کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اروپـا يا آمريكا؟
(2010-05-24 ساعت 00:02)nazli_7654 نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 22:09)laili نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 16:53)nazli_7654 نوشته:  در ضمن یادمون نره،حکم یک ایرانی خارج از وطن،یک خارجی است ،حالا فرقی نداره ،آمریکا باشه یا اروپا

متاسفم ولی به نظر من اصلا اینطوری نیست....من هم تجربه ی زندگی در اروپا رو دارم و هم آمریکا .....شما در اروپا همیشه این حس بهت دست میده که از خودشون نیستی ولی در آمریکا همون طوری که قبلا هم گفتم جوریه که احساس میکنی در مملکت آبا و اجدادی خودت داری زندگی میکنی.....
به نظر من مردم آمریکا بسیار صبورتر و مهربون تر از اروپا هستند....
آمریکائیها زندگی رو خیلی راحت تر از اروپائیها میگیرند ............
آمریکائیها خیلی ولخرج تر و دست و دلباز تر از اروپائیها هستند و دقیقا مثل ما ایرانیها خرج میکنند در صورتی که اروپا همیشه دارند حساب و کتاب میکنند حتی سر یک یورو.....

نازلی عزیز منهم مثل شما زمانی که در آلمان بودم همیشه فکر میکردم که هیچ جائی ایران نمیشه و معنی واقعی غربت رو خیلی خوب با تمام وجودم حس میکردم اما از زمانی که اومدم آمریکا با این واژه به کلی ناآشنامSmile

البته خیلی طبیعیه که هر جائی مشکلات خودش رو داره .ولی در مجموع من فکر میکنم روحیه ی مهاجرانی که در آمریکا زندگی میکنند به مراتب بهتر و شاد تر از کسانیه که در اروپا زندگی میکنند....

راستش من ازوقتی که آمدم اروپا وزندگی می کنم،حقیقتا هیچ موقع برخورد بدی از مردم ندیدم،شاید این از خوش شانسی من است ولی این یک حقیقت است که نسبت به ما ایرانیها سردترند ولی با این حال من و همسرم خیلی احساس غربتی نداریم من نیز به زندگی در آمریکا آشنایی دارم ولی حرف اصلیم این است که،ایرانی درایران شاد است البته این نظر کاملا شخصی است

یعنی واقعا اینهمه ایرانی که الان در ایران زندگی میکنند شادند؟ یعنی این جامعه ی کنونی ایران جامعه ی شاد و سالمیه؟ البته ببخشید قصد ندارم بحث جامعه شناسی راه بندازم چون سوادش رو هم ندارم ولی از دیده ها و شنیده ها به نتیجه ی عکس برداشت شما میرسیم .

من از این پست شما در غربت من و غربت تو احساس کردم که زیاد از زندگی در اروپا راضی نیستید و در مقایسه با اروپا ایران به نظرتون بهشت اومدهSmile
البته اینم یه برداشت شخصیه لزومی نداره درست باشهSmile

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...5#pid51465

به نظر من اروپا خوبه برای خودشون نه برای مهاجرین.....
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Soofia ، یه مهاجر ، OverLord ، looloo ، aNTea ، ronmony ، mhsenpc ، msar
آمریکا کشور بزرگی است وپیشرفت در موقعیتهای بزرگتر مثل زندگی در آمریکا بهتر وسریعتر انجام میشودوخب به دنبال پیشرفت ،پویایی ،حرکت وشادی بیشتر خواهد شدمثل زندگی در تهران درقیاس با شهرستانها.ودراین مورد که مهاجران در آمریکا شادترند شاید بتونم بگم تقریبا درست است ولی اینکه درآمریکا حس غربت نیست ودراروپا هست،،نه این را قبول ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، OverLord ، looloo ، danny_1990 ، Behdad Peimani ، mhsenpc ، msar
(2010-05-24 ساعت 00:11)laili نوشته:  
(2010-05-24 ساعت 00:02)nazli_7654 نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 22:09)laili نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 16:53)nazli_7654 نوشته:  در ضمن یادمون نره،حکم یک ایرانی خارج از وطن،یک خارجی است ،حالا فرقی نداره ،آمریکا باشه یا اروپا

متاسفم ولی به نظر من اصلا اینطوری نیست....من هم تجربه ی زندگی در اروپا رو دارم و هم آمریکا .....شما در اروپا همیشه این حس بهت دست میده که از خودشون نیستی ولی در آمریکا همون طوری که قبلا هم گفتم جوریه که احساس میکنی در مملکت آبا و اجدادی خودت داری زندگی میکنی.....
به نظر من مردم آمریکا بسیار صبورتر و مهربون تر از اروپا هستند....
آمریکائیها زندگی رو خیلی راحت تر از اروپائیها میگیرند ............
آمریکائیها خیلی ولخرج تر و دست و دلباز تر از اروپائیها هستند و دقیقا مثل ما ایرانیها خرج میکنند در صورتی که اروپا همیشه دارند حساب و کتاب میکنند حتی سر یک یورو.....

نازلی عزیز منهم مثل شما زمانی که در آلمان بودم همیشه فکر میکردم که هیچ جائی ایران نمیشه و معنی واقعی غربت رو خیلی خوب با تمام وجودم حس میکردم اما از زمانی که اومدم آمریکا با این واژه به کلی ناآشنامSmile

البته خیلی طبیعیه که هر جائی مشکلات خودش رو داره .ولی در مجموع من فکر میکنم روحیه ی مهاجرانی که در آمریکا زندگی میکنند به مراتب بهتر و شاد تر از کسانیه که در اروپا زندگی میکنند....

راستش من ازوقتی که آمدم اروپا وزندگی می کنم،حقیقتا هیچ موقع برخورد بدی از مردم ندیدم،شاید این از خوش شانسی من است ولی این یک حقیقت است که نسبت به ما ایرانیها سردترند ولی با این حال من و همسرم خیلی احساس غربتی نداریم من نیز به زندگی در آمریکا آشنایی دارم ولی حرف اصلیم این است که،ایرانی درایران شاد است البته این نظر کاملا شخصی است

یعنی واقعا اینهمه ایرانی که الان در ایران زندگی میکنند شادند؟ یعنی این جامعه ی کنونی ایران جامعه ی شاد و سالمیه؟ البته ببخشید قصد ندارم بحث جامعه شناسی راه بندازم چون سوادش رو هم ندارم ولی از دیده ها و شنیده ها به نتیجه ی عکس برداشت شما میرسیم .

من از این پست شما در غربت من و غربت تو احساس کردم که زیاد از زندگی در اروپا راضی نیستید و در مقایسه با اروپا ایران به نظرتون بهشت اومدهSmile
البته اینم یه برداشت شخصیه لزومی نداره درست باشهSmile

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...5#pid51465

به نظر من اروپا خوبه برای خودشون نه برای مهاجرین.....

دوست عزیز من هم تمایل به بحث جامعه شناسی ندارم وصرفا نظر شخصی خودم را می گم ،همونطور که بقیه هم فقط نظر خودشون را می گویندو درمورد رضایت از زندگی در اروپاباید بگم تا اینکه ،چه جور زندگی آدم را راضی کندبله ما اینجا خانه، کار ،اقامت ماشین ،،،،،،،وخیلی چیزهای دیگر داریم ولی آیا اینها رادر ایران نداشتیم یا نمی توانیم داشته باشیم
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، looloo ، mhsenpc ، msar
مهمتر از همه ارامشه.
اسایش رو خیلیها تو ایران دارن که شامل وسایله رفاهی میشه ولی ایا ارامش رو هم در کنارش دارن؟
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، laili ، Monica ، یه مهاجر ، OverLord ، looloo ، aNTea ، mrr777 ، mahannn4779 ، msar
این که می گم ایران بهشت است،بله دقیقا به نظر من همین است وبرای این حرفم می تونم اندازه یک کتاب ،دلیل بیاورم،واگر به خاطر مشکلات شخصیم نبود،با اولین پرواز از اینجا می رفتم ومی دونم که این حرف دل خیلی ازایرانیها در خارج از ایران هست،،،،،،،،
(2010-05-24 ساعت 00:35)Soofia نوشته:  مهمتر از همه ارامشه.
اسایش رو خیلیها تو ایران دارن که شامل وسایله رفاهی میشه ولی ایا ارامش رو هم در کنارش دارن؟

بله دقیقا همین است،،وسوال جالب اینجاست که آیا ایرانیان واقعا به اون آرامشی که در خارج ازایران به دنبالش می آیند،می رسند ایکاش همه ما ایرانیها در خارج از ایران به این سوال صادقانه جواب می دادیم امیدوارم دوستان از رک گویی من نرنجند
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Monica ، OverLord ، looloo ، aNTea ، msar
ادمها با هم فرق دارند چون ایده الهاشون متفاوته.
من دیدم کسانی رو که بعد از سالها برگشتن به ایران و واسه همیشه موندند و میگن هیچ کجا ایران نمیشه و با شرایط کنار اومدن و کسانی رو هم دیدم که بعد از 30 سال به ایران برگشتن و بیشتر از 1 هفته نتونستن دوام بیارن و ایران و ترک کردن و با نا باوری گفتند که چطور اینجا زندگی میکنید!!.
اینهایی که گفتم داستان نبود بلکه واقعیتهایی هست که من به چشم دیدم.
پس میبینیم که نمیشه گفت کجا بهتره.شاید منو laili جان هرگز نتونیم تو ایران ادامه بدیم و کسایی هم باشن که نتونن خارج از ایران ادامه بدن.و اینها بستگی داره به اینکه از زندگی چی میخوای و کجا میتونی پیداش کنی.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Monica ، یه مهاجر ، kianoush ، OverLord ، looloo ، laili ، aNTea ، mahannn4779 ، msar
(2010-05-24 ساعت 00:55)Soofia نوشته:  ادمها با هم فرق دارند چون ایده الهاشون متفاوته.
من دیدم کسانی رو که بعد از سالها برگشتن به ایران و واسه همیشه موندند و میگن هیچ کجا ایران نمیشه و با شرایط کنار اومدن و کسانی رو هم دیدم که بعد از 30 سال به ایران برگشتن و بیشتر از 1 هفته نتونستن دوام بیارن و ایران و ترک کردن و با نا باوری گفتند که چطور اینجا زندگی میکنید!!.
اینهایی که گفتم داستان نبود بلکه واقعیتهایی هست که من به چشم دیدم.
پس میبینیم که نمیشه گفت کجا بهتره.شاید منو laili جان هرگز نتونیم تو ایران ادامه بدیم و کسایی هم باشن که نتونن خارج از ایران ادامه بدن.و اینها بستگی داره به اینکه از زندگی چی میخوای و کجا میتونی پیداش کنی.

پس به این نتیجه می رسیم که این بحث به نتیجه ای نمی رسه،چون بله درست است هر کسی ایده آلی دارد و ایده الهایش را جایی در دنیا پیدا می کند و به آرامش می رسد حالا یکی در آمریکا ،دیگری در اروپا وکس دیگر در ایران،در هر حال من برای همتون آرزو می کنم همیشه شاد باشید و به آرزوهاتون برسیدSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، OverLord ، looloo ، Ali Fullerton ، مسافر تنها ، Behdad Peimani ، msar
(2010-05-24 ساعت 00:39)nazli_7654 نوشته:  این که می گم ایران بهشت است،بله دقیقا به نظر من همین است وبرای این حرفم می تونم اندازه یک کتاب ،دلیل بیاورم،واگر به خاطر مشکلات شخصیم نبود،با اولین پرواز از اینجا می رفتم ومی دونم که این حرف دل خیلی ازایرانیها در خارج از ایران هست،،،،،،،،
(2010-05-24 ساعت 00:35)Soofia نوشته:  مهمتر از همه ارامشه.

بله دقیقا همین است،،وسوال جالب اینجاست که آیا ایرانیان واقعا به اون آرامشی که در خارج ازایران به دنبالش می آیند،می رسند ایکاش همه ما ایرانیها در خارج از ایران به این سوال صادقانه جواب می دادیم امیدوارم دوستان از رک گویی من نرنجند

منم میتونم به اندازه ی یک کتاب دلیل بیارم که جهنمه.....

در مورد جواب صادقانه باید بگم که متاسفانه اکثر ایرانیها به دلیل اینکه همیشه از زندگی ناراضی هستند و همیشه در حال غر زدن به شرایط موجود هیچ جائی احساس آرامش نمیکنند....اگه یک نگاه اجمالی فقط به تاریخ معاصرمون بندازید حرف من براتون به خوبی ثابت میشه ......هر چی که هست یه چیز دیگه رو میخواهیم....فقط بهشت میتونه به ایرانیها آرامش بده...البته ممکنه از اونجا هم
ایراد بگیرند و در صدد تغییرش بربیانSmile Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
من نمی دونم چرا این نازلی خانم بر نمی گردن به "بهشت" و دلشون همش جهنمو می خواد.
البته میتونم حدس بزنم چرا.
پاسخ
تشکر کنندگان: Soofia ، OverLord ، looloo ، ronmony ، mahannn4779 ، msar
(2010-05-23 ساعت 23:26)laili نوشته:  ولی در کل آمریکا بهتر تره ......نظر سنجی بالای صفحه هم همین رو میگهSmile

حرف حساب جواب ندارهBig Grin من خودم با وجودیکه اینجا راحتم بدم هم نمیاد امریکا زندگی کنم البته ممکنه بخاطر خصلتم هم باشه میدونی که من یه جا بند نمیشم و دوست دارم از همه جای دنیا سر در بیارم

(2010-05-24 ساعت 02:05)laili نوشته:  در مورد جواب صادقانه باید بگم که متاسفانه اکثر ایرانیها به دلیل اینکه همیشه از زندگی ناراضی هستند و همیشه در حال غر زدن به شرایط موجود هیچ جائی احساس آرامش نمیکنند....اگه یک نگاه اجمالی فقط به تاریخ معاصرمون بندازید حرف من براتون به خوبی ثابت میشه ......هر چی که هست یه چیز دیگه رو میخواهیم....فقط بهشت میتونه به ایرانیها آرامش بده...البته ممکنه از اونجا هم
ایراد بگیرند و در صدد تغییرش بربیانSmile Smile

این یکی رو هم باهات موافقم 250 درصد...بیشتر ما ایرانی ها زندگی رو سیاه و سفید می بینیم اما زندگی خاکستریه.هیچ جای دنیا سفید سفید نیست و هیچ جای دیگه سیاه سیاه....خیلی ها قبل از مهاجرت واقعا تصویر یه بهشت رو برای خودشون میسازن و فکر می کنن زندگی در غرب فقط گردش و خوشگذرونی و دریافت کمک خرجی از دولت و زندگی در رفاه کامل و امنیته بصورت مفتی و بدون زحمت!!!! خیر........غرب زرق و برق بیشتری داره امکانات و رفاه بیشتری داره و این یعنی برای رسیدن بهش باید بیشتر از ایران کار کنی و زحمت بکشی و این چیزا در هیچ کجای غرب مفتی نیست.اینه که خیلی ها میرسن اینور و یه ماه از کار کردنشون میگذره صداشون در میاد که ای بابا اینجا که همش شد کار.

جالبه من این خصلت ناله و پرتوقعی رو فقط در ایرانی ها دیدم.تعداد زیادی هستن که یه سره میگن بخدا اگه چاره داشتیم فردا ایران بودیم اخه اینجا دیگه چیه اما من نمیدونم چرا نمیرن؟؟؟؟؟؟؟؟اینو که می پرسی یکی میگه بچه ام عادت کرده،یکی میگه کارم اینجاست،یکی دیگه میگه روی برگشت ندارم.خلاصه هزار و یه دلیل که هیچ کدومش بنظر من منطقی نیست و اگه واقعا ادم تصمیم قاطع گرفته باشه برای برگشت دلایل از این محکم تر هم نباید مانع اش بشه
پاسخ
یکی از اشناهای ما در طی 35سال زندگی در اروپا پیشرفت چشمگیری کرد و نائل به دریافت جایزه ای درطراحی (صنعت خودرو) شد.و جایزه در مراسمی به ایشون اهدا شد ومیگفت لحظه ای که این جایزه رو رئیس کمپانی به من داد زیر لب بهم گفت که ما جهان سومیها رو بالا کشیدیم و از ماست که شما این جایزه رو دریافت کردید!!وگرنه جهان سوم و....
و ایشون میگفت که این اولین باری نیست که تبعیض و توهین رو میبینی و اخرین بار هم نخواهد بود...
بعد از این ماجرا به امریکا مهاجرت کردند و الان اظهار میکنند که هیچ خبری از اون همه تبعیض وجود نداره.و ظاهرا اونجا خیلی راضی هستند.

موریس مترلینگ
پاسخ
(2010-05-24 ساعت 14:09)Soofia نوشته:  یکی از اشناهای ما در طی 35سال زندگی در اروپا پیشرفت چشمگیری کرد و نائل به دریافت جایزه ای درطراحی (صنعت خودرو) شد.و جایزه در مراسمی به ایشون اهدا شد ومیگفت لحظه ای که این جایزه رو رئیس کمپانی به من داد زیر لب بهم گفت که ما جهان سومیها رو بالا کشیدیم و از ماست که شما این جایزه رو دریافت کردید!!وگرنه جهان سوم و....

نمی دونم این آشنای شما جوابی به ایشون دادن یا نه اما من اگه بودم ساکت نمی موندم....سکوت در این موارد وضعیت رو بدتر میکنه چون بیشتر این توهین ها (که البته من تا بحال ندیدم) در اثر بی اطلاعی بوجود میاد وگرنه مردم اینجا بسیار با ملاحظه هستن و اصلا به خودشون اجازه توهین به دیگران رو نمیدن اما تصورشون از ایران در حد کشورای خیلی فقیر افریقائیه که مردمش در بدبختی بسر میبرن و در خونه هاشون کمترین امکانات رفاهی وجود داره............ایشون می تونست بگه دوست من فکر نمی کنم شما جهان سومی ها رو بالا بکشین چون تا جائی که همه دنیا دیده کشورای قدرت مند ثروت های مادی و معنوی و استعدادهای کشورای جهان سوم رو چپاول می کنن بنابرای اگه حتی از دید شما هم به این موضوع نگاه کنیم و پیشرفت من بدلیل کمک شما بوده باشه شما از من سواستفاده کردین اما حقیقت اینه که عرضه و هوش و تلاش خودم منو به اینجا رسوند و بس.همون طور هزاران نخبه دیگه که مهاجر هم نبودن و فقط توی ایران به این جوایز و موفقیت ها دست پیدا کردن پس مکان مهم نیست

اینو گفتی یاد یه ماجرائی افتادم.تو ایران در شرکتی کار میکردم که بیشتر کارمندا ایرانی نبودن یه روز یکی از کارمندای خارجی به حالت مسخره و به حالت توالت ایرانی نشسته بود و مسخره بازی در می اورد و بقیه هم می خندیدن از پشت رفتم یقه اش رو گرفتم و بلندش کردم گفتم اول اینکه زمانیکه شما تو غار یه تیکه برگ دورتون بسته بودین ایران آغازگر تمدن و در حال ثبت قانون مدون بود و حتی در کاخهاش سیستم تهویه وجود داشت دوم اینکه مطمئن باش توالت ایرانی به مراتب بهداشتی تر از توالت مسخره شماست که در روز 100 نفر روش می شینن و مستقیم بدنشون در تماس با توالته و بعد هم با یه تیکه دستمال به خیال خودتون ،خودتون رو تمیز می کنین

شاید بگین چون توی ایران بودم تونستم جواب بدم اما فرقی نداره اینجا هم کسی بخواد حرف غیرمنطقی بزنه با دلیل جوابش رو میدم و ترسی ندارم
پاسخ
منم اگه بودم حتما یه جوابی میدادمو از همه چیز دفاع میکردم.نمیدونم که واسه ایشون چه شرایطی بوده و چه جوابی دادن و ایا نددن.حالا اینها نمونه هست شیما جان وگرنه واقعیتهایی هست که وجود دارند.ایرانیها همیشه همین حس رو نسبت به ایران دارن.
مگه یادتون نیست که وفتی تیم فوتبال ایران از امریکا برد؟همه ایرانیهای تو امریکا طرف تیم ایران بودندو از خوشحالی برنده شدنشون چه کارها که نکردن و بعدش صدای امریکاییا دراومده بود که شما اینجا سیتیزن هستید و شهروند امریکا!!!بالاخره ایرانی هستید یا امریکایی!!!و چقدر زور بهشون اومده بود که چرا طرف تیم امریکا رو نگرفتن.
همیشه این حسی که ما به وطن داریم ستودنی هست وباید همیشه از تاریخ و پیشینه و تمدن والایی که داریم دفاع کنیم.
وشما هم کار به جایی کردید با جوابی که به اونها دادید.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، یه مهاجر ، looloo ، Monica ، shahram1347 ، zara man ، aNTea ، danny_1990 ، mahannn4779 ، Dr Sara ، Behdad Peimani ، msar
(2010-05-24 ساعت 18:10)Soofia نوشته:  مگه یادتون نیست که وفتی تیم فوتبال ایران از امریکا برد؟همه ایرانیهای تو امریکا طرف تیم ایران بودندو از خوشحالی برنده شدنشون چه کارها که نکردن و بعدش صدای امریکاییا دراومده بود که شما اینجا سیتیزن هستید و شهروند امریکا!!!بالاخره ایرانی هستید یا امریکایی!!!و چقدر زور بهشون اومده بود که چرا طرف تیم امریکا رو نگرفتن.
همیشه این حسی که ما به وطن داریم ستودنی هست وباید همیشه از تاریخ و پیشینه و تمدن والایی که داریم دفاع کنیم.

منم این حس رو دوست دارم و خیالم راحته همه عمرم هم اگه در اروپا باشم همچنان این حس باهامه اما در امریکا فکر نمی کنم بشه به این مسئله خیلی مطمئن بود چون هر کسی بعد از مدت کوتاه خواه ناخواه خودش رو امریکائی میدونه یا اگه دوستم نداشته باشه همونجور که شما اشاره کردین دیگران اونو امریکائی می دونن
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، looloo ، kianoush ، frozen mind ، zara man ، aNTea ، msar
(2010-05-24 ساعت 02:21)payam_prz نوشته:  من نمی دونم چرا این نازلی خانم بر نمی گردن به "بهشت" و دلشون همش جهنمو می خواد.
البته میتونم حدس بزنم چرا.

دوست عزیز من دلم جهنم را نمی خواهد ،نمی دانم شما در حال حاضر کجا زندگی می کنید ولی مطمئن باشید روزی به حرفهای من خواهید رسید ،،،،،،،،،
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، looloo ، OverLord ، Monica ، Dr Sara ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان