کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه دوره هایی قبل از رفتن بگذرونیم؟؟؟
(2013-08-29 ساعت 04:45)afshin4749 نوشته:  دوست عزیزم ،
خدا قوت !!!!! خسته نباشید . شما که انقدر رشته ورزشی و کار و علوم فنی بلدی و کلی هم فک و فامیل توپ توی آمریکا داری ، دیگه چرا از سوسولای مهاجرسرایی سوال میکنی Smile ?!!!! اینطور که شما میفرمایید ، فکر کنم در بدو ورود به استخدام گینس دربیاید !! باور کن . چون شما رکورد همه چیزو دارید . والا دیگه از ترسم نمیتونم ادامه بدم !!! امیدوارم موفق باشید .

مرسی از بابت جوابتون
می خوام یه بیزینس و کاری راه بندازم که ماله خودم باشه نه اینکه برم پیش یکی از اقوامهای نامزدم و واسه اون کار کنم،والا فکر نکنم توپ باشن،اکثرن تو فروشگاه و قنادی کار میکنن بعضی هاشون هم بنگاه ماشین و رستوران دارن،اگه بخوام به امید اونا باشم یا پادو بنگاه و رستوران میشم یا فروشنده.

شاید به قول تو اینجا سوسول زیاد باشه!!! اما سوسولهای رو دیدم که چند میلیون در ماه در میارن،پس منم میخوام سوسول باشم
میدونم که همه واسه یه رویاهایی میرن آمریکا اما بعد مدتی از اون رویاها و اهداف دور میشن البته بعضی ها،من نمی خوام این بلا سرم بیاد و بعضی ها اینجا تجربه خوبی دارن

از بچگی مستقل بودم ، اونجا هم مستقل خواهم بود
گینس رو خوب اومدی با حال بودBig Grin
اما وقتی زندگی نامه انسانهای موفق رو میخونی میبینی از خنده دار ترین ایده ها و بی ربط ترین فکرها کارای بزرگی کردن
Waiting List Register in Waiting List
ویزا :K1
مصاحبه: 2013 Ankara 22 JUL
تاریخ کلیرنس:8 JUl
مدت انتظار:351 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، amairmonre ، behfaza ، pari pariaaa ، matin86
(2013-08-29 ساعت 08:12)User نوشته:  دوست عزیز،
شما خودتان نمی دانید چه حرفه ای را بیشتر دوست دارید و علاقه ای به چه حرفه ای دارید. چون به هر چیزی یک ناخنکی زده اید ولی ظاهرا توی هیچکدام تخصص و تجربه طولانی مدت ندارید. از کامپیوتر گرفته تا مربیگری و بادیگاردی و به قول خودتان عملگی و بنایی. آخر این هم شد زندگی. اگر از من می شنوی همه را رها کن و ببین به کدام یک علاقه بیشتری داری. یک چند سالی در آن حرفه کار کن و تجربه کسب کن بلکه بتونی اینجا آن را در رزومه ات بنویسی.
تو با این همه استعدادت می توانی در یک حرفه متخصص بشوی و با آن بتوانی زندگی خوبی برای خودت راه بیاندازی. اینکه چه چیزی بهتر است را فراموش کن و بچسب به چیزی که علاقه و استعداد داری. اینجوری زود پیش خواهی رفت.
موفق باشی.

(2013-08-29 ساعت 01:37)romantic نوشته:  من مربی چند رشته ورزشی هستم: کشتی جودو دفاع شخصی و... تیر اندازی و قدرت دیدم عالیه قیافه ورزشکاری دارم با گوشهای شکسته (از خودم تعریف نمی کنم میخوام دوستای عزیزم تصویری تو ذهنتون داشته باشید که بهتر کمکم کنید) جه کاری گیرم میاد مربیگری یا بادیگاردی؟
البته مدرکم دیپلم هستش و حتما ادامه تحصیل میدم رتبه 392 کنکور سراسری زبان هستم و فقط یه سال خوندم به دلیل مهاجرت به آمریکا از دانشگاه امدم بیرون وحالا اگر من تو مسابقات دانشگاه های آمریکا یه مقام قهرمانی بیارم چه امتیازاتی به من تعلق میگیره؟
من ایران تو یک شرکت تجاری کار می کنم و تجارت مواد غذایی می کنیم چطور میشه اونجا تجارت کرد یعنی شرکت تجاری زد که با کشورهایی که در تحریم نیستن تجارت کرد؟ (زبان چینی و انگلیسی و تا حدی هم عربی بلدم)(کارت بازرگانی بدرد می خوره از ایران بگیرم؟)
کارهای زیادی تو آمریکا هستش که نامزدم توصیه می کنه(تقریبا 50 نفر از اقوام نامزدم تو آمریکا هستن) اما متناسب با توانایی های من نیستش البته من تو ایران هر کاری کردم از عملگی و کارگری و مغنی گری گرفته (در کار بنایی حرفه اییم) تا تجارت
اما شغلی می خوام که اونجا آینده داشته باشه
حتی می خوام برم تو مسابقات سبک آزاد کتک بخورمو پول در بیارم (از کتک خوردن خوشم میاد!!!!)
چند وقتی هست که برنامه نویسی و کد نویسی رو جدی تر از سالهای قبل شروع کردم:c# , c++ , sql.net این برنامه نویسی ها رو ادامه بدم؟ کدومشون اونجا بهتره؟
چه مدارکی از کارهایی که بالا گفتم رو تهیه کنم که بدردم بخوره؟
نامزدم دانشجوی پزشکی هستش دقیقا ایالت محل زندگیمون مشخص نیست؛شما روی تکزاز به من برنامه بدید
می دونم خندتون گرفته اما اینم زندگی منه دوستان
هر کسی هر ایده ای داره هر چند خنده دار و بی ربط لطف کنید به من بگید
از راهنمایی هاتون و وقتی که واسه من میگذارید واقعا ممنونم

دقیقا حرفتون کاملا منطقی و درست بود،سپاسگزاری بنده رو پذبرا باشید

تنها چیزی رو که فقط حرفه ای کار کردم ورزش و مربیگری هستش 20 سال هستش که مرتب کار کردم و علاقه اصلی من هم در این زمیینه هستش

اما الان که در دوران کلیرنس هستم فکر کنم زمان کافی واسه جدی کار کردن روی یکی از مهارت هام رو نذاشته باشم یا واقعا انگیزه،انتظار انگیزه هر کاری رو از آدم میگیره

خوب تمام کارهایی که انجام دادم از روی علاقه بوده،مثلا تمام کوه های مرتفع ایران رو رفتم و اینم یکی از علاقه مندیهام بوده اما حرفتون سخت منو به تفکر انداخته دوست عزیز

البته فقط به زبان چینی و عربی و برنامه نویسی ناخونک زدم بقیه رو حسابی کار کردم

با همین داشته هایی که الان دارم چی کاری رو میتونم شروع کنم؟
Waiting List Register in Waiting List
ویزا :K1
مصاحبه: 2013 Ankara 22 JUL
تاریخ کلیرنس:8 JUl
مدت انتظار:351 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: amairmonre ، mohamad92 ، amindv15
من مدرك مترجمي جهانگردي ، مترجمي زبان انگليسي ، اشپزي درجه ١-٢ ، شيرني پزي درجه ٢ ، طراحي وبسايت و ICDL 2 دارم ، ولي تو هيچ كدوم سابقه كار انچناني ندارم ، به نظرتون شما برا كسي كه سابقه نداره ولي مثله من فقط مدركشو داره پيدا كردن وشروع كار تو امريكا سخت ميشه يا نه؟
شماره کیس***2014AS00000
تاریخ رویت قبولی:ارديبهشت
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :١
ارسال فرم: 10 Jun
مصاحبه:١٠ دسامبر
دریافت ویزا:يه ضربSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، زری وحدتی ، behfaza ، EKAM ، mohamad92
سلام من لیسانس بهداشت عمومی دارم وکارکردن با کامپیوترروهم بلد هستم وبا این مدرک میتونم کارپیدا کنم درامریکا من تصمیم جدی گرفتم که برم توروخداکمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: amairmonre ، زری وحدتی ، mohamad92
سلام برای مکالمه لازم هست کلاس بریم یا خودمون بخونیم چطوره لطفا راهنمایی کنیدچطوری میشه گرین کارت گرفت
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام برای مکالمه باید کلاس بریم یا خودمون میتونیم تمرین کنیم کتاب خوب برای مکالمه سراغ دارید برای گرفتن گرین کارت هم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-30 ساعت 11:58)TTRRTTRRTTRR نوشته:  سلام برای مکالمه باید کلاس بریم یا خودمون میتونیم تمرین کنیم کتاب خوب برای مکالمه سراغ دارید برای گرفتن گرین کارت هم راهنمایی کنید

دوست عزیز برای مکالمه مسلما باید کنار خوندن خودتون و گرامر و لغات کسی هم باشه که باهاش صحبت کنید که کلاس خوب رفتن حتما میتونه کمککتون کنه و در کنارش اعتمادبنستونو تو صحبت کردن در جمع هم بالا ببره
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، amairmonre ، زری وحدتی ، behfaza
(2013-08-30 ساعت 19:31)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-08-30 ساعت 11:58)TTRRTTRRTTRR نوشته:  سلام برای مکالمه باید کلاس بریم یا خودمون میتونیم تمرین کنیم ............

دوست عزیز برای مکالمه مسلما باید کنار خوندن خودتون و گرامر و لغات کسی هم باشه که باهاش صحبت کنید...........
دوستان خوبم ،
شما میتونید با خودتون هم مکالمه کنید هیچ مشکلی نیست !! .اما بهتره که یه همراه که ترجیحاً انگلیسی زبان هم باشه داشته باشید تا لااقل تلفظ ها رو خوب یاد بگیرید . اما یه نکته رو هم اشاره کنم که خودتون رو درگیر گرامر نکنید ، چرا که درک گرامر برای زبان آموزی در وهله اول کار درستی نیست !!! مگه شما وقتی که کودکی بیش نبودین ، مادرتون برای ارتباط با شما ، از گرامر استفاده میکرد ؟ بهترین راه برای صحبت کردن و درک مطلب استفاده از جملات است و نه حفظ لغات . خیلی از لغاتی رو که من بلدم ، اصلاً در آمریکا وانگلیس استفاده نمیشه !!! . گواهی این موضوع هم اینه که شما مگه تمام لغات فرهنگ فارسی دهخدا رو بلدین ؟ مسلماً خیر . شما باید مکالمات روزمره مردم این کشور رو بشنوید ، بنویسید و حفظ کنید . به مرور زمان گرامرتون هم اصلاح خواهد شد . بذارید بهتر توضیح بدم . یه آقایی اینجا هستش که نزدیک به 10 ساله اومده آمریکا . آخرین مدرک تحصیلیش هم پنجم ابتداییه !!! از طریق پناهندگی و کیس بی سرپرستی . باور کنید مثل بلبل انگلیسی صحبت میکنه . اما اگه بهش بگی که یه مثال از زمان حال ساده بگو ؟ میگه شب برو بار یه آبجو بزن میشه حال ساده . باور کن جدی میگم .
پاسخ
(2013-08-30 ساعت 20:39)afshin4749 نوشته:  
(2013-08-30 ساعت 19:31)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-08-30 ساعت 11:58)TTRRTTRRTTRR نوشته:  سلام برای مکالمه باید کلاس بریم یا خودمون میتونیم تمرین کنیم ............

دوست عزیز برای مکالمه مسلما باید کنار خوندن خودتون و گرامر و لغات کسی هم باشه که باهاش صحبت کنید...........
دوستان خوبم ،
شما میتونید با خودتون هم مکالمه کنید هیچ مشکلی نیست !! .اما بهتره که یه همراه که ترجیحاً انگلیسی زبان هم باشه داشته باشید تا لااقل تلفظ ها رو خوب یاد بگیرید . اما یه نکته رو هم اشاره کنم که خودتون رو درگیر گرامر نکنید ، چرا که درک گرامر برای زبان آموزی در وهله اول کار درستی نیست !!! مگه شما وقتی که کودکی بیش نبودین ، مادرتون برای ارتباط با شما ، از گرامر استفاده میکرد ؟ بهترین راه برای صحبت کردن و درک مطلب استفاده از جملات است و نه حفظ لغات . خیلی از لغاتی رو که من بلدم ، اصلاً در آمریکا وانگلیس استفاده نمیشه !!! . گواهی این موضوع هم اینه که شما مگه تمام لغات فرهنگ فارسی دهخدا رو بلدین ؟ مسلماً خیر . شما باید مکالمات روزمره مردم این کشور رو بشنوید ، بنویسید و حفظ کنید . به مرور زمان گرامرتون هم اصلاح خواهد شد . بذارید بهتر توضیح بدم . یه آقایی اینجا هستش که نزدیک به 10 ساله اومده آمریکا . آخرین مدرک تحصیلیش هم پنجم ابتداییه !!! از طریق پناهندگی و کیس بی سرپرستی . باور کنید مثل بلبل انگلیسی صحبت میکنه . اما اگه بهش بگی که یه مثال از زمان حال ساده بگو ؟ میگه شب برو بار یه آبجو بزن میشه حال ساده . باور کن جدی میگم .

یه نکته ای که هست اینه که ساختار مغر انسان در بچگی متفاوت از سنا بالاست و در سنا بالا شما منطقطون قویتره و بهمین دلیل نمیشه با متد بچگی مقایسه کرد بنظرم برای مکالمه حتما با کسی کار کن که بلدده و تنهایی شاید اونقد مفید نباشه ولی این فرمایش دوستمون هم
درسته که مکالمات روزمنره منایبسبه و کمک میکنه وبنظرم برای لغات کتاب 504 خیلی مفیده و سرعت پیشرفتتونو زیاد میکنه
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
(2013-08-28 ساعت 01:27)mz64 نوشته:  
(2013-08-27 ساعت 05:46)afshin4749 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 15:30)kamix نوشته:  afshin4749 عزیز،
مدارک مایکروسافت بین المللی هست و مدارک از آمریکا پست میشه بدست کسی که اون مدرک رو داره میرسه.................................
دوست خوبم ،
من نمیدونم که ایشون چرا انقدر این دوره رو طول داده ؟!!! و نمیدونم که هزینه واقعی اون چقدر بوده و دوره واقعی اون چه مدت بوده ؟!!!! این اظهارات ایشون بوده .
در ضمن بنده عرض کردم که گفتن استانداردهای ما عوض شده و مدرک شما باید آبدیت بشه !! نگفتم که از آمریکا صادر شده ، یا نشده !!!!
در ضمن خود شما هم اگه مثلا مدرک تافل و یا آیلتس رو داشته باشید ، که از مرجع اصلی صادر میشه ، پس از مدت 2 سال منقضی میشه و دوباره باید امتحان بدین . این مدارک و گواهینامه ها هم در آمریکا به همین شکل باهاشون برخورد میشه . من یه لایسنس رو در سال گذشته اخذ کردم و امسال هم باید اونو آبدیت میکردم و 25 دلار هم هر ساله باید از بابت همین موضوع پرداخت کنم . به همین لحاظ به دوستان این موضوع رو گفتم .

اون قسمت چقدر دوره طول بکشه کلی گفتم دوست عزیز چون چند بار قبل هم گفته شده بود خواستم بگم که دوستان براشون این ایمیج درست نشه که این مدارک خیلی وحشتناکن و گذروندنشون کار حضرت فیله. کسیم که داره خیلی ننازه چون میلیونها نفر دارن.
کلا کاری ندارم که MCSE اکسپایر نمیشه و ... شاید از دوستتون تخصص ویندوز 2008 میخواستن که باید MCITP میداشتن و میتونستن از MCSE آپدیت کنن به هر حال، اما بحث اصلی اینه که آموزش در ایران فوق العاده ارزونتره. همون کرس MCITP یه چیزی حدود 2500 دلار در میاد ( Microsoft Authorized Training ) بنابراین هر چقدر تو ایران یاد بگیرید به نفعتونه فوقش امتحاناتشو بزارید برای US حتی کرسهایی هم که تو ایران آموزش نمیدند هم برید کشوری مثل هند بگذرونید اگر نمی تونین Self Study بخونیدش. قیمتهای هند هم اونقدر از آمریکا ارزونتر هست که از اروپا و آمریکا میرن اونجا واسه ترینینگ.
به قول دوستمون که مثال برنامه های مهندسی مکانیک رو گفتن. برنامه هایی که برای کار کردن باهاش باید هزاران دلار پرداخت کرد در US و در ایران مجانی میشه استفاده کرد و سر کلاسهاش نشست برنامه هایی مثل کد و برنامهای مدلینگ و 3D و ....
اما یه سری لایسنس کاری هست که اونا فرق میکته حتی ایالت به ایالت اونا بحثش جداست.

منم دقيقا تصميمم اين بود كه رسيدم اونجا برم كالج به خاطر اينكه شنيدم اگه مدارك بالاي ديپلم را رو نكني دولت كمك هزينه در نظر ميگيره كه بلا عوضه ولي خودمم حيفم مياد با فوق ليسانس دوباره از اول بخونم البته نميدنم براي مقطع دكترا هم وام يا كمك هزينه اي وجود داره يا نه؟ دكترا معمولا چند ساله برا رشته معماري اگر از دوستان كسي اطلاع داره خوشحال ميشم توضيح بده؟
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان: amairmonre ، زری وحدتی ، behfaza
با سلام
من 5 ساله که دارم کابینت سازی کار میکنم . ولی مدرک فنی حرفه ای و سابقه بیمه ندارم . کلاس زبان می رم. دیپلم ریاضی دارم . اتوکد هم تاحدی بلدم. دوستان با تجربه اگه اطلاعاتی دارن لطفا کمک کنند . میتونم اونجا واسه خودم کار کنم؟ حتما باید کارگاه داشته باشم یا بصورت سیار هم میشه؟ اجازه میدن یه کارگاه راه بندازم؟وضعیت نجارها و کابینت سازها چطوره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، pari pariaaa
یکی‌ از راهی که می‌توانید با شرکتها و موقعیت‌های شغلی‌ اونا اشنا بشین شرکت در job fairهست برا پیدا کردن job fair توی شهر خودتون می‌تونین به این سایت مراجعه کنین،،،حتما یادتون باشه لباس رسمی‌ بپوشون و چند نسخه از رزومه خودتون را هم همراه داشته باشین،،،
http://www.targetedjobfairs.com
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed1286 ، behfaza
با سلام

اونایی‌ که میخوان برا خودشون کار کنن می‌تونن از امکانات ۲ موسسه دولتی توی آمریکا به صورت رایگان استفاده کنن که شامل مشاوره در خصوصی کار و تجارت و همچنین کمک به گرفتن وام هست. این ۲ موسسه SBA و SCORE هست که میتونید به سایتشون مراجعه کنین و ببینید چه امکاناتی دارند
پاسخ
تشکر کنندگان: alimarmar ، behfaza ، sezar ، pari pariaaa ، pv-n ، SadMan ، Rock ، wildwave_81
(2013-08-29 ساعت 12:11)Niyousha نوشته:  من مدرك مترجمي جهانگردي ، مترجمي زبان انگليسي ، اشپزي درجه ١-٢ ، شيرني پزي درجه ٢ ، طراحي وبسايت و ICDL 2 دارم ، ولي تو هيچ كدوم سابقه كار انچناني ندارم ، به نظرتون شما برا كسي كه سابقه نداره ولي مثله من فقط مدركشو داره پيدا كردن وشروع كار تو امريكا سخت ميشه يا نه؟

اکثر جاها چیزی که میخوان سابقه ی کار "توی آمریکا"س. یعنی حتا اگه تو ایران هم سابقه کار داشته باشید اکثرن قبول ندارن. واسه همینه که اولین بار کار پیدا کردن اونجا سخته. ولی دفعه های بعد راحت میشه.
من چند جا براش آرایشگری و کار ناخن پرسیدم، مدرک میخواستن. فکر کنم با مدرک شیرینی و آشپزی بتونید کار گیر بیارید. البته حتمن مدارک باید بین المللی باشن.
هم خونه ی خانوم واسه وودلند هیلز توی کالیفرنیا نیاز هست، اگه موردی بود مسیج بده بهم لطفنSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، EKAM ، ریحانا
1 سوال میپرسم اما قول بدین دعوام نکنین.Big Grin
اساتید مهاجرت کرده مرا دریابید.
من فوق دیپلم و لیسانس الکترونیک دارم و زیاد حرفه ای نیستم تو این کار.
اما خوب زمینه کارهای فنی برق رو دارم.
1 توصیه یا 1 پیشنهادی به من بدین تا اگه خدا خواست 10 ماه دیگه حدودا رفتیم اون ور دنیا آس و پاس نمونیم.
ممنونم از پاسختون.Smile
2014AS35xx # Interview: 26 Feb # AP
DV 2014 قسمت نشد اما آب جاری راه خودش رو پیدا میکنه.
نحوه پر کردن فرم ویزای ارمنستان / سفر به ایروان
پی دی اف سفر به ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان