ایران گیر کرده بودم و ایرانیهایی که از ایران میومدند از من میخواستن که با اونها به سفارت آمریکا برم تا اگه از لحاظ زبان انگلیسی مشکل خاصی داشتن به اونها کمک کنم

یه بار یه خانمی از ایران اومده بود که دخترش قرار بود توی آمریکا وضع حمل کنه و به همین خاطر با خودش همه جور دعوتنامه نامه دکتر نامه بانک بلیط از پیش خریداری شده خلاصه همه چی با خودش آورده بود کنسول بعد از دیدن همه این مدارک و در حالی که سوال خاصی هم نکرده بود برگشت به اون خانم گفت با همه این مدارک من قانع نیستم که شما بر میگردین و به همین دلیل شما برای گرفتن ویزای توریستی واجد شرایط نیستید

حدود دو هفته بعد یه خانم دیگه ایرانی از من خواست تا همراهش به سفارت برم وقتی ازش در مورد مدارک سوال کردم گفت که همه چی را آماده کرده و نگرانی در بین نیست خلاصه من و اون خانم و دختر شش هفت ساله اش صبح اول وفت به کنسولگری آمریکا رفتیم در حین مصاحبه کنسول از من پرسید واسه چی این خانم و دختر خانم ویزای آمریکا میخوان که اون خانم در جواب گفت که میخوام دخترم را به دیزنی لند ببرم من اون لحظه مطمن بودم که ویزایی در کار نیست و درخواست اون مادر و دختر رد خواهد شد اما در میان شگفتزدگی من اون کنسول بلافاصله ویزای اونها را صادر کرد و گفت که ایام خوبی در دیزنی لند داشته باشید

البته این موضوع را هم باید در نظر داشت که اون وقتها هنوز از ت.ر.و.ر.ی.س.م و سایر مشکلات کنونی خبری نبود اما باز هم این دلیل بر این نمیشه که شما حتما باید دعوتنامه داشته باشین من یه بار دیگه وب سایت وزارت امور مهاجرت کانادا را مرور کردم . انها میگن که شاید به وجود دعوتنامه نیازی باشه اما اجباری نیست

اگر که از پس مخارج فرم درخواست بر می آیی حتما یه تقاضا بده و با دل قرص برو جلو و اصلا هم به روی خودت نیار که مجرد هستی و به مجردها ویزای توریستی داده نمیشه

اگه انشالله ویزا گرفتی و امدی کانادا خوشحال میشم یه شب شام بریم بیرون یه آبجو با هم بزنیم
شاد باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: jamshid8765 ، khabaloo ، msar ، mohandesbehrang
مجرد بودنت کار رو سخت میکنه بقیه شرایطط مناسبه . اما سفارت کانادا در ایران رو واقعا نمیشه پیش بینی کرد یه نفر با بهترین شرایط رو رد میکنه یه نفر با هیچی رو قبول میکنه
پاسخ
علي
بنده هم همين مشكل را دارم.اگر دوستان اطلاعاتي دارند لطفا راهنمايي كنند.من قصد سفر 10 روزه به كانادا را دارم براي ديدن محيط و ادامه تحصيل در ترم اينده. ايا راهي هست من يك سفر توريستي بروم. من متاهل و دو بار به المان و اسپانيا رفتم .
پاسخ
: سلام من توريستي اقدام كردم و به اين نتيجه رسيدم كه هيچكس بغيراز افراد سن بالا كه دعوتنامه انهم فقط از طرف فرزندان خودش يا اقوام درجه يك به هيچ كس ديگر ويزا داده نمي شود
پاسخ
من یکبار درخواست ویزای توریستی به کانادا دادم که رد شد. (بدلیل مجرد بودن) میخوام بدونم دوباره بخوام درخواست بدم (مثلا شش ماه بعد) ,با همون دعوتنامه قبلی میشه یا دوباره باید دعوتنامه جدید بگیرم؟ ضمنا دفعه اول کپی سند خونه نداده بودم که ایندفعه میخوام بفرستم.
پاسخ
با سلام من 25 ساله مجرد 2 دستگاه آپارتمان کوچک دارم در تهران که با هم ارزشش حدود 200 میلیون است حساب بانکی حدود 20 میلیون مدرک شغلی ندارم ولی شاید تونستم جور کنم حالا شما فرض بگیرید دارم میخوام ببینم من شانسی برای ویزا کانادا دارم یا خیر در ضمن اگه اول برم فرانسه بعد برای کانادا اقدام کنم شانسم بیشتر میشه اصلا تو سفارت به این امتیازات توجه دارن یا همین که بفهمه مجرد و زیر 30 سالم مخالفت میکنه در ضمن اگه به من ویزا ندادن میتوانم دوباره اقدام کنم
پاسخ
ظاهرا هیچ کسی دیگه اینجا نمیاد که جواب منو بده
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar ، mohandesbehrang
سلام
دوست عزیز در مورد ویزای توریستی هیچ فردی نمی تواند با قاطعیت پاسخ بدهد که ایا به شما ویزا می دهند یا خیر داشتن کار دائمی و املاک و مستغلات نکته مثبت است اما تضمینی در این مورد نیست اقدام کنید انشالله که به شما ویزا می دهند
البته امیدوارم که شما برای سریعتر رفتن به کانادا اقدام به این کار نکرده باشید چون فقط باعث بدنام شدن ایرانی ها می شوید
ولی اگر به دنبال اقامت کانادا هستید الان با گذراندن دورهای فوق لیسانس به راحتی می توانید اقامت کانادا را بگیرید
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
ممنون از نظرتون من قسمت آخر حرفاتونو کامل متوجه نشدم ولی فکر کنم منظورتون این بود که برم کانادا دیگه بر نگردم در جوابتون بگم نه خداییش هدفم توریستی حتی با اینکه شاید 6 سال دیگه گرین کارتم آماده بشه به هیچ عنوان تصمیم مهاجرت ندارم ولی خوب صادقانه بگم داشتن اقامت آمریکا کانادا و حتی اروپا کلاس خاص خودشو داره وهمه دوست دارند داشته باشند و منم از این قاعده مثتثنی نیستم در ضمن من از کسانی که تجربه این کار را دارند یه شانسی بصورت درصد به من بگن مثلا بگن فلان درصد شانس ویزا توریستی داری
پاسخ
سلام والا من یک دعوتنامه از یک سمینار معتبر تو کانادا دارم که بیش از 10 هزار نفر از 50 کشور مختلف توش شرکت میکنند من یک نامه از یک ارگان دولتی بردم که براشون کار میکنم و یک شرکت تو تهران دارم یک شرکتم تو مالزی و یکی تو قبرس دارم حساب بانکیمم زیاد خوب نیست یعنی 40 میلیون توش هست یعنی من پرینت یک سالمو دادم که بیش از 1 میلیارد تون تو حسابم پول امد رفت بعد سند ملکیم دارم البته تا حالا شینگن نرفتم یعنی ویزای شینگن ندارم ولی 15 بار مالزی رفتم 1 بار سنگاپور یک بارم چین یک بار ترکیه 3 بار دبی 2 با کره جنوبی 5 بارم هنگومگ 1 بار پاناما یک بارم کاستاریکا و ازدواجم کردم بچه هم دارم البته فقط من میخوام برم ایا با این تفاسیر ویزا میگیرم ؟
پاسخ
سلام.
دوستان من در یه کنفرانس تو کانادا شرکت کردم و الان می خوام ویزا بگیرم. کسی میدونی چه نوع ویزایی لازم داره؟ توریستی یا کاری؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
سلام دوستان, من جدولی رو تو google doc با استفاده از تجربه دوستان (ویزای دانشجویی) تهیه کرده ام. در صورتی که دوستان وضعیت درخواست ویزا توریستی خود را به روز کنند می تواند ابزار مناسبی برای رفع نگرانی یا پاسخ خیلی ها باشد.

جدول : https://docs.google.com/spreadsheet/...LYTZLU0E#gid=0

فرم جهت اپدیت جدول: https://docs.google.com/spreadsheet/...ZLU0E6MQ#gid=0

خواهشمندم پیشنهادات خود را با من در میان بگذارید.
پاسخ
سلام ،كسي جديدا براي ويزاي توريستي انلاين اقدام كرده
؟مي خواستم ببينم فقط ترجمه انگليسي بايد اپلود بشه يا اصل فارسي هم بايد بشه؟ اخه از چند نفر پرسيدم گفتن فقط انگليسي براي انلاين،،،مرسي
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان