کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اروپـا يا آمريكا؟
(2015-01-30 ساعت 10:05)biparva نوشته:  با سلام.
دوستان ممنون میشم کمکم کنید.
میخواستم نظر شمارو درباره این دو شهر بدونم.
los angeles vs london
اگه شما الویت هاتون اینا باشه کدوم را انتخاب میکنید
1.امنیت شغلی
2.درامد بهتر{رشتهit}
3.رفاه زندگی بهتر
4.مردم بهتر
پول کمی میتونم با خودم ببرم.
عموم تو لیورپول زندگی میکنه که میتونم از لحاظ مسکن یه مدت پیش ایشون بمونم و از کمکشون استفاده کنم.
یه سوال.انگلیس هم مثل آمریکا برا دندان پزشکان مهاجر هم امتحاناتی برگزار میکنه؟و دو سال هم مثل آمریکا باید درس خوند که اجازه کار گرفت؟
ممنون

سلام . دوست عزيز هميشه گفته شده سبك زندگي در امريكا با تمام اروپا متفاوته و كاملا با هم فرق دارن . اين دو رو نميشه با هم مقايسه كرد . معمولا ايرانيان مقيم اروپا كه با سيستم اروپا آداپت شدن دوست ندارن برن امريكا و بالعكس. امنيت شغلي در رشته IT فكر ميكنم امريكا بهتر باشه . در مورد مردم هم نميشه قضاوتي داشت . در مورد كار هم جواب سوال شما مثبته و پزشكان با گذراندن دوره اجازه كار دريافت ميكنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، biparva ، markopolos ، msar
(2015-01-30 ساعت 10:05)biparva نوشته:  با سلام.
دوستان ممنون میشم کمکم کنید.
میخواستم نظر شمارو درباره این دو شهر بدونم.
los angeles vs london
اگه شما الویت هاتون اینا باشه کدوم را انتخاب میکنید
1.امنیت شغلی
2.درامد بهتر{رشتهit}
3.رفاه زندگی بهتر
4.مردم بهتر
پول کمی میتونم با خودم ببرم.
عموم تو لیورپول زندگی میکنه که میتونم از لحاظ مسکن یه مدت پیش ایشون بمونم و از کمکشون استفاده کنم.
یه سوال.انگلیس هم مثل آمریکا برا دندان پزشکان مهاجر هم امتحاناتی برگزار میکنه؟و دو سال هم مثل آمریکا باید درس خوند که اجازه کار گرفت؟
ممنون
من خودم از سیستم زندگی در امریکا بیشتر خوشم میاد اگر نظر من را بخواین فکر کنم امریکا براتون بهتر باشه حالا باز خودتون می دونین
پاسخ
تشکر کنندگان: biparva ، msar
سلام دوستان .
من تجربه کوچکی در ۱۵ سال در کشورهای ترکیه . بوسنی . کروواسی . اسلوونیا . ایتالیا . بلزیک . فرانسه . انگلستان . یونان . امریکا . کانادا . را پیدا کردم و در کل به این نتیجه رسیدم که هیچ جای دنیا کامل نمیتونه باشه . و به هیچ کس نمیشه گفت که کجا بهتره . برای به دست اوردن بعضی موارد ... موارد دیگه را باید از دست داد . و انسان با گذشت زمان سلایقش نیز نسبتا عوض میشه . ولی تجربه ای که در این مدت داشتم و ایرانیان زیادی رو که دیدم ...
{{ دوستان به جایی مهاجرت کنین که اب و هواشو دوست داشته باشین }} چون با گذشت زمان این گزینه به گزینه های دیگر در اکثر بسیار ایرانیان بیشتر خواهد چربید .
همه جا کار هست . مناطق خوب و بد برای امنییت هست . ایرانی همه جا هست . و ...
ولی اب و هوا مثله اش فرق داره که با گزشت زمان تاثیرش رو روی انسان میزاره .Wink
موفق باشین .
پاسخ
(2015-02-16 ساعت 15:12)markopolos نوشته:  سلام دوستان .
من تجربه کوچکی در ۱۵ سال در کشورهای ترکیه . بوسنی . کروواسی . اسلوونیا . ایتالیا . بلزیک . فرانسه . انگلستان . یونان . آمریکا . کانادا . را پیدا کردم و در کل به این نتیجه رسیدم که هیچ جای دنیا کامل نمیتونه باشه . و به هیچایواینمیشه گفت که کجا بهتره . برای به دست اوردن بعضی موارد ... موارد دیگه را باید از دست داد . و انسان با گذشت زمان سلایقش نیز نسبتا عوض میشه . ولی تجربه ای که در این مدت داشتم و ایرانیان زیادی رو که دیدم ...
{{ دوستان به جایی مهاجرت کنین که اب و هواشو دوست داشته باشین }} چون با گذشت زمان این گزینه به گزینه های دیگر در اکثر بسیار ایرانیان بیشتر خواهد چربید .
همه جا کار هست . مناطق خوب و بد برای امنییت هست . ایرانی همه جا هست . و ...
ولی اب و هوا مثله اش فرق داره که با گزشت زمان تاثیرش رو روی انسان میزاره .Wink
موفق باشین .
کاش وطن خوب بود
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، kamran293 ، ali.yariyan ، s@mane ، victor2016
معلومه آمرییییییییکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
من دانشجوی دکترا معدن دولتی داخل ایران هستم 33 ساله و همسرم هم دبیر آموزش و پرورش هستن و فوق لیسانس کامپیوترو 34 ساله. ایشون 7 سال سابقه کار آموزش و پرورش (استخدام رسمی) تا الان دارن و من هم 8 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی. من اصلا رشته ام رو تخصصی کار نکردم و همسرم هم مهارتش در رشته اش کاملا معمولیه یعنی مهارت آنچنانی در رشته خودمون توی ایران کسب نکردیم که رزومه قوی ای داشته باشیم. یک فرزند 6 ساله هم داریم. همسرم تازه برای یادگیری زبان میخواد اقدام کنه و منم زبانم معمولیه..نمیدونم آیلتس رو چند بگیرم و هنوز واس آیلتس اقدام نکردم.
میخواهیم که به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنیم و واس همین میخوام از الان شروع کنم به برناه ریزی هاش که تا 3 سال دیگه که درسم تموم میشه به یک نتایجی رسیده باشیم: و انتظارتمون از مقصد مهاجرتمان هم به شرح زیر هست:
1- موقعیت شغلی و درآمد و بیمه
2- طببعت و آب و هوا.... من عشق طبیعت لوکیشن سریال آن شرلی هستم... مثل طبعیت اطراف شهر کلن آلمان بود. فوق العاده سرسبز با مرتع و درخت و ...
3- سطح رفاه
4- ثبات و احترام کاری و اجتماعی
5- شرایط تحصیلی و آموزشی و فرهنگی عالی برای فرزندم
6- امنیت
7- زندگی و کار بدون استرس همراه با لذت از زندگی

لطفا راهنماییم کنید که:
1- از بین این کشورها کدام برای خواسته های ما مناسبتر هست؟؟
2- و همینطور مراحل مهاجرتش راحتتره؟؟
انگلیس
کانادا
استرلیا
ایرلند
اسکاتلند
نیوزلند
ضمنا ترجیح میدهیم تا جایی که امکان داره ویزای تحصیلی نگیریم آخه دیگه واقعا درس خوندن از حوصله ام خارجه....
3- لطفا مراحل اقدام برای مهاجرت رو برام مفصل توضیح بدید؟ من هیچ اطلاعاتی در موردشون ندارم....
4- همسرم میخواد یک رشته رو دانشگاه پیام نور شروع کنه به تحصیل که یک مدرک لیسانس یدک هم داشته باشه برای مهاجرت چه رشته ای رو پیشنهاد میدید که بکارش بیاد؟؟ من مترجمی زبان مد نظرم هست

5- ضمنا در رابطه با مهاجرت به آلمان هم یه مقایسه با کشورهایی که گفتم رو بهم بگید...البته بخاطر زبان آلمانی اصلا تمایلی ندارم مگر اینکه مزیتهای بیشتری داشته باشه.
سپاسگزارم از وقتی که میگذارید و صبوریتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-07 ساعت 01:29)m_f_sky نوشته:  من دانشجوی دکترا معدن دولتی داخل ایران هستم 33 ساله و همسرم هم دبیر آموزش و پرورش هستن و فوق لیسانس کامپیوترو 34 ساله. ایشون 7 سال سابقه کار آموزش و پرورش (استخدام رسمی) تا الان دارن و من هم 8 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی. من اصلا رشته ام رو تخصصی کار نکردم و همسرم هم مهارتش در رشته اش کاملا معمولیه یعنی مهارت آنچنانی در رشته خودمون توی ایران کسب نکردیم که رزومه قوی ای داشته باشیم. یک فرزند  6 ساله هم داریم. همسرم تازه برای یادگیری زبان میخواد اقدام کنه و منم زبانم معمولیه..نمیدونم آیلتس رو چند بگیرم و هنوز واس آیلتس اقدام نکردم.
میخواهیم که  به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنیم و واس همین میخوام از الان شروع کنم به برناه ریزی هاش که تا 3 سال دیگه که درسم تموم میشه به یک نتایجی رسیده باشیم: و انتظارتمون از مقصد مهاجرتمان هم به شرح زیر هست:
1- موقعیت شغلی و درآمد و بیمه
2- طببعت و آب و هوا.... من عشق طبیعت لوکیشن سریال آن شرلی هستم... مثل طبعیت اطراف شهر کلن آلمان بود. فوق العاده سرسبز با مرتع و درخت و ...
3- سطح رفاه
4- ثبات و احترام کاری و اجتماعی
5- شرایط تحصیلی و آموزشی و فرهنگی عالی برای فرزندم
6- امنیت
7- زندگی و کار بدون استرس همراه با لذت از زندگی

لطفا راهنماییم کنید که:
1- از بین این کشورها کدام برای خواسته های ما مناسبتر هست؟؟
2- و همینطور مراحل مهاجرتش راحتتره؟؟
انگلیس
کانادا
استرلیا
ایرلند
اسکاتلند
نیوزلند
ضمنا ترجیح میدهیم تا جایی که امکان داره ویزای تحصیلی نگیریم آخه دیگه واقعا درس خوندن از حوصله ام خارجه....
3- لطفا مراحل اقدام برای مهاجرت رو برام مفصل توضیح بدید؟ من هیچ اطلاعاتی در موردشون ندارم....
4- همسرم میخواد یک رشته رو دانشگاه پیام نور شروع کنه به تحصیل که یک مدرک لیسانس یدک هم داشته باشه برای مهاجرت چه رشته ای رو پیشنهاد میدید که بکارش بیاد؟؟ من مترجمی زبان مد نظرم هست

5- ضمنا در رابطه با مهاجرت به آلمان هم یه مقایسه با کشورهایی که گفتم رو بهم بگید...البته بخاطر زبان آلمانی اصلا تمایلی ندارم مگر اینکه مزیتهای بیشتری داشته باشه.
سپاسگزارم از وقتی که میگذارید و صبوریتون

بعد از بیش از هفت سال زندگی در آمریکا با قاطعیت نظرم این هست که در کشورهای دور مثل آمریکا کانادا استرالیا زندگی کردن برای افرادی که وضعیت زندگیشان با زندگی در اروپا ممکن است فرق چندانی نکند، اشتباه هست!
مگر چند بار قراره زندگی کنین؟ حیف نیست ادم تو اروپا نباشه و همش بتونه بره سفر و از تنوع فرهنگی و زبانی و تاریخی اروپا لذت ببره؟
بنظرم اینکه چشم ادم رو ببندن و در کشوری به وسعت کل اروپا هر جاش باز کنند و ادم نتونه بگه کجای اون کشوره واقعا کسالت اوره!!! من هر جای آمریکا میرم خیلی برام یکنواخته (بجز نشنال پارکها که واقعا بینظیر هستند) و اروپا رو بیشتر دوست دارم مخصوصا از خوش مشرب بودن و سادگی ایرلندی ها خیلی خوشم میاد.
در ضمن دوستانم میگن دولت استرالیا خیلی دزده و کارش چاپیدن از افراد عادی به انواع اقسام اسمها و ریختن بخشی از پول تو حلق مفت خوران جامعه و برداشتن بقیه اش است!
کانادا هم خدمات اجتماعیش و مردمش یکم بهتر از آمریکاست ولی از نظر شهریت و مدرنیته بنظرم خیلی عقبه (به استثنای یکی دو سه شهر مطرحش). یکجایی خواندم که بیش از نود درصد جمعیت کانادا در فاصله کمتر از صد کیلومتری مرز آمریکا زندگی میکنند!!
نیوزلند هم که اصلا بنظرم جای زندگی نیست. بینهایت دور و در مقایسه با استرلیا اصلا مزیتی نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، m_f_sky ، سرباز هخامنشی ، gbtm
(2015-01-06 ساعت 11:59)barvos نوشته:  باز عرض ميكنم تقريبا تو هيچ استيت و ايالت امريكا بعد تاريك شدن هوا با اطمينان و امنيت نميتونيد بريد دان تاون.

کاملا با نظر شما مخالفم. ممکن است سی سال پیش وضعیت امنیت در اروپا خیلی بهتر بود ولی الان با هجوم مهاجران بی نام و نشان از یک طرف و تحریک احساسات بیگانه هراسی اروپاییها از طرف دیگر و همینطور پیشرو بودن امریکا در مبحث امنیت امریکا نه یک سر و گردن بلکه چند سر و کردن از اروپا امنتر است.
عربده کشی و مست بازی که در بیرون بارها در اروپا و استرالیا در اواخر شب مرسوم است و معمولا به درگیریهای کوچک خیابانی هم منجر میشود در امریکا پدیده ای تقریبا ناشناخته است. صرفا با دهیل کردن اینکه به ازای هر اده ده امریکایی هشت قبضه سلاح دست مردم است ولی در اروپا تقریبا ازادی حمل سلاح وجود ندارد، به این نتیجه میرسید که در با این حجم سااح باید در اروپا حمام خون جاری میشد!!
در طول این هفت سال حضورم در مناطق مختلف امریکا حتی یک بار نشنیدم که یک خانم عنپان کند که در خیابان و دیروقت کسی بصورت جدی و فیزیکی مزاحمش شده است.
این گفته های ناصحیح همگی اصطلا myth هستند و ریشه در شایعات هدف دار قدیمی یا واقعیات قدیمی دارند که دیگر وجود ندارند.
مثلا در امریکا خیلیها فکر میکنند که لاس وگاس از نا امنترین شهرها است در حالیکه لاس وگاس جزو امنترین بزرگشهرهاست!!
یا خیلیها فکر میکنند سهرهای نزدیک مکزیک خطرناک است در حالیکه مولا شهر ال پاسو در صفر مرزی مکزیک در تگزاس جزو امنترین شهرهای امریکاست.
با تمام این تفاسیر من بشخصه عاشق تن‌ع فرهنگی تاریخی زیانی اروپا هستم و اگر روزی بتوانم در مهاجرت به اروپا شک نخواهم کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، m_f_sky ، 327 ، gbtm

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان