کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه دوره هایی قبل از رفتن بگذرونیم؟؟؟
(2012-11-28 ساعت 00:07)alireza92 نوشته:  سلام به همه ی دوستان

من سال سوم دندونپزشکیم ، درسم هم خوبه ، تا 2.5 سال دیگه هم تموم میشه ، تجربه ی کار به عنوان دستیار دندونپزشک هم دارم و الان دارم کار می کنم ، سوالم اینه که اگه من این دوره از لاتاری برنده بشم و تو حالت خوشبینانه بتونم وارد آمریکا بشم آیا می تونم به عنوان دستیار کار پیدا کنم یا ممکن نیست ، منظورم تو همین دوره ای که می خوام اونجا بمونم ، از طرف دیگه می خوام بدونم به عنوان یه تخصص دوم اینکه مدرک شیرینی پزی یا کافی شاپ داری بگیرم خوبه
پیشاپیش ممنون

علیک سلام

برای کار کردن به عنوان دستیار دندانپزشک، حتی اگر مدرک دکتری دندانپزشکی ایران رو هم داشته باشید، باید حتما دوره ای حداقل 10 ماهه (برای گرفتن certificate ) یا 2 ساله full time (برای گرفتن فوق دیپلم یا همون Associate Degree مربوط به رشته مورد نظرتون) ، در یک کالج معتبر بگذرونید تا بتونید به عنوان Dental Assistant یا Dental Hygienist مشغول به کار شوید.

برای کار به عنوان دکتر هم که بدیهی است باید دانشگاه تشریف ببرید.

اگر وب سایت کالج های معتبر ایالت مورد نظرتون رو جستجو کنید اطلاعات کامل رو در مورد این رشته هایی که عرض کردم خواهید دید.

موفق باشید
پاسخ
(2012-10-03 ساعت 13:08)razeghi نوشته:  
(2012-09-20 ساعت 17:13)mitme نوشته:  سلام
چرا همه از رشته های فنی و مهندسی حرف میزنن!!!
من ارشد کتابداری و اطلاع رسانی دارم. بیشتر از 5 سال هم سابقه کار تو یکی از بزرگترین کتابخونه های ایران . به نظرتون امیدی هست که بتونم لااقل در بدو ورود تو یه کتابخونه عمومی یا مدرسه ای کاری پیدا کنم؟؟ کسی از بازار کار این رشته اطلاع داره. لطفا راهنمایی کنید. پیشاپیش سپاسگذارم

سلام دوست عزیز

مشکل منم همینه! من لیسانس کتابداری دارم و دو ماه پیش هم گرین کارتم را گرفتم و تا آذر ماه برمیگردم اونجا ولی اطلاعاتی از کار اونجا ندارم. اگر تا اون موقع شما ایران بودید خوشحال میشم از تجربیات اونجا براتون بگم
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، زری وحدتی ، nasim
با سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان گرامی
بنده آرایشگری را به طور خوب و در بعضی موارد به طور حرفه ایی بلد هستم ولی متاسفانه مدرکی ندارم .می خواستم بدونم در این زمینه کاری وجود دارد .اگر هست به چه صورت باید برای پیدا کردن کار اقدام کنم ؟ ایا سایتی در این زمینه موجود است ؟
با تشکر و سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، r.bazargan
نمیدونم مطلب تکراری نباشه...
دوستان یکی از دوره های خوبی که میتونین بگذرونین و اینجا درخواست زیادی براش هست جوشکاری هست بخصوص جوش ریز و جوش در زیر مایع (مثلا اب). البته خب باید علاقه به کار فنی داشت و دید تکنیکال برای پیشرفت لازمه. گذراندن دوره در ایران باعث میشه وقتی دارید دوره رو اینطرف میگذرونید پیشرفت بهتری داشته و لایسنس رو سریعتر پاس کنید و شاید تسلط بیشترتون باعث بشه که زودتر به یک کارفرما معرفی بشید. در ضمن جوشکاری در اکثر ایالتها ذیل برنامه ورک فورس هستش که امکان کاراموزی رو بهتون میده و دروازه بازتری به بازار کاری میشه.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
دوستان عزیز
بعد از دو و نیم سال زندگی در امریکا قصد دارم از تجربیاتی بگم که امیدوارم به دردتون بخوره.قلش بگم که اینها تجربیات شخصی منه و ممکنه برای همه کاربرد نداشته باشه اما جواب سوال خیلی از شماها میتونه باشه.اگر چندین صفحه به عقب برگردید میبینید که قبل از اومدنم به امریکا همش دنبال این بودم که چه دوره ای بگذرونم و چه مدرکی بگیرم و اینجا چکار کنم.زمانی که دلار 1050 تومان بود بنده حدود چهار میلیون برای دوره های مختلف خرج کردم و به اندازه یک دلار هم اینجا به دردم نخورد. اگر از اول یکی از دوستان ایرانی منو به محل کارش که یک رستوران ایرانی هست معرفی نکرده بود و به عنوان صندوقدار مشغول به کار نمیشدم خدا میدونه تا کی باید منتظر پیدا کردن کار میموندم. من کارم رو هنوز نگه داشتم و عوض نکردم چون در کنار همون کار دارم درس میخونم.بعد از شش ماه زندگی در امریکا من و خانمم هر دو وام تحصیلی گرفتیم و در یک آکادمی آرایش و زیبایی مو شرکت کردیم.یک دوره 15 ماهه و کاملا حرفه ای.من بعد از 4 ماه انصراف دادم چون دیدم یه کار زنانه هست گرچه درآمد و دستمزد خوبی داره اینجا.خانمم ماه گذشته تموم کرد دوره رو و الان باید یک امتحان ایالتی بده و در یک آرایشگاه کار پیدا کنه و کم کم مشتری جمع کنه و این پروسه ممکنه یه دو سالی زمان ببره.البته این رو بگم که همسر من از ایران مدرک مهندسی مکانیک دارند و منم خودم مدرک بین المللی ماکروسافت.جای تعجب داره نه؟ نه نداره.چون اینجا که بیایید خیلی چیزا عوض میشه و نظرتون تغییر میکنه.خانمم الان داره برای امتحان های TOEFL و GRE آماده میشه که فوق لیسانس بگیره و منم دوره های زبام رو یکساله تموم کردم و درسهای عمومی و پیش نیاز رشته های مربوط به علوم پزشکی رو دارم میخونم که برای دوره دستیاری دندان پزشکی که دوره ای دو و نیم ساله هست آماده شم. دلیل خانمم برای گذروندن دوره آرایشگری اینه که در کنار اون کار که میتونه درآمد خیلی خوبی داشته باشه درسشو به راحتی و بی دغدغه ادامه بده. من و همسرم هر دو تصمیم به ادامه تحصیل گرفتیم، بر خلاف بعضی از دوستان دیگه که تصمیم به کار کردن بدون داشتن مدرکی خاص گرفتن. زن همسایه ما توی ایران آرایشگر حرفه ای بود و اینجا بدون گذروندن هیچ دوره اضافی همون کتابهایی که همسرم خونده بود رو خوند و امتحان داد و الان میتونه کار کنه ولی برای بقیه رشته های فنی چنین امکانی نیست. توصیه من اینه که زبان بخونید.تا میتونید هم مکالمه و هم گرامر زبان رو یاد بگیرید.اینجا هر کاری که پیدا شد انجام بدید و حداکثر بعد از یک سال بهتون وام تحصیلی میدن و میتونید رایگان درس بخونید یا دوره های فنی چهار ماهه تا دو ساله رو بگذرونید و حتی رایگان تا خود دکترا درس بخونید.همه چی به تلاش خودتون بستگی داره اما موفقیت در پیدا کردن به موقع کار و تحصیلات مشروط به بهتر بودن زبان شماست. دونستن یک سری معلومات فنی که خیلی از ایرانیها بلدن خوبه مثل تعویض شیر آب و این چیزایی که امریکایی ها بلد نیستن و بابتش 200 دلار پول میدن. باز هم تاکید میکنم زبان مهمترین عامل موفقیت شماست و دیگه اینکه در این کشور موفق شدن به اراده شما بستگی داره. چون برای انجام هر کاری که بخواهید راه آسونی مقابل شما هست و فقط باید خودتون رو ثابت کنید. من درس خوندن رو انتخاب کردم و الانم دارم با دریافت وام دانشجویی درس میخونم و بعد از پایان تحصیلاتم در اقساط خیلی کم وام رو برمیگردونم.مهاجرت یک پروسه زمان بر هست و شاید لازمه برای مدتی کوتاه هرچی که در ایران یاد گرفتید رو کنار بذارید و فراموش کنید و سپس اینجا شروع کنید، با دیدگاهی متفاوت و با دانشی متفاوت. شاد و سربلند باشید

(2013-02-05 ساعت 23:04)mahdiyegh نوشته:  با سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان گرامی
بنده آرایشگری را به طور خوب و در بعضی موارد به طور حرفه ایی بلد هستم ولی متاسفانه مدرکی ندارم .می خواستم بدونم در این زمینه کاری وجود دارد .اگر هست به چه صورت باید برای پیدا کردن کار اقدام کنم ؟ ایا سایتی در این زمینه موجود است ؟
با تشکر و سپاس فراوان

شما اگر هم مدرکی از ایران داشته باشید باز هم باید یک امتحان در ایالت خودتون بدید و قبول شید تا جواز کار بهتون بدن.بعدش میتونید به آرایشگاهها مراجعه کنید و بعضی ها صندلی برای اجاره دارن اما من توصیه نمیکنم چون در امریکا مردم همینجوری نمیرن پیش یه آرایشگر.اونها مشتری دائم یک نفر میشن. اما آرایشگاههای ارزون قیمت مثل haircuttery همه جای امریکا شعبه داره و معمولا هم نیرو میگیره و مشتری گذری هم داره.شما لازمه مدرک از امریکا داشته باشید و امتحان ایالتی رو پاس کنید.
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
منم معتقدم که مهاجرت یک پروسه زمانبر و البته عجیب و غریبه که هر کس در اون تجربه خاص خودش رو داره و واقعا نمیشه واسه کسی نسخه ای از تجاربمون بپیچیم ، فقط همینقدر بگم که خودتون رو برای کن فیکون شدن احتمالی زندگی شغلیتون آماده کنید ،تنها دوره ای که میشه پیشنهاد داد و و با قاطعیت گفت قبل از مهاجرت واسه همه گذروندش ضروریه دوره آموزش زبانه ،چون مهاجرت اینقدر پیچ و خم و پستی بلندی داره که خود من بعد از سه سال ونیم هنوز نمیتونم بگم که به کجا خواهم رسید .
گاهی راهی که ماقبل از مهاجرت برای خودمون متصور میشیم هیچ ربطی به زندگی بعد از مهاجرتمون نخواهد داشت مثلا یکی از دوستان من در ایران تاتر خونده بود حالا تو آمریکا داره دندونپزشک میشه ! همسرم در ایران آرشیتکت بود و عاشق رشته ش هم بود الان داره برنامه نویسی جاوا میخونه !...حالا کی میتونست قبل از مهاجرت به همسر من و دوستم بقبولونه که در آینده به این راهها خواهند رفت و این دوره ها به دردشون میخورده ؟اصلا کی میتونست پیش بینی کنه؟
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-01-16 ساعت 19:50)idn نوشته:  
(2010-01-16 ساعت 16:44)farzad24 نوشته:  با سلام

دوست عزیز من هم شنیدم که رفوگری فرش زیاد تقاضا داره. در ضمن من مدرک MCSE رو دارم و برای کار پیدا کردن روی اون حساب میکنم . تا اونجایی که میدونم آمریکایی ها برای هر مشکل کوچکی به متخصص کامپیوتر مراجعه می کنن و بازار کار مدارک مایکروسافت هم خوبه .

البته شما اگه بخواهید باید دنبال سری جدید مدارک مایکروسافت برین( MCITP)

واقعا ممنون از راهنماییتون،من که خیلی دوست دارم هر آموزشی که هست ببینم ، قطعا MCITP هم تو برنامه تابستون میزارم Shy
(2010-01-16 ساعت 18:49)shr.jafari نوشته:  خب شما ببینید تواناییتون در چه زمینه ای بیشتره همون رو تقویت کنید.
دوره هایی که نام بردید هم بدرد بخورند. و تحت هیچ شرایطی از فراگیری زبان غافل نشید.

مرسی ،زبان که اولویت اول هست

سلام دوست عزیز
دوره MCITP اکسپایر شده بهتر مدرک MCSE 2012 رو بری ادامه بدی
موفق باشی
کیس: 2014AS000019XX | کنسولگری: آنکارا ----> ابوظبی | تاریخ روئت قبولی : 1 می | تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 22 می | تعداد نفرات: 3 | تاریخ مصاحبه: هفته سوم ماه NOV Wink | ویزای یکضرب | حرکت به آمریکا : فروردین 93 فعلا شهر LA | همسفرا پیغام بگذارند
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی
سلام...دوستان به نظر شما دوره نصب دوربین های امنیتی به درد بخور هست و اوضاع کاریش خوبه توی آمریکا؟
[en]William Shakespeare Said : I always feel happy, you know why? Because I don't expect anything from anyone. Expectations always hurt

Life is short ...
So love your life ...
[/en]

پاسخ
تشکر کنندگان: wildwave_81
(2013-05-21 ساعت 09:00)farshidkhalafi نوشته:  اگر چندین صفحه به عقب برگردید میبینید که قبل از اومدنم به آمریکا همش دنبال این بودم که چه دوره ای بگذرونم و چه مدرکی بگیرم و اینجا چکار کنم.زمانی که دلار 1050 تومان بود بنده حدود چهار میلیون برای دوره های مختلف خرج کردم و به اندازه یک دلار هم اینجا به دردم نخورد.

با صحبتهای فرشید خان موافقم. بارها به دوستانی که می خوان بیان اینجا توصیه کردم، تمرکزتون رو روی زبان بگذارید. اون هم فقط مکالمه. حتی شده دوره های مکالمه روزمره. خیلی ها می خوان perfect و اصولی کار کنند. وقت کافی هم ندارند ولی میرن دوره هایی رو می گذرونن که آخرش باز هم 4 تا جمله معمولی نمی تونند بگن. راحتتون کنم . همه ما 12 سال حداقل تو مدرسه و دانشگاه زبان خوندیم. انصافا هیچ چیزی از اون گرامر و .. به دردتون خورد؟ اینجا کسی نمی پرسه زمان حال استمراری چیه یا جمله ات معلومه یا مجهول ! اینجا ازتون انتظار دارند حداقل منظورتون رو بفهمونید. حتی افرادی هم که مکالمه تقریبا خوبی در ایران دارند، اینجا که بیان متوجه میشن تا حد زیادی همه چی فرق می کنه. باید با لهجه و سرعت حرف زدن و کلمات و اصطلاحات متداولشون آشنا بشید و این زمان میبره. اما به هر حال خوندن زبان، اون هم مکالمه می تونه هر چقدر هم که باشه یک پشتوانه خوب براتون بشه.

اما در مورد سایر دوره ها. تو قسمتی که خودم تجربه دارم میگم. اگر قراره در زمینه کامپیوتر، علم یا مبحث جدیدی رو یاد بگیرید، چه بهتر که هر چه زودتر و از همین امروز شروع کنید. کلاس خوب هم در ایران کم نیست. اما !

اما به هیچ عنوان روی گرفتن مدرک تاکید نداشته باشید. به عنوان مثال با هزار مشکل دوره های تخصصی شبکه مایکروسافت یا سیسکو رو که خیلی هم مد هست ! می گذرونید و بعد اینجا که تشریف میارید می بینید ای بابا، اونها کجا اینها کجا ! اینجا حتی مفاهیم رو هم به روشهای متفاوتی تدریس می کنند ، چه برسه مهارتهای کار کردن اصولی رو.

مسلما شما نمی خواین فقط یه مدرک داشته باشید. می خواهید کار کنید و می خواهید مدرکتون به عنوان یک نقطه روشن در رزومه تون باشه. پس راحت بگم اینجا مدارک تخصصی دوره های کاربردی رو که از ایران گرفتید چندان قبول ندارند. مثلا شما بگید من از ایران مدرک بین المللی MCSE گرفتم. یا واقعا رفتید کشور دیگه ای و امتحان دادید و مدرک مایکروسافت اصل رو گرفتید که باز هم شک و تردید هست ازش. چون قانونا سیتیزن ایران حق شرکت در این امتحانها رو نداره. حالا به فرض که با هزار ترفند مدرک رو هم اینجا بدن استعلام و مایکروسافت یا سیسکو یا هر شرکت دیگه ای تاییدش کنند. آیا مدرک اصلتون تاریخ گذشته نیست؟ می دونید که مثل تافل، این مدارک هم تاریخ انقضا داره. شما هم باید آپتودیت باشید. پس اگه منقضی شده دیگه نمی تونه براتون اعتبار خاصی بیاره.

ثانیا اگه فقط دوره رو گذروندید و یک مدرک از آموزشگاه گرفتید که به هیچ وجه اعتبار نخواهد داشت. فقط تنها خاصیت این دوره ها در ایران اینه که با مفاهیم آشنا میشید.

اما توصیه من به عنوان کسی که این مراحل رو گذرونده اینه که اگر قصدتون گرفتن certificate یا مدرک خاصی هست، سعی کنید حتما همینجا هم دوره مربوطه رو بگذرونید و همینجا هم امتحان بدید. حتی صرف شرکت در یک دوره و دانشجوی اون دوره بودن، کلی اعتبارتون رو در رزومه بالا می بره. اینجا به دانشجو بودن خیلی اهمیت میدن، حتی اگه یه دوره در کالج برداشته باشید. بهشون ثابت می کنه شما انسانی هستید علاقمند به یادگیری، و این یعنی یک امتیاز بالا برای فرد متقاضی کار.

نکته دیگه اینکه از حالا که ایران هستید بررسی کنید و با خوندن تجربیات واقعی دوستانتون در مهاجرسرا و تحقیقاتی که خودتون انجام میدید، تصمیم بگیرید چه رشته یا دوره ای رو می خواهید اینجا ببینید. بعد برای رسیدن به اون نتیجه، پایه ریزی رو از ایران شروع کنید. می تونید کلاس برید، کتاب های مربوطه رو بخونید. از هزاران نوع ویدئوهای آموزشی کرک شده مجانی ! در ایران استفاده کنید که هر کدومش اینجا 1000 دلار بیشتره. خلاصه اینکه تمرکز کنید روی یک موضوع و البته زبان رو هم حتما به موازاتش و شاید در جایگاه اول فراموش نکنید، تا وقتی اومدید اینجا یه راست برید کالج یا دانشگاه و بدون وقفه مدرک مربوطه رو هم بگیرید.
پاسخ
من ميخواستم در تكميل نوشته هاي هستي بانوي عزيز چيزايي رو اضافه كنم كه تو اين دو هفته متوجه شدم . به نظر من ليسنينگ دقيقاً به اندازه مكالمه مهمه . حداقل اين در مورد من كه صدق ميكنه . ميتونم در حد رساندن مفهوم صحبت كنم ولي خيلي از اوقات متوجه گفتگوي افراد نميشم ، به خصوص امريكايي ها . هندي ها مثل خودمون شمرده صحبت ميكنن و همينطور عربها . چشم بادومي ها هم لهجه دارن ولي به شكلي ديگه . فيلمهاي امريكايي ببينيد تا گوشتون بهش عادت كنه تا بتونين جواب بدين . در ضمن به نظر من چند تا كار هست كه اگر در ايران دوره ببينيد خيلي خوبه ، البته بيشتر براي خانومها و كساني كه نميخوان اينجا ادامه تحصيل بدن . خياطي ، ارايشگري و غذا و شيريني پزي ياد بگيريد . حالا هر كدوم رو كه دوست دارين به صورت فشرده كلاس برين . اين كارها اينجا پول خوبي داره . براي اقايوني هم كه تحصيلات خيلي بالايي ندارن ، كارهاي فني مثل تعميرات لوله و تاسيسات و اين چيزا عاليه . كلاً هر كاري كه به تعميرات ربط داشته باشه ، اينجا درامد خوبي داره . نقاشي ساختمان با اين غلطك ها رو ياد بگيريد ، يه اتاق كوچيك رو ١٠٠ دلار ميگيرن تا رنگ بزنن . صافكاري ماشين و تعميرات ماشين هم درامد خوبي داره . فعلاً اينا چيزايي بود كه تو دو هفته متوجه شدم Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
کاملا با شما موافقم در خصوص آقایان. من خودم تو ایران خیلی کارها را بلد بودم و تجربه هم داشتم اما ترجیح میدادم خودم انجامش ندم پولشو بدم انجام بدن. اما اینجا با توجه به هزینه های تعمیرات و ..... میبینم که خیلیها کارهاشون را خودشون انجام میدن. مثل نقاشی خونه یا حتی تعویض روغن موتور ماشین و ......
(2013-05-22 ساعت 10:38)sayeh_m نوشته:  من ميخواستم در تكميل نوشته هاي هستي بانوي عزيز چيزايي رو اضافه كنم كه تو اين دو هفته متوجه شدم . به نظر من ليسنينگ دقيقاً به اندازه مكالمه مهمه . حداقل اين در مورد من كه صدق ميكنه . ميتونم در حد رساندن مفهوم صحبت كنم ولي خيلي از اوقات متوجه گفتگوي افراد نميشم ، به خصوص امريكايي ها . هندي ها مثل خودمون شمرده صحبت ميكنن و همينطور عربها . چشم بادومي ها هم لهجه دارن ولي به شكلي ديگه . فيلمهاي امريكايي ببينيد تا گوشتون بهش عادت كنه تا بتونين جواب بدين . در ضمن به نظر من چند تا كار هست كه اگر در ايران دوره ببينيد خيلي خوبه ، البته بيشتر براي خانومها و كساني كه نميخوان اينجا ادامه تحصيل بدن . خياطي ، ارايشگري و غذا و شيريني پزي ياد بگيريد . حالا هر كدوم رو كه دوست دارين به صورت فشرده كلاس برين . اين كارها اينجا پول خوبي داره . براي اقايوني هم كه تحصيلات خيلي بالايي ندارن ، كارهاي فني مثل تعميرات لوله و تاسيسات و اين چيزا عاليه . كلاً هر كاري كه به تعميرات ربط داشته باشه ، اينجا درامد خوبي داره . نقاشي ساختمان با اين غلطك ها رو ياد بگيريد ، يه اتاق كوچيك رو ١٠٠ دلار ميگيرن تا رنگ بزنن . صافكاري ماشين و تعميرات ماشين هم درامد خوبي داره . فعلاً اينا چيزايي بود كه تو دو هفته متوجه شدم Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: sasbk ، amir82 ، سانازی ، proje ، زری وحدتی
(2013-05-22 ساعت 05:33)hasti_banoo نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 09:00)farshidkhalafi نوشته:  اگر چندین صفحه به عقب برگردید میبینید که قبل از اومدنم به آمریکا همش دنبال این بودم که چه دوره ای بگذرونم و چه مدرکی بگیرم و اینجا چکار کنم.زمانی که دلار 1050 تومان بود بنده حدود چهار میلیون برای دوره های مختلف خرج کردم و به اندازه یک دلار هم اینجا به دردم نخورد.

با صحبتهای فرشید خان موافقم. بارها به دوستانی که می خوان بیان اینجا توصیه کردم، تمرکزتون رو روی زبان بگذارید. اون هم فقط مکالمه. حتی شده دوره های مکالمه روزمره. خیلی ها می خوان perfect و اصولی کار کنند. وقت کافی هم ندارند ولی میرن دوره هایی رو می گذرونن که آخرش باز هم 4 تا جمله معمولی نمی تونند بگن. راحتتون کنم . همه ما 12 سال حداقل تو مدرسه و دانشگاه زبان خوندیم. انصافا هیچ چیزی از اون گرامر و .. به دردتون خورد؟ اینجا کسی نمی پرسه زمان حال استمراری چیه یا جمله ات معلومه یا مجهول ! اینجا ازتون انتظار دارند حداقل منظورتون رو بفهمونید. حتی افرادی هم که مکالمه تقریبا خوبی در ایران دارند، اینجا که بیان متوجه میشن تا حد زیادی همه چی فرق می کنه. باید با لهجه و سرعت حرف زدن و کلمات و اصطلاحات متداولشون آشنا بشید و این زمان میبره. اما به هر حال خوندن زبان، اون هم مکالمه می تونه هر چقدر هم که باشه یک پشتوانه خوب براتون بشه.

اما در مورد سایر دوره ها. تو قسمتی که خودم تجربه دارم میگم. اگر قراره در زمینه کامپیوتر، علم یا مبحث جدیدی رو یاد بگیرید، چه بهتر که هر چه زودتر و از همین امروز شروع کنید. کلاس خوب هم در ایران کم نیست. اما !

اما به هیچ عنوان روی گرفتن مدرک تاکید نداشته باشید. به عنوان مثال با هزار مشکل دوره های تخصصی شبکه مایکروسافت یا سیسکو رو که خیلی هم مد هست ! می گذرونید و بعد اینجا که تشریف میارید می بینید ای بابا، اونها کجا اینها کجا ! اینجا حتی مفاهیم رو هم به روشهای متفاوتی تدریس می کنند ، چه برسه مهارتهای کار کردن اصولی رو.

مسلما شما نمی خواین فقط یه مدرک داشته باشید. می خواهید کار کنید و می خواهید مدرکتون به عنوان یک نقطه روشن در رزومه تون باشه. پس راحت بگم اینجا مدارک تخصصی دوره های کاربردی رو که از ایران گرفتید چندان قبول ندارند. مثلا شما بگید من از ایران مدرک بین المللی MCSE گرفتم. یا واقعا رفتید کشور دیگه ای و امتحان دادید و مدرک مایکروسافت اصل رو گرفتید که باز هم شک و تردید هست ازش. چون قانونا سیتیزن ایران حق شرکت در این امتحانها رو نداره. حالا به فرض که با هزار ترفند مدرک رو هم اینجا بدن استعلام و مایکروسافت یا سیسکو یا هر شرکت دیگه ای تاییدش کنند. آیا مدرک اصلتون تاریخ گذشته نیست؟ می دونید که مثل تافل، این مدارک هم تاریخ انقضا داره. شما هم باید آپتودیت باشید. پس اگه منقضی شده دیگه نمی تونه براتون اعتبار خاصی بیاره.

ثانیا اگه فقط دوره رو گذروندید و یک مدرک از آموزشگاه گرفتید که به هیچ وجه اعتبار نخواهد داشت. فقط تنها خاصیت این دوره ها در ایران اینه که با مفاهیم آشنا میشید.

اما توصیه من به عنوان کسی که این مراحل رو گذرونده اینه که اگر قصدتون گرفتن certificate یا مدرک خاصی هست، سعی کنید حتما همینجا هم دوره مربوطه رو بگذرونید و همینجا هم امتحان بدید. حتی صرف شرکت در یک دوره و دانشجوی اون دوره بودن، کلی اعتبارتون رو در رزومه بالا می بره. اینجا به دانشجو بودن خیلی اهمیت میدن، حتی اگه یه دوره در کالج برداشته باشید. بهشون ثابت می کنه شما انسانی هستید علاقمند به یادگیری، و این یعنی یک امتیاز بالا برای فرد متقاضی کار.

نکته دیگه اینکه از حالا که ایران هستید بررسی کنید و با خوندن تجربیات واقعی دوستانتون در مهاجرسرا و تحقیقاتی که خودتون انجام میدید، تصمیم بگیرید چه رشته یا دوره ای رو می خواهید اینجا ببینید. بعد برای رسیدن به اون نتیجه، پایه ریزی رو از ایران شروع کنید. می تونید کلاس برید، کتاب های مربوطه رو بخونید. از هزاران نوع ویدئوهای آموزشی کرک شده مجانی ! در ایران استفاده کنید که هر کدومش اینجا 1000 دلار بیشتره. خلاصه اینکه تمرکز کنید روی یک موضوع و البته زبان رو هم حتما به موازاتش و شاید در جایگاه اول فراموش نکنید، تا وقتی اومدید اینجا یه راست برید کالج یا دانشگاه و بدون وقفه مدرک مربوطه رو هم بگیرید.
همه این ها دزسته فقط یک نکته می مونه اگر با دلار 3500 تومان می ایید و نمی تونیید از نظر مالی برای 6-7 ماه پول داشته باشید باید برید سر کارهای در پیت و خیلی ها اونقدر سخت هست که قدرت تفکر ازتون می گیره که بخواهیید کارهای دیگه انجام بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، زری وحدتی ، nasim ، r.bazargan
مدارک مایکروسافت درست دهن پر کنه اما باید دید که چه دوره ای رو گذرونده اید و چقدر مدرکتون بروزه چون سال 2012 مایکروسافت تمام مدارکش رو بروز کرد مثلا مدرک MCPD که مربوط به برنامه نویسی حرفه ای بودن الان اسمش شده MCSD و این یعنی اینکه شما باید مدرکتون رو حتما بروز کنید .
برای گرفتن مدرک هیچوفت از ایران که شرکت های هستن که بصورت سوئیچ کردن روی یک مرکز امتحان دیگه مثلا توی ترکیه ( گفتم مثلا ) از شما امتحان میگرین بهترین راه رفتن به دبی .
من خودم دارم برای MCSD میخونم به صورت شبانه روزی و به امید خدا برای امتحان میرم دبی و اگه سوادمون رسید و قبول شدیم بعدش اقدام میکنم برای مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان: HR.SHAHAB ، زری وحدتی
با سلام مدارک فنی حرفه ای ایران بدرد بخور هستند? من مدرک مدیر پذیرش هتل را دارم. میشه باهاش کاری گیر آورد?
** 2014000079 CN :AS تعداد افراد: ۴ نفر سفارت : آنکارا بود خواسته ایم ایروان بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، exxedus
كسي از دوستان اطلاع داره براي كسي كه مدرك Pharm D رو تو ايران گرفته ، براي كار به عنوان دكتر داروساز غير از آزمون FPGEE و گذراندن 1500 ساعت كارآموزي و ريز نمرات و دانشنامه و TOEFL و GRE چيز ديگري لازمه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، exxedus

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان